Bitcoin Forum
April 19, 2024, 02:09:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kripto para piyasasına girmemeniz için nedenler!  (Read 379 times)
Hovarda (OP)
Full Member

Activity: 518
Merit: 185

View Profile
January 17, 2020, 10:56:47 PM
Last edit: January 17, 2020, 11:26:25 PM by Hovarda
Merited by Blacknavy (2), mhanbostanci (1), forumalacali (1)

Son bir kaç gündür piyasadaki olumlu havanın etkisi etrafımda ufak hesaplar peşinde koşan insanları tekrar görmeye başladım. bu aslında olumlu gibi gözükse de sonrasında yaşanılan hayal kırıklıklarını, tecrübesizliklerini, aç gözlülüklerinin bedelini, piyasaya bok atarak örtmeye çalışmasınlar diye naçizane bir  kaç uyarı yapmak istedim.

1- Birikmiş borçlarımı ödemek için güzel bir yöntem diye düşünüyorsanız o borçları bitirene kadar buraya uğramayın. bu piyasa oldukça hareketlidir. borçlarınızın üzerine bir de sinir stres eklenebilir.

2- Piyasanın patlayacağını düşünüyorum ama şöyle bir girip çıkayım bu yükselişten bende nemalanayım diyorsanız sakın böyle bir hataya düşmeyin. Fomo hastalığı çok nalet bir şeydir. 2017 boğasında bir arkadaşa bakıp çıkmak için girenler içeride rehin kaldı.

3- Günlük al sat yapar faturaları, kiramı öderim diyorsan hiç bulaşma dostum. ileri seviyede analiz bilgin yoksa (hatta çoğu zaman olsa da fayda etmez) anca paranın erimesini seyredersin belki bir iki kez kazanıp kendini lord of trader ilan edeceksin ama sonu çok büyük itmalle hüsran olacaktır emin ol.

4- Kaybettiklerimi geri kazanayım bundan daha aşağıda düşmez zaten demeyin dip olarak düşündüğünüz nokta belkide çok daha büyük bir düşüşün başlangıç noktası olabilir.

tabi ki amacın bunlar değilse bireysel kontrol mekanizmanız sağlamsa, araştırmayı, kendinizi geliştirmeyi seviyorsanız blockchain teknolojisine ve kripto paralara yatırım yapmak için oldukça fazla iyi sebepler var.

Yeteri kadar araştırmadan okumadan yatırım yapmayın. ve sakın fenomenlere kanmayın...
1713492544
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713492544
Reply with quote  #2

1713492544
Report to moderator
1713492544
Hero Member
*

Ignore
1713492544
Reply with quote  #2

1713492544
Report to moderator
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713492544
Hero Member
*

Ignore
1713492544
Reply with quote  #2

1713492544
Report to moderator
1713492544
Hero Member
*

Ignore
1713492544
Reply with quote  #2

1713492544
Report to moderator
1713492544
Hero Member
*

Ignore
1713492544
Reply with quote  #2

1713492544
Report to moderator
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 18, 2020, 07:39:59 PM
Merited by Blacknavy (1), forumalacali (1)

Faydalı açıklamalarla dolu bir başlık olmuş. Dört maddede çok güzel özetlemişsiniz konuyu...

Maddi durumu ve psikolojisi iyi olmayanların kesinlikle uzak durması gereken bir piyasa. Maddi durumdan kasıt burada zenginlik değil elbette! Kenarda duran ve kaybettiğinde kendisini zora sokmayacak kadar parası olanlar için elverişli olabilir buradaki ortam.

2017 sonundaki dönemde, medyadaki haber bombardımanının da etkisiyle, konuyla hiç ilgisi olmayanlar balıklama girmişlerdi Bitcoin'e. Çevremden hep şöyle sorular gelirdi:

"1 ayda parayı ikiye katlar mıyım?"
"Arabayı satıp yatırsam mı?"
"Kredi çekip girsem mi? Nasılsa her ay BTC satıp satıp öderim borcumu!"

Bunları diyenlere kesinlikle tavsiye etmemiştim ama yine de girenler olmuştu. Bazıları ilk zararda sattılar, bazıları da bekleyip daha büyük zarar ettikten sonra satıp çıktılar.
baskanx
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 250

View Profile
January 21, 2020, 12:48:24 PM

Güzel bir konu olmuş.Bu piyasaya bundan sonra kolay kolay yeni yatırımcı girmez gibi.İçerdekiler de zarar çıkınca satar gider.Ondan sonra yeni hikayeler yeni senaryolar yazılır.Basında haber bombardımanı başlar ve yeni keklikler avlanır.Kısır döngü devam eder.
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
January 22, 2020, 08:25:38 AM
Last edit: January 22, 2020, 09:46:19 AM by RESPECT-XxX
Merited by HARDCRACKERS (3)

Yav arkadaş iyi güzel yazmışsınızda....
Peki yeni kamiller girmezse para girmez para girmezse piyasa yükselmez piyasa yükselmezse sen terste kaldı isen malı kime satacan yıkacan diye adama sorarlar demi. Grin
yani konuyu açan ve dğer yorum yazanlara soruyorum kökmü salalım  Shocked coinler elde sonsuza kadar mı bekleyeceksiniz.Bunumu amaç edindiniz
Doğal seleksiyon olayı diye bir şey var  birileri girecek mal yıkılacak yükü onlar alacak bizde çıkıcaz aynı olay 2018 bize yıkıldığı özet bu. Cheesy
birazda onlar taşısın sonra gene boğa olur 2 sene sonra onlarda başkasına yıkar titan zinciri gibi düşünün ama bu block zincir. Grin Grin
yalnız gelecek boğada birileri fena titilecek o kesin.

XxX
lossnet
Legendary
*

View Profile
January 22, 2020, 01:12:32 PM

Yav arkadaş iyi güzel yazmışsınızda....
Peki yeni kamiller girmezse para girmez para girmezse piyasa yükselmez piyasa yükselmezse sen terste kaldı isen malı kime satacan yıkacan diye adama sorarlar demi. Grin
yani konuyu açan ve dğer yorum yazanlara soruyorum kökmü salalım  Shocked coinler elde sonsuza kadar mı bekleyeceksiniz.Bunumu amaç edindiniz
Doğal seleksiyon olayı diye bir şey var  birileri girecek mal yıkılacak yükü onlar alacak bizde çıkıcaz aynı olay 2018 bize yıkıldığı özet bu. Cheesy
birazda onlar taşısın sonra gene boğa olur 2 sene sonra onlarda başkasına yıkar titan zinciri gibi düşünün ama bu block zincir. Grin Grin
yalnız gelecek boğada birileri fena titilecek o kesin.

Yeniler elbette girsinler, milyonlarca lira yatırsınlar. Hatta çevrelerindeki tanıdıklarını da getirsinler. Fakat millet buraya girerken; tefecinin eline düşmesin, kredi çekip de evini-arabasını kaybetmesin, çocuğunun rıskını, anasının-babasının kefen parasını, vs. kullanmasın diye uyarmaya çalışıyoruz. Birilerinin zor duruma düşmesi ile zengin olacaksak ben şahsen olmak istemem. Yoksa elbette ki köşesinde parası olan gelsin buyursun, ona diyecek lafımız yok Smiley Zaten bizim dememizle de olmuyor ki bu; kafasına koyan adam, her şeyini sıfırlayacak olsa bile geliyor. İnsaniyet namına yine de uyarımızı yapıyoruz bir şekilde.
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
January 22, 2020, 06:36:02 PM
Last edit: January 22, 2020, 07:42:55 PM by RESPECT-XxX

Kaynaklar sonsuz olmadığı için ana kural birinin zengin olması için işte birilerinin kaybetmesi gerekir.Buna kaynak transferi deniyor.Birde ben alttaki siteden genelde güncel haberleri takip ediyorum.Ordada abuk sabuk btc haberleri çıkar arada paranın görüne gözüne vurdular yada btc den milyon usd kaldırdı gibi arkayada ufak bir chessna uçaktan inen adam ve altındalamborghini falan resim bol. Grin ilanları görünce bayağıda gülüyorum yalan yok. Grin
işte bunu görüp hurra bizde paranın dibini vuralım diyen elbet olacaktır.
Mesele şurda sazan gibi gelenler şu konuyu siteye üye olmadan dışarıdan okusa birde o ilanlara kansa diyecekleri şu bak bak bak şerefizlere parayı hamudu ile götürüyorlar birde btc işine girmeyin diye bize akıl veriyorlar sadece biz kazanalım kimse kazanmasın istiyorlar diye düşünende olur  Grin Grin
Sadece kendileri kazanmak istiyor diyende illaki olacaktır... Cheesy
Sonuçta çıkmaz ayın son perşembesi boğa gelsinde bizimde askerlik bitsin artık mayısta 2 sene olacak Grin Grin bıktım yani. Cheesy

https://www.haberler.com/

http://landing.marketstm.biz/tr/mtm_bitcoin_revolution_new_tr?go_plt=1&go_tr=1&cid=28&tid=222558&lid=tr&pubid=-1&reqt=1579717485413&grp=13%7E222558%23&euid=0.3786886133822325

bunu yazanda sitede oldu yani Tongue 1000 tl ile girip 65 tl kaybedince vınnnnn
Valla ben 1000 tl ile başladım aşırı kafa karıştıran bir şey hiç bulaşma 65 tl kaybettim şimdi parayı çekiyorum hemen.

https://ibb.co/rfw99CQ

XxX
xzone
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1481

View Profile
January 23, 2020, 10:40:18 AM

Biz para kazanacaz diye forumdakiler kaybetsin istemeyiz ki zaten burayı keşfeden okuyan eden kişiler gelişime açık kişilerdir bilinçlenirler hemen Cheesy

Konu güzel olmuş çoğu kişinin yaptığı hatalar malesef bunlar, kolay yoldan zengin olurum düşüncesi ile kaç kişinin battığına şahit olduk

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
hakan3015
Member
**

Activity: 154
Merit: 17

View Profile
February 03, 2020, 12:46:42 PM

Güzel konu açmışsınız hocam Smiley Bir şekilde elini bu batağa bulaştıran insan kendini zor kurtarıyor. Yeri geliyor çok kazanılıyor ama insanoğluyuz işte ufacık bir hatayla her şeyi mahvetme yeteneğimiz var. Mümkünse hiç bulaşmamak en mantıklı, bu bataklığa girdiyseniz de hislerden çok grafik analizlerini öğrenmeye çalışmak mantıklı şekilde yatırım yapmayı öğrenmek gerekiyor.
onder1975
Newbie
*

Activity: 10
Merit: 0

View Profile
April 27, 2020, 01:56:00 PM

Dip diye birşey yok
Sonu gelmiyor bence.
Zararı kurtarayım dedikce daha fazla zarar ettim
Granxis
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 536

View Profile
May 03, 2020, 08:12:10 AM

Kripto paralari para kazanmak icin unlu etmisler olabilir mi ama inanin kripto paralarin ne oldugunu bilmek, onlarin sistemini anlamak kazanilacak 5-10 dolardan daha onemlidir. Ayrica kripto paralar sayesinde zengin olanlar coktan buralari biraktilar, kalanlar bizimdir.

.
.Duelbits.
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
TRY OUR
  NEW  UNIQUE
GAMES!
.
..DICE...
███████████████████████████████
███▀▀                     ▀▀███
███    ▄▄▄▄         ▄▄▄▄    ███
███   ██████       ██████   ███
███   ▀████▀       ▀████▀   ███
███                         ███
███   ▄████▄       ▄████▄   ███
███   ██████       ██████   ███
███    ▀▀▀▀         ▀▀▀▀    ███
███▄▄                     ▄▄███
.
.MINES.
████████████████████████▄▀▄████
██████████████▀▄▄▄▀█████▄▀▄████
████████████▀ █████▄▀████ █████
██████████      █████▄▀▀▄██████
███████▀          ▀████████████
█████▀              ▀██████████
█████                ██████████
████▌                ▐█████████
█████                ██████████
██████▄            ▄███████████
████████▄▄      ▄▄█████████████
.
.PLINKO.
█████████▀▀▀       ▀▀▀█████████
██████▀  ▄▄███ ███      ▀██████
█████  ▄▀▀                █████
████  ▀                    ████
████                       ████
█████                     █████
██████▄                 ▄██████
█████████▄▄▄       ▄▄▄█████████
10,000x
MULTIPLIER
NEARLY UP TO
.50%. REWARDS
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2044
Merit: 1135

View Profile
May 03, 2020, 08:30:22 PM
Merited by mhanbostanci (2), Hovarda (1)

Olur da giren olursa diye...

1- Büyük düşüşleri kollayın, her sene böyle alım fırsatları sunacaktır. Herkes satarken alın.
2- 30-40 milyon dolar marketcap altına pek bakmayın. Piyango gibidir.
3- Büyük yükselişlerde arkanıza bakmadan kaçın. Herkes alırken siz satın.
4- BTC yükselişinde ve düşüşünde altcoinlere girmeyin, ezilirsiniz.
5- Altcoinlerin satoshi ve eth bazlı dip noktasını kestirmeye çalışın.
6- BTC dipteyken Btc alın, bekleyin, sonra btc yüükselince sağlam altcoinlere geçin. Buradan
a- btc'den kar
b- altcoinden kar elde edersiniz.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
May 06, 2020, 10:27:27 PM

Hocam merhabalar ben de yeni bitcoin ile tanışmış birisi sayılırım. Hoş 2010 yılında üniversite yıllarında küçük bir servet kaybeden arkadaşımla biraz sohbetini etmiştik o zaman dolandırma yöntemi gibi gelmişti. Kendisi bilgisayar mühendisliği öğrencisiydi ve bu tarz yenilikleri araştıran birisiydi sanırım 2011 yılında olması lazım kendi sistemi ile birşeyler yapıyordu biraz da bitcoin kazdım falan diyordu buraya bakınca bahsettiği şeyin aslında bir nevi kömür ocaklarında çalışan işçiler gibi madencilik olduğunu anladım. Sanırım burada da madencilik yapanlar bilgisayarların bileşenleri oluyor. İnceledikçe insanın içine işliyor sistem aslına bakarsanız. Şu an bu siteyi öneren arkadaşıma teşekkür edeceğime karar verdim  Smiley

Gelelim önerilerinize önerileriniz gerçekten güzel. Bu sadece bitcoin sektörü için değil Borsa için de geçerli tavsiyeler. Asla kredi çekip bu işlere girmeyin. Çevremde borsada yuvasını dağıtan çok insan oldu. Genel kanı kaybedince üzülmeyeceğimiz tutarla bu işe girişmek. aksi taktirde en garanti yatırım ya altın ya da dolardır benim gözümde.

Faydalı paylaşımlarınız için teşekkürler
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1040

View Profile
May 08, 2020, 08:31:36 AM

Olur da giren olursa diye...

1- Büyük düşüşleri kollayın, her sene böyle alım fırsatları sunacaktır. Herkes satarken alın.
2- 30-40 milyon dolar marketcap altına pek bakmayın. Piyango gibidir.
3- Büyük yükselişlerde arkanıza bakmadan kaçın. Herkes alırken siz satın.
4- BTC yükselişinde ve düşüşünde altcoinlere girmeyin, ezilirsiniz.
5- Altcoinlerin satoshi ve eth bazlı dip noktasını kestirmeye çalışın.
6- BTC dipteyken Btc alın, bekleyin, sonra btc yüükselince sağlam altcoinlere geçin. Buradan
a- btc'den kar
b- altcoinden kar elde edersiniz.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Yeni başlayanlara altın değerinde tavsiyelerde bulunmuşsunuz wolwoo hocam elinize sağlık ben de bu yazdıklarınızın altına imzamı atarım. Ayrıca eklemek isterim kulaktan dolma şu artacak bu artacak denilen şeylere inanip yatırım yapmayın , kendiniz araştırın

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
lossnet
Legendary
*

View Profile
May 08, 2020, 09:00:43 PM

Hazır yarılanma da yaklaşmışken, fiyat arttıkça yeni gelenler de olacaktır. Belki 2017 sonundaki gibi bir dönem yaşayabiliriz tekrardan.
Piyasaya girecek olanlar aman balıklama dalmasınlar! Yine evini arabasını satmak isteyenler çıkacaktır!
Bizler 2018 boğasından sonra 2 sene geçirdik burada. Çoğumuz da yatırımlarını düşük fiyatlardan yaptı. Dönem birikim dönemiydi ve belki de artık kapanmak üzere.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: