Bitcoin Forum
May 02, 2024, 05:47:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Bugün Ayı mı Boğa mı Hissediyorsun? (17-18 Şubat)
Güçlü Boğa
Boğa
Ayı
Güçlü Ayı

Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: [Kapalı] Bugün Ayı mı Boğa mı Hissediyorsun? (17-18 Şubat sonuçlandı)  (Read 278 times)
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
February 12, 2020, 05:51:02 PM
Last edit: February 19, 2020, 08:36:36 AM by Kalemder
Merited by Blacknavy (1), vycl87 (1)

Ayı - Boğa Anketi:

* Anket 2 günlük periotlar için geçerlidir.
* Dönem dönem anketi ve başlığı güncelleyeceğim.
* Genel olarak piyasa hakkındaki görüşünüzü ankette belirtebilirsiniz.
* Oylarınızı "Remove vote" butonu ile değiştirebilirsiniz.
* Görüşlerinizi yorum olarak da ifade edebilirsiniz.

Forumun anket özelliğini test ediyordum. Açtığımız anketlerde düzenleme ve sıfırlama gibi değişiklikler yapabiliyoruz. Bu özelliği iyi bir veri aracı olarak kullanalım istedim. Minimum iki günde bir veya bazı dönemlerde anketi sıfırlayacağım. Başlığı da değiştirip ilginizi çekmeye çalışabilirim : ) Genel olarak bitcoin, altcoin boğaları birlikte hareket ederler. Bu ekosistemde en önemli parametrelerden biri de sosyal güven duygusu. Çok detaya girip kafanızı bulandırmak istemiyorum bu konuda.

Sadece genel piyasa (altcoin ve bitcoin) hakkında, bugünkü hissiyatınız nedir?

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
1714672027
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714672027
Reply with quote  #2

1714672027
Report to moderator
1714672027
Hero Member
*

Ignore
1714672027
Reply with quote  #2

1714672027
Report to moderator
1714672027
Hero Member
*

Ignore
1714672027
Reply with quote  #2

1714672027
Report to moderator
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714672027
Hero Member
*

Ignore
1714672027
Reply with quote  #2

1714672027
Report to moderator
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
February 12, 2020, 06:12:55 PM

Bu alan eth ve btc’ye reklam olarak ayrilmistir.
Oyumu mini bogadan yana kullaniyorum. btc 13-16k beklentisindeyim. eth’de 360-440 okeyim.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
February 12, 2020, 06:19:13 PM

Günlerdir olumlu hava esiyor ama ilk defa gerçek anlamda bir boğa hissiyatı bugün yerleşti tamamen.
Özellikle BTC ve ETH'nin düzeltme beklentilerine takılmadan yükselmeye devam etmesi boğa görünümünü güçlendiriyor.
Özellikle bugünü sanırım zararla kapatan yoktur. Bugün bu işlerle uğraşan büyük çoğunluk kâr etmiş olacak. Bu da uzun zamandır özlediğimiz bir görüntü oldu bence. Bitcoin 2019 ortasına doğru 13500'e yürüyüşün ateşini yakmıştı ve 13000$'ın üstüne kadar çıkmıştı. Bu sefer aynı hızla gider 20K'ya varamasa bile epey zorlayacaktır.
Ethereum ise yol açık... Göreceğiz nereye gidebileceğini.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
February 12, 2020, 06:39:55 PM

Bu alan eth ve btc’ye reklam olarak ayrilmistir.
Oyumu mini bogadan yana kullaniyorum. btc 13-16k beklentisindeyim. eth’de 360-440 okeyim.

eth 360 çok iyi olurdu, az 250$'a düşse de geri alsak.

ben de sadece "boğa" diyorum. oyumu o yönde kullandım yani. şöyle btc'nin 25k'ya ulaşması için mart-nisan belki..
Cacabey_40
Sr. Member

Activity: 969
Merit: 292

View Profile
February 12, 2020, 06:40:33 PM

Görünen 2017'deki boğanın boynuzları gibi.

Ayılar gitti mi yoksa şimdi inlerinde ballarını mı yiyor bilemiyoruz tabiki.
Umarım boğadır. Ayılar çoktan kış uykusuna yatmıştır. Öyle bir piyasadayız ki milleti ters köşe eden bir grafik var..

.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
February 12, 2020, 08:09:05 PM

Büyük büyük laflar etmeye gerek yok. Biz burada ne dersek diyelim zaman gösterecek neyin ne olduğunu. Bir haftayı aşkındır işler iyiye gidiyor. Özellikle Ethereum mental olarak bir kademe atlattı piyasaya. Eskisi kadar altmarket için önemli olmasa da Ethereum'un Bitcoin'e yakın bir etkisi var. Fiyatı bugün özellikle çok güçlü olarak yükseldi. Düne kadar 250$'a ulaşacak diyenler bugün 350-400'leri de aşma olasılığından bahseder oldu.

Burada kilit bir nokta var. Eğer Vitalik ve ETH topluluğu bir an önce şu geçiş işlerini ve toplam ETH adedini sınırlarsa o zaman ETH'yi kimse tutamaz gibi hissediyorum. Bitcoin için ise beklenti sabit. Halving öncesi ya da sonrası farketmez yeni bir zirve bekleniyor. Bugün bunların dışında LTC, XRP, HBAR, XTZ, VITE vs gibi pek çok coin ciddi yol aldı.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 12, 2020, 08:41:08 PM
Last edit: February 13, 2020, 07:39:53 PM by lossnet

10k USD üzerinde tutunmasını beklemiyordum açıkcası. Benim için sürpriz oldu. Hızlı bir geri çekilme olur diye düşünmüştüm. Anketi "boğa" olarak işaretledim. Elbette ki bu günlük olarak yorumlanacak bir şey değil; yani boğa geldi diyemeyiz... Altlarda sürpriz hareketler var. Özellikle de eski popüler coin/tokenler kafalarını kaldırdılar. Eğer önümüzde (halving öncesi/sonrası) bekleyen bir boğa varsa, eski coinler bundan iyi nasiplenebilirler!
Mesela BCD'nin yükselişini doğru okumak lazım. Neredeyse 2 yıldır uyuyan coin, 0.3 dolar seviyesinden 1 dolara zıpladı. Diğer coinlerde 5x yapanlar da var ama dediğim gibi BCD hareketinin ayrı bir önemi var. 2 sene önceki boğada da böyle hareketleri olmuştu.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
February 13, 2020, 09:18:02 AM

Bir kaç gündür gayet iyi bir ivme yakaladı Bitcoin. Umarım devamı gelir. Bitcoin artarken bu sefer altlara da biraz ivme kattı çoğu kripto baya bir artış gösterdi.
Hele bazı kriptolar cidden iyi kazandırdı. Bakalım yarılanmaya kadar nasıl bir yol izleyecek Bitcoin.
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
February 13, 2020, 11:00:49 AM

Bir kaç gündür gayet iyi bir ivme yakaladı Bitcoin. Umarım devamı gelir. Bitcoin artarken bu sefer altlara da biraz ivme kattı çoğu kripto baya bir artış gösterdi.
Hele bazı kriptolar cidden iyi kazandırdı. Bakalım yarılanmaya kadar nasıl bir yol izleyecek Bitcoin.

Bugün fena sayılmayacak bir tasfiye yapıldı long pozisyonlarında. 10100 dolara kadar düştü btc.

Bitcoindeki durum yine yüzde 1 yüzde 2 şeklinde gidiyorda bu altcoinlerin toplucu yukarı hareket etmesi neyin nesidir? ETH koptu gidiyor, BNB hatta Neo uzaya çıkacak gibi hızlı hareket ediyorlar. Bunu teknoloji ile açıklayamıyorum ben. ETH tamam teknolojisi vs vs çok iyi ama durum bundan farklı. Her şeyin aynı anda uçması bana 2017 aralığını hatırlatıyor. Cidden karamsar olmak istemiyorum ama herkesin tedbirli, temkinli olmasında fayda var diyorum.

Çok kısa zamanda, aşırı yükselen grafiklerde genelde küçük bir balina gurubunun parmağı vardır. Coinleri toplayanlar, yeterli derinliği gördüklerinde aynı şekilde dumplamaktan çekinmezler. 2017'de aldığımız dersten sonra ben bütün açtığım posizyonlarda temkinli olmayı ve küçük kârlarla mutlu olmayı benimsedim.

Ankette de genel kanı mini boğadan yana sanırım. Kimse Güçlü Boğa seçeneğini seçmemiş.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
February 15, 2020, 12:00:35 PM

13-14 Şubat tarihli oylamayı kazanan boğa 🐂 oldu. Oylamayı şimdilik sıfırlıyorum. Bir kaç gün sonra tekrar bu konudan yeni bir oylama oluşturabiliriz. Şuan için herkes boğada olduğumuzu düşünüyor. Fakat güçlü boğayı bir kişi dışında kimse seçmemiş. Bu da boğa olan inancımızın birazcı tereddütlü oluğunu gösteriyor. "Bear is coiming" diyerek her zaman için temkinli olmamız gerektiğini hatırlatalım.

13-14 Şubat oylamasının sonucu:

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
muslol67
Hero Member

View Profile
February 15, 2020, 05:07:13 PM

Dün neydik bilmiyorum ama bugün çok "bearish" geçirdik. Halende sarsıntılar devam ediyor.
Bitcoin yeniden 10K altına bir dalıp çıkıyor. Sadece kendi girip çıksa neyse de altcoinler de onunla birlikte çalkalanıyor. Umarım bu sadece longçuları patlatma hareketidir de daha uzun sürmez. Bitcoin yükselmese bile en azından bulunduğu seviyeyi korumalı ki biz biraz olsun kazanabilelim.
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
February 17, 2020, 11:49:42 AM

Anketi tekrardan açtım. (17-18 Şubat) için piyasa ile ilgili görüşlerinizi, hislerinizi ankette işaretleyip, yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Son düşüşle birlikte ayı trendinin oluşmuş olabileceği konuşuluyor. Ben hemen öncesinde yazmıştım zaten 8-9k arasında bir bölgede alacağımız var diye düşünüyordum. 10k'nın biraz altında bir miktar alım yaptım ama maliyet düşürmek için önemli bir miktar daha tutuyorum. Risk yönetimini iyi yapmamız gerekiyor.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
muslol67
Hero Member

View Profile
February 17, 2020, 11:59:44 AM

Yani tabi ki şu anki hissiyatımız güçlü ayı ve bunun toparlanması kolay olmayabilir gibi geliyor bana. Sadece BTC değil hepsi biraz geri çekilme yaşıyor gibi görünüyor. Özellikle BTC ters köşe yapmıyorsa ciddi bir geri çekilme potansiyeli görüyorum şu anda.

Tabi buna bağlı altcoinlerde bir silkeleme mümkün. Şu aşamada dikkatli olmak ve çok hareket etmemek lazım diye düşünüyorum şahsen.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
February 17, 2020, 12:01:51 PM

Az önce sattım çıktım ne var ne yok. Ben altlarda kaldığım için düzeltme harbiden düzelti beni. yükselişe geçerse şuan çok üzülürüm.
ocak gibi kademeli olarak piyasaya giriş yaptım. alım tarihlerim iyi oldu iyi zamandan alıp 2 kat kar ile çıkmam gerekirken neredeyse girdiğim para ile eş değer duruma geldim.

%25'lik bir kazancım var şuan ki fiyatlara göre, küçük bir miktar altcoinlerde ve eth'de bakiye bıraktım. kasanın %80'ini tetherde. böylece ana parayı garanti altına aldım.

muslol67
Hero Member

View Profile
February 17, 2020, 12:21:25 PM

Az önce sattım çıktım ne var ne yok. Ben altlarda kaldığım için düzeltme harbiden düzelti beni. yükselişe geçerse şuan çok üzülürüm.
ocak gibi kademeli olarak piyasaya giriş yaptım. alım tarihlerim iyi oldu iyi zamandan alıp 2 kat kar ile çıkmam gerekirken neredeyse girdiğim para ile eş değer duruma geldim.

%25'lik bir kazancım var şuan ki fiyatlara göre, küçük bir miktar altcoinlerde ve eth'de bakiye bıraktım. kasanın %80'ini tetherde. böylece ana parayı garanti altına aldım.

Fena fikir değil ama ani hareket etmek doğru mu ondan emin değilim bu piyasanın sağ gösterip sol vurmak gibi genel bir huyu vardır. Buradan ters bir hareketle FOMO'a kapılıp ters işlem yapmayın sonra. Güvenli liman bazen BTC'nin kendisi olabiliyor. Bunu göz ardı etmeyin derim.
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
February 17, 2020, 02:11:17 PM

Şuan dikkatimi çeken şu eth'de;

BTC bugün aşırı düştüğü halde ETH benzer bir düşüş yaşamadı henüz 245 dolarda şuan. Eğer birbirlerini takip ediyorlarsa, ki genelde öyle oluyor, eth'nin de ciddi bir düşüş yaşaması lazım buradan.

ETH grafiği şuan şöyle: http://prntscr.com/r3kbug
BTC grafiği böyle: http://prntscr.com/r3kc3z

Kriptoda olanlar olarak cool takılmaya çalışalım. Zaten hiç bir zaman, bizi incitecek miktarla borsada yatırım yapmıyoruz değil mi?

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
muslol67
Hero Member

View Profile
February 17, 2020, 02:35:36 PM

Şuan dikkatimi çeken şu eth'de;

BTC bugün aşırı düştüğü halde ETH benzer bir düşüş yaşamadı henüz 245 dolarda şuan. Eğer birbirlerini takip ediyorlarsa, ki genelde öyle oluyor, eth'nin de ciddi bir düşüş yaşaması lazım buradan.

ETH grafiği şuan şöyle: http://prntscr.com/r3kbug
BTC grafiği böyle: http://prntscr.com/r3kc3z

Kriptoda olanlar olarak cool takılmaya çalışalım. Zaten hiç bir zaman, bizi incitecek miktarla borsada yatırım yapmıyoruz değil mi?

Bence bu Ethereum'un konumuyla alakalı. Dikkat edersen üstad son zamanlarda ETH sadece USDT karşısında değil, BTC karşısında da ciddi mesafe kaydetti. BTC'nin düşmesi sebebiyle USDT olarak biraz etkilendi ama BTC karşısında direniyor. Salarsa ciddi sıkıntı olabilir. Ama bu şekilde biraz dayanırsa trend dönüşünde sağlam yükseliş yakalayabilir.
coinforumgentr
Member
**

View Profile
February 17, 2020, 02:59:00 PM

Bugün BTC daha sert düşüyor. Fakat Bir önceki gün ETH daha sert düşüyordu. ETH'den çıkıp BTC'ye sığınanlar bir süre BTC'nin daha sert düşmesini engellemiş olabilir.

jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
February 17, 2020, 04:04:18 PM

Ben daha öncede bu tip konularda fikrimi belirtmiştim. Benim için her düşüş biraz daha portföyüme ekleme yapmak. O yüzden de zamanında kazandıklarımı elimde tutamadığım için her ay maaş zamanı ucuz ucuz toplamak güzel oluyordu. Uzun vadede 1 sene sonra falan boğa gelirse benim için daha güzel olur. Ama tabii ki de buradan yüksekten alıpta o seviyelere gelmesini bekleyen arkadaşlar var. Onlara da sabırlar diliyorum.
freid
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
February 17, 2020, 04:59:07 PM

bana göre  yeni boğa dönemine girilmiştir, büyük ataklar sonrası bir nefes aldı piyasa şimdi tekrar koşmaya başlayacaktır diye düşünüyorum bu arada kaçıranlara da güzel fırsat sundu.
BIYIKLI
Jr. Member
*

Activity: 83
Merit: 7

View Profile
February 17, 2020, 07:48:24 PM

abi şu boğayı dürtelim artık.. kalksın bi ortalığı tozu dumana karıştırsın. :/ nedir bu hep tokat hep tokat.. iyi ki bi 10k yı gördük dedik. anında tepki. bir hafta daha takılsak ne olurdu sanki. uzun vade de durdurulamayacaklarını onlarda biliyor. hopp aşağıya basıyorlar. ama var ya ama bi yakalarsak sizin oyununuzu. oturcam boğanın üstüne. Smiley)

hadi hayırlı pumplar olsun.

"The mind of the bitcoin poor is in the roving of the rocket. " Mr. BIYIKLI
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
February 17, 2020, 08:14:33 PM

Bakıyorum bitcoin 1500 $ düşünce herkes tekrar Ayı geldi diye düşünmüş. Ne zaman boğa olmadığı için bu piyasanın ne kadar volatile olduğunu unuttuk. Bitcoin tabi ki 2000 $ çıkıp, 1500 $ düşecek... Yoksa gidip hepimiz altın alıp %20-%30 kar ile devam ederdik. Buradan altın almayın diye bir sonuç çıkmasın ancak kripto parada riskinde kazancından da fazla olmasının tek nedeni bu yüksek volatiledir. O yüzden ilk düşüşte hemen Ayı geldi sanmayın.
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
February 17, 2020, 09:36:16 PM

Şuanda genel piyasa hissiyatı da bu şekilde. Forumdaki havada beredeyse %50. Yerel forumdaki arkadaşların durumuda genel portreyi yansıyor ilginç bir şekilde. İbre yeşil yani güvene vurduğunda daha güçlü bir Boğa yakalıyoruz. Fakat bu haliyle trend aşağı gösteriyor.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
coinforumgentr
Member
**

View Profile
February 18, 2020, 06:54:55 AM

bende bugün kararsızım.

ben düşüşe enjinde yaklandım -20'den fazla yedim bugün bensiz +20 yapmış.  Angry
düzeltme büyük geldiği için arkasından yükseliş atarsada sert olabilir. kaçırmak istemiyorum fakat girmeyede cesaret edemiyorum. belirsizlik devam ediyor.
düşüş atarsa trend bitti anlamına mı geliyor?

gospodin
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1459

Cashback 15%

View Profile WWW
February 18, 2020, 07:22:19 AM
Last edit: February 23, 2020, 07:44:05 AM by gospodin

Ben de şu siteyi paylaşayım: https://www.blockchaincenter.net/altcoin-season-index/ Sanırım 70 olunca alt sezonu başlıyor ibaresi çıkıyordu. Geçen hafta puan 75 ti, dün ise 60 Ciddiye alınacak bir site değil ama keyifli yahu bakmak.

23 şubat editi: şu an 67 olmuş indeks.

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄███████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
February 19, 2020, 08:41:26 AM

17 18 şubat anketi de bitti. Sonuçları aşağıda. Piyasa genelinde hakim olan kafa karışıklığı anlaşılan yerel forumada yansımış. Sonuçları itibariyle oldukça ilginç buldum bu sonucu. Tam olarak %50 ayı %50 boğa hissiyatı var kullanıcılarda. Samimiyetle oy kullanan herkese teşekkür ederim.

Bir kaç güne yeni bir ankette görüşmek dileği ile...

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Madenci_34
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
February 19, 2020, 12:57:05 PM

elimde bulunan ve satmaya çalıştıklarım için sürekli ayı ile mücadele etmek zorundayım, dünden beri ayı piyasasına girmeye çalışan bir tokeni izliyorum, umarım fazla dip yapmaz  :/

Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: