Bitcoin Forum
April 28, 2024, 03:54:05 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Planlanmayan Bakım Modu: Binance!  (Read 375 times)
vezirrr
Full Member

Activity: 364
Merit: 114

The revolutionary trading ecosystem

View Profile WWW
February 27, 2020, 02:44:08 PM

CZ kasıtlı yaptı bunu herkes biliyor, 5 yaşındaki çocuk bile. Zaten ardından dump geldi. Herkes boğa beklerken CZ şerefsizi yaptı yapacağını. Tavsiyem binance'de coini olan daha güvenilir bi borsaya ya da benim gibi cüzdanlara çeksin. Dükkanı kapatıp gidecek gibiler çünkü. Hacklendik v.s. diyecekler. Aklı olan bu saatten sonra durmaz.

1714319645
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714319645
Reply with quote  #2

1714319645
Report to moderator
1714319645
Hero Member
*

Ignore
1714319645
Reply with quote  #2

1714319645
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714319645
Hero Member
*

Ignore
1714319645
Reply with quote  #2

1714319645
Report to moderator
1714319645
Hero Member
*

Ignore
1714319645
Reply with quote  #2

1714319645
Report to moderator
1714319645
Hero Member
*

Ignore
1714319645
Reply with quote  #2

1714319645
Report to moderator
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
February 27, 2020, 02:49:54 PM

CZ kasıtlı yaptı bunu herkes biliyor, 5 yaşındaki çocuk bile. Zaten ardından dump geldi. Herkes boğa beklerken CZ şerefsizi yaptı yapacağını. Tavsiyem binance'de coini olan daha güvenilir bi borsaya ya da benim gibi cüzdanlara çeksin. Dükkanı kapatıp gidecek gibiler çünkü. Hacklendik v.s. diyecekler. Aklı olan bu saatten sonra durmaz.

Peki boğayı engellemenin borsaya ne faydası oldu?
Adamlar müşteri kaybettiler, boğa var diye yatırımcı yavaştan piyasaya giriyordu. Şimdi girenler çekildi girecekler vazgeçti.

AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
February 27, 2020, 03:05:47 PM

Peki boğayı engellemenin borsaya ne faydası oldu?
Adamlar müşteri kaybettiler, boğa var diye yatırımcı yavaştan piyasaya giriyordu. Şimdi girenler çekildi girecekler vazgeçti.

müşteri her zaman bulunur, marginde verdiği borc dolarları kurtarmanın derdine düştü o boğa öncesi, baktı kurtaramayacak bare zararı azaltayım dedi işte,
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
February 29, 2020, 08:21:52 AM

Oyuna bence güçlü bir borsanın daha girme zamanı geldi. Biraz maddi gücü olan aslında büyük kampanyalar yaparak bir süre sonra iyi bir hacim yakalayabilir. Zaten hacim yüksek olduktan sonra, borsa da biraz güven veriyorsa herkes sürü halinde oraya geçiyor. Şuan yatırımcı sayısı az olduğu için sadece bir borsada çok yüksek hacim oluyor sayılır. Yarın yatırımcı sayısı arttığında eminim tekelleşme azalacaktır.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 01, 2020, 03:57:24 PM

Bugün hem bilgisayardan hem de mobilden birkaç kez girmeyi denedim olmadı. Belki benle ilgili bir sorun vardır bilemiyorum. Tam Telegram'dan soracaktım ki düzeldi zaten. Bakıma alınmadığı belli, kimsede sorun olduğunu görmedim bugün. Şu boğanın engellenmesi için CZ'nin bir şeyler yaptığı mevzusuna da inanmıyor. Tek borsayla bu kadar kolay bir iş değil o! Boğanın geleceği varsa, bugün engellese yarın gelirdi yine! Komplo teorileri bazen faydalı/güzel oluyor ama bu konuda bence öyle bir durum yok.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
March 04, 2020, 01:53:27 PM

Şu boğanın engellenmesi için CZ'nin bir şeyler yaptığı mevzusuna da inanmıyor. Tek borsayla bu kadar kolay bir iş değil o! Boğanın geleceği varsa, bugün engellese yarın gelirdi yine! ...

Buna bende pek inanmıyorum. Zaten boğa için elinden geleni yapıyor her gün. Bugün de yaklaşık 1 saat Binance kapalı kaldı. Planlanmayan bir çalışmaydı yine. Binance bakımlarını genelde önceden duyururdu. Son yapılan iki bakım çalışması oldukça şüpheli.
https://twitter.com/cz_binance/status/1235200924177633280?s=20

Akla gelen soru: Acaba bir açıkları mı var? Her şeye rağmen topluluk artık bu durumu kabullenmiş görünüyor. Fiyatta ufak bir düşüş oldu. Daha sonra devamı gelmedi. Şuan hafiften toparlanıyor. Bir diğer dikkat çeken durum ise şu: Binance kapalı kaldığında diğer bütün borsalar stabil duruma geçiyor. Tüm diğer borsalar oradan gelecek habere odaklanıyor. Tartışmasız piyasanın kralı olmuş Binance borsası.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
March 05, 2020, 10:20:52 AM

Binance çok büyüdü ve böyle problemler bile piyasayı ne kadar etkiliyor. Önceden poloniex, bitrex ve benzeri siteler vardı ve bu kadar fazla çeşitlilik olmadığı için bir borsanın habersiz bakıma girmesi çok etkilemiyordu ama binance bütün altcoin işlemlerini açarak çeşitliliği sağladı ve durum böyle olunca binance bakıma alınır alınmaz insanlat kilitleniyor. Ben uzun zamandır binance üzerinden işlem yapmıyorum ama emir girilmiş vaziyette borsa bakıma alınınca insan hafif hafif tedirgin oluyor. bugün baktım bir sıkıntı yok elbette ben yazmak için biraz geç kaldım.
vycl87 (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
March 05, 2020, 12:09:36 PM

Oyuna bence güçlü bir borsanın daha girme zamanı geldi. Biraz maddi gücü olan aslında büyük kampanyalar yaparak bir süre sonra iyi bir hacim yakalayabilir. Zaten hacim yüksek olduktan sonra, borsa da biraz güven veriyorsa herkes sürü halinde oraya geçiyor. Şuan yatırımcı sayısı az olduğu için sadece bir borsada çok yüksek hacim oluyor sayılır. Yarın yatırımcı sayısı arttığında eminim tekelleşme azalacaktır.

Aslında o güçlü borsa zaten oyunda olabilir. Huobi'de inanılmaz bir gelişim var. Ama sanırım bir kaç sağlam eksikleri var.
Gerçi geçtiğimiz günlerde Steem'in oylamasıyla ilgili konuda bir patlakta  onlardan geldi.
AlyattesLydia
Hero Member

View Profile
March 05, 2020, 06:03:11 PM

Aslında o güçlü borsa zaten oyunda olabilir. Huobi'de inanılmaz bir gelişim var. Ama sanırım bir kaç sağlam eksikleri var.
Gerçi geçtiğimiz günlerde Steem'in oylamasıyla ilgili konuda bir patlakta  onlardan geldi.

Evet, Huobi'de ufak hareketlenmeler hatta piyasada para olduğunu gören bir çok kişi de yatırımlarını büyütüyor ama henüz ciddi bir rakip hala yok.
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
March 06, 2020, 01:22:40 AM

Binance ile ilgili beni en çok rahatsiz eden şey bu tip olaylardan ziyade, Binance'in içinde alım-satım işiyle uğraşan bir trader ekibinin olması.

Bu adamlar babalarının hayrına borsa işletmiyorlar. Hedefleri Kripto piyasasının en büyük merkezi gücü haline gelmek.

Piyasayı ve çoğunlukla Binance'te trade edilen coinleri (ve yeri gelince BNB'yi de) manipüle edip kendilerine fayda sağlayıp, piyasadaki likiditeyi kurutuyorlar.

Resmen piyasanın virüsü bu adamlar. Sırf BNB, Huobi gibi borsa tokenlerinden para kazandım diye bu adamların tarafgirliğini asla yapmayın.

Sözün özü, bu adamlar piyasayı sömürmeye devam ettikçe büyük bir boğa piyasası göreceğimizi sanmıyorum. Çare ise decentralization, yani Uniswap gibi projeler.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
March 06, 2020, 06:47:41 AM

Herhalde Okex CEO-sunun CZ tarafindan blok edildiğini duymuşsunuzdur. Bence adamlar kendilerini aştılar ve Binance blockchaine değilde kendi ceplerine çalıştıklarını bir nevi kabul etmiş oldu. Okex CEO-suna büyük saygısızlık.

Sen olsan kabul eder miydin? Milyonlarca insanın seni takip ettiği Twitter'da rakip bir borsanın sahibinin sana teknolojik konuda yardım teklif etmesini?
Bu o kadar da masumane bir yaklaşım değil bence. Aksine ne diplomatik ne de insani ahlaka sığıyor bence yaptığı Okex CEO'sunun.
Buradaki tek hata CZ'nin o tweeti kibar bir şekilde ve aynı diplomatik dille geri çevirmesi olurdu. Hatta olası bir yardıma ihtiyacı olduğunda onun içinde gerekeni kendisinin yapacağını bildirir ve onun atmaya çalıştığı gole çok sağlam bir cevap vermiş olurdum.
Bence Okex CEO'su tamamen Binance'ın düştüğü bu durumdan yararlanmaya çalışmış.
AlyattesLydia
Hero Member

View Profile
March 07, 2020, 10:25:24 AM

Herhalde Okex CEO-sunun CZ tarafindan blok edildiğini duymuşsunuzdur. Bence adamlar kendilerini aştılar ve Binance blockchaine değilde kendi ceplerine çalıştıklarını bir nevi kabul etmiş oldu. Okex CEO-suna büyük saygısızlık.

Sen olsan kabul eder miydin? Milyonlarca insanın seni takip ettiği Twitter'da rakip bir borsanın sahibinin sana teknolojik konuda yardım teklif etmesini?
Bu o kadar da masumane bir yaklaşım değil bence. Aksine ne diplomatik ne de insani ahlaka sığıyor bence yaptığı Okex CEO'sunun.
Buradaki tek hata CZ'nin o tweeti kibar bir şekilde ve aynı diplomatik dille geri çevirmesi olurdu. Hatta olası bir yardıma ihtiyacı olduğunda onun içinde gerekeni kendisinin yapacağını bildirir ve onun atmaya çalıştığı gole çok sağlam bir cevap vermiş olurdum.
Bence Okex CEO'su tamamen Binance'ın düştüğü bu durumdan yararlanmaya çalışmış.

Size göre Binance'in düştüğü bu durum sanırım gerçekten "bakım" sanırım. Yoksa benim de dahil olduğum büyük bir çoğunluğa göre de, CZ bilinçli olarak yüksek çıkışların olacağı anlarda, belirli süreliğine bakıma giriyor.

Okex CEO'da doğal olarak bu durumdan rahatsız olduğu için böyle twit atmış, burada da yine teknoloji transferi derken gerçek bir ifade yok. İroni yaparak tepkisini göstermiş.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: