Bitcoin Forum
May 14, 2024, 12:56:47 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Elinizde Bulanan Token/Coinler Hangi Borsada  (Read 561 times)
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
January 18, 2020, 09:54:05 PM

çok teşekkürler eline emeğine sağlık, benim çok işime yarayacak gibi  bir çoğunu okudum lazm oldukça girilip bakılacak bir paylaşım olmu emek harcanmış...
1715691407
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715691407
Reply with quote  #2

1715691407
Report to moderator
1715691407
Hero Member
*

Ignore
1715691407
Reply with quote  #2

1715691407
Report to moderator
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715691407
Hero Member
*

Ignore
1715691407
Reply with quote  #2

1715691407
Report to moderator
SkyLords (OP)
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
January 19, 2020, 04:31:47 PM

Nereye gideceği belli olmayan bir sürü coin toplanmış. Emeğinize sağlık ama bu coinleri elinizde bulunduruyorsanız büyük bir beklentiniz olmasın. Belki yıllar sonra içlerinden biri yükseliş gösterebilir ama pek fazla yatırım alabilecek projeler değil. Bountyden geldiyse ne kadar kazansanız kardır.

Zaten amaç beklenti değil elde para edenleri değerlendiriyorum. Ama olaki benim için para etmeyen coin belki başkasında binlerce var yada milyonlarca var bilemem. Fakat hangi borsada işlem gördüğünü bilmiyor olabilir o yüzden böyle bir konu iyi olur diye düşündüm.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
January 19, 2020, 05:05:44 PM

Nereye gideceği belli olmayan bir sürü coin toplanmış. Emeğinize sağlık ama bu coinleri elinizde bulunduruyorsanız büyük bir beklentiniz olmasın. Belki yıllar sonra içlerinden biri yükseliş gösterebilir ama pek fazla yatırım alabilecek projeler değil. Bountyden geldiyse ne kadar kazansanız kardır.

Zaten amaç beklenti değil elde para edenleri değerlendiriyorum. Ama olaki benim için para etmeyen coin belki başkasında binlerce var yada milyonlarca var bilemem. Fakat hangi borsada işlem gördüğünü bilmiyor olabilir o yüzden böyle bir konu iyi olur diye düşündüm.

bir çok eth wallet bu bountyler yüzünden çöplük cüzdan haline geldi. çoğu koine bakıyorsunuz 1000 tanesi 1 cent bile etmiyor, o kadar çok token bolluğu var ki bu bolluk ister istemez, tokenların çöp olmasına yol açıyor. bunun sonucunda da ortaya çöplük cüzdanlar çıkıyor.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1489

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
January 19, 2020, 06:30:57 PM

Listedeki coinlerin çoğunun adını bile duymadım. Piyasada onlarca isimsiz coin var, merdiven altı tabir ettiğimiz borsalarda hacimsiz şekilde duruyorlar genelde. Bu coinler ve borsalar manipülasyona sonuna kadar açıktır. Yeterli bilginiz yoksa kumar oynamayın. Siz coin 1 sata düşmüş daha da düşmez diye düşünürsünüz, 2 sat olsa %100 kar yaparım deyip alırsınız tahtayı kapatırlar. Hacim çok yüksek hemen alıp satayım hızlıca %5 yapayım dersiniz, meğer alan da satan da aynı kişidir, sizin gibi düşünenlere gel gel yapıyordur, oltaya gelirsiniz.
Piyasadaki bilindik birkaç borsa dışında işlem yapmayın derim. İlle 100x yapan coini bulmanız gerekmiyor. Bounty vs. şeklinde gelen coinler tamam elde tutulabilir ama bilinmedik şeylere detaylı araştırma yapmadan cepten para yatırmayın.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
January 19, 2020, 06:52:56 PM

2yıl önce desen etherdelta falan çer çöp satılırdı da artık cmc 2. sayfa bile güven vermiyor. yüzlerce ico saçmalıkları, kyc zırvaları sonrası ne token ne borsa hepsini gözardı ettim. zaten başımıza ne geldiyse hep bu ne idüğü belli olmayan borsalardan ve coin/tokenlerden geldi. vurkaç yapmak ya da malı çakmak dışında hangisi ne işe yaradı bi özeleştiri yapmak lazım
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
January 19, 2020, 06:55:09 PM
Last edit: January 19, 2020, 07:13:10 PM by SkyLords

Listedeki coinlerin çoğunun adını bile duymadım. Piyasada onlarca isimsiz coin var, merdiven altı tabir ettiğimiz borsalarda hacimsiz şekilde duruyorlar genelde. Bu coinler ve borsalar manipülasyona sonuna kadar açıktır. Yeterli bilginiz yoksa kumar oynamayın. Siz coin 1 sata düşmüş daha da düşmez diye düşünürsünüz, 2 sat olsa %100 kar yaparım deyip alırsınız tahtayı kapatırlar. Hacim çok yüksek hemen alıp satayım hızlıca %5 yapayım dersiniz, meğer alan da satan da aynı kişidir, sizin gibi düşünenlere gel gel yapıyordur, oltaya gelirsiniz.
Piyasadaki bilindik birkaç borsa dışında işlem yapmayın derim. İlle 100x yapan coini bulmanız gerekmiyor. Bounty vs. şeklinde gelen coinler tamam elde tutulabilir ama bilinmedik şeylere detaylı araştırma yapmadan cepten para yatırmayın.

Üstad buradakilerin hepsi bounty veya airdroptan gelenler o yüzden kimse alım yapmaz diye düşünüyorum. Bu konu sadece satım yapmak isteyen veya hakkaten para yapan token veya coini nerede satacağını bilmeyen kişiler için bilsin diye açtım konuyu.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
January 20, 2020, 09:32:50 PM

2yıl önce desen etherdelta falan çer çöp satılırdı da artık cmc 2. sayfa bile güven vermiyor. yüzlerce ico saçmalıkları, kyc zırvaları sonrası ne token ne borsa hepsini gözardı ettim. zaten başımıza ne geldiyse hep bu ne idüğü belli olmayan borsalardan ve coin/tokenlerden geldi. vurkaç yapmak ya da malı çakmak dışında hangisi ne işe yaradı bi özeleştiri yapmak lazım

Bounty veya airdroptan ellerinde bulunanlara faydalı olması amacıyla bu konuyu açtım. İllaki bu piyasada dolandırıcılık mutlaka var. Nitekim çöp coinler dolusuyla ama ümit fakirin ekmeği derler. Elinde bir miktar olup listede bulunan token veya coinlerin para eden arkadaşlara umarım kazanç sağlamasını ümit ediyorum.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
January 31, 2020, 05:40:06 PM

çok teşekkürler eline emeğine sağlık, benim çok işime yarayacak gibi  bir çoğunu okudum lazm oldukça girilip bakılacak bir paylaşım olmu emek harcanmış...

Bu postu güncel tutmaya çalışıyorum ve güncelliyorum. Muhakkak takipte kalın arkadaşlar.
edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
February 03, 2020, 08:07:26 AM

elimden geldiğince türk borsalarında tutmamaya çalışıyorum

Kriptominal
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
February 03, 2020, 05:51:18 PM

genelde türk borsalarında varsave buhacmi büyük borsalar ise orada tutmaya çaışıyorum. sistemkoin gibi bir borsa ise üzerine soğuk su içiyorum ...
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
February 04, 2020, 06:33:11 PM

Token, aseset gibi şeyleri almak hiç adetim değil. Bunların hepsi direkt olarak birer hisse senedi gibi değerlendiriyorum. Her biri kendi şirketinin değerini ifade ediyor. Haricen çok azı bir teknolojiyi ifade ediyor.

Özellikle bu dönemde, yani bitcoinde halving varken bu tokenlara yatırımı çok dikkatli yapmak lazım. Aslında uzak durmakta fayda var. Belirli coinler dışına çıkmamak lazım. En son aldığım Gold tokenı idi onu da elime geçtikçe btc ye eth ye çevirdim.

Uzun vadeli token tutacaksam da kendi eth cüzdanımda tutarım. Borsalar, tokenları çok sık delist ediyor. Sıkıntıya düşmemek lazım.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
February 04, 2020, 07:37:39 PM

Token, aseset gibi şeyleri almak hiç adetim değil. Bunların hepsi direkt olarak birer hisse senedi gibi değerlendiriyorum. Her biri kendi şirketinin değerini ifade ediyor. Haricen çok azı bir teknolojiyi ifade ediyor.

Özellikle bu dönemde, yani bitcoinde halving varken bu tokenlara yatırımı çok dikkatli yapmak lazım. Aslında uzak durmakta fayda var. Belirli coinler dışına çıkmamak lazım. En son aldığım Gold tokenı idi onu da elime geçtikçe btc ye eth ye çevirdim.

Uzun vadeli token tutacaksam da kendi eth cüzdanımda tutarım. Borsalar, tokenları çok sık delist ediyor. Sıkıntıya düşmemek lazım.

Zaten amaç alım yapmak değil burada paylaştıklarımın çoğu kişide bulunan airdrop ya da bountyden gelen coin veya tokenler o nedenle kimse alım vs yapmak için bu yazdıklarımı dikkate almasın. Burada amaç hangi coin veya token nerde satabilirsiniz. Yani elinizde para edebilecek bir şey varsa neden kazanmayasınız ki?

Dediğiniz gibi delistler oluyor. Fakat hangi borsada olduklarını bilmiyorduk. Öğrenmek amacıyla araştırıp bulmaya çalışıyorum. Hem kendim için hem de sizler için değerli bir kaynak olsun istiyorum.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
February 04, 2020, 07:46:49 PM

Zaten amaç alım yapmak değil burada paylaştıklarımın çoğu kişide bulunan airdrop ya da bountyden gelen coin veya tokenler

Görüşünüze saygı duyaraktan katılmıyorum. Sebep olarakta açıklama yapayım.

Bana göre bountylerdeb gelenlerde birer yatırım, alım. Belki para vererek aldığımız şeyler olmayabilir ama bunları kazanmak için başta emek ve zaman harcıyoruz. Şahsen ben bir süre önce kıyıda köşede ne token, altcoin varsa satıp bitcoine geçtim. Sizin yatırımlarınıza ve kararlarınıza saygım sonsuz. Yine de görüşümü belirtmek istedim. Bazı liste dışı tokenlar hariç hepsini derleyip makul yatırım yollarına başvurmak gerek.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
February 04, 2020, 10:40:39 PM

Zaten amaç alım yapmak değil burada paylaştıklarımın çoğu kişide bulunan airdrop ya da bountyden gelen coin veya tokenler

Bana göre bountylerdeb gelenlerde birer yatırım, alım. Belki para vererek aldığımız şeyler olmayabilir ama bunları kazanmak için başta emek ve zaman harcıyoruz. Şahsen ben bir süre önce kıyıda köşede ne token, altcoin varsa satıp bitcoine geçtim. Sizin yatırımlarınıza ve kararlarınıza saygım sonsuz. Yine de görüşümü belirtmek istedim. Bazı liste dışı tokenlar hariç hepsini derleyip makul yatırım yollarına başvurmak gerek.

Yorumunuz çok önemli üstad. Ben orada hani insanlar bu tokenlerden alım yapmasın diye vurgulamak için yaptım. Tabiki senin dediğin
"Bana göre bountylerden gelenlerde birer yatırım, alım. Belki para vererek aldığımız şeyler olmayabilir ama bunları kazanmak için başta emek ve zaman harcıyoruz. Şahsen ben bir süre önce kıyıda köşede ne token, altcoin varsa satıp bitcoine geçtim. Sizin yatırımlarınıza ve kararlarınıza saygım sonsuz. Yine de görüşümü belirtmek istedim. Bazı liste dışı tokenlar hariç hepsini derleyip makul yatırım yollarına başvurmak gerek."
bu söylediklerine aynen katılıyorum. Ama şunu da söylemeliyim biliyorsundur ki çoğu kişi bir sürü airdrop veya bounty katıldı. Zaten çoğuna belki yok gözüyle bakıyoruz. Ama hani hiç değilse para edenleri değerlendirsinler diye böyle bir liste yapmayı düşündüm.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1301

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 05, 2020, 11:20:52 AM

İşte buna katılmamak mümkün değil, farkında mısınız bilmem ama bu piyasa aslında her zaman ve her şekilde kazandırıyor, yeter ki umutların/umutsuzlukların ve özellikle beklentilerin mantık süzgecini tıkamasına izin vermeyelim. Hiç yatırım uzmanı olmaya gerek yok, belli ki yükseliş önce ve bir süre btc bazında olacak, tuttuğun coin/token için "when lambo" kafası yaşayana kadar en yüksek ihtimalli olarak btcye dönüp o rüzgardan yararlanmak son derece akılcı bir yaklaşım olur.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Madenci_34
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
February 07, 2020, 07:33:13 PM

"(KICK) KickToken
KickToken projesine nasıl veya nerden katıldığımı hatırlamıyorum. Eminde değilim çoğu kişiye geldi mi diye? Fakat ciddi rakamda KICK token gelmişti bana, 24 centi görmüş. KICK HitBTC, KuCoin, Mercatox, Sistemkoin, Exmo, Coinsbit, IDEX ve EtherDelta borsalarında işlem görüyor."

Whirl bounty'den geldi bize. Tokenleri kick olarak dağıttılar. Bounty tokenleri kilitli geldi kendi borsalarının aktif hale gelmesi ile kilit açılacak. Gönderim yapıldığı ilk gunlerde kilitlememişlerdi çekim yapan arkadaşlar iyi para kazandı, biz çekene kadar sakız parası olurmu bilmiyorum

waybesuricata
Sr. Member

Activity: 1764
Merit: 345

View Profile
February 07, 2020, 07:42:56 PM

Teşekkürler konu için hocam, baya ayrıntılı yazmışsın, iyi hazırlanmış bir konu.

▄▄███▄    ▄███▄▄
     ▄▀▀    █    █    ▀▀▄
    ██    ▄▄▀    ▀▄▄    ██
    ▀▄▄▄█▀▀        ▀▀█▄▄▄▀
  ▄▄█▀█▄              ▄█▀█▄▄
▄█▀     ▀▀█▄     ▄▄█▀▀     ▀█▄
██          ▀█▄▄█▀          ██
▀█▄     ▄▄▄█▀▀  ▀▀▀▄▄▄     ▄█▀
  ▀█▄▄▄▀▀            ▀▀▄▄▄█▀
   █▀▀▄▄▄            ▄▄▄▀▀█
   ██  ▀▀▀▄▄      ▄▄▀▀▀  ██
    ▀▄     █      █     ▄▀
      ▀▀▄▄▄▀      ▀▄▄▄▀▀
.
cogwise
  ▄
█  █
  █
█  █
  █
█  █

█
█  █
  █
█  █
  █
█  █
  ▀
.
Hyper-charge your trading with intelligent insights   ▄
█  █
  █
█  █
  █
█  █

█
█  █
  █
█  █
  █
█  █
  ▀
▄█████████████████████▄
███████████████████████
████▀███████▀   ▀▀▀▄███
███▌  ▀▀███▌       ▄███
███▀               ████
███▄              █████
████▄            ██████
█████▄▄        ▄███████
████▄       ▄██████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
████████████████▀▀█████
███████████▀▀▀    █████
██████▀▀▀   ▄▀   ██████
███▄     ▄█▀     ██████
██████▄ █▀      ███████
███████▌▐       ███████
████████ ▄██▄  ████████
██████████████▄████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
█████  ▄▄▄▄▄  ▄▀███████
█████  █████  ██▄▀█████
█████  █▀▀██▄▄▄▄  █████
█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████

█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████
█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████
█████  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀  █████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

Madenci_34
Member
**

View Profile WWW
February 08, 2020, 08:45:08 PM

Btz( bitzon)
Bountysuite bountysinden gelmiş bir miktar. Swap işlemi yapılmıştı birkaç ay önce, elimdekiler için değmez diye ben swap yapmamıştım. Şuanda stakewsap'ta işlem görüyor. Burayı daha önceden kullanmadığım için avantajlarını bilmiyorum incelemeye vaktim olmadı. Bir takım ekstra kazançlar söz konusu sanırım.

Madenci_34
Member
**

View Profile WWW
February 08, 2020, 08:52:57 PM

Zyn(zynecoin)

Bountyminer'in katıldığımız bir kaç bountysinden sonra gelen bountysi. Oldukça fazla olan scam söylemlerinden sonra giriş yapmamıza rağmen ne makale yazdık nede reddite devam ettik.
Sonuç; bountyminer'e verdiğimiz emeği azda olsa bu bounty'den çıkaracağız gibi görünüyor. Çünkü zynecoin bountyminer'in ilk dağıttığı coin olacak, üstelik cmc'de listelenmiş ve borsada 0,50 USD üzerinde bir rakamdan işlem görüyor.

Bounty dünyası ters köşe olmaya çok müsait.

iccel
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
February 09, 2020, 06:01:17 AM

Çalışmanız için teşekkürler. Listeye gözatınca çoğu nereyse çöp seviyesinde olan sürü ile coin var cüzdanda.

Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: