Bitcoin Forum
March 19, 2024, 03:09:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kripto paraların büyük düşüş yaşadığı bu dönemde kripto para ile altın almak?  (Read 130 times)
cointral (OP)
Jr. Member
*

Activity: 275
Merit: 2

View Profile WWW
March 13, 2020, 10:46:13 AM

Küresel boyutta salgın alarmı verilen Coronavirus sonrası bütün dünyada sosyo-ekonomik anlamda birçok olumsuz etki baş gösterdi. Birçok ülkede futbol müsabakaları, sokağa çıkma yasakları, kültürel etkinlikler ve birçok aktivite iptal edildi. Bu durumdan kripto para piyasaları da ciddi bir şekilde etkilendi. Önce 8000 dolar seviyelerinden hızlı bir şekilde 5.600 seviyelerine gerileyen Bitcoin daha sonra Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gecede 3.700 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu düşüşler sadece lider kripto para birimi Bitcoin’i etkilemedi. Toplam piyasa değeri olarak en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum %30 oranında değer kaybetti. Bitcoin’in 3.700 seviyelerine indiği zamanlarda Ethereum 83 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Kripto Para ile Altın Satın Alarak Yatırımlarınızı Güçlendirin!

Durum böyle olunca kripto para kullanıcıları, yatırımlarını alternatif yollarda aramaya başladı. Yüksek Bitcoin fiyatları düşüş yaşayınca birçok kullanıcı alım işlemlerine yoğunlaştı. Bir diğer alternatif yatırım aracı ise yıllardır bilinen altındır.

Modern döneme baktığımızda aynı altın gibi Bitcoin de teknolojik ve finansal açıdan bir ikon haline gelmiştir. 11 yıllık ufak bir mazisi olan Bitcoin, geçmişten günümüze değeri had safhada olan altına göz kırpmış durumda.

Cointral Store ile dijital dünyanın altını olarak bilinen Bitcoin’i, gerçek altın ile birleştirdik. Bitcoin ile dilediğiniz miktar gram altını satın alabilir, hediye edebilir ve yatırımlarınızı bu yönde gerçekleştirebilirsiniz. Siz de dijital altın olarak lanse edilen Bitcoin ile kolay ve güvenli bir şekilde gram altın almak istiyorsanız, Cointral.store’u tercih edebilirsiniz. Bitcoin ve diğer altcoinlerin bu denli düşüşünden sonra Altın satın almak uygun bir adım olabilir. Yalnızca Bitcoin değil, Ethereum ve BNB Coin ile de Altın satın alabilirsiniz.

https://cointral.store

Sizce mantıklı bir yatırım olabilir mi?  Huh Huh

Cointral.com
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 13, 2020, 12:29:21 PM

Durum böyle olunca kripto para kullanıcıları, yatırımlarını alternatif yollarda aramaya başladı. Yüksek Bitcoin fiyatları düşüş yaşayınca birçok kullanıcı alım işlemlerine yoğunlaştı. Bir diğer alternatif yatırım aracı ise yıllardır bilinen altındır.
...
...
...

Sizce mantıklı bir yatırım olabilir mi?  Huh Huh

Yoo hayır, bir kripto para kullanıcısı olarak şahsen ben alternatif yollar aramaya falan başlamadım. Uzun süredir izlediğim bu piyasanın dinamiklerine de hakimim. Geçtiğimiz gü gerçekleşen bu olaylar evet biraz can sıkıcı ve umulmadık ama dediğiniz gibi bir şey yok. Alternatif aramaya gerek yok. Güzel bir alım fırsatı olarak bakıyorum.

Gelelim diğer konuya. mesajı atan profil adı, ve o platformun reklamını yapmak için attığınız bu postun sonuna  sizce mantıklı bir yatırım olabilir mi şeklinde bir yazı yazmanız biraz anlamsız olmuş. Yukarıda bizden alın deyip sonra mantık danışmak gülünç olmuş. Gerilla marketing için bence yanlış yol. Daha çok antipati yaratıyor. Adınızı da daha önce duydum ama böyle ucuz numaralar yerine biraz elinizi cebinize atıp, doğru reklamla ilerlemenizi tavsiye ederim size.

Son olarak altın almak için neden bankacılık sistemini değil de ya da fiziki altını değilde kriptoyu tercih edeyim ki? Bana hiç bir esneklik sağlamaz. Ayrıca değerinin yükselmesi açısından diyecek olsak BTC'de beklemek her zaman daha mantıklı. 3200'leri gördük biz. Daha da altına düşebilir, düşmez diye bir iddiam yok. Ama batarsak da çıkarsak da Bitcoin...

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Mr. Answer
Full Member

Activity: 154
Merit: 194

Judge a man by his questions

View Profile
March 13, 2020, 01:06:13 PM

Kripto paraların büyük düşüş yaşadığı bu dönemde kripto para ile altın almak?

Konu galiba reklam amaçlı açılmış ama ben başlıktaki sorunuzu kabul ederek cevaplamak isterim.

Özellikle btc, son dönemlerde altın ile beraber hareket ediyor. Dolayısıyla kripto paralar düşerken altına girmeyi mantıklı görmüyorum. Belki btc kadar düşüş yaşamıyor fakat yine de yönü takip ediyor. Böyle durumda traderların usdt gibi stabil, güvenilir paralarda durması daha mantıklıdır. Yakın zamanda, Ocak ayında Tether firması altın bazlı stabil token üretti. Sizin önerdiğiniz yeni girişimden ziyade tetherin bu ürününü kullanmak gerekir.

Hem soruyu daha detaylı cevaplamak hemde Tether'in bu yeni ürününü tanıtmak adına şu konuyu açtım:

Tether Gold (XAUT) Nedir?
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 13, 2020, 04:15:36 PM

Hold yapanlar, boşta parası olmayanlar ve yüksekten alıp terste kalanlar için şu anda sıkıntılı bir hal aldı piyasa. Fakat geçen günlerdeki 8-9k seviyelerinden satıp da tekrar yerine adet artırarak koyabilenler için gayet iyi durumlar. Sonuçta büyük bir alım fırsat verildi; hem BTC hem de altlar için... Bunu değerlendirebilmek zaten asıl meseleydi. Herkes için baya sürprizli bir düşüş olduğu da tartışılmaz bir gerçek. Ben de alternatif aramayanlardanım! Halen en fazla kazandıran piyasalardan birindeyiz. Yakında 10k üzerine atacaktır kendini. Belki halving öncesinde belki de sonrasında...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: