Bitcoin Forum
April 25, 2024, 09:38:36 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Athens meetup  (Read 3413 times)
pors (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
March 20, 2014, 10:03:12 AM
 #1

Hi there,

I started a Bitcoin meetup group for Athens, see http://www.meetup.com/Athens-Bitcoin-Meetup/

The idea is to get together once in a while and discuss bitcoin technology and cryptocurrency software projects in general. So this is not about the financial side of things but about the network and what we can do with it.
My personal reason to start this is that I want to learn more about bitcoin technology and of course to meet other bitcoin enthusiasts in Athens.

If you think this is a good idea and want to join, please do!

If you want to join me organizing this meetup let me know. I don't want to do this alone Smiley

Someone at Hackerspace.gr has offered to use their space to hold the events, which I think is great.

Cheers
Mark
"Governments are good at cutting off the heads of a centrally controlled networks like Napster, but pure P2P networks like Gnutella and Tor seem to be holding their own." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
mitzie
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 975
Merit: 1003



View Profile
March 20, 2014, 03:36:22 PM
 #2

Hey pors,

Yes, hackerspace.gr would be the perfect place for meetups like this. I could help you organize & contact HSGR if you like.

Do you speak greek? If so, we shouldn't talk in english here
pors (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
March 20, 2014, 04:21:47 PM
 #3

Feel free to speak Greek, I understand most of it, but my written Greek is crap so I better continue in English.

Great you want to help! I'll DM you with my email so we can plan a get together to discuss things.

Cheers
Mark
mitzie
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 975
Merit: 1003



View Profile
March 20, 2014, 05:33:09 PM
 #4

Η αλήθεια ειναι ότι έχουμε να κάνουμε αρκετο καιρό μια μάζωξη για bitcoin στην Αθήνα..

Θέλετε να προτεινετε ημερομηνιες που να σας βολεύουν;
bspus
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2165
Merit: 1002



View Profile
March 20, 2014, 05:56:27 PM
 #5

Την εβδομαδα μετα το Πασχα. Σαββατο η Κυριακη

Ο χωρος εκλεισε? (hackerspace)

mitzie
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 975
Merit: 1003



View Profile
March 20, 2014, 07:55:52 PM
Last edit: March 20, 2014, 08:37:15 PM by mitzie
 #6

Την εβδομαδα μετα το Πασχα. Σαββατο η Κυριακη

Ο χωρος εκλεισε? (hackerspace)

Θα έλεγα οτι παραείναι αργα.. Τι θα λέλετε το σαββατοκύριακο 12-13 ( πριν το πάσχα)

Σίγουρα hackerspace, γιατί αφενός δεν υπάρχει αλλη επιλογή, και αφετέρου είχε γίνει παλιότερο meetup στο space
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
March 21, 2014, 12:32:28 AM
 #7

Θα ήθελα πολύ αν έρθω σε μια τέτοια συνάντηση αν και δεν ξέρω αν θα μπορέσω λόγο δουλειάς. Θα ήθελα να σημειώσω ότι το hackerspace μου έδωσε την αίσθηση ότι είναι εχθρικό προς το bitcoin. Πριν κάνα δίμηνο είχα γράψει ένα μήνυμα στην λίστα τους για να τους περιγράψω την νομισματική επανάσταση που γίνετε με το bitcoin και αν θα μπορούσε να γίνει και κάποιο event στο hackerspace. Στο τέλος μου την είπαν κιόλας και μου γράψαν κάτι ότι δεν τους ενδιαφέρει ο καπιταλισμός και άλλα τέτοια κουλά. Τι harckerspace είναι αυτό με τόσο οπισθοδρομικά μυαλά προς τις τεχνολογικές εξελίξεις? Δείτε εδώ το τελευταίο μήνυμα του balaska

Quote
Ολες οι αποψεις σας ειναι σεβαστες.

Αλλα εχετε κανιβαλισει με την συμπεριφορα σας την δημοσια λιστα του hackerspace.

Δεν ενδιαφερομαστε ολοι για τον καπιταλισμο ή για εναλλακτικους τροπους πλουτισμου.(σημείωση δικιά μου .. Απλά έλεος.. Tongue)

Εαν θελετε να γινει μια ακομα κουβεντα για το bitcoin στο hackerspace, με μεγαλη μου χαρα να σας ανοιξω το εργαστηριο.

Αλλα σας παρακαλω πολυ, η κουβεντα εχει ξεχειλωσει και δεν εχει καμια (μα απολυτως) καμια σχεση με το hackerspace ή την λειτουργια του.

Εαν δεν καταλαβαινετε λοιπον οτι ενοχλειτε με το σπαμ σας, επιτρεψτε μου (λιγο σκληρα - συγνωμη για αυτο) να σας ενημερωσω οτι εχετε ξεπερασει τα ορια.

Η λιστα ειναι υποστηρικτικη των event και της λειτουργιας του εργαστηριου κι οχι του bitcoin και ζητω την συναινεση σας.

Κλεινω, επαναλαμβανοντας το εξης:

-Θα χαρω να ανοιξω το εργαστηριο για οποιαδηποτε κουβεντα/ανταλλαγη αποψεων περι bitcoin θελετε.

Αλλα πλζ σταματηστε το abuse της λιστας περι bitcoin.

Κι για οσους φιλους ειναι μακρια απο το hackerspace θα ηθελα να πω, πως δυστυχως την παρουσα φαση, δεν εχουμε την οικονομικη δυνατοτητα να ανοιξουμε ενα hackerspace σε καθε πολη.

Σας ευχαριστω πολλοι ολους & συγνωμη για το υφος μου.

To spam που αναφέρει ήταν δύο μυνήματα δικά μου και μερικά κάποιον άλλων από την λίστα μελών του hackerspace που μίλαγαν για φούσκα, για απάτη, για δαίμονες και για καταστροφή του κόσμου που φέρνει το bitcoin. Και τι να πας να κάνεις εκεί που λέει ότι θα ανοίξει τις πόρτες όταν τα μέλη του θα σε κοιτάνε σαν εξωγήινο.. Φυσικά όλοι οι παραπάνω δεν έχουν κανένα πρόβλημα να χρησιμοποιούν κάποια χρωματιστά χαρτιά με σοβαρά σχέδια πάνω τους που τους τα δίνουν κάποιοι άλλοι και τα χρησιμοποιούν για χρήμα.. Tongue
Sorry παιδιά με τέτοια κολλημένα μυαλά ιδίως σε ένα χώρο τεχνολογικής καινοτομίας εγώ δεν θέλω να έχω σχέση.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
March 21, 2014, 12:37:35 AM
 #8

Κάτι άλλο που θα ήθελα να προσθέσω και που θα είχε ενδιαφέρων σε μια μελοντική συνάντηση είναι κάπως είτε μέσω skype είτε μέσω κάποιας άλλης voip εφαρμογής μήπως θα γινόταν να μιλήσουμε με σημαντικά μέλη της bitcoin κοινότητας που ζούνε στο εξωτερικό όπως ο Αντωνόπουλος η για όσους δεν γνωρίζουν ο δημιουργός του cgminer που από τι έχω καταλάβει και έχουμε μιλήσει στο irc είναι Ελληνας δεύτερης γενιάς που καταλαβαίνει και γράφει ελληνικά. Νομίζω αν έχω καταλάβει μένει στην Αυστραλία.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
mitzie
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 975
Merit: 1003



View Profile
March 21, 2014, 07:57:52 AM
 #9

Θα ήθελα πολύ αν έρθω σε μια τέτοια συνάντηση αν και δεν ξέρω αν θα μπορέσω λόγο δουλειάς. Θα ήθελα να σημειώσω ότι το hackerspace μου έδωσε την αίσθηση ότι είναι εχθρικό προς το bitcoin. Πριν κάνα δίμηνο είχα γράψει ένα μήνυμα στην λίστα τους για να τους περιγράψω την νομισματική επανάσταση που γίνετε με το bitcoin και αν θα μπορούσε να γίνει και κάποιο event στο hackerspace. Στο τέλος μου την είπαν κιόλας και μου γράψαν κάτι ότι δεν τους ενδιαφέρει ο καπιταλισμός και άλλα τέτοια κουλά. Τι harckerspace είναι αυτό με τόσο οπισθοδρομικά μυαλά προς τις τεχνολογικές εξελίξεις? Δείτε εδώ το τελευταίο μήνυμα του balaska

Quote
Ολες οι αποψεις σας ειναι σεβαστες.

Αλλα εχετε κανιβαλισει με την συμπεριφορα σας την δημοσια λιστα του hackerspace.

Δεν ενδιαφερομαστε ολοι για τον καπιταλισμο ή για εναλλακτικους τροπους πλουτισμου.(σημείωση δικιά μου .. Απλά έλεος.. Tongue)

Εαν θελετε να γινει μια ακομα κουβεντα για το bitcoin στο hackerspace, με μεγαλη μου χαρα να σας ανοιξω το εργαστηριο.

Αλλα σας παρακαλω πολυ, η κουβεντα εχει ξεχειλωσει και δεν εχει καμια (μα απολυτως) καμια σχεση με το hackerspace ή την λειτουργια του.

Εαν δεν καταλαβαινετε λοιπον οτι ενοχλειτε με το σπαμ σας, επιτρεψτε μου (λιγο σκληρα - συγνωμη για αυτο) να σας ενημερωσω οτι εχετε ξεπερασει τα ορια.

Η λιστα ειναι υποστηρικτικη των event και της λειτουργιας του εργαστηριου κι οχι του bitcoin και ζητω την συναινεση σας.

Κλεινω, επαναλαμβανοντας το εξης:

-Θα χαρω να ανοιξω το εργαστηριο για οποιαδηποτε κουβεντα/ανταλλαγη αποψεων περι bitcoin θελετε.

Αλλα πλζ σταματηστε το abuse της λιστας περι bitcoin.

Κι για οσους φιλους ειναι μακρια απο το hackerspace θα ηθελα να πω, πως δυστυχως την παρουσα φαση, δεν εχουμε την οικονομικη δυνατοτητα να ανοιξουμε ενα hackerspace σε καθε πολη.

Σας ευχαριστω πολλοι ολους & συγνωμη για το υφος μου.

To spam που αναφέρει ήταν δύο μυνήματα δικά μου και μερικά κάποιον άλλων από την λίστα μελών του hackerspace που μίλαγαν για φούσκα, για απάτη, για δαίμονες και για καταστροφή του κόσμου που φέρνει το bitcoin. Και τι να πας να κάνεις εκεί που λέει ότι θα ανοίξει τις πόρτες όταν τα μέλη του θα σε κοιτάνε σαν εξωγήινο.. Φυσικά όλοι οι παραπάνω δεν έχουν κανένα πρόβλημα να χρησιμοποιούν κάποια χρωματιστά χαρτιά με σοβαρά σχέδια πάνω τους που τους τα δίνουν κάποιοι άλλοι και τα χρησιμοποιούν για χρήμα.. Tongue
Sorry παιδιά με τέτοια κολλημένα μυαλά ιδίως σε ένα χώρο τεχνολογικής καινοτομίας εγώ δεν θέλω να έχω σχέση.

Τα κοιτούσα τα μαιλ, και η αληθεια είναι ότι έγινε λίγο σπαμ τότε.

Όπως είπε και ο pors, σκοπός του meetup είναι για να συζητήσουμε πιο πολύ την πλευρά του δικτύου και όχι τόσο την οικονομική πλευρά. Σε κάτι τέτοιο κανείς δεν θα μας πει όχι, αφού το bitcoin είναι open source( συνάδει με το vision του hsgr). Πριν ένα χρόνο περίπου ένα μελος του hackerspace(o skmp) οργάνωσε παρόμοια meeting χωρίς να δημιουργηθεί πρόβλημα. Αλλά το να μαζευτούμε να συζητήσουμε μόνο την οικονομική πλευρά του bitcoin, θα γίνει θέμα..
giorgos-pap
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 37
Merit: 0


View Profile
March 21, 2014, 06:58:10 PM
 #10

Καλησπέρα και απο εμένα,
θα με ενδιέφερε μία συνάντηση στο hackerspace. Επίσης θα είχε ενδιαφέρον να ασχοληθούμε με τεχνικά θέματα γύρω απο τον κώδικα και το δίκτυο του bitcoin. Το θέμα είναι ποιός θα βρεί τον απαιτούμενο χρόνο να το οργανώσει...
mitzie
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 975
Merit: 1003



View Profile
March 21, 2014, 08:27:20 PM
 #11

Καλησπέρα και απο εμένα,
θα με ενδιέφερε μία συνάντηση στο hackerspace. Επίσης θα είχε ενδιαφέρον να ασχοληθούμε με τεχνικά θέματα γύρω απο τον κώδικα και το δίκτυο του bitcoin. Το θέμα είναι ποιός θα βρεί τον απαιτούμενο χρόνο να το οργανώσει...

Εγώ το βλέπω σαν μια μικρή μάζωξη που θα συζητήσουμε αυτά που μας ενδιαφέρουν. Τώρα αν κάποιος θελει να οργανώσει και μια παρουσίαση ακόμα καλύτερα

Τι θα λέγατε για το σαββατοκύριακο πριν το πάσχα? Ώστε να το κλείσουμε νωρίς ημερομηνία ώστε να το δουν και αλλα ατομα για να κανονισουν να έρθουν
tzortz
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 728
Merit: 500



View Profile
March 22, 2014, 09:35:08 AM
 #12

Ειμαι μεσα και εγω.

All is Mine!

1H7LUdfx9AFTMSXPsCBror3RDk57zgnc2R
buzybit
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 275
Merit: 250


View Profile WWW
March 22, 2014, 09:38:33 PM
 #13

chek2fire συμφωνώ μαζί σου , ήταν εχθρικο to hackerspace, την θυμάμαι την συζήτηση

δεν θεωρώ πως ήταν spam, αλλά αφού υπάρχει σερίφης που κανονίζει οκ, για αυτό άλλωστε πάμε σε decentralization για να μην έχουμε σερίφιδες!

τέτοια σημαντικά θέματα πρέπει να συζητιούνται σε τεχνολογικές λίστες και θεωρώ όποιος παραβλέπει το bitcoin ecosystem σήμερα είναι απλά τυφλός ή ηλίθιος

θα πρέπει να γίνει η συνάντηση το συντομότερο (είμαστε πολύ πίσω με το bitcoin σαν χώρα, παρόλο που τόσα ονόματα μας κάνουν περίφανους εκει έξω)

(η οικονομοική , επιχειρηματική πλευρά του θέματος δεν αφορά αυτές τις λίστες for sure)
elkos
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
March 23, 2014, 10:33:03 PM
 #14

Hi guys

Βλέπω ότι ενδιαφέρεστε να κάνετε ένα meetup για bitcoin (και όχι μόνο θα ήθελα να προσθέσω) στο hackerspace.gr προσωπικά ως μέλος είμαι της άποψης ότι το ως χώρος για ανοιχτού κώδικα κοινότητες το hackerspace.gr μπορεί να φιλοξενήσει event σχετικά με ανοιχτού κώδικα κρυπτονομίσματα όπως το bitcoin.

Άλλωστε δεν θα είναι η πρώτη φορά που ένα τέτοιο meetup γίνεται εκεί ποιό συγκεκριμένα έχουν γίνει τρία event σχετικά:
Bitcoin Meetup- Thu 21 Nov 2013, 18:00
Bitcoin Study Group Meetup - Wed 19 Jun 2013, 19:30
Bitcoin Study Group Meetup - Wed 05 Jun 2013, 19:30

Προσωπικά είμαι της άποψης ότι το Bitcoin έχει τουλάχιστον ενδιαφέρον και ως κάτι τέτοιο το αντιμετωπίζω.

Αν χρειάζεστε βοήθεια στην οργάνωση είμαι στην διάθεση σας. Ίσως μάλιστα θα μπορούσαμε να κάνουμε και κάτι σχετικά τακτικό αν δεν έχετε αντίρρηση φυσικά Cheesy

BTW: if i don't reply at DMs ping me at my username at hackerspace.gr Cheesy Cheesy Cheesy

pors (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
March 26, 2014, 03:20:58 PM
 #15

Hey everyone,

I missed a large part of this discussion, it seems the forum notification doesn't work as I expected.

Anyways, we have 19 people that are interested to meet signed-up here: http://www.meetup.com/Athens-Bitcoin-Meetup/
I recommend you do the same, that makes organizing it a bit easier.

mitzie has offered to help organize the meetups, and also Dimitris here: http://www.meetup.com/Athens-Bitcoin-Meetup/members/74642502/

I follow mitzies' proposal to first just meet without any agenda and discuss what we think is the way to go. Here is my kick-off message: http://www.meetup.com/Athens-Bitcoin-Meetup/members/74642502/ that reflects this.

Mark
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
March 27, 2014, 12:12:01 AM
 #16

Με ενδιαφέρει και μένα και φαντάζομαι θα ανακοινώσετε κάποια ημερομηνία ώστε να δω αν θα μπορέσω να κανονίσω το πρόγραμμα μου να έρθω λόγο και φόρτου εργασίας που έχω τον τελευταίο καιρό.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
bspus
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2165
Merit: 1002



View Profile
March 27, 2014, 01:56:34 PM
 #17

Γραφτηκα και στο meetup αν και δεν νομιζω να μας βοηθησει ιδιαιτερα στη διοργανωση

Προτεινω παραδειγμα καποιο Σαββατο μετα το Πασχα, ισως 7-8 το απογευμα, που θα εχει μεγαλωσει και η μερα. Προτεινε εσυ μια συγκεκριμενη ημερομηνια και ωρα και αν υπαρξει ανταποκριση απο την πλειοψηφια επιβεβαιωσε την.
Μην περιμενεις να συμφωνησουμε ολοι γιατι πολυ απλα δεν θα γινει κατι τετοιο με 19 ατομα. Θα υπαρξουν και αλλα meetings αν παει καλα αυτο

pors (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
March 28, 2014, 02:21:56 PM
 #18

Yes of course I won't wait for all 20 people to agree on a date, but I think it is good to know which days-of-week and times most people a available.

Looking forward meeting you soon.
BTCGR
Member
**
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 10


View Profile WWW
March 29, 2014, 06:49:12 PM
 #19

Hi All ,

Great idea to meet up, i have already registered.
Please keep me posted and looking forward,

BR
Thanos

elkos
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
March 31, 2014, 12:18:27 AM
 #20

Κάτι άλλο που θα ήθελα να προσθέσω και που θα είχε ενδιαφέρων σε μια μελοντική συνάντηση είναι κάπως είτε μέσω skype είτε μέσω κάποιας άλλης voip εφαρμογής μήπως θα γινόταν να μιλήσουμε με σημαντικά μέλη της bitcoin κοινότητας που ζούνε στο εξωτερικό όπως ο Αντωνόπουλος η για όσους δεν γνωρίζουν ο δημιουργός του cgminer που από τι έχω καταλάβει και έχουμε μιλήσει στο irc είναι Ελληνας δεύτερης γενιάς που καταλαβαίνει και γράφει ελληνικά. Νομίζω αν έχω καταλάβει μένει στην Αυστραλία.


Σίγουρα μπορούμε να στείλουμε στο Ανδρέα Αντονόπουλο καθώς είχαμε γνωριστεί στο hackerspace σε ένα bitcoin event. Ελπίζω να μπορεί.


Λες για τον Con Colivas φίλε check2fire;
Αν ναι θα του στείλω. Είναι αρκετά ενδιαφέρουσα προσωπικότητα με μεγάλη προσφορά ως χομπίστας (αναισθησιολόγος είναι στο επάγγελμα) σε διάφορα open source projects που εκτιμώ ιδιαίτερα. Φαντάζομαι ότι το πρόγραμμα του είναι αρκετά φορτωμένο αλλά ειλικρινά θα το χαρώ και εγώ ιδιαίτερα.
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
March 31, 2014, 12:37:40 AM
 #21

Ναι γιαυτόν λέω και είναι εντυπωσιακό πως καταφέρνει και συμμετέχει σε τόσα πράγματα μαζί.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
mitzie
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 975
Merit: 1003



View Profile
March 31, 2014, 12:20:01 PM
 #22

Ο χώρος και η ημερομηνία εκλεισαν :

Κυριακή 13 Απριλίου 18:00 @ hackerspace.gr

https://www.hackerspace.gr/wiki/Athens_Bitcoin_meetup
Spread the news!


@check2fire, θα του στείλω πμ, να δω μήπως τα καταφέρουμε για ενα μελλοντικό meetup
mitzie
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 975
Merit: 1003



View Profile
April 10, 2014, 02:00:35 PM
 #23

Απλά ενα μικρό reminder για το 1ο bitcoin meetup, αυτή την Κυριακη 13/4 στις 18:00 στο hackerspace.gr

https://www.hackerspace.gr/wiki/Athens_Bitcoin_meetup
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
April 12, 2014, 12:27:00 AM
 #24

Φαντάζομαι για όσους δεν μπορέσουμε να έρθουμε στην συνάντηση να μας ενημερώσετε για το τι έγινε και τι συζητήθηκε. Μου κάνει εντύπωση πάντως που στην λίστα του hackerspace δεν έχει βγει ούτε μια ανακοίνωση.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
elkos
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
April 13, 2014, 11:47:46 AM
 #25

Φαντάζομαι για όσους δεν μπορέσουμε να έρθουμε στην συνάντηση να μας ενημερώσετε για το τι έγινε και τι συζητήθηκε. Μου κάνει εντύπωση πάντως που στην λίστα του hackerspace δεν έχει βγει ούτε μια ανακοίνωση.


Γεια χαρά παίδες,

Οφείλω να ζητήσω συγγνώμη εκ των προτέρων.

Είμαι στο hackerspace.gr ήδη και βλέπω ότι το hardware από το τεράστιο project που κάνουν τα παιδιά για την συμμετοχή στο Space Apps Challenge δεν χωράει πίσω!!!

Αρκετό hardware έχει ήδη μπει μπροστά και μέχρι τις 6 προβλέπεται ακόμη περισσότερο.

Για το λόγο αυτό και γιατί δεν θα είναι σωστό να αναβληθεί το event σήμερα   έχω κλείσει χώρο στο Daily Cafe που είναι πολύ κοντά στο hackerspace στην Χρ Σμύρνης 62 στο οποίο θα έχουμε διαθέσιμο ένα χώρο ανάλογου μεγέθους με αυτό που είχαμε στο hackerspace και τηλεόραση για παρουσιάσεις και πρόσβαση στο internet.

Ευχαριστώ και πάλι συγγνώμη για όποια ταλαιπωρία.
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
April 14, 2014, 12:13:54 AM
 #26

Εγινε το meeting τελικά πήγε κάνεις?

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
locopao
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
April 14, 2014, 05:00:58 PM
 #27

όποιος πήγε ας γράψει τίποτα να ενημερωθούμε και εμείς οι μη Αθηναίοι  Smiley
tzortz
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 728
Merit: 500



View Profile
April 14, 2014, 05:01:25 PM
 #28

Τοσο συναρπαστικο ηταν??

All is Mine!

1H7LUdfx9AFTMSXPsCBror3RDk57zgnc2R
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
April 21, 2014, 11:57:53 AM
 #29

Τελικά δεν είχαμε κάποιο νέο αν έγινε η συναντηση πως τα πήγε και τι συζητήθηκε εκεί...

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
mitzie
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 975
Merit: 1003



View Profile
April 21, 2014, 01:01:41 PM
 #30

(Προφανώς και έγινε το meetup) και μαζεύτηκαν αρκετά άτομα που πραγματικά δεν το περίμενα (δεδομένου του προηγούμενου meetup πέρυσι που ήμασταν 4) Ίσως ήταν καλύτερα που έγινε σε καφετέρια. Τεσπα, θα προσπαθήσω να γράψω ενα report στο blog μου, αλλά αυτό θα αργήσει γιατί τώρα είμαι φουλ πιεσμενος.

Πάντος επειδή βλέπω πολλα ατομα να ενδιαφέρονται, θα μπορούσαμε να ξανακάνουμε αλλο ενα πριν το καλοκαίρι (μέσα Ιουνίου) ή μετά (Σεπτέμβριο). Διάβαζα και στο meetup, οτι άτομο θα ήθελε την επόμενη φορά να κάνει και lightning talk Wink
nosdi26
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 199
Merit: 100


View Profile
April 22, 2014, 10:28:05 PM
 #31

Σχόλια για την συνάντηση εκεί? Καλό θα ήταν να γίνει κάτι ανάλογο πάλι..
buzybit
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 275
Merit: 250


View Profile WWW
April 26, 2014, 06:58:17 AM
 #32

Περιμένουμε την ανάλυση του meetup

μου φαίνεται περίεργο που βρέθηκαν τόσοι πολλοί και ούτε ένας δεν έρχεται σε αυτό το forum γράψει 2 λόγια
δλδ που βρίσκονται όλοι τους, αλλού μιλάνε;

(no offence mitzie take your time)
mitzie
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 975
Merit: 1003



View Profile
April 26, 2014, 07:08:10 AM
 #33

Περιμένουμε την ανάλυση του meetup

μου φαίνεται περίεργο που βρέθηκαν τόσοι πολλοί και ούτε ένας δεν έρχεται σε αυτό το forum γράψει 2 λόγια
δλδ που βρίσκονται όλοι τους, αλλού μιλάνε;

(no offence mitzie take your time)

Δεν έχεις άδικο, αλλά δεν εχουν όλοι account sto bitcointalk.. Και εγω αν και τα παρακολουθούσα τα bitcoin για μεγάλο διάστημα, τον Ιανουαριο γραφτηκα στο φορουμ. Και ακομα ειχε φτιαχτεί fb event, οπότε δεν συναντήθηκαν μονο μέλη του bitcointalk..
narielle
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 368
Merit: 250


View Profile
May 14, 2014, 10:06:06 PM
 #34

καλη ιδεα
Pages: 1 2 [All]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!