Bitcoin Forum
April 20, 2024, 05:15:02 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Trade yaparken hangi kaynaklardan yararlanmalıyım  (Read 251 times)
coinforumgentr (OP)
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
February 17, 2020, 12:26:03 PM
Merited by EFS (3)

Yaptığım Trade işlemlerine bakınca başasırız olduğumu görüyorum.
Alıp armut gibi yükselene kadar bekleme tekniğinin mantıklı olmadığını anladım. Smiley

Yükselişlerde genelde kar görünce çıkmama rağmen, dibi olmayan düşüşlerde limitsiz bir şekilde aşağıya iniyorum.

10 tane kazançlı trade - bir tane sağlam dump ile yerle bir oluyor.

--

Daha başarılı trade yapmak için hangi kaynaklardan yararlanmalıyım.

Teknik analiz gibi konulara inanmıyorum. Aradığım kaynak daha çok matematiksel veriler..

Örneğin;
-Borsalara giren TL-USD sayısında artış olup olmadığı gibi.
-Mesela en başarılı cüzdanların adresleri gibi (adam satış yapar düşer, alım yapar dipten alır hiç şaşmaz.. mutlaka böyle başarılı cüzdanlar vardır bu cüzdan hareketleri yön gösterebilir)
-Etherscan üzerinden borsalara gönderilen tokenleri takip etmekte bir fikir verebilir. Gönderilen tokenlerin satılmak için geldiği belli. Elden çıkarıp daha ucuza alma fırsatını anlık olarak yakalabilirim.

Bu şekilde matematiksel verileri toplayıp alım-satımlarımı daha mantıklı nedenlere dayandırmak istiyorum.

Bu tarz verilere ulaşabileceğim bildiğiniz kaynaklar varsa bu başlığın altına yazarsanız sevinirim.

1713590102
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713590102
Reply with quote  #2

1713590102
Report to moderator
"Your bitcoin is secured in a way that is physically impossible for others to access, no matter for what reason, no matter how good the excuse, no matter a majority of miners, no matter what." -- Greg Maxwell
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713590102
Hero Member
*

Ignore
1713590102
Reply with quote  #2

1713590102
Report to moderator
1713590102
Hero Member
*

Ignore
1713590102
Reply with quote  #2

1713590102
Report to moderator
1713590102
Hero Member
*

Ignore
1713590102
Reply with quote  #2

1713590102
Report to moderator
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 18, 2020, 09:23:41 PM
Last edit: February 19, 2020, 11:05:45 AM by lossnet
Merited by EFS (3), Blacknavy (2), Mr. Answer (1)

Bu piyasada mantıklı öngörülere göre hareket etmek çok zor. En ünlü analistlerin bile grafikleri iş yapmayabiliyor. Tek bir formülü yok aslında. Çünkü çok basit şeylere göre dalganın yönü yer değiştirebiliyor burada. Klasik borsalardaki gibi taban-tavan fiyatlar da yok! Sadece stop-loss'u dikkatli kullanarak bir önlem alınabiliyor kayıplara karşı... Spekülasyonlar, manipülasyonlar, fenomenler, projelerin vaatleri, scam dalgaları, borsa hacklenmeleri, vs... Yatırımcının kafasını bulandıran ya da aklını çelen her gelişme fiyat dalgasını tetikliyor. Yalan haberlerin hızlıca yayılması da ekstra tuzu-biberi oluyor. Yani benim kanaatimce, bu piyasada al-sat yaparak kazanç sağlamak piyango gibi.

Ben o yüzden uzun vadeciyim. Güvendiğim 15-20 projeye girip, boğa döneminde kazanmaya çalışıyorum. Arada adet arttırmak için al-sat yaptığım da oluyor ama onları çok iyi araştırıp, iniş-çıkışlarını hesaplıyorum. Aylardır aynı hareketleri tekrarlayan coinler var. Mesela en basitinden doge. Son zamanlarda 35 sata kadar çıkıyor, sonra 25 sata iniyor. İniyor, çıkıyor. Son 6 ayda belki 6 defa aynı şeyi yaptı.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
March 25, 2020, 08:12:12 PM

Bu piyasada mantıklı öngörülere göre hareket etmek çok zor. En ünlü analistlerin bile grafikleri iş yapmayabiliyor. Tek bir formülü yok aslında. Çünkü çok basit şeylere göre dalganın yönü yer değiştirebiliyor burada. Klasik borsalardaki gibi taban-tavan fiyatlar da yok! Sadece stop-loss'u dikkatli kullanarak bir önlem alınabiliyor kayıplara karşı... Spekülasyonlar, manipülasyonlar, fenomenler, projelerin vaatleri, scam dalgaları, borsa hacklenmeleri, vs... Yatırımcının kafasını bulandıran ya da aklını çelen her gelişme fiyat dalgasını tetikliyor. Yalan haberlerin hızlıca yayılması da ekstra tuzu-biberi oluyor. Yani benim kanaatimce, bu piyasada al-sat yaparak kazanç sağlamak piyango gibi.

Ben o yüzden uzun vadeciyim. Güvendiğim 15-20 projeye girip, boğa döneminde kazanmaya çalışıyorum. Arada adet arttırmak için al-sat yaptığım da oluyor ama onları çok iyi araştırıp, iniş-çıkışlarını hesaplıyorum. Aylardır aynı hareketleri tekrarlayan coinler var. Mesela en basitinden doge. Son zamanlarda 35 sata kadar çıkıyor, sonra 25 sata iniyor. İniyor, çıkıyor. Son 6 ayda belki 6 defa aynı şeyi yaptı.

Çok güzel anlatmışsınız. Sizinde dediğiniz gibi anahtar kelimeler stop loss. Ama söylendiği kadar hiç de kolay olmayan bir disiplin, sağlam bir stres ve heyecan yönetimi gerektiriyor. Hedefleri baştan belirleyip, uygulamak gerekiyor.
Diğer önemli bir stratejide iz süren stoptur. Bu yöntem de bir stop loss yöntemidir , ama özellikle kar ettiğiniz aşamada varlık fiyatı yükseldikçe stop seviyesi de aynı oranda arttırılarak , hem fiyatın yükselişine daha çok katılım sağlamış, hem de zarar etme olasılığınız azalmış olacaktır.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
March 31, 2020, 09:49:47 AM

Yukarıda arkadaşlar gayet güzel olarak açıklamış bunlara ek olarak okuyacağın kaynaklardan sıkılıp kendini twitter, discord veya telegram kanalarına atma. emin ol araştırma yaparak bir çoğundan daha iyi işler yapabilirsin. Bu piyasada fenomen filan yok bildiğin hepsi tokatçı Smiley
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2184
Merit: 1131

View Profile
September 15, 2020, 12:54:21 PM

...
Daha başarılı trade yapmak için hangi kaynaklardan yararlanmalıyım.

Teknik analiz gibi konulara inanmıyorum. Aradığım kaynak daha çok matematiksel veriler..
...

bu arkadaşı biliyorum, her açtığı trade konusu maalesef başarısız oldu, oldukça fazla para kaybetti. onun adına gerçekten üzüntülüyüm ama yaşadığı şeylerin sebebi kendi düşüncesindeki temelde yatıyor.

"teknik analiz" diye google'a yazarsanız, karşınıza çıkacak fazlaca miktardaki kısıtlı ta yöntemlerine erişebilirsiniz. onları öğrendikten sonra bol bol pratik ve gözlem yapmanız gerekir ancak daha temel şeylerden başlarsanız da fena olmaz; mesela, "geometri ve matematik nedir?" gibi...

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Bilgent
Member
**

Activity: 518
Merit: 13

View Profile
September 18, 2020, 08:49:26 AM

tradingwievdeki indikatörleri kullanıyorum ben. bazı indikatörleri belirlemişim kendime. onlardan gelen al sat sinyallerine göre güzel kazanıyorum.

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
December 14, 2020, 10:29:53 PM

Trade işine fazla bulaşma bence. Onun yerine defi kovala veya stake farmla daha karlı olursun. Piyasada finans mezunu insanlar bile trade işinde zarar edebiliyor. Bir kere zarara uğrayınca kurtarmak için daha fazla kayıp yaşıyorsun ufak ufak ilerle ama sağlam olsun derim.
gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
December 20, 2020, 10:50:36 AM

benim söylebileceğim ilk ve tek önemli şey, öngörü ile kualktan dolma bilgi ile şu şuna yatırım yapmış ben de yapayım gibi ani heyecanlar ile ya da en kötüsü yükselmekte olan bir coine veya hisseye ne olursa olsun bir yerden girmeye çalışmak gibi hatalarla yapma bu işi eğer böyle yapıyorsan hemen bırak derim. eğer gerçekten trade yapmak istiyorsan bu işi en azından temel seviyede analiz bilgisiz grafik okuma gibi şeylerel değerlendirebilecek seviyede olman lazım.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: