Bitcoin Forum
June 30, 2024, 09:47:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Nxt - Adam olacak Coin  (Read 10755 times)
altcoin_trader
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

View Profile
November 15, 2015, 09:28:14 PM

Merhabalar,
yazışmalarınızı okuduktan sonra ilk kez duyduğum NXT ile ilgili olarak forum tarihinin derinliklerinde kayboldum.
çok ilginç bir geçmişe sahip.
ilk çıktığında pre mined olduğu için scam olduğunu düşünenler olmuş.
Açık kaynak kodlu olmadığı için kıl kapanlar olmuş.
yatırımcılar exchange den satın alıp cüzdanına attıkça geliştiriciler ihya oluyor bu yüzden scam dır diyenler olmuş.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=389534.0

sonra bter.com 1 buçuk milyon dolar karşılığı 50 milyon NXT çaldırmış sonra geri bulup getirmiş.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=740495.0

ben güncel fiyatlaması ile ilgili olarak çelişkili kaldım biraz.
dgex.com da https://dgex.com/old/trading.cgi 3000 satoshi den bid gerçekleşmişken. poloniex de https://poloniex.com/exchange#btc_nxt 1970 satoshi den işlem görüyor.
ama merakımı da uyandırdı. Smiley
wallet ını kurup az biraz satın alıp kurcalamak istiyorum.
hatta aynı zamanda bir POS durumu da varmış.
POS geliri hakkında bilgiye rastlamadım. bu konuda bilgisi olan paylaşabilir ise sevinirim.

Najska
Full Member

Activity: 152
Merit: 100

View Profile
November 15, 2015, 09:44:42 PM

Merhabalar,
yazışmalarınızı okuduktan sonra ilk kez duyduğum NXT ile ilgili olarak forum tarihinin derinliklerinde kayboldum.
çok ilginç bir geçmişe sahip.
ilk çıktığında pre mined olduğu için scam olduğunu düşünenler olmuş.
Açık kaynak kodlu olmadığı için kıl kapanlar olmuş.
yatırımcılar exchange den satın alıp cüzdanına attıkça geliştiriciler ihya oluyor bu yüzden scam dır diyenler olmuş.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=389534.0

sonra bter.com 1 buçuk milyon dolar karşılığı 50 milyon NXT çaldırmış sonra geri bulup getirmiş.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=740495.0

ben güncel fiyatlaması ile ilgili olarak çelişkili kaldım biraz.
dgex.com da https://dgex.com/old/trading.cgi 3000 satoshi den bid gerçekleşmişken. poloniex de https://poloniex.com/exchange#btc_nxt 1970 satoshi den işlem görüyor.
ama merakımı da uyandırdı. Smiley
wallet ını kurup az biraz satın alıp kurcalamak istiyorum.
hatta aynı zamanda bir POS durumu da varmış.
POS geliri hakkında bilgiye rastlamadım. bu konuda bilgisi olan paylaşabilir ise sevinirim.
PoS'un amacı gelir elde etmek değil sistemin güvenliğini sağlamaktır. Bitcoin'de devasa bir mining endüstrisi var ve Nxt çıktığı zamanlarda "pure PoS" sadece bir teori olarak vardı, dolayısıyla o zaman insanlar bitcoin'de mining'in asıl amacını ve bitcoin'in neden çok büyük bir yenilik olduğunu tam anlamıyla unutmuşlardı. Nxt'i de bu arkaplanda değerlendirerek PoS sistemini "premined alt-coin" olarak gördüler.

PoS yatırım aracı olarak iyi bir tercih değil. Nxt de "value store etmek" için var olan bir kriptopara değil, asıl değer Nxt platformunda kurulan diğer kripto-kıymetlerce korunacak. Nxt hakkında ilk anlaşılması gerekenler bunlar.

Fakat her ne kadar "value store etmek" için değil dediysem de Nxt'in bir değeri var sonuçta, ve bu yatırım maksatlı da kullanılabilir - her ne kadar asli işlevi bu olmasa da. Şu aralar fiyat oldukça düşük ve uzun dönem yatırımcıları için düşünülebilecek bir fırsat.

Bir de PoS geliri demişken "account leasing" özelliğine bakabilirsiniz. Bir nevi "mining pool"un Nxt'e uyarlanmışı.

bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
May 08, 2016, 08:19:10 AM

yeni yeni anlıyorum bunu, gerçekten hakkını bulması lazım gerek diye düşünüyorum, aramızda var mı nxt kullanıcıları, şimdilik cüzdanı kurmayı başaramadım mesela ben

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3192
Merit: 1517

View Profile WWW
May 08, 2016, 08:29:15 AM

yeni yeni anlıyorum bunu, gerçekten hakkını bulması lazım gerek diye düşünüyorum, aramızda var mı nxt kullanıcıları, şimdilik cüzdanı kurmayı başaramadım mesela ben

Ben linux da derlemeyi beceremedim cüzdanını. yatırım amaçlı bir ara poloniex de aldım sattım ama tırsıyorum nedense nxt den.
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
May 08, 2016, 12:45:31 PM

Ben linux da derlemeyi beceremedim cüzdanını. yatırım amaçlı bir ara poloniex de aldım sattım ama tırsıyorum nedense nxt den.

en son run.bat dosyasını çalıştırdım, localhosta gidiyorum, ulaşamıyor, şimdi masaüstünde deneyeceğim.

JollyTrades
Hero Member

Activity: 602
Merit: 500

View Profile
May 11, 2016, 05:10:35 PM

SuperNET'in Nxt ile bağlarının kopması ve Waves'e kayması, ve Nxt ekibinin önemli bir kısmının Waves'i kurmak üzere Nxt komünitesinden ayrılması Nxt üzerinde tanımlı "asset"lerin birer birer kaybolmasına yol açtı. Coinmarketcap'tan bakarsanız, bundan bir sene önce ilk 10 asset'ten 6 tanesinin temeli olan Nxt'in yerini başka platformların aldığını görüyoruz. Buna bağlı olarak Nxt'in fiyatının da düşmesi çok önemli bir nokta.

Nxt belki 2.0 sürümüyle bir atak yapabilir fakat şu an arkasındaki komünite desteği yeterli değil, dolayısıyla ben de dahil olmak üzere birçok kişi tarafından daha da düşeceği tahmin ediliyor. Nxt'in arkasında yatan büyük potansiyel ise Waves'e aktarılıyor.

Nasıl ki Vitalik Buterin çalışmalarına Mastercoin ile başladı ve sonra Ethereum ile devam etti, aynı şey Nxt için de söylenebilir. Fikir olarak Nxt ile fidanlanan ağaç, meyvelerini Waves ile vereceğe benziyor.

Burada da PoS koinlerle ilgili çarpıcı gerçek ortaya çıkıyor, o da şu: Kullanıcı tanımlı koinlere izin veren Nxt, bitShares, Counterpary, Waves gibi platformların değeri, bu platform üzerinde kurulan oluşumların değeriyle orantılı. Yani Waves koinlerinizin değeri, Waves üzerinde ne kadar çok oluşum varsa o kadar artacak demek oluyor.

Aynı şey Nxt için de geçerli. 2.0 sürümünden sonra piyasa epey hareketlenecek gibi duruyor.
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
September 07, 2016, 07:47:34 AM

NXT'i windowsa kuramadım ama online cüzdanında 500 NXT karşılığında NXT core deneyimi yaşatan bir plug-in var.

Bir asset çıkardım, NXT asset exchange'e erişimi olan varsa, bir iki deneme yapmak isterim.

Teşekkürler.

torikan
Hero Member

Activity: 518

View Profile
September 07, 2016, 08:15:20 AM

NXT'i windowsa kuramadım ama online cüzdanında 500 NXT karşılığında NXT core deneyimi yaşatan bir plug-in var.

Bir asset çıkardım, NXT asset exchange'e erişimi olan varsa, bir iki deneme yapmak isterim.

Teşekkürler.

hocam bu coinden bende poloda vmevcut bi dalgalar vericek gibi bişeyler var ama anlamadım mevzuyu

coin hakkında bilgin varsa paylaşırsan sevinirim şu ardor olayı falan
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
September 07, 2016, 08:17:52 AM

Teşekkürler.

hocam bu coinden bende poloda vmevcut bi dalgalar vericek gibi bişeyler var ama anlamadım mevzuyu

12 ekime kadar elinde NXT tutanlara (POLO bittrex de dahil) Ardor verilecek, 12 ekime kadar tutmanıza gerek yok, saatlik olarak bakıyorlar, ne kadar çok tutarsanız o kadar ardor alırsınız.

Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
September 07, 2016, 09:53:09 AM

Teşekkürler.

12 ekime kadar elinde NXT tutanlara (POLO bittrex de dahil) Ardor verilecek, 12 ekime kadar tutmanıza gerek yok, saatlik olarak bakıyorlar, ne kadar çok tutarsanız o kadar ardor alırsınız.

benim poloda tuttuğum coin den nasıl haberleri olacak? kendi cüzdanımda tutsam anlarımda bu nasıl olacak bob abi. bi açıklar mısın?
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
September 07, 2016, 11:25:55 AM

Teşekkürler.

benim poloda tuttuğum coin den nasıl haberleri olacak? kendi cüzdanımda tutsam anlarımda bu nasıl olacak bob abi. bi açıklar mısın?

Polo ile anlaşmışlar

torikan
Hero Member

View Profile
September 07, 2016, 01:13:32 PM

iyimiş Cheesy bende baya var bekliyeyim bari
bakarsın şansa kendide vericeğide yükselir
Penguen
Hero Member

Activity: 714

View Profile
September 07, 2016, 02:22:38 PM

Nxt için benim göstergelerde yeşillendi. Aldık bakalım inşallah pişman olmayız. Genelede bobun söylediklerinden zarar etmiyorum; inşallah yine karla çıkarız.
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
September 12, 2016, 09:28:01 AM

bir dağıtım var galiba ama ingilizcem yetmedi.
şunu biriniz inceleyip ne olduğunu anlatabilir mi lütfen.
https://nxtforum.org/general-discussion/5-million-nxt-bounty-for-nxt-ardor-forgers/
JollyTrades
Hero Member

View Profile
September 12, 2016, 05:40:51 PM

https://nxtforum.org/general-discussion/5-million-nxt-bounty-for-nxt-ardor-forgers/

Ardor açıldığı zaman orada "forging" yapanlara toplam 5 milyon NXT değerinde ödül dağıtılacamış. Yanlış anlamadıysam çekiliş usulü gibi bir şey, herkesin forging işine dahil olmasını teşvik etmek amaçlı, sadece yüksek bakiyeli hesaplar faydalanmasın sistemden diye.
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
September 12, 2016, 06:18:33 PM

Ardor açıldığı zaman orada "forging" yapanlara toplam 5 milyon NXT değerinde ödül dağıtılacamış. Yanlış anlamadıysam çekiliş usulü gibi bir şey, herkesin forging işine dahil olmasını teşvik etmek amaçlı, sadece yüksek bakiyeli hesaplar faydalanmasın sistemden diye.

benim sunucuda bir nxt cüzdanı açıp burda forging i başlatsam. Türk yatırımcılar da ellerindeki nxt leri bu hesapta toplasak bize bir faydası olur mu?
yoksa elimizdeki nxt leri poloniex de tutmaya devam mı edelim?
torikan
Hero Member

View Profile
September 12, 2016, 09:22:41 PM

ardor dağıtma olayı varda 12 de nasıl alıncak bu bilgisi olan varsa paylaşabilirmi
JollyTrades
Hero Member

View Profile
September 12, 2016, 09:25:13 PM

benim sunucuda bir nxt cüzdanı açıp burda forging i başlatsam. Türk yatırımcılar da ellerindeki nxt leri bu hesapta toplasak bize bir faydası olur mu?
yoksa elimizdeki nxt leri poloniex de tutmaya devam mı edelim?

En iyisi ve en güvenlisi, NXT'leri bir başka cüzdanda tutup, forge eden cüzdana "lease" etmek. Waves başlığı altında "leasing"i açıklamıştım (link), aslında oradaki koin kiralama fikri Nxt'ten devşirme, aynısı burada da var. (Farkları, Nxt'te masternode diye bir şey yok, bütün full node'lar forge yapıyor.)

NXT'leri forging yapan cüzdanda tutunca, eğer o sunucu hack'lenirse cüzdandaki bütün NXT'ler de gider. Bu yüzden en iyisi, NXT'lerin sahibi olan cüzdanı offline tutmak. Forging yapan cüzdanda 1000 NXT bulunması yeterli. Bu durum aynı zamanda belirli bir topluluk olarak ortak forging yapmayı da kolaylaştırıyor, herkes sizin hesaba NXT göndereceğine, herkes size kiralıyor, böylece güven sorunu çözülmüş oluyor, hem de yine de ortak (mining pool mantığı ile) forging yapılmış oluyor.

Çok mu karıştırdım meseleyi acaba?! Benim NXT'im olsaydı lease ederdim ama maalesef NXT tutmuyorum. Seneler öncesinden kalma birkaç NXT olabilir belki ama o da işinize yaramaz herhalde Cheesy
brainpans
Member
**

Activity: 91
Merit: 10

View Profile
September 15, 2016, 09:33:33 AM

Java ile alakalı büyük sorunları var bence. Changelog'lara baktıgımda 8 ve sonrası için uyumlu diyor fakat openjdk 'da denesem oracle java'da denesem açılmadı. Her seferinde nxt client durduruldu yazıyor.

beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
October 11, 2016, 04:53:54 PM

Ne yaptiniz? Ardor larinizi alabildinizmi?  Nxt in fiyati surunuyor 2k satlarda suan..
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: