Bitcoin Forum
March 29, 2024, 01:59:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Chiliz ( CHZ ) Tartışma  (Read 2371 times)
kriptobaron (OP)
Sr. Member

Activity: 1080
Merit: 261

View Profile
February 12, 2020, 12:10:56 PM
Last edit: December 29, 2020, 11:14:22 AM by kriptobaron
Merited by EFS (2), trendcoin (1), lossnet (1)

Chiliz ( CHZ )

socios.com ile iş birliği içerisinde olan bir proje.
socios.com anlaşmalı olduğu dev spor kulüplerinin kripto paralarını çıkartıyor satışa sunuyor ve taraftarların uygulama içerisinde takımları hakkında söz sahibi olmalarına yardımcı oluyor.

Kulüp tokenlerinin satılacağı Şöyle de bir borsaları var https://www.chiliz.net/

Chiliz (CHZ) de socios.com da bir nevi para birimi olarak kullanılıyor.
Yani kulüplerinin tokenlerini almak isteyen taraftarlar bu uygulamadan öncelikle Chiliz alıp daha sonra taraftarı olduğu kulübün tokenlerini alabiliyor.

Galatasaray, Paris Saint Germain, Juventus, West Ham, AS Roma ve Atlético Madrid gibi dev kulüpler Socios.com ile anlaşmış durumda.
Ve bir çok kulübün de açıklanması bekleniyor.

Son olarak Barcelona kulübü ile anlaştılar.

CHZ Token ICO’su 14 Şubat 2018’de başlayıp, 30 Haziran 2018’de son buldu.
ICO’nun hardcap’i 60 milyon dolardı. Her bir token 0.0215 USD’ye satıldı.
Koin arzı toplamda 8.888.888.888. Bunun sebebini şirket CEO’su 8 sayısının Çin’de şansı temsil etmesi ile açıklıyor…
Yayın sırasında dolaşımda olan token sayısı 4.782.431.150.
Chiliz Token hem Ethereum ağında bir ERC20 tokeni olarak, hem de Binance ağında bir BEP2 tokeni olarak varlığını sürdürmekte.

https://coinmarketcap.com/currencies/chiliz/

Ben kısa bir özet geçtim sizlere arkadaşlar.

Daha detaylı bilgi isteyenler için Chiliz resmi twitter hesabında da paylaşılmış linki bırakıyorum : https://kriptokoin.com/chiliz-chz-nedir/

LİSTELEME

Binance borsası Juv PSG tokenlerinden sonra 30/12/2020 günü saat 09.00 (TSİ) itibarıyla OG, ATM ve ASR'yi listeleyip OG/BTC, OG/USDT, ATM/BTC, ATM/USDT, ASR/BTC ve ASR/USDT işlem çiftlerini alım satıma açacaktır.
1711720769
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711720769
Reply with quote  #2

1711720769
Report to moderator
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711720769
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711720769
Reply with quote  #2

1711720769
Report to moderator
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
February 12, 2020, 12:50:28 PM

Herşey blockchain değil biraz popülariteye oynayayım demiş olan bir proje. Bizim ülkeden de GS ile işbirliğine gitti. Bilmiyorum bu işleri ne kadar ileri taşıyabilecek ama taraftara hitap edebildiği sürece ve takımlar buna destek verdiği sürece ilginç bir düşünce olarak devam edecek.

Ama bugüne kadar token sahiplerinin takımla ilgili kararlarda etkili olacak olayı saçma ilerliyor. Takım kaptanının pazubandında ne yazsın, takım sahaya çıkarken hangi marş çalsın gibi şeyler. Bu projeye para yatırmak işini bağış gibi göstermeye odaklanmış gibi. İnsanlar bundan para kazanabileceğine inanmadığı sürece her zaman hatıralık bir şey olarak kalır. Bir cüzdanı, güvenliği falan bile yok anladığım kadarıyla Socios isimli bir uygulama ve coin'ler orada bir yere aktarma yok. CHZ Binance ve bir kaç borsada listelenmiş durumda ama GS, PSG falan gibi tokenler borsalarda yok haliyle.

İzlemekte fayda var da ne kadar ileri gidebilirler emin değilim.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
February 12, 2020, 12:58:16 PM

Taraftarların yeterince ilgisini çekmiyor. Fakat bağlantıları güclü bir token, bir şekilde 4-5x yaptırabilir gibi. Ama şuan almak için iyi bir zaman değil gibi .
kriptobaron (OP)
Sr. Member

View Profile
February 12, 2020, 01:01:14 PM

Ben ileride yenilikler yaratıp mutlaka daha da popüler bir uygulama haline gelebilecekleri düşüncesindeyim arakasında bu kadar dev klüpler var mutlaka ortak çalışma yapıp daha farklı yeniliklere imza atacaklarına inanıyorum.

Güncel değeri.

$0,011791 USD
0,00000114 BTC
0,00004627 ETH
kriptobaron (OP)
Sr. Member

View Profile
February 12, 2020, 02:06:55 PM

Bugün parubu'ya da girdi araştırdığım kadarı ile hafta sonuna kadar güzel haberler varmış.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 12, 2020, 02:41:04 PM

Konuyu açmanız iyi olmuş. O kadar fazla token var ki, öne çıkan bazı projeleri bu vesileyle inceleme fırsatımız oluyor. Hiç haberim olmayan projelere hep bu vesilerle girip, az da olsa kazanç elde etmişimdir... CHZ, 6 şubattan itibaren kafasını güzel kaldırmış aslında. Bugünki grafiği de yukarı doğru ateşlenmiş bir füze gibi görünüyor. 5 kasım 2019'daki son ATH'sini geçmesine pek bir şey kalmamış şu anda. Sadece sirkülasyon ve toplam adedinin fazla oluşu ileride fiyata nasıl yansır bilemiyorum!
kriptobaron (OP)
Sr. Member

View Profile
February 12, 2020, 03:10:54 PM

Konuyu açmanız iyi olmuş. O kadar fazla token var ki, öne çıkan bazı projeleri bu vesileyle inceleme fırsatımız oluyor. Hiç haberim olmayan projelere hep bu vesilerle girip, az da olsa kazanç elde etmişimdir... CHZ, 6 şubattan itibaren kafasını güzel kaldırmış aslında. Bugünki grafiği de yukarı doğru ateşlenmiş bir füze gibi görünüyor. 5 kasım 2019'daki son ATH'sini geçmesine pek bir şey kalmamış şu anda. Sadece sirkülasyon ve toplam adedinin fazla oluşu ileride fiyata nasıl yansır bilemiyorum!
Sanırım fee kesintilerinden gelen kazancın bir kısmını CHZ token yakımı için kullanacaklar.
kriptobaron (OP)
Sr. Member

View Profile
February 13, 2020, 11:02:15 AM

Vay be dün keşke 114 sathosiden alsaydık salak gibi almadık bugün Barcelona kulübü ile anlaştıklarını açıkladılar.
bobita
Legendary
*

Activity: 2478
Merit: 1286

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 13, 2020, 12:11:01 PM

Şimdiye kadar ilgilenmediğim bir proje ama iş modeline bakıldığında ekosistemin çoğunluğuna kıyasla sürdürülebilirliği olduğu görülebiliyor. Kripto gezegeninde de görüldü ki, para kazanmak ya da başarılı olmak için illa inovatif olmak şart değil, yeni fikirler elbette güzel ve başarı potansiyeli taşıyor ama önemli olan "kazandırırlık". Sonradan cozutmazsa başarılı devam edecek bir proje gibi görünüyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
kriptobaron (OP)
Sr. Member

View Profile
February 13, 2020, 12:14:57 PM

Şimdiye kadar ilgilenmediğim bir proje ama iş modeline bakıldığında ekosistemin çoğunluğuna kıyasla sürdürülebilirliği olduğu görülebiliyor. Kripto gezegeninde de görüldü ki, para kazanmak ya da başarılı olmak için illa inovatif olmak şart değil, yeni fikirler elbette güzel ve başarı potansiyeli taşıyor ama önemli olan "kazandırırlık". Sonradan cozutmazsa başarılı devam edecek bir proje gibi görünüyor.
Bence devrim yaratacak bir proje dev kulüpleri bünyesinde topluyor sadece futbol değil tüm spor dallarında anlaşmalar için uğraşıyorlarmış.
pagong0x
Member
**

Activity: 349
Merit: 52

View Profile
February 13, 2020, 02:00:18 PM

Barça ile de anlaşmışlar.

Bir miktar saklamak iyi fikir gibi... Bugün pump yedi ama düşünce toplarım biraz.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
February 13, 2020, 03:31:48 PM

Galiba bugün gerçekleşen Barcelona ile anlaşmadan sonra fiyat buraya geldi. Bir kaç gün önce bakmıştım fakat pek güvenmemiştim o fiyatlara alınmaz falan diyordum. Geçende HBAR'da oldu aynısı zaten. Bu ikinci es geçişim bakalım.
kriptobaron (OP)
Sr. Member

View Profile
February 13, 2020, 04:03:13 PM

114 satdan almadık 177 den girdik bakalım hayırlısı yıl sonuna kadar 50 kulüple anlaşma hedeflemişler bu kadar dev kulüplerle anlaşmaları varken artık yeni kulüplerle kolay kolay anlaşırlar referansları sağlam sonuçta ben ico fiyatının 0.0215 USD’ye satıldını düşünerek şuan ki fiyatın oldukça ucuz olduğu görüşündeyim bu yatırım tavsiyesi değildir kimse yanlış anlamasın.
lossnet
Legendary
*

View Profile
February 13, 2020, 04:16:34 PM

114 satdan almadık 177 den girdik bakalım hayırlısı yıl sonuna kadar 50 kulüple anlaşma hedeflemişler bu kadar dev kulüplerle anlaşmaları varken artık yeni kulüplerle kolay kolay anlaşırlar referansları sağlam sonuçta ben ico fiyatının 0.0215 USD’ye satıldını düşünerek şuan ki fiyatın oldukça ucuz olduğu görüşündeyim bu yatırım tavsiyesi değildir kimse yanlış anlamasın.

Konuyu açmışsın, çok da güzel bilgiler vermişsin ama neden girmedin ki daha ucuzken hocam? Geçen ay 80 sata kadar düşmüş. Birkaç ay öncesinde de 60'ları görmüş. Vay be! Nereden nereye... Daha da yolu var gibi görünüyor. Dün HBAR, bugün de CHZ. 2020 hareketli geçecek gibi görünüyor. Dün buraya yorum yazarken, haftaya alırım diye düşünüyordum, kısmet işte...
Total supply rakamları da bana Google DNS'i andırdı :) 8.888.888.888
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
February 13, 2020, 04:47:06 PM

Belki günün birinde alacağım ama o gün bugün değil.
Bugün ilk defa bir ligden 2. takımla anlaşma yaptıklarını duyurdular. İspanya'dan A.Madrid'den sonra Barcelona.
İşlevsellik önemli. Bitcoin boğasında kripto piyasası için güzel bir reklam olabilir. İnsanlara CHZ ayağına BTC'yi falan tanıma şansı sunar. Gerçi duymayan kalmamıştır da, takım için işe girişenlerin aslında BTC'nin güzel bir şey olduğuna iknasında işe yarayabilir.
kriptobaron (OP)
Sr. Member

View Profile
February 13, 2020, 04:50:09 PM

Konuyu açmışsın, çok da güzel bilgiler vermişsin ama neden girmedin ki daha ucuzken hocam? Geçen ay 80 sata kadar düşmüş. Birkaç ay öncesinde de 60'ları görmüş. Vay be! Nereden nereye... Daha da yolu var gibi görünüyor. Dün HBAR, bugün de CHZ. 2020 hareketli geçecek gibi görünüyor. Dün buraya yorum yazarken, haftaya alırım diye düşünüyordum, kısmet işte...
Total supply rakamları da bana Google DNS'i andırdı Smiley 8.888.888.888
Hocam farklı bir coindeydim buna geçmeye elim gitmedi bir türlü kısmet değilmiş ama bence daha yolu uzun bu projenin henüz her şeyin başında.
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
February 13, 2020, 04:56:15 PM

Bugün Paribu'nun bu tarz coin'leri eklemeyi sürdürmesini teşvik etmek amaçlı tepelerde biraz ETH satarak CHZ satın aldım. Artık yerel borsaların bu tarz yeni projeleri arttırmalarını görmek istiyorum çünkü. Zaten kayda değer, işlem yapabileceğimiz 2 borsa var bunlarında gelişmesine katkıda bulunmak lazım diye düşünüyorum.
Aslında CHZ, Paribu ve Galatasaray takımı bu konuda bir çalışma yapıp reklam falan verseler bence insanlar GS token satın almak için falan buraları yıkarlar. Talebi arttıracağı kesin bence.
kriptobaron (OP)
Sr. Member

View Profile
February 14, 2020, 11:55:19 AM

Ceo şöyle bir tweet atmış bir NBA takımı ile anlaşma açıklanabilir bence.

https://twitter.com/alex_dreyfus/status/1228204289945784320
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
February 14, 2020, 01:29:24 PM

Normal şartlar altında başka bir gereksiz proje. Ama baktığımız zamanda reel anlamda, bildiğimiz piyasa ile bağlantı kurabilecek işler yapıyorlar. Bu bugüne kadar görmediğimiz bir şey. Yani açıklamalarda çok fazla var ama reelde bir ortaklık yürütülebilir bir sistem kurdular.

Yani mesela dün Barcelona hamlesi sükse yaptı ve olumlu tepki aldı. Ama NBA kolay değil. Biliyorsunuz ABD sınırlarında borusu öten SEC diye bir lanet var. Onlar çok etkililer.
lossnet
Legendary
*

View Profile
February 14, 2020, 03:05:17 PM

Total supply rakamları da bana Google DNS'i andırdı :) 8.888.888.888
Hocam farklı bir coindeydim buna geçmeye elim gitmedi bir türlü kısmet değilmiş ama bence daha yolu uzun bu projenin henüz her şeyin başında.

Anlıyorum hocam; oluyor bazen öyle işte. Ben de birkaç kez buradan övdüğüm bir projeye, param olmadığı için girememiştim. Maksat millete de bir katkımız olması sonuçta.
Bugün biraz gevşemiş. Daha da gevşer diye düşünüyorum. 100-130 sat arasından alım yapıcam. Aklımda 2 proje daha var: HBAR ve STX. Bunlara CHZ'yi de eklemiş oldum. Boğa gelmeden toplamak lazım. Ben zaten çok ufak miktarlarda alabiliyorum bütçemden dolayı. Herkese iyi şanslar ve bol kazançlar olsun...
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: