Bitcoin Forum
April 23, 2024, 03:48:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Google Pay'de Kripto ile Ödeme (Coinbase İçerir)  (Read 538 times)
vycl87 (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
March 17, 2020, 07:07:43 PM
Merited by Blacknavy (2)

Kripto ile ödeme yapabilmek önemli diye tutturuyoruz durmadan. Ama gözden kaçırdığımız bir şey olduğunu artık kesinlikle farkettiğimi düşünüyorum.
Bence hiç bir zaman doğrudan kripto ile ödeme kolay kabul edilir bir şey olmayacak. Örneğin online ödemeler için kripto ödemeler kolay olsa da, anlık ve yüzyüze ödemeler için doğrudan kripto ile ödeme kolay görünmüyor. BTC en büyük kripto ve bununla anlık ödeme yapmanın imkanı yok.
Bunun yerine odaklanmamız gerekenler ikincil uygulamalar olacak sanırım.
Ferrum network CM'liğini yapıyorum bunu bilen çoktur aramızda. Ferrum'unda işte buna benzer bir planı var. Ve şu anda pilot bölgesi olan Nijerya'da bir banka ve Ferrum'un ilk ürünü olan First Kudi ortaklığıyla çıkan bir debit kart ile anlık kripto ödemeleri yapılabiliyor ve bu proje şimdi Gana için çalışmaya hazırlanıyor. Neyse reklam yapmayalım şimdi.

Bu başlığı açmakdaki asıl amacım Coinbase'in bir duyurusu oldu.
https://twitter.com/CoinbaseCard/status/1239903151622422530
Coinbase kartınızı Google Play'e ekleyere Google pay ödeme kabul eden her yerde kripto para ile ödeme yapabiliyorsunuz. Bu tarz ödeme şekillerinin yakında çok fazla olacağını düşünüyorum. Kullanırsam detayları da yazarım buradan işallah.
Benden önce kullananlar da yorumlasın lütfen burayı.
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713844120
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713844120
Reply with quote  #2

1713844120
Report to moderator
1713844120
Hero Member
*

Ignore
1713844120
Reply with quote  #2

1713844120
Report to moderator
1713844120
Hero Member
*

Ignore
1713844120
Reply with quote  #2

1713844120
Report to moderator
realpseudozach
Full Member

Activity: 170
Merit: 108

View Profile WWW
April 22, 2020, 10:11:44 PM

BTC en büyük kripto ve bununla anlık ödeme yapmanın imkanı yok.

Yanlış. Ben neredeyse tüm alışverişimi Lightning ile anında, 3-5 satoshi fee ile yapıyorum.
Eğer google play'de harcama yapmak istiyorsan, al buyur buradan 10 saniye içinde Bitcoin Lightning ile al. 10 saniyede yükle ve harca.
https://www.bitrefill.com/buy/google-play-us-voucher-usa/?hl=en

huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
April 23, 2020, 08:30:00 PM

Yanlış. Ben neredeyse tüm alışverişimi Lightning ile anında, 3-5 satoshi fee ile yapıyorum.
Eğer google play'de harcama yapmak istiyorsan, al buyur buradan 10 saniye içinde Bitcoin Lightning ile al. 10 saniyede yükle ve harca.

Senin dediğin yer olay store hocam. Mesela bir markette bir eczane de o dediğini yapabiliyormusun?
realpseudozach
Full Member

View Profile WWW
April 25, 2020, 08:26:13 PM

Senin dediğin yer olay store hocam. Mesela bir markette bir eczane de o dediğini yapabiliyormusun?

Evet. Market/eczane bankaya başvurup POS parası verip alıyor bir cihaz onu kullanarak kredi kartı ödemesi alıyor ya,

Market/eczane çalıştıran güzel kardeşlerim https://breez.technology şu uygulamayı indirip POS özelliğini kullanarak 0.05 kuruş kadar ufak bile olsa Lightning ağı üzerinden Bitcoin ödemesi kabul edebilirler.

Kazandıkları parayı da aynı uygulama üzerinden btcturk'e gönderip TL'ye çevirip bankalarına gönderirler.

bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1291

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
May 01, 2020, 11:54:11 AM

Evet. Market/eczane bankaya başvurup POS parası verip alıyor bir cihaz onu kullanarak kredi kartı ödemesi alıyor ya,

Market/eczane çalıştıran güzel kardeşlerim https://breez.technology şu uygulamayı indirip POS özelliğini kullanarak 0.05 kuruş kadar ufak bile olsa Lightning ağı üzerinden Bitcoin ödemesi kabul edebilirler.

Kazandıkları parayı da aynı uygulama üzerinden btcturk'e gönderip TL'ye çevirip bankalarına gönderirler.
Baştan belirteyim, ben matematikçi değilim, yani yazacaklarım başkalarının düşünceleri, LN konusunda temel problemler olduğunu, dolayısıyla LN ile Bitcoinin yaşadığı hız ve ölçeklenebilirlik sorunlarının çözülemeyeceğini matematiksel olarak ortaya koyup anlatan birden fazla karşı tez var. Kaldı ki, kabaca neredeyse 3 yıldır aktif olan bir sistem hala yaygınlaşıp yopluluktan kabul görmediyse, şimdiden sonra da bir şeyin değişeceğini zannetmiyorum.
LN düşmanı veya karşıtı değilim, hızlı ve ucuz btc transferi hepimizin hayali tabii ki ama LN benim için potansiyel vaadetmiyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
mandown
Legendary
*

Activity: 1904
Merit: 1277

View Profile
May 01, 2020, 12:12:17 PM

@realpseudozach pos özelliği aktif ettim ama insanlar buna nasıl ödeme yapacak programı merak ettim.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 01, 2020, 08:33:33 PM

Google Play, oldukça büyük bir platform olduğundan, kripto ödeme alternatiflerinin GPay üzerinden burada yer alması önemli bir gelişme! Birkaç coin yerine doğrudan borsayla anlaşmış olmaları da bir avantaj.

Yarın bir gün belki Binance de eklenir buraya ve rekabet artar. Bu tarz ödemelerde stabil coinler tercih edilecektir bence. Fiyat dalgalanması yüksek olan coinler, çoğunlukla yatırım amacıyla elde tutuluyor sonuçta!
realpseudozach
Full Member

View Profile WWW
May 07, 2020, 04:27:05 AM

Baştan belirteyim, ben matematikçi değilim, yani yazacaklarım başkalarının düşünceleri, LN konusunda temel problemler olduğunu, dolayısıyla LN ile Bitcoinin yaşadığı hız ve ölçeklenebilirlik sorunlarının çözülemeyeceğini matematiksel olarak ortaya koyup anlatan birden fazla karşı tez var. Kaldı ki, kabaca neredeyse 3 yıldır aktif olan bir sistem hala yaygınlaşıp yopluluktan kabul görmediyse, şimdiden sonra da bir şeyin değişeceğini zannetmiyorum.
LN düşmanı veya karşıtı değilim, hızlı ve ucuz btc transferi hepimizin hayali tabii ki ama LN benim için potansiyel vaadetmiyor.

LN 3 yıldır aktif değil, ama 2 sene olmuştur. Ben de 2 yıldır takip ediyorum, üzerine app geliştiriyorum, ilgili neredeyse herşeyi okumuşumdur. Bahsettiğin büyük ihtimal peter rizun'un abaküslerle anlattığı makale. LN'in sıkıntıları biliniyor, bazıları geliştiriliyor, mesela kanal kapasiteleri ile limitli kalmamak için çok parçalı ödemeler geçen hafta içinde aktif oldu (multi path payments).
Ama öyle matematiksel olarak imkansız falan bunlar tabi ki bitcoin'i kötüleyip millete shitcoin satmaya çalışan sahtekarların işleri. Rizun da zaten bcashçi.

Neyse bitcoin'in dünyada bir kaç milyona yayılması 11 yıl sürdü yani bu instagram gibi pazarlamayla bir günde, bir yılda olacak bir iş değil. Olay bitcoin'i değer saklama aracı olarak akıllara kazımak ondan sonra hızını/kapasitesini artırmak için segwit, LN vb bir çok teknoloji ile güvenli bir şekilde geliştirmek. Tabi bunlar insanların ihtiyacı oldukça kullanılacak yoksa durduk yerde millet niye kendi yerel para birimini bıraksın. Cevap da tabi Venezuela'da, Arjantin'de ve yavaş yavaş TR'de karşımıza çıkıyor.

realpseudozach
Full Member

View Profile WWW
May 07, 2020, 04:30:30 AM

@realpseudozach pos özelliği aktif ettim ama insanlar buna nasıl ödeme yapacak programı merak ettim.

invoice üretip bana yolla, ödeyeyim. Şöyle bir fatura üretir:
LNBC10840N1P0T8RNFPP5U2F9MZY00G02HLPV7EF5PMNMVS9L7RTRNXVP8NE8C8G09FNXYTLQDPG2PS HJMT9DE6ZQUN9W96K2UM5YPNX7U3QYSCZUVFSCQZPGNTGD0UTM788RFDRXK9Y3J43ALKJLRM0XMT767 HDFAM3Y28SEC9GQT9PMSWXGLT443QM9XH40V4928P2KEQN5VNFK0Z6M9FNHQM59HKGQ62CAFL

Bunun içinde ödeme ile ilgili tüm bilgiler var. Herhangi bir Lightning cüzdanı (http://lightningnetworkstores.com/wallets) ile ödenebilir.

Yine aynı uygulama ile onchain bitcoin ile Lightning bitcoin arasında değişim yapılabilir.

bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1291

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 14, 2020, 12:05:55 PM

LN 3 yıldır aktif değil, ama 2 sene olmuştur. Ben de 2 yıldır takip ediyorum, üzerine app geliştiriyorum, ilgili neredeyse herşeyi okumuşumdur. Bahsettiğin büyük ihtimal peter rizun'un abaküslerle anlattığı makale. LN'in sıkıntıları biliniyor, bazıları geliştiriliyor, mesela kanal kapasiteleri ile limitli kalmamak için çok parçalı ödemeler geçen hafta içinde aktif oldu (multi path payments).
Ama öyle matematiksel olarak imkansız falan bunlar tabi ki bitcoin'i kötüleyip millete shitcoin satmaya çalışan sahtekarların işleri. Rizun da zaten bcashçi.

Neyse bitcoin'in dünyada bir kaç milyona yayılması 11 yıl sürdü yani bu instagram gibi pazarlamayla bir günde, bir yılda olacak bir iş değil. Olay bitcoin'i değer saklama aracı olarak akıllara kazımak ondan sonra hızını/kapasitesini artırmak için segwit, LN vb bir çok teknoloji ile güvenli bir şekilde geliştirmek. Tabi bunlar insanların ihtiyacı oldukça kullanılacak yoksa durduk yerde millet niye kendi yerel para birimini bıraksın. Cevap da tabi Venezuela'da, Arjantin'de ve yavaş yavaş TR'de karşımıza çıkıyor.

Postu yeni gördüm, karambole gitmiş, kaçırmışım. Dediğim gibi, gördüğümü doğrulayabileceğim bir matematik bilgim yok, okuduğum yorum kime aitti malesef onu da hatırlamıyorum ama uzunca bir matematiksel argüman vardı makalede, belki de sayılar ve fonksiyonlardan oluşan laf salatasıydı, bilemiyorum. LN ve benzer çözümlerin derde derman olmasını gönülden isterim, biz bu piyasada varız, büyüsün istiyoruz ve artık herkes kabul ediyor ki, bütün yapının bitcoin üzerinde yükseldiği, şimdi ve görünen gelecekte onsuz olmayacağı ortada. Bitcoin üzerinde yapılacak her türlü iyileştirme sisteme katkı sağlayacaktır.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████