Bitcoin Forum
May 04, 2024, 12:33:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: LITECOIN - LTC pomp ne zaman?  (Read 198 times)
BIYIKLI (OP)
Jr. Member
*

Activity: 83
Merit: 7

View Profile
February 15, 2020, 03:42:41 PM

Litecoin Ağındaki MimbleWimble gizlilik teknolojisi ile ilgili çalışmalarına devam eden David Burkett, kullanıcıların birbirleriyle sürekli temas halinde olmalarına gerek kalmadan LTC'yi aktarmalarına izin verecek yeni bir yöntem bulduğunu söylüyor .

“MW kullanmanın en büyük zorluğu, gönderen ve alıcı arasında iletişim kurmak bu da alıcının gönderirken çevrimiçi olmasını gerektirir. yakında yayınlanacak güncel versiyonla birlikte bu sorun ortadan kalkacak". diye bir şeyler söylemiş. umarım güzel bir gelişme olur ve hem değer hemde başarı anlamında proje güçlenir.

Ayrıca Litecoin Vakfı, özellikle kripto para birimlerinin borçlanma ve borç verme şirketi olan Cred ile ortaklığını duyurdu. Litecoin için, bu işbirliği sadece şirketin kendisi için Blockchain'i tanıtmayı ve geliştirmeyi değil, aynı zamanda maddi olarak sağlanan fonlar projelerin geliştirilmesi gibi ihtiyaçlar için harcanacakmış.

Bunları neden söylüyorsun kardeşim diyebilirsiniz. 75 dolar civarından bir miktar satın aldım aldım. sizde yeni ya da farklı bilgilere sahipseniz paylaşırsanız sevinirim.

"The mind of the bitcoin poor is in the roving of the rocket. " Mr. BIYIKLI
1714782798
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714782798
Reply with quote  #2

1714782798
Report to moderator
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714782798
Hero Member
*

Ignore
1714782798
Reply with quote  #2

1714782798
Report to moderator
1714782798
Hero Member
*

Ignore
1714782798
Reply with quote  #2

1714782798
Report to moderator
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 15, 2020, 04:21:08 PM
Merited by BIYIKLI (1)

2018 başındaki boğada 350 doları geçtiğini hatırlıyorum LTC'nin. Sonrasında tüm piyasa ayı uykusuna geçtiğinden, başarılı sayılabilecek projeler bile değerlenmedi. Hatta çoğu yeni proje ölü doğdu zaten... 2020 yılı içerisinde top-100 coin ve tokenlerde büyük hareketler olabileceğini düşünüyorum. LTC de bunlardan biri. Şu zamanda yapacakları her ufak güncelleme ya da basında çıkacak her pozitif haber; fazlasıyla etkileyecektir fiyatını. Bitcoin'in halving öncesi ve sonrasındaki birer ayını iyi takip etmek lazım. Oralarda altcoinleri de etkileyecek büyük hareketler görebiliriz.
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
February 15, 2020, 04:35:06 PM

Ağustos 2019'da son halving'i gerçekleşirken öncesi ve sonrasında fena sayılmayacak kârlar bıraktı.
LTC halving'le biraz yükselmişti zaten. Bundan sonrasında ne olacağı tamamiyle piyasa koşullarına bağlı olacak elbette. Bitcoin bir süredir fırsat veriyordu altcoin'lere hareket için ama bugün biraz negatif fiyatlama oldu o da markete yansıdı.

Bu MW olayı da henüz sanırım güzel bir söylenti şeklinde burada yani official bir şey yok. Ama resmi olarak gelse de ne kadar etkileyecek emin değilim. Bitcoin çakması Litecoin şimdide GRIN'e mi yaklaşıyor anlamak biraz zor. Ya da bir çatallama yapıp gizlilik odaklı bir Litecoin versiyonu mu ortaya çıkaracaklar acaba?
BIYIKLI (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 23, 2020, 08:55:17 AM
Last edit: February 23, 2020, 09:49:06 AM by BIYIKLI

DeFI konusuna LTC kurucusu inanmadığını söylüyor. tam merkezsiz değilde yarı merkeziyetli bir yapının devam edeceğini ve yatırımcıların güveninden dolayı fazlalığın yine merkezcilik kısmında olacağını söylemişti.

bu sanırım ltc yükselişini etkiledi diye düşünüyorum. bundan sonra o algı kabul görüp tırmanışa $85, $90 ve $100 doların üzerine atar mı kısa zamanda. Smiley)

EDIT: farklı bir durum var arkadaşlar biraz araştırdım da; yerli yabancı kaynaklara da baktım. Türk analistlere göre yükseliş başladı, yabancılara göre ayı başlayabilir deniliyor.

sizce ne olur? :)paribudan yaklaşık 20 dk takip ediyorum 5 koyuyor 5 alıyor. Cheesy anlamadım. var bir beklenti demek ki; yukarı mı olur aşağı mı?

miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
February 23, 2020, 10:52:40 AM

yaw teknik analiz temel analiz falan filan tamam bir yere kadar fakat lee başkan ne zaman isterse o zaman pump olur bana göre, geçmişteki boğayı hatırlayın lee başkan bi çıktı dibi gördük Cheesy
BIYIKLI (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 23, 2020, 03:06:13 PM

şunu anlamakta zorluk çekiyorum neden LTC üzerine bu kadar ısrarcı yaklaşılıyor, yani başka token mi yok LTC pump yiyince piyasa düzelecek mi ? NEden eth demiyorsunuz ?

hocam eth 170 lerden şaha kalktı bir anda yüzde elli verdi halen de bunu koruyor. BTC ye ETH ye XRP lafımız yok. biz "yüzde 50 değilde, yüzde 70 kar edebilir miyiz " in derdindeyiz. Smiley
saygılar teşekkürler.

önceki boğa daş ata ata yükseldi. (DASH)
şimdi ki boğa kaya ile neden olmasın diyoruz.  (LTC)

ama bir şey var paribudan sabahtan beri bakıyorum 5 ileri 5 geri al-sat yapanlara bereketli olsun. en az günlük yüzde 30 bırakmıştır. sadece bugün.

var mı yapan? Cheesy

RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
February 23, 2020, 04:34:30 PM

Zaten yaklaşık 2 senedir tersteyim.Değişik coinler çok denedim ama bundan geçen sene ocakta aldım 150 usd yi görünce satmadım.Zararmı ettik zannetmem inada bekliyoruz mayıstaki halving olsunda ondan sonra görelim piyasayı boğacık gelirse ölü dirisi 300 usd si var.işte boğayı getireceklermi mesele orda.Yada geçen sene 380 milyar usd yaptırdılar totali bu sene 500 milyar usd yapıp geri döndürülerse bizde artık satar çıkarız oda yaklaşık 150-200 usd arası olur.beklemeye devam günlük alsat işi zor helede borsa hack yedim derse o zaman işin çivisi çıkar.

XxX
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
February 23, 2020, 04:59:34 PM

Çok bir özelliği yok aslında bildiğimiz ve stabil çalışan bir kripto para ama nedense LTC buradan 3x-5x yapamaz gibime geliyor. Tabi inşallah ben yanılırım ama CEO'su yüzünden pek güvenmiyorum.
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 23, 2020, 07:21:41 PM

Evet biliyorum piyasada çok fazla işe yaramayan ama değerli olan coin var. Ama allah aşkına birisi bana bu LTC'nin piyasada ondan önce veya ondan sonra da olsa daha iyisi olduğu bir projeden bahsedebilir mi?
Bitcoin'in güzel bir çakması. Yüzlerce işe yaramaz fork coin'den sadece sıradan birisi. Sadece biraz daha şanslı bir şekilde topluluk desteği bulmuş ve biraz ilerlemiş. Benim bakış açım bu şahsen.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███