Bitcoin Forum
April 20, 2024, 02:06:38 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: binance işlem çiftli tavsiyesi  (Read 175 times)
coinforumgentr (OP)
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
January 22, 2020, 07:37:50 PM

arkadaşlar merhaba, binance'ye yeni kayıt oldum. 3 ether depozit edip tradeye başladım. hangi çiftlerde işlem yapmamı önerirsiniz. doğru düzgün bir strajei belirleyemedim. eth paritesinde işlem yapmaya alışkınım amacım eth sayısını arttırmak. fakat o kadar çok çift var ki tam olarak nasıl strateji izleyeceğime karar veremedim.

sizce hangi çiftlerde nasıl bir yol izlemeliyim?
1713578798
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713578798
Reply with quote  #2

1713578798
Report to moderator
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713578798
Hero Member
*

Ignore
1713578798
Reply with quote  #2

1713578798
Report to moderator
1713578798
Hero Member
*

Ignore
1713578798
Reply with quote  #2

1713578798
Report to moderator
1713578798
Hero Member
*

Ignore
1713578798
Reply with quote  #2

1713578798
Report to moderator
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 22, 2020, 08:23:52 PM

Öncelikle hayırlı olsun, bol şanslar diliyorum...
Yüksek fiyatlı coin ve tokenlerde, hangi çift ile işlem yaptığınızın önemi yoktur. Fakat düşük fiyatlı (mesela 0.001 dolar ve altında) olanlarda BTC ile işlem yaptığınızda alış-satış işleminizin sonuçlanması uzayabilir. Çünkü her 1 satoshilik farkların cent bazındaki karşılığı (aralığı) geniştir. Oysa ETH ya da BNB ile işlem yaparsanız, daha hızlı sonuç alırsınız. Elbette ki her coin için ETH ve BNB çifti olmayabiliyor.

Sadece ETH alıp satacaksanız; ETH/BNB, ETH/BTC, ETH/USDT en sık kullanılanlar. Ama eğer farklı coin/token tavsiyesi arıyorsanız, o konuda herkesin görüşü farklı olacaktır. CMC listesindekiler ilk 50'yi incelemenizi öneririm.
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2184
Merit: 1131

View Profile
January 23, 2020, 12:44:24 AM

btc-usdt ya da usdt'ye olan güven problemi nedeniyle, daha güvenilir olduğunu düşündüğünüz herhangi bir stabil ile bitcoin paritesinde trade tavsiyesinde bulunabilirim. ben 5500-6000 dolaylarına bir geri çekilme daha beklediğim için, şu an böyle bir pozisyondayım. olur da beklentimin aksinde bir çıkış söz konusu olursa, usdt'den altlara bineceğim.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
January 23, 2020, 08:22:57 AM

arkadaşlar merhaba, binance'ye yeni kayıt oldum. 3 ether depozit edip tradeye başladım. hangi çiftlerde işlem yapmamı önerirsiniz. doğru düzgün bir strajei belirleyemedim. eth paritesinde işlem yapmaya alışkınım amacım eth sayısını arttırmak. fakat o kadar çok çift var ki tam olarak nasıl strateji izleyeceğime karar veremedim.

Soruda teknik bir aksaklık var sanki. Çok genellemelik bir soru oluyor bu haliyle.
Yani o an hangi parite size uygunsa tabi ki onu seçmeniz gerekir.
Düşük satoshili bir kripto düşünelim.

Binance'dan örnek verelim (maalesef)
NCASH. Eskiden BTC pair vardı ve şu an yok. Ama olsaydı da BTC pair ile alım satım çok makul olmuyor. BTC>BNB>NCASH veya BTC>ETH>NCASH daha mantıklı oluyordu.
Bunun gibi pek çok coin var. NPXS, MFT, GO, HOT, WIN vs...
Alım-satım kararları öyle alelade alınmamalı. Özellikle amacınız daytrade ise mutlaka farklı borsalardaki, farklı pair'lerle trade şansını denemelisiniz. Bazen A borsasında X coin 100 sats'ken, B borsasında 95 sats olabiliyor. Bu durumda 10 milyon adet alacağım derseniz, aradaki transaction fee'yi karşılar ve hatta kâr bırakabilir. Bunları bile değerlendirmeniz gerekebilir.

Tek borsa, tek pair ile sınırlandırmak biraz riskli olabilir. Bu nedenle farklı yerlerden mutlaka teyit ediniz. CMC'de ilgili coinin "exchanges" bölümüne bakabilirsiniz farklı platformlardaki fiyatlar için ya da blockfolio kullanabilirisiniz. Blockfolio bir çok seçenekten farklı olarak anlık ortalamayı da sunuyor size.
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
January 23, 2020, 09:39:07 AM

Aslında ne istediğinizi tam anlamıyla bilmeniz gerekiyor fakat herşeyden önce bu işlemleri yaparken sabırlı olabilecek misiniz ? Bu dediğiniz süreç kimi zaman hiç kar sağlamadan da kapanacagı olacak. Şahsen ben her zaman uzun vadeli düşünen bir insanım ve buna göre sepetlerimi oluşturuyorum. Bu konuda sana verilebilecek en güzel tavsiyelerden birisini de @lossnet açıklamış kendisine bu güzel yorumu için teşekkür ederim.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
January 26, 2020, 04:56:48 PM

Hayırlı olsun, bol kazançlarınızın olmasını diliyorum. Bahsettiğiniz gibi madem amacınız Ethereum miktarınızı arttırmak o zaman Ethereum ile olan işlem paritelerinde işlemler yapmanız gerekiyor. Ticaret yapılacak işlem çiftini tercih ederken ilk olarak o proje hakkında bilgi edinmenizde fayda olacaktır. Sonrasında ise son 24 saatlik fiyat hareketlerine, son 24 saatlik işlem hacimlerine ve genel olarak piyasada işlem hacmi ne durumda bakmanız gerekiyor. Düşük işlem hacmine sahip paritelerde işlem yapmak risktir, kolay manipüle edilebilir. O sebeple önceliğiniz araştırma ve işlem hacmi analizi olmalıdır. Tercihlerinizi de bunlara göre yapmalısınız.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
January 26, 2020, 06:34:31 PM

Hayırlı olsun, trade'lerinize taş değmesin, moraliniz hep yüksek kârınız bol olsun öncelikle.

Düşük fiyat yüksek fiyatlı olması değil asıl önemli olan yüksek hacimli paritelerde işlem yapmanızdır. İşlem hacminizi bilmiyorum ama eğer bütçe yüksekse (ki asla yüksek para yatırmanızı önermiyorum), başlıca ilk 10 coinden şaşmayın. Hacimsiz ve derinliği olmayan bir paritede işlem yaptığınızda aldığınızı geri satamayabilirsiniz.

BTC, ETH, USDT, BNB gibi pariteler olabilir. Birde işlem yapmadan önce mutlaka o paritenin ve coinlerin tabiatına hakim olun. Kullanıcılar ne sever ne yapar bir yoklayın. Kendinizi de test edin. Emin olduktan sonra yavaş yavaş başlayın bu işe.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
January 26, 2020, 06:34:54 PM

etherde işlem yapıp artırayım diyosan anasayfadaki ikililerde hacme göre sıralayıp herhangibiri ile işlem yapabilir ekran başında takip ettiğin kadarı ile pozisyon açıp kapatabilirsin.
volume e göre sıralayıp o gün üzerinde baskı olan ikililer takip ettiğin süre boyunca para bırakabilir ama spekülasyon yapılanları uzun vadede üzer. o yüzden major coinler dışında işlem yapıyorsan monitor başından ayrılırken etherde kalman faydana olur
coinforumgentr (OP)
Member
**

Merit: 82

View Profile
January 27, 2020, 12:31:54 PM

3 Ether ile başlayıp 3.2 ether yaptım fakat şuan 2.8'e indi. MFT adında bir coin çok düşmüştü daha fazla düşmez diyip kademeli aldım. tüm kasayı aldıktan sonra hala daha düşmeye devam ediyor.

Bu stratejimin yanlış olduğunu düşündüm ve zarar için bir limit koymam gerekiyor sanırım özellikle böyle kalitesiz coinlerde. eth/xrp eth/btc gibi güçlü paritelerde işlem yapmam daha doğru olacak sanırım. aynı şekilde bu paritelerde dalgalanıyor ve terste kalınca elimde btc/xrp/waves/neo kalması beni üzmez.

aldığım coin eth cinsinden düşmeye başladığı zaman bu btc bile olsa zarar için bir limit koymalıyımıyım? elinde sonunda yukarı gelir satarım diye günlerce beklemeli miyim? kademeli alımla bir çeşit martingale yapıyorum.,düştükçe daha fazla alarak. ama bu mft coin beni sakata getirdi.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
January 27, 2020, 05:55:29 PM

3 Ether ile başlayıp 3.2 ether yaptım fakat şuan 2.8'e indi. MFT adında bir coin çok düşmüştü daha fazla düşmez diyip kademeli aldım. tüm kasayı aldıktan sonra hala daha düşmeye devam ediyor.

Bu stratejimin yanlış olduğunu düşündüm ve zarar için bir limit koymam gerekiyor sanırım özellikle böyle kalitesiz coinlerde. eth/xrp eth/btc gibi güçlü paritelerde işlem yapmam daha doğru olacak sanırım. aynı şekilde bu paritelerde dalgalanıyor ve terste kalınca elimde btc/xrp/waves/neo kalması beni üzmez.

aldığım coin eth cinsinden düşmeye başladığı zaman bu btc bile olsa zarar için bir limit koymalıyımıyım? elinde sonunda yukarı gelir satarım diye günlerce beklemeli miyim? kademeli alımla bir çeşit martingale yapıyorum.,düştükçe daha fazla alarak. ama bu mft coin beni sakata getirdi.

Ne yazık ki günümüz piyasa koşulları sebebi ile genellikle trade yapan hemen hemen herkes zarar ediyor çünkü piyasa bazı manipülatörler tarafından kontrol ediliyor. Bir önceki mesajımda da yazdığım gibi, işinizi garantiye almak için bilinen projelerin işlem çiftlerini ve işlem hacmi yüksek olan işlem çiftlerini tercih etmeniz gerekiyor. Tüm kasa ile tek bir kripto para alımı yapmak da hatalı bir şey, kademeli olsa bile böyle bir hata yapılması sonucunda çok ciddi hasar görebilirsiniz. O sebeple işlemlerinizi yaparken kaliteli projelerin işlem çiftlerini tercih etmenizi, tüm kasanız ile tek bir kripto paraya bağlı kalmamanızı ve işlemlerinizde stop loss özelliğini kullanmanızı tavsiye ediyorum.
trendcoin
Legendary
*

View Profile
January 28, 2020, 06:54:25 PM

btc-usdt ya da usdt'ye olan güven problemi nedeniyle, daha güvenilir olduğunu düşündüğünüz herhangi bir stabil ile bitcoin paritesinde trade tavsiyesinde bulunabilirim. ben 5500-6000 dolaylarına bir geri çekilme daha beklediğim için, şu an böyle bir pozisyondayım. olur da beklentimin aksinde bir çıkış söz konusu olursa, usdt'den altlara bineceğim.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5218077.msg53703147#msg53703147

ss ve linkteki mesajda btc 8300 civarlarındaydı. 10.000-11.000 dolara çıksa bile orta vade gözümüz toprağa bakacak gibi duruyor, şu ortamda en iyisi btc-usdt trade yapmak...  inş. ben yanılırım.

trendcoin
Legendary
*

View Profile
May 22, 2020, 06:08:01 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5218077.msg53703147#msg53703147

ss ve linkteki mesajda btc 8300 civarlarındaydı. 10.000-11.000 dolara çıksa bile orta vade gözümüz toprağa bakacak gibi duruyor, şu ortamda en iyisi btc-usdt trade yapmak...  inş. ben yanılırım.

postun atıldığı tarih olan ocak 28'de btc fiyatı 9500 civarında, 19 şubat'ta 10550 küsür ile max. hedef olan 10-11k beklentisi gerçekleşmiş ve sonra 3800'e iğne atarak 5500-6000 civarına gelmiş :))

iyi sallamışım, tam isabet etmiş.. :)

Holess
Sr. Member

Merit: 316

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
May 23, 2020, 06:50:21 PM

bu alana yeni girdiyseniz size önerim USDT paritesinde trade etmeniz. am bu sizin biriktirmeyi planladığınız emtia ile ilgili aslında. BTC biriktirmeyi düşünüyorsanız BTC paritesinde hacimli coinleri/tokenleri seçebilirsiniz. ama nakit olarak kar etmek peşindeyseniz USDT paritesinde işlem yapın.

bol kazançlar...

C                ▄███▄
               ▐█████▌
  ▄███▄         ▀███▀        ▄███▄
 ▐█████▌   ▄▄███████████▄▄  ▐█████▌
  ▀██████▄███▀▀       ▀▀█████████▀
      ▀████▀             ▀████
      ▐██▌    ██     ██    ▐███▄▄
      ███   ▄▄ ██▀▀▀██ ▄▄   █████▌
 ▄███▄██▌  ▐▌   ██▀██  ▌▐▌  ▐██▀▀
▐████████   ▀▀   ███   ▀▀   ███▌
 ▀███▀▀██▌                 ▐████▄███▄