Bitcoin Forum
April 19, 2024, 08:23:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Wspieramy służbę zdrowia w walce z koronawirusem. Przyłącz się!  (Read 158 times)
BitBay* (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 440
Merit: 115


Zonda BTC, LTC , USD Exchange


View Profile WWW
March 19, 2020, 02:56:29 PM
Merited by malevolent (10)
 #1



Drodzy Użytkownicy, dzisiaj wystartowała nasza zbiórka zbiórka rzecz wsparcia służby zdrowia w walce z epidemią koronawirusa!
Razem możemy więcej  Zachęcamy Was do wzięcia udziału w akcji!

Środki w kryptowalutach oraz złotówkach możecie wpłacać od 19 marca do 2 kwietnia na rzecz Fundacji TVS. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie oddziałów zakaźnych oraz środki ochrony osobistej dla pracowników szpitali w województwie śląskim.

Więcej informacji, adresy do wpłat kryptowalut oraz numer rachunku bankowego w PLN znajdziecie na stronie zbiórki.
>>> bit.ly/bitbay-wspieramy-sluzbe-zdrowia <<<

Wielkie podziękowania dla osób i firmy, które nas wspierają!

Patronat medialny nad zbiórką objęły redakcje bitcoin.pl, Comparic24, BitHub, Cyfrowa Ekonomia oraz FXMAG. Każdy, kto chce dodatkowo wesprzeć naszą akcję może skontaktować z nami pod adresem media@bitbay.net.
Trzymajcie się zdrowo. Jeśli tylko możecie - #ZostańWDomu
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713558218
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713558218

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713558218
Reply with quote  #2

1713558218
Report to moderator
1713558218
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713558218

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713558218
Reply with quote  #2

1713558218
Report to moderator
BitBay* (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 440
Merit: 115


Zonda BTC, LTC , USD Exchange


View Profile WWW
March 24, 2020, 12:36:48 PM
 #2

Nasza zbiórka na rzecz wsparcia służby zdrowia w walce z epidemią koronawirusa właśnie osiągnęła cel 50000 zł!

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję i zapraszamy do dołączenia pozostałych!

W dalszym ciągu środki w kryptowalutach oraz złotówkach możecie wpłacać do 2 kwietnia na rzecz Fundacji TVS.
Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie oddziałów zakaźnych oraz środki ochrony osobistej dla pracowników szpitali w województwie śląskim.

Więcej informacji, adresy do wpłat kryptowalut oraz numer rachunku bankowego w PLN znajdziecie na stronie zbiórki:

http://bit.ly/bitbay-wspieramy-sluzbe-zdrowia
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
March 24, 2020, 03:59:23 PM
Last edit: March 24, 2020, 04:35:12 PM by Tytanowy Janusz
Merited by wwzsocki (1)
 #3

Ja się nie znam ... ale może mi wytłumaczycie i już będę wiedział. Może podobne wątpliwości mają też inni.

1- czy szpitale nie są finansowane przez NFZ, którego bużet na 2020 wynosi 98 MLD zł?
2- czy w razie braku środków pieniądze nie spadną "z nieba" - czyli jedna ustawa (albo i bez) i dofinansowanie na kolejne 90 MLD zł zostanie wydrukowane inflacjonując środki obywateli?
NBP dodrukował już ponad 8 mld zł. Pieniądze na tarczę antykryzysową
3- z pkt. 1 i 2 wynika, że problemem nie są pieniądze

Jaki ma zatem sens zebranie 50 000zł, 100 000zł, 1 000 000zł, 100 000 000zł a nawet 1 MLD zł w takim przypadku poza poprawą wizerunkową firmy Bitbay?

Czy takowa zbiórka nie przypomina przyjazdu na białym koniu, ze szklanką wody, nad Bałtyk, bo dzieci w Afryce są spragnione?
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
March 25, 2020, 08:46:58 PM
 #4

Pieniądze/materiały/etc. są potrzebne na teraz, od sprzedaży obligacji do rozdysponowania pieniędzy szpitalom ile minie? A i tak nie jest to studnia bez dna, są inne wydatki i osłabia to złotówkę czyniąc import droższym, a masek i wielu innych rzeczy u nas nie produkuje się w wystarczających ilościach.

Signature space available for rent.
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
March 26, 2020, 07:49:07 AM
Last edit: March 26, 2020, 01:14:54 PM by Tytanowy Janusz
 #5

Pieniądze/materiały/etc. są potrzebne na teraz, od sprzedaży obligacji do rozdysponowania pieniędzy szpitalom ile minie? A i tak nie jest to studnia bez dna, są inne wydatki i osłabia to złotówkę czyniąc import droższym, a masek i wielu innych rzeczy u nas nie produkuje się w wystarczających ilościach.

W Polsce jest ~140 000 lekarzy, 295 000 pielęgniarek i pielęgniarzy oraz 38 000 położnych, daje to 473 000 osób, które 10 razy dziennie wstępnie przez 100 dni będą zmieniać komplet maseczka/rękawiczki. 500 000 000 kompletów. Biorąc pod uwagę cenę za komplet w hurcie (1 zł) co jest moim zdaniem nieźle wygórowane, to mówimy tu o 500 mln zł. Czy to dużo? W porównaniu do budżetu NFZ jest to 0.5% dodatkowych kosztów - spłynie jak po kaczce zwłaszcza, że odwoływane są obecnie niemal wszystkie zabiegi specjalistyczne, wizytu u specjalistów, rehabilitacje, szczepienia u dzieci itp. Nic nie da się załatwić jeśli nie jest to ratowaniem życia. Nie uwalnia to środków, które mogłyby być przeznaczone na maseczki?

 Czy te 500 mln wpłynie na osłabi złotego, przy budżecie Polski na poziomie 440 mld? Nie jestem przekonany.

Nie jestem tu ekspertem, ale wydaje mi sie, że takie pieniądze to się załatwia momentalnie. Dowodem na to jest fakt, NBP skupił juz obligacji za 8 mld zł jako tarczę antykryzysową. Za tydzień dowiemy się pewnie o kolejnych 10 mld.

Większym problemem jest tu logistyka. Ale to już kwestia dyrektorów placówek i dostępności przedmiotów. Po dłuższym zastanowieniu może i faktycznie taki zastrzyk 50 000 kompletów zadziała jak taki dodatkowy oddech powietrza zamin temat zostanie załatwiony odgórnie.

edit: No i się nie myliłem w kwestii kolejnych dodruków. Kolejne 5,62 mld. Łącznie prawie 14 MLD zł.

Jak dotąd NBP odkupił od banków obligacje skarbowe o łącznej wartości 8,28 mld złotych - 2,66 mld PLN w zeszły czwartek oraz 5,62 mld PLN w poniedziałek.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 26, 2020, 02:23:58 PM
 #6

Byłem wczoraj w szpitalu i nie widziałem nawet jednej pielęgniarki, lub lekarza w masce. Co innego pacjenci, kilku było w maskach.

WHO informuje, że maski są potrzebne dla chorych i ludzi sie nimi opiekujących, to oczywiście drastycznie zmniejsza ilość potrzebnych masek w samej służbie zdrowia, według wyliczeń Tytanowego Janusza, bo przecież, tylko jakiś procent będzie miał kontakt i zajmował sie chorymi na koronę.

Są to raczej (lub będą) wyspecjalizowane oddziały, które są przygotowane dość dobrze na takie okoliczności, szczególnie, że było trochę czasu.

Państwa drukują na potęgę, jeżeli maski miałyby w czymś pomóc, lub były niezbędne, pewnie by dodrukowali te parę groszy  Wink.

Przyklasnął bym tej zbiórce (i każdej innej), gdyby Bitbay (czy jakakolwiek inna firma) dała dobry przykład i oprócz samego prowadzenia zbiórki, była też największym ofiarodawcą.

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
March 26, 2020, 06:13:15 PM
 #7

//ciach

W sumie może nie jest to dużo (choć nawet w hurcie może być problem z ceną 1 zł/szt.), ale zawsze trochę więcej im zostanie na inne wydatki, bardziej może pomóc to, że kasę mogą dostać szybciej. Mowa też o bliżej nieokreślonym sprzęcie medycznym. Największym problemem, większym niż niedobór respiratorów czy systemów ECMO może być brak lekarzy i pielęgniarek. Żadna kasa nic wtedy nie da, w innych krajach rozwiniętych będzie podobnie (rozwijających się nawet nie biorę pod uwagę), jedyną nadzieją eksperymentalne leki.

Signature space available for rent.
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 27, 2020, 11:42:49 PM
 #8


Pieniądze/materiały/etc. są potrzebne na teraz, od sprzedaży obligacji do rozdysponowania pieniędzy szpitalom ile minie? A i tak nie jest to studnia bez dna, są inne wydatki i osłabia to złotówkę czyniąc import droższym, a masek i wielu innych rzeczy u nas nie produkuje się w wystarczających ilościach.

Myślę że aktualnie nie mamy tych akcesoriów w zbyt wielu ilościach - w innym wypadku nie było by takiej nagonki na tego rodzaju wyposażenie z resztą jeśli masz wątpliwości że mamy ich wystarczająco - polecam filmik: https://tvn24.pl/polska/maseczki-ochronne-zlotym-interesem-w-polsce-koronawirus-napedza-sprzedaz-4301071

Podobne "oddolne" akcje (o ile są dobrze przeprowadzone) mają zawsze jedną mega istotną zaletę nad innymi "organizowanymi przez nasze Państwo" są zdecydowanie szybsze i trafiają w zamierzone miejsce docelowe dodatkowo jest szansa (choć niewielka) że uda się pominąć zbędnych pośredników czasami mocno powieszonych (https://koduj24.pl/monopol-i-rzadowe-zlecenie-na-5-milionow-masek-uzyskala-spolka-dzialacza-pis/)

Wiem w tym poście dość mocno podparłem się materiałami "antyrządowej" stacji co pewnie dla niektórych może wydawać się stronnicze niemniej jednak u mnie po obejrzenieniu/przeczytaniu ich ciśnienie zauważalnie się podniosło...

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!