Bitcoin Forum
April 19, 2024, 01:16:08 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Zilliqa (ZIL) staking  (Read 2495 times)
casperBGD
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1151

Nil Satis Nisi Optimum


View Profile WWW
May 25, 2020, 12:58:17 PM
 #41

stigosmo na pola puta, danas 150 satoshi-ja u naglom skoku na gore, skoro 40 satoshi-ja gore u vrlo malom vremenskom intervalu od nekih dva sata, videcemo dokle moze da stigne u narednom periodu
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1205



View Profile
May 26, 2020, 06:38:09 AM
 #42

stigosmo na pola puta, danas 150 satoshi-ja u naglom skoku na gore, skoro 40 satoshi-ja gore u vrlo malom vremenskom intervalu od nekih dva sata, videcemo dokle moze da stigne u narednom periodu

Eh... Kad se sjetim da sam ju čekao na 80 satoshija i nisam dočekao pa sam se okrenuo drugima. Isto kao kad sam čekao Enjin da padne, a on odleti u nebo. Možda jednom prestanem čekati i samo uđem, samo što će nakon toga cijena vjerojatno pasti, a ne rasti Undecided

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
btcltcdigger
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 756


To boldly go where no rabbit has gone before...


View Profile
May 26, 2020, 09:17:24 AM
 #43

stigosmo na pola puta, danas 150 satoshi-ja u naglom skoku na gore, skoro 40 satoshi-ja gore u vrlo malom vremenskom intervalu od nekih dva sata, videcemo dokle moze da stigne u narednom periodu

Eh... Kad se sjetim da sam ju čekao na 80 satoshija i nisam dočekao pa sam se okrenuo drugima. Isto kao kad sam čekao Enjin da padne, a on odleti u nebo. Možda jednom prestanem čekati i samo uđem, samo što će nakon toga cijena vjerojatno pasti, a ne rasti Undecided

Kad si baksuz. U svakom slucaju javi, tako da mi mozemo napraviti obrnuto Cheesy
casperBGD
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1151

Nil Satis Nisi Optimum


View Profile WWW
May 26, 2020, 10:01:35 AM
 #44

stigosmo na pola puta, danas 150 satoshi-ja u naglom skoku na gore, skoro 40 satoshi-ja gore u vrlo malom vremenskom intervalu od nekih dva sata, videcemo dokle moze da stigne u narednom periodu

Eh... Kad se sjetim da sam ju čekao na 80 satoshija i nisam dočekao pa sam se okrenuo drugima. Isto kao kad sam čekao Enjin da padne, a on odleti u nebo. Možda jednom prestanem čekati i samo uđem, samo što će nakon toga cijena vjerojatno pasti, a ne rasti Undecided

Kad si baksuz. U svakom slucaju javi, tako da mi mozemo napraviti obrnuto Cheesy

kad pogledam par tokena koje pratim, deluje mi kao da je altcoin season krenuo, ali mi nesto govori da nije tako - THETA, ENJ, ZIL, KNC, IOTX, za THETA mi je jasno da je u pitanju pocetak stejkanja, nekako se nadam slicnom razvoju kad krene ETH PoS
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1205



View Profile
May 26, 2020, 10:21:25 AM
 #45

stigosmo na pola puta, danas 150 satoshi-ja u naglom skoku na gore, skoro 40 satoshi-ja gore u vrlo malom vremenskom intervalu od nekih dva sata, videcemo dokle moze da stigne u narednom periodu

Eh... Kad se sjetim da sam ju čekao na 80 satoshija i nisam dočekao pa sam se okrenuo drugima. Isto kao kad sam čekao Enjin da padne, a on odleti u nebo. Možda jednom prestanem čekati i samo uđem, samo što će nakon toga cijena vjerojatno pasti, a ne rasti Undecided

Kad si baksuz. U svakom slucaju javi, tako da mi mozemo napraviti obrnuto Cheesy

kad pogledam par tokena koje pratim, deluje mi kao da je altcoin season krenuo, ali mi nesto govori da nije tako - THETA, ENJ, ZIL, KNC, IOTX, za THETA mi je jasno da je u pitanju pocetak stejkanja, nekako se nadam slicnom razvoju kad krene ETH PoS

Mah... Stalno se priča o tom altseasonu ali nikako da krene. Pitanje hoće li uopće krenuti. Naravno da tu i tamo neki coin eksplodira (kao što je ENJ u zadnjih mjesec dana) ali nije to pravi altseason... Možda ETH pokrene taj altseason kad/ako uspiju pokrenuti beacon chain i stejkanje.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
big_daddy (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1652
Merit: 583


xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol


View Profile WWW
May 29, 2020, 09:53:41 PM
 #46

ZILliqa pokazuje stabilnost iznad 120 satoshija, za sad ne vidim neki veci pad, naprotiv, mogli bi ugledati skok i proboj zone 150
U tom slucaju, ZILov put prema 300 satoshija ce biti jako brz
Krece dobra akumulacija

If you don't believe it or don't get it, I don't have the time to try to convince you, sorry.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1205



View Profile
June 06, 2020, 07:32:56 PM
 #47

Dobro, jel mi može netko objasniti otkuda sad sav ovaj hype oko Zilliqe? Ne znam postoji li ijedan crypto YouTuber koji ne priča o projektu, a meni i dalje nije jasno jel cilj samo Ethereum killer ili ima nešto drugo? Nikako da se odlučim ući i samo gledam kako raste još od 90 satoshija. Vjerojatno bi ju dumpali čim bi ušao :-/

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
big_daddy (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1652
Merit: 583


xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol


View Profile WWW
June 06, 2020, 07:35:11 PM
 #48

Onda udji pa da ja nadokupim nize  Grin
Salim se

ZIL je nahajpan ali je i realan i aktivan projekt

Baci oko na https://blog.zilliqa.com/zilliqa-monthly-newsletter-may-2020-83a694add9ae


If you don't believe it or don't get it, I don't have the time to try to convince you, sorry.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1205



View Profile
June 06, 2020, 08:15:40 PM
 #49

Onda udji pa da ja nadokupim nize  Grin
Salim se

ZIL je nahajpan ali je i realan i aktivan projekt

Baci oko na https://blog.zilliqa.com/zilliqa-monthly-newsletter-may-2020-83a694add9ae



Ma stvar je u tome da gledam koliko je bio na ATH i čak i nakon ovolikog rasta treba mu još 10x da dođe do ATH cijene u paru s BTC-om. E sad, ne znam koliko ima šanse da dođe opet do ATH cijene. Jer ako ima šanse, onda se svakako još uvijek isplati ući. Iako mislim da ću ipak pričekati da se ispuše ovaj hype pa da onda uđem. Što je najgore, imao sam ulaz ali sam prodao u iščekivanju dumpa koji se nije dogodio.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
casperBGD
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1151

Nil Satis Nisi Optimum


View Profile WWW
June 06, 2020, 08:22:01 PM
 #50

Onda udji pa da ja nadokupim nize  Grin
Salim se

ZIL je nahajpan ali je i realan i aktivan projekt

Baci oko na https://blog.zilliqa.com/zilliqa-monthly-newsletter-may-2020-83a694add9ae



jeste realan i aktivan projekat, ali bi ja rekao da je uzlet cene posledica staking-a, mnogi drugi projekti isto imaju razvoj, nove ideje i sl, pa nisu napravili uzlet kao ZIL ili THETA, koji su tacno krenuli u staking
u ovom trenutku za node treba oko 180k USD, sto je po meni previse, ne znam koliko ocekuju node-ova u mrezi, ali sa ovom ili visom cenom ih sigurno nece biti previse, a ako ih ne bude previse, tesko da se moze pricati o decentralizovanom projektu, sto naravno ne mora oboriti cenu, ali eto

i dodatno, broj tokena se povecao za 50% u odnosu na trenutak kad je bio ATH, pa bi ukupni marketcap dostigao ATH vrednost kad ZIL bude 0,15 USD (0,23 USD je ATH prema CMC)

imas nesto ZIL, i ne prodajem za sada, ali je to u principu moj stav za vecinu tokena, HODL jos par godina
big_daddy (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1652
Merit: 583


xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol


View Profile WWW
June 09, 2020, 11:51:20 AM
 #51

Dobre vijesti stizu za Binance trejdere:

Binance Enables Isolated Margin Trading for ZIL and OMG

ZIL je sve interesantniji  Cool

If you don't believe it or don't get it, I don't have the time to try to convince you, sorry.
big_daddy (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1652
Merit: 583


xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol


View Profile WWW
June 10, 2020, 10:20:32 AM
 #52

Posto su izgledi da cemo skupiti dovoljno ZILa za vlastiti validator u ZIL stakig programu dobra je vijest da ce KuCoin i Binance podrzati staking preko njihove platforme, za “obicne” manje uloge Smiley

Vise na -> https://blog.zilliqa.com/zilliqa-set-to-introduce-staking-on-the-mainnet-soon-promises-added-value-and-efficiency-to-its-f2f80e38eacb

If you don't believe it or don't get it, I don't have the time to try to convince you, sorry.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1205



View Profile
June 10, 2020, 02:34:01 PM
 #53

Posto su izgledi da cemo skupiti dovoljno ZILa za vlastiti validator u ZIL stakig programu dobra je vijest da ce KuCoin i Binance podrzati staking preko njihove platforme, za “obicne” manje uloge Smiley

Vise na -> https://blog.zilliqa.com/zilliqa-set-to-introduce-staking-on-the-mainnet-soon-promises-added-value-and-efficiency-to-its-f2f80e38eacb

Pa to je bilo i za očekivati. Zašto ne bi uzeli free money (proviziju) ako mogu. Jer sigurno prinos neće biti isti kao da imaš vlastiti node. A oni mogu lagano imati nekoliko nodeova.

Inače, je li negdje objašnjeno zašto traže toliko puno za node? To nije baš u duhu decentralizacije jer vjerojatno malo ljudi ima dovoljno ZIL za vlastiti node.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
casperBGD
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1151

Nil Satis Nisi Optimum


View Profile WWW
June 10, 2020, 04:23:32 PM
 #54

Posto su izgledi da cemo skupiti dovoljno ZILa za vlastiti validator u ZIL stakig programu dobra je vijest da ce KuCoin i Binance podrzati staking preko njihove platforme, za “obicne” manje uloge Smiley

Vise na -> https://blog.zilliqa.com/zilliqa-set-to-introduce-staking-on-the-mainnet-soon-promises-added-value-and-efficiency-to-its-f2f80e38eacb

Pa to je bilo i za očekivati. Zašto ne bi uzeli free money (proviziju) ako mogu. Jer sigurno prinos neće biti isti kao da imaš vlastiti node. A oni mogu lagano imati nekoliko nodeova.

Inače, je li negdje objašnjeno zašto traže toliko puno za node? To nije baš u duhu decentralizacije jer vjerojatno malo ljudi ima dovoljno ZIL za vlastiti node.

nije u duhu decentralizacije, ali kad odes na ZIL stranu na Coinpaprika, tamo i stoji da je organizaciona struktura centralizovana Smiley
https://coinpaprika.com/coin/zil-zilliqa/

prvi put sam to primetio kad mi se ucinilo da je sad vec 250k USD za node ipak daleko iznad ostalih (ETH, REN, NRG, THETA i sl.)
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1205



View Profile
June 10, 2020, 05:13:29 PM
 #55

Posto su izgledi da cemo skupiti dovoljno ZILa za vlastiti validator u ZIL stakig programu dobra je vijest da ce KuCoin i Binance podrzati staking preko njihove platforme, za “obicne” manje uloge Smiley

Vise na -> https://blog.zilliqa.com/zilliqa-set-to-introduce-staking-on-the-mainnet-soon-promises-added-value-and-efficiency-to-its-f2f80e38eacb

Pa to je bilo i za očekivati. Zašto ne bi uzeli free money (proviziju) ako mogu. Jer sigurno prinos neće biti isti kao da imaš vlastiti node. A oni mogu lagano imati nekoliko nodeova.

Inače, je li negdje objašnjeno zašto traže toliko puno za node? To nije baš u duhu decentralizacije jer vjerojatno malo ljudi ima dovoljno ZIL za vlastiti node.

nije u duhu decentralizacije, ali kad odes na ZIL stranu na Coinpaprika, tamo i stoji da je organizaciona struktura centralizovana Smiley
https://coinpaprika.com/coin/zil-zilliqa/

prvi put sam to primetio kad mi se ucinilo da je sad vec 250k USD za node ipak daleko iznad ostalih (ETH, REN, NRG, THETA i sl.)

Možda organizacijska struktura nije decentralizirana ali ako vlasnici masternodea svojim glasovima utječu na sve odluke, onda je ipak neka vrsta decentralizacije. Jedino što ogroman iznos koji treba za masternode odgovara samo burzama koje onda (opet) zarađuju na tuđim parama. Kripto burze mi sve više sliče klasičnim bankama... :-/

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
casperBGD
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1151

Nil Satis Nisi Optimum


View Profile WWW
June 10, 2020, 06:22:30 PM
 #56

Posto su izgledi da cemo skupiti dovoljno ZILa za vlastiti validator u ZIL stakig programu dobra je vijest da ce KuCoin i Binance podrzati staking preko njihove platforme, za “obicne” manje uloge Smiley

Vise na -> https://blog.zilliqa.com/zilliqa-set-to-introduce-staking-on-the-mainnet-soon-promises-added-value-and-efficiency-to-its-f2f80e38eacb

Pa to je bilo i za očekivati. Zašto ne bi uzeli free money (proviziju) ako mogu. Jer sigurno prinos neće biti isti kao da imaš vlastiti node. A oni mogu lagano imati nekoliko nodeova.

Inače, je li negdje objašnjeno zašto traže toliko puno za node? To nije baš u duhu decentralizacije jer vjerojatno malo ljudi ima dovoljno ZIL za vlastiti node.

nije u duhu decentralizacije, ali kad odes na ZIL stranu na Coinpaprika, tamo i stoji da je organizaciona struktura centralizovana Smiley
https://coinpaprika.com/coin/zil-zilliqa/

prvi put sam to primetio kad mi se ucinilo da je sad vec 250k USD za node ipak daleko iznad ostalih (ETH, REN, NRG, THETA i sl.)

Možda organizacijska struktura nije decentralizirana ali ako vlasnici masternodea svojim glasovima utječu na sve odluke, onda je ipak neka vrsta decentralizacije. Jedino što ogroman iznos koji treba za masternode odgovara samo burzama koje onda (opet) zarađuju na tuđim parama. Kripto burze mi sve više sliče klasičnim bankama... :-/

upravo sam slucajno video na telegramu da postoji maksimum za stacking, koji je 610 miliona tokena, prilicno malo za ukupni broj od 21 milijarde (3 procenta otprilike), verujem da je tu i uzrok rasta cene, kupuju oni koji hoce da udju u tih prvih 610 miliona, ukoliko je to tacno
a tu je onda i maksimalni broj nodova - 61, ako svi ostanu na 10 miliona (nisam nigde nasao da li mora 10, ili moze i npr. 12 miliona jedan node)

a ako je suditi po FAQ na ZIL webu, mi ne bi mogli da podignemo node ni da smo uspeli da skupimo 10 miliona ZIL - citat
"The minimum of 10 million $ZIL is the requirement for seed node operators (e.g. existing crypto exchanges, wallet and explorer providers, operators from within the Zilliqa community). You can stake your $ZIL through the seed node operators - the minimum amount will be determined by the operators." - preuzeto sa https://www.zilliqa.com/faq
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1205



View Profile
June 10, 2020, 06:26:04 PM
 #57

upravo sam slucajno video na telegramu da postoji maksimum za stacking, koji je 610 miliona tokena, prilicno malo za ukupni broj od 21 milijarde (3 procenta otprilike), verujem da je tu i uzrok rasta cene, kupuju oni koji hoce da udju u tih prvih 610 miliona, ukoliko je to tacno
a tu je onda i maksimalni broj nodova - 61, ako svi ostanu na 10 miliona (nisam nigde nasao da li mora 10, ili moze i npr. 12 miliona jedan node)

a ako je suditi po FAQ na ZIL webu, mi ne bi mogli da podignemo node ni da smo uspeli da skupimo 10 miliona ZIL - citat
"The minimum of 10 million $ZIL is the requirement for seed node operators (e.g. existing crypto exchanges, wallet and explorer providers, operators from within the Zilliqa community). You can stake your $ZIL through the seed node operators - the minimum amount will be determined by the operators." - preuzeto sa https://www.zilliqa.com/faq


Ja sad više ništa ne razumijem vezano uz Zilliqu. Koji vrag će im takav stejking osim umjetnog pumpanja cijene kako bi ljudi uspjeli biti među tih prvih 610 milijuna tokena? Stvarno ne razumijem...

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
big_daddy (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1652
Merit: 583


xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol


View Profile WWW
June 10, 2020, 06:56:50 PM
 #58

Politika nodova je dobro postavljena, to kollko sam node sada vrijedi je drugih par rukava, nitko ne garantira rast cijene, ali s druge strane, ostatak ZILa koji ce biti u slobonom opticaju odaje vjeru u decentralizaciju
Koliko samo ima BTC adresa sa stotina tisuca BTCa, ja samo polvacim paralelu...

If you don't believe it or don't get it, I don't have the time to try to convince you, sorry.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1205



View Profile
June 11, 2020, 07:20:57 AM
 #59

Politika nodova je dobro postavljena, to kollko sam node sada vrijedi je drugih par rukava, nitko ne garantira rast cijene, ali s druge strane, ostatak ZILa koji ce biti u slobonom opticaju odaje vjeru u decentralizaciju
Koliko samo ima BTC adresa sa stotina tisuca BTCa, ja samo polvacim paralelu...

Mislim da me nisi razumio... Ako je poanta mreže da bude decentralizirana i da vlasnici masternodeova odlučuju o svemu na mreži, zašto onda ne omogućiti da što više ljudi može imati masternode? OK, može se staviti neki minimum koliko treba imati ZIL da ljudi ne mogu imati masternode sa 10 ZIL. Ali staviti da masternode košta $250.000 (čak i više po trenutnoj cijeni) i još k tome da ih može biti ograničen broj... Volio bi znati koji je razlog takvoj odluci.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
big_daddy (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1652
Merit: 583


xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol


View Profile WWW
June 11, 2020, 07:36:40 AM
 #60

Mislim da me nisi razumio... Ako je poanta mreže da bude decentralizirana i da vlasnici masternodeova odlučuju o svemu na mreži, zašto onda ne omogućiti da što više ljudi može imati masternode? OK, može se staviti neki minimum koliko treba imati ZIL da ljudi ne mogu imati masternode sa 10 ZIL. Ali staviti da masternode košta $250.000 (čak i više po trenutnoj cijeni) i još k tome da ih može biti ograničen broj... Volio bi znati koji je razlog takvoj odluci.

Upit zasto, treba poslati na adresu ZIL developera, ali ovo je jedan od mogućih razloga, stabilnost prinosa ->

Quote
There is only a limited amount of staking positions and a max of 610mill Zil can be staked.
"610 million ZIL across all nodes and from 70 million $ZIL to 61 million $ZIL per node. These changes were made in order to maintain the annual yield at around ~10% (10.03% to be precise)."

U svakom slucaju, ocigledno je ZIL dobro nahaypan i cijena se blizi margini od 300 sats, tu ocekujem malo otpora, ali ako se taj target probije -> mogao bi se pravi uzlet dogoditi prema 500 sats

If you don't believe it or don't get it, I don't have the time to try to convince you, sorry.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!