Bitcoin Forum
March 29, 2024, 09:46:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: 🍀 [Tercüme] 🍀 Meta, Reputation, Trust gibi konularda Hızlı Çeviri Desteği  (Read 428 times)
Vispilio (OP)
Legendary
*

Activity: 2016
Merit: 1598

View Profile WWW
January 05, 2020, 03:19:33 AM
Last edit: January 05, 2020, 03:17:55 PM by Vispilio
Merited by otto_diesel (3), Blacknavy (1), koincik (1), Hovarda (1), Tom Bombadil (1)

Özellikle Türkçe bölümü doğrudan ilgilendiren, Trust, İtibar, Meta gibi konulardaki tartışmalarda anlaşılmayan mesajlar olursa burada paylaşılıp İngilizce'ye hakim arkadaşlar tarafından hızlı bir şekilde yanıtlanması için sizlerden gelen talep üzerine bu Tercüme başlığını açıyorum arkadaşlar.

Burada rastgele kişisel meraktan ziyade, sıcak devam eden bir tartışmada bol deyimli, argolu kısımlara rastlarsanız daha doğru iletişim için çeviri veya yanıt desteği alabilirsiniz.

Format çok basit: merak ettiğiniz bölümü (mümkün mertebe 1-2 cümleyi geçmemek kaydıyla) doğrudan alıntılayıp bu konuda paylaşırsanız, ben veya konuya hakim arkadaşlar öz bir şekilde çevirisini yapmaya çalışırız.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu arada, Default Trust seçimleri konusunda yoğun polemikler her ay devam ettiği için, Default Trust oy gücünü arttırmak için Türk üyelerin güvendikleri üyeleri kendi Trust Listelerine eklemelerinin önemini bir kez daha vurgularım.

Trust Listesi oluşturmak:

Profile -----> Trust -----> Trust Settings 'e sırasıyla tıklıyorsunuz,

çıkan listeye yargılarına ve kararlarına güvendiğiniz üyelerin nicklerini ekleyip sonrasında update 'e basarak Trust Listenizi kaydedebilirsiniz.

1711705602
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711705602
Reply with quote  #2

1711705602
Report to moderator
1711705602
Hero Member
*

Ignore
1711705602
Reply with quote  #2

1711705602
Report to moderator
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711705602
Hero Member
*

Ignore
1711705602
Reply with quote  #2

1711705602
Report to moderator
gospodin
Legendary
*

Activity: 2268
Merit: 1446

View Profile WWW
January 05, 2020, 07:05:46 AM
Merited by Vispilio (1)

Konuya yardımcı olmak isteyen arkadaşlar ismini yazsin hocam buraya? Ana başlıkta çeviri ekibi olarak bir liste yer alır böylece. Konu tutursa bu bölüme sabitlenirse iyi olur. Teşekkür ederim hocam.
Vispilio (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
January 05, 2020, 09:56:07 AM

Konuya yardımcı olmak isteyen arkadaşlar ismini yazsin hocam buraya? Ana başlıkta çeviri ekibi olarak bir liste yer alır böylece. Konu tutursa bu bölüme sabitlenirse iyi olur. Teşekkür ederim hocam.

Rica ederim, güzel öneriler, düzenli olarak çeviri işleri yapan arkadaşlarımız da var, başka dillerden katılmak isteyenler de olabilir,

destek vermek isteyen arkadaşlar konuya belirtebilirer.

vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
January 05, 2020, 02:44:27 PM
Merited by Vispilio (1)

Nacizane, eğer elimden gelirse ve vaktim olan zamanda denk gelirse seve seve yardımcı olmaya hazırım.
Onlarca projeye çeviri yaptıkta ne kazandık  Grin En azından burada arkadaşlara yardım etmiş olur bir işe yararız. Gönderin gelsin.

Ek: Bir de olası bir durumda çeviriyi bir arkadaş yaparken uzun olma ihtimalini de göz önüne alarak şöyle bir şey tavsiye etmek istiyorum;
Bir şeyi çevirmeye başlarken hemen alıntılayıp "reserve" falan gibi bir şey yazalım ki o arada başkası da uğraşmasın aynı şeyi çevirmeye.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2030
Merit: 1130

View Profile
January 07, 2020, 08:34:23 PM
Last edit: January 07, 2020, 09:16:09 PM by wolwoo

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5215492.0

şu konuya bir mesaj yazmak istiyorum ama bu defa tarzanca olmasın diye buraya geleyim dedim Cheesy mesaj şu:

"ne güzel ne güzel, bitcointalk.org'ta çok güzel şeyler oluyor. mesaj yazmadan 136 merit alabiliyorsunuz Smiley
ama sadece merit de değil...
dt1, feedback... "bitcointalk ÖLÜYOR" derken bunu demek istiyoruz. >>>> https://bitcointalk.org/index.php?topic=5214462.0

sadece bir kesimin kazandığı, sadece bir kesimin haklı olduğu, üstünlerin hukukunun işlediği bir forum...ingilizlerin bir sözü vardır "bütün insanlar eşittir, ingilizler biraz daha eşittir"
beni scammer ilan ettiniz, beni trust listesine ekleyenleri de scammer destekçisi, onları ekleyenleri de scammer destekçisinin destekçisi...böylelikle bütün türkleri safdışı etme planınız tıkır tıkır işliyor.

aşağılık tetikçilerinizi hergün arkamdan propaganda yapmak için ağzından salyalar akarak gönderiyorsunuz.  https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1016855

vakit varken tüm aykırı sözlerin-muhaliflerinizin önünü kesin yoksa bu toplu bir ayaklanmaya dönüşecek, Fransız ihtilali gibi...V for Vendetta

tüm dışlanmış ve bir kenara itilmiş topluluklara-bireylere sesleniyorum
"öğrenilmiş çaresizlikten kurtulun ve İSYAN edin"
birilerinin sizden üstün olduğunu düşünmeyin, bunu düşündürmelerine izin vermeyin, böyle bir şeye kalkışmaya cüret ettiklerinde en galiz hakaretlerle onları aşağılayın.

düşmanlarınızın ayaklarına kapılanmayın, YÜZLERİNE TÜKÜRÜN, yoksa hem düşmanınızın size olan saygısını hem de kendinize olan saygınızı yitirirsiniz"

teşekkürler  Smiley

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
January 07, 2020, 08:39:00 PM

şu konuya bir mesaj yazmak istiyorum ama bu defa tarzanca olmasın diye buraya geleyim dedim Cheesy mesaj şu:

"ne güzel ne güzel, bitcointalk.org'ta çok güzel şeyler oluyor. mesaj yazmadan 136 merit alabiliyorsunuz Smiley
dt1, feedback... "bitcointalk ÖLÜYOR" derken bunu demek istiyoruz. >>>> https://bitcointalk.org/index.php?topic=5214462.0

sadece bir kesimin kazandığı, sadece bir kesimin haklı olduğu, üstünlerin hukukunun işlediği bir forum...ingilizlerin bir sözü vardır "bütün insanlar eşittir, ingilizler biraz daha eşittir"
beni scammer ilan ettiniz, beni trust listesine ekleyenleri de scammer destekçisi, onları ekleyenleri de scammer destekçisinin destekçisi...böylelikle bütün türkleri safdışı etme planınız tıkır tıkır işliyor.

aşağılık tetikçilerinizi hergün arkamdan propaganda yapmak için ağzından salyalar akarak gönderiyorsunuz.  https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1016855

vakit varken tüm aykırı sözlerin-muhaliflerinizin önünü kesin yoksa bu toplu bir ayaklanmaya dönüşecek, Fransız ihtilali gibi...V for Vendetta

birilerinin sizden üstün olduğunu düşünmeyin, bunu düşündürmelerine izin vermeyin, böyle bir şeye kalkışmaya cüret ettiklerinde en galiz hakaretlerle onları aşağılayın.

düşmanlarınızın ayaklarına kapılmayın, YÜZLERİNE TÜKÜRÜN, yoksa hem düşmanınızın size olan saygısını hem de kendinize olan saygınızı yitirirsiniz"

teşekkürler  Smiley

Açtığın yolda, gösterdiğine hedefe durmadan yürüyeceğime...
Adamlara resmen savaş açmak mı niyetin üstad. Smiley Söylediklerini anlayacak olsalar tamam da anlamayacaklar. Haklısın ama bunları söylemek seni rahatlacak mı emin değilim. Ne anlatırsan anlat bu adamlar o zihniyette değiller maalesef.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
January 07, 2020, 08:47:20 PM

aşağılık tetikçilerinizi hergün arkamdan propaganda yapmak için ağzından salyalar akarak gönderiyorsunuz.  https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1016855

düşmanlarınızın ayaklarına kapılmayın, YÜZLERİNE TÜKÜRÜN, yoksa hem düşmanınızın size olan saygısını hem de kendinize olan saygınızı yitirirsiniz"

teşekkürler  Smiley

Açtığın yolda, gösterdiğine hedefe durmadan yürüyeceğime...
Adamlara resmen savaş açmak mı niyetin üstad. Smiley Söylediklerini anlayacak olsalar tamam da anlamayacaklar. Haklısın ama bunları söylemek seni rahatlacak mı emin değilim. Ne anlatırsan anlat bu adamlar o zihniyette değiller maalesef.

ben yazayım da giden tek hesap olsun önemli değil hocam...arkama bile bakmam, belki bişeyler değişir bu sayede...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
January 07, 2020, 09:13:13 PM

@muslol67 adam da biliyor ne yaptığını, bekara karı boşamak kolay, bence sen wolwo yu ya da visipiloyu eğer güveniyorsan, listene ekle, 10 kişilik de bir listeni yap. burada bunları yazmaktan daha kolay liste yapmak.  adam forum için uğraşıyor sizler için uğraşıyor. burada herkesi ekleyecekler o listeye herkes rahat olsun, bu yeni adam 1300 kişiyi eklemiş, sonra anında kırmızı yanar size. sonra ağlarsınız burada beni de ekleyin de +1 +2 olsun diye.

ama wolwo hakkında gördüğüm şu, önüne gelen adama akıl veriyor, ahkam kesiyor destek ise sıfır (0). önce adama bir destek ol, eline yapışmıyorsa listene ekle. güvenmediğim için eklemiyorum dersen zaten niye akıl veriyorsun.  korkudan wolwoyu listesine ekleyemeyen de çok kişi var, daha geçen hafta bu yüzden 5 kişi düştü.

(forum için uğraşan 5-10 kişiyi hariçtir.)

wolwoo
Legendary
*

View Profile
January 07, 2020, 09:32:31 PM

eywallah otto kardeş, teşekkür ederim. kimseyi zorlamak haddime değil, görüşüm şu:
burası altı üstü bir forum ve bu kadar zaman geçirdiğim bu forumun işleyişi hakkında eleştiri yapamayacaksak o forumda dolaşmanın da bir anlamı yok bence.. burayı seviyorum çünkü özgür bir ortam olarak görüyorum, yobit'ten önce 1 kere para kazandım burada yani parayla işim olmadı.

wallahi tek hesabım var o da bu! giderse gitsin ama içimde söylenmedik tek söz kalmasın. sadece kendim için istemiyorum, aylardır yıllardır burada vakit harcayan arkadaşların hepsinin ilerlemesini-yükselmesini görmek istiyorum yoksa suya sabuna dokunmadan çalıyı dolaşabilirdim rahatlıkla...dikkat ederseniz hangi coin artarsa artsın diğerleri artmadığı sürece başladığı yere geri dönüyor, yani gerçek bir yükseliş için kollektif bir yükselişe ihtiyaç var, buna da boğa diyoruz. "ben hero oldum ohh kenara geçeyim" demedim, adam onlarca yüzlerce başlık açmış, kimisi yarışmada birinci olmuş, ortaya çok somut şeyler koymuş ama hala düşük ranklarda...legendaryler süper katkı sağlıyor eğer şu yobit imzası olmasa adam buraya gelmez, niye? takdir eden yok çünkü ortada merit yok "nasılsa leg olmuş" diye kimse merit vermiyor. foruma da BOĞA gelsin istiyorum.

saçma sapan bir şeyin (merit) yokluğuyla insanlar küsüyor, birkaç azgın kişinin yönlendirmesiyle birileri "ahlaksız dolandırıcı" ilan ediliyor, tanıdığınız sevdiğiniz birinin profiline mesaj yazmanıza bile karışılıyor. Kimsiniz ulan siz?

blockchain projelerine cebinden 5 kuruş para çıkmamış adam beni scammer ilan ediyor, ulan pezwnk benim kaç para zararda olduğumu biliyor musun da bana "ahlaksız" diyorsun? "ahlak bekçiliği" yapan qawatlar, bedava meritlerle kendilerine yeni hesap açıp leg yapıyor kısa sürede, en baba imzalara giriyor.
birileri teknik destek adı altında forumun "ağır abisi" olmuş. lan senin yaptığın istatistikte kullandığın materyal benim ben! önce bana saygı göster yoksa istatistik yapacağın birşey kalmaycak.

Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
January 07, 2020, 09:38:54 PM

aşağılık tetikçilerinizi hergün arkamdan propaganda yapmak için ağzından salyalar akarak gönderiyorsunuz.  https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1016855

düşmanlarınızın ayaklarına kapılanmayın, YÜZLERİNE TÜKÜRÜN, yoksa hem düşmanınızın size olan saygısını hem de kendinize olan saygınızı yitirirsiniz"

teşekkürler  Smiley

Sen bildiğin yolda inandığın doğrultu da devam et yanlış veya doğru haklı olduklarını savunuyorsun çünkü bu senin haklılığın. Bence doğru olanı da yapıyorsun bu kokuşmuş insanlara anlatsan da ne anlarlar bilinmez ama haklı olduğumuz doğrultularda en azından üzerine gitmemiz gerekiyor.

Ne değişecek belki hiç bir şey ama vicdanımız rahat olabilir içimizi dökmüş oluruz devam et....
wolwoo
Legendary
*

View Profile
January 08, 2020, 12:21:15 AM
Last edit: January 08, 2020, 12:43:19 AM by wolwoo

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5215696.0

Rusça başlık açıldı, bakalım Ruslar kendi borsalarına dil uzatanlara ne diyecek?

--------
------------ Yerli ve yabancı memnuniyetsiz kesimleri, bu konuda bilgilendirip, gerekiyorsa Rus forumunda da dillendirip bu konuda bir bilinç geliştirilebilir. Ruslar en faal ve kalabalık topluluk, bunları karşılarına almaya çekinirler. Ancak bizim gibi ufak topluluklara güçleri yetiyor.

şuna istinaden açtım başlığı, gerisi ruslara kalmış, ya hakaretleri sineye çekecekler ya da karşı çıkacaklar.

Vispilio (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
January 08, 2020, 03:49:24 AM

teşekkürler  Smiley

Evet beyler çeviri mesaimize başlıyoruz  Grin , Wolwoo'nun mesajını çeviriyorum, tamamlanınca özelden iletilecektir.

muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
January 08, 2020, 06:02:52 AM
Merited by Vispilio (1), Blacknavy (1)

@muslol67 adam da biliyor ne yaptığını, bekara karı boşamak kolay, bence sen wolwo yu ya da visipiloyu eğer güveniyorsan, listene ekle, 10 kişilik de bir listeni yap. burada bunları yazmaktan daha kolay liste yapmak.  adam forum için uğraşıyor sizler için uğraşıyor. burada herkesi ekleyecekler o listeye herkes rahat olsun, bu yeni adam 1300 kişiyi eklemiş, sonra anında kırmızı yanar size. sonra ağlarsınız burada beni de ekleyin de +1 +2 olsun diye.

ama wolwo hakkında gördüğüm şu, önüne gelen adama akıl veriyor, ahkam kesiyor destek ise sıfır (0). önce adama bir destek ol, eline yapışmıyorsa listene ekle. güvenmediğim için eklemiyorum dersen zaten niye akıl veriyorsun.  korkudan wolwoyu listesine ekleyemeyen de çok kişi var, daha geçen hafta bu yüzden 5 kişi düştü.

(forum için uğraşan 5-10 kişiyi hariçtir.)

Yani fazla enerjini mi bana boşalttın bilmiyorum ama tepkini anlayamadım! Trust listeme kimin ya da kimlerin ekli olduğunu biliyormusun?
Herkes kendi listesini yapacak, kendi görüşünü aktaracak ki @wolwoo'nun sıklıkla bahsettiği gibi özgürlük ortamı olsun! Ama bu görüşünü aktarırken önce kendini eleştricek. Şimdi mesajların özel olması sebebiyle kimle konuştuğumu açıklamayacağım ama bu konuyu özelden bir arkadaşımızla konuştuk orada da söyledim, sırf laf olsun diye 10 kişiyi listeme eklemek istemiyorum. Eğer zamanla, edindiğim izlenimlerle gerçekten hak ettiğini düşündüğüm 10 kişi olursa, o zaman listemi tamamlarım. Gerekirse 50'de eklerim.

Ama sadece sistem aktif olmak için 10 kişi istiyor diye önüme geleni trust listeme falan eklemeyeceğim! Zaten sistemin en başından bu nedenle, bu şekilde yaratıldığını düşünüyorum!
Kaldı ki konunun benim trust listemle alakası yok!

Ayrıca yazdıklarımı tekrar okursan, @wolwoo'nun haklı olduğunu ancak anlatacağı adamların bunu anlamayacağını, hatta aksine daha da çok tepki çekeceğini ve belki de onların dalga geçeceğini ilettim. Aklıma şu yazdıklarınızdan sonra Troy filmdinde (2004) yapımı, prens Hector'un savaştan kaçınmak isterken, Kralın etrafındaki adamların sadece onu memnun etmek adına savaş çığırtkanlığı yapması geldi mesela.
@wolwoo konusunda haklı da olsa burada çözüm sukünetle üretilmeli! Benim başıma gelmez demiyorum, gelebilir, gelecektir. Elbette kızarım söylenirim. Ama birilerinin de etrafımda gerçek dost olarak beni korumak adına beni sakinleştirmesini isterdim böyle bir şey olunca. Emin olun ben de çok üzülüyorum, kızıyorum bu olaylara. Ama bazen yapılan şeyler katkı sağlarken, bazen daha da kötü eder. Bende aynı durumda olsam kızardım ama duygusal düşünmeye başladığınız anda adamlar dalga geçecekler. Batılı veya doğulu fark etmez insanın doğasında var. Birilerini küçük düşürerek, düşürmeye çalışarak puan toplayacaklar. Wolwoo üstad umrumda değil diyo, olabilir umrunda değildir de. Ama sonunda onlar işlerine kaldıkları yerden devam ederken wolwoo zarar görmüş olacak. Ne değişecek? Ben o olduğunda tekrar üzüleceğim için boşver sal gitsin diyorum. Tabi ki herkes istediğini düşünmekte, istediğini uygulamakta özgürdür.

[Başlığın konusunun bu olmadığını ve orijin dışına kaymasına çok üzüldüm. Keşke en başta yorum yapmasaymışım. Herkesten tekrar özür diliyorum. Anlatmak istediklerimi anlatabildiğimi düşünüyorum ve bundan sonra herhangi birinden bu konuyla ilgili bir şey gelirse buradan değil özel mesaj yoluyla devam edeceğimi beyan ediyorum. Saygılarımla.]
forumalacali
Full Member

Activity: 294
Merit: 193

View Profile
January 08, 2020, 08:17:07 AM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5215696.0

Rusça başlık açıldı, bakalım Ruslar kendi borsalarına dil uzatanlara ne diyecek?

--------
------------ Yerli ve yabancı memnuniyetsiz kesimleri, bu konuda bilgilendirip, gerekiyorsa Rus forumunda da dillendirip bu konuda bir bilinç geliştirilebilir. Ruslar en faal ve kalabalık topluluk, bunları karşılarına almaya çekinirler. Ancak bizim gibi ufak topluluklara güçleri yetiyor.

şuna istinaden açtım başlığı, gerisi ruslara kalmış, ya hakaretleri sineye çekecekler ya da karşı çıkacaklar.

silinmiş
wolwoo
Legendary
*

View Profile
January 08, 2020, 09:07:47 AM

Vispilio üstad çok teşekkür ediyorum
Mesaj gönderildi
Rusça başlık silinmiş, neden bilmiyorum 🤷‍♂️ yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim, sıkıntı yok, biz hiçbir şey yapmasaydık sadece var olduğumuz için yine bulaşırlardı. Gereken cevabı veririm

kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 08, 2020, 09:29:13 AM

Mesaj gönderildi
Rusça başlık silinmiş, neden bilmiyorum 🤷‍♂️ yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim, sıkıntı yok, biz hiçbir şey yapmasaydık sadece var olduğumuz için yine bulaşırlardı. Gereken cevabı veririm

Hocam kısa malbus ta negatif vermiş galiba. Bunların verdiği negatif yobit imzasını etklimiyor galiba. Ya da eskisi gibi çoğu bounty manager negatif olayına bakmıyor.
Yazdığına baktım malbusun scam coin vs demiş. Yani bunlar diyecek birşey bulamazsa negatif için kıçından birşey mi uyduruyor?

Vispilio (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
January 08, 2020, 12:21:17 PM

Mesaj gönderildi

****ay isimli DT üye, merit kraliçesi, rus zaten galiba (ya da en azından ana dili rusça)... rus forumunda büyük etkisi var, oradaki arkadaşlarını düzenli olarak Türkler'e ve diğer lokal gruplara karşı organize eden mesajları var,

Rus forumuna yaklaşırken çok diplomatik ve etik bir dille hareket etmek gerekir diye düşünüyorum.

wolwoo
Legendary
*

View Profile
January 08, 2020, 12:26:51 PM

Mesaj gönderildi

****ay isimli DT üye, merit kraliçesi, rus zaten galiba (ya da en azından ana dili rusça)... rus forumunda büyük etkisi var, oradaki arkadaşlarını düzenli olarak Türkler'e ve diğer lokal gruplara karşı organize eden mesajları var,

Rus forumuna yaklaşırken çok diplomatik ve etik bir dille hareket etmek gerekir diye düşünüyorum.

hadi canım suchmoon rus mu? hem de kadın mı? ben onu ingiliz erkek falan sanıyordum. her neyse! kötü birşey demedim zaten, rus forumunda açtığım başlıkta "sizin borsalarınıza sahtekar diyorlar, bu konuda desteğinizi bekliyoruz" dedim, başlıkları ekledim, onu da silmişler

jelly belley'e yazdığını gördüm süpersin üstad Cheesy Wink

Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1834
Merit: 1726

Be A Hope

View Profile
January 08, 2020, 12:29:21 PM

Wolwoo zaten adamların çoğu Rus Cheesy
Zamana bırak bence, sistem yaygınlaştıkça normal insanların sayısı sistem içinde artacak. Daha öncede dediğim gibi şuan sistem yaygın olmadığı için, işi bilen bu üyeler kolayca içeri adamlar sokmuşlar çoktan. Yerlerini almışlar, istedikleri gibi davranıyorlar. Kişileri değil, yaklaşımları hedef almalıyız.

Agresif yolun hiç bir yararı olmaz.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
wolwoo
Legendary
*

View Profile
January 08, 2020, 12:34:31 PM

Wolwoo zaten adamların çoğu Rus Cheesy
Zamana bırak bence, sistem yaygınlaştıkça normal insanların sayısı sistem içinde artacak. Daha öncede dediğim gibi şuan sistem yaygın olmadığı için, işi bilen bu üyeler kolayca içeri adamlar sokmuşlar çoktan. Yerlerini almışlar, istedikleri gibi davranıyorlar. Kişileri değil, yaklaşımları hedef almalıyız.

Agresif yolun hiç bir yararı olmaz.

Huh Roll Eyes ben de diyorum "bu ruslar bu kadar kalabalık, niye forumda hiç sesleri çıkmıyor? " meğer karşımızdakiler rus'muş Grin

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: