Bitcoin Forum
April 25, 2024, 11:22:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Defi Money Market fiyat, tartışma ve spekülasyon alanı[IDEX’te listelendi.]  (Read 816 times)
Kubilay Bazna (OP)
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 3

View Profile
June 22, 2020, 06:48:23 AM
Last edit: June 24, 2020, 12:39:50 PM by Kubilay Bazna
Merited by gospodin (1), Vispilio (1)

Gelir getiren gerçek dünya varliklari tarafından desteklenen bir stabil token ile mevcut bankaların veremediği bir faizi verebileceğini iddia eden bir DeFi projesi. icosu bugün saat 16’da. yatırımcıları arasında tim draper, Stephen McKeon, Alon Goren ve Josef Holm var. Partnerleri arasında da Huobi, Chainlink, Coinbase, Baidu, trustwallet gibi önemli isimler yer alıyor. Projenin herhangi Bir borsada listelenme sıkıntısı olacağına partnerlerine bakınca zerre ihtimal vermiyorum. Partnerleri arasında hem Binance’nin satın alarak kendine dahil ettiği Trustwallet cüzdanı hem de Huobi var. ico 0.36$ ile satışa açılacak ve satılan her 83333 tokende fiyat ico bitene kadar %1.5 artarak devam edecek. ico başlar başlamaz hangi fiyattan alabilirsem almayaca çalışacağım çünkü projenin uzun vadede para kaybettireceğini düşünmediğim gibi fiyatını da katlayacağını düşünüyorum. yakın bir süreçte kriptopara yatırımcılarının ilgisi DeFi projelerine kayabilir bu da sert yükselişlerin içine bu projeye yatırım yapmak ile önceden gitmemize olanak sağlar.

uniswap'tan icoya katılmak için trustwallet kullanırsanız daha iyi olur. Diğer merkezsiz cüzdanlardan daha kullanışlıdır. uniswap'a trustwallet ile girince eth karşısında swaplamak için dgm'yi bulamayacaksınız. 'select a token' kısmından 0xEd91879919B71bB6905f23af0A68d231EcF87b14 contract adresini aratırsanız çıkar. ben icoya katıldım şu an 1 eth'ye 453 DMG veriyorlar. ico fiyatıyla hemen hemen aynı. unutmamanız gereken nokta şu uniswap toplu alımlarda flipaj çok yüksek olabiliyor 1 ethye 453 dgm verirken 10 ethye bu adet 4100 dmg olabilir. 1 eth 1 eth şeklinde alım yaparsanız daha iyi olur.

twitterda uniswaptan nasıl alım yapıldığını videoyla anlattım.
www.twitter.com/kubilaybazna
1714044121
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714044121
Reply with quote  #2

1714044121
Report to moderator
1714044121
Hero Member
*

Ignore
1714044121
Reply with quote  #2

1714044121
Report to moderator
1714044121
Hero Member
*

Ignore
1714044121
Reply with quote  #2

1714044121
Report to moderator
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714044121
Hero Member
*

Ignore
1714044121
Reply with quote  #2

1714044121
Report to moderator
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
June 22, 2020, 07:59:36 AM
Merited by Vispilio (3), bobita (1), Bthd (1)

Bu projeyi son zamanlarda çok duydum ama hiç inceleme vaktim olmamıştı.

ICO'yu arkadaş anlatmış bende sizlere bildiğim kadarıyla olayı anlatayım. Adından da anlaşıldığı üzere bir Defi projesi bu nedenle @Bthd yakında inceleyecektir detaylı olarak.

Earn 6.25% on ETH, DAI and USDC with DeFi Money Market (DMM) all backed by real world income generating assets viewable on-chain.

ETH, DAI ve USDC için yıllık %6.25 getiri imkanı sunmayı vaat ediyorlar.

Defirate.com/lend 'de ben bu yazıyı yazdığım sıralardaki oranlara göre;

ETH için en iyi oran %5,3 ile Bitfinex
DAI için en iyi oran %4,53 ile https://dydx.exchange/
USDC için en iyi oran %12.18 ile nuo network

Tabi ki bu oranlar anlık yani arz-talep sonucu bir anda değişebiliyor. Üstelik bir de Fulcrum için yaşananları hatırlarsanız bu iş risksiz bir getiri şansı da sunmuyor.

Burada DMM'nin bir farkı ortaya çıkıyor.
Earn consistent interest
Unlike most loans, DMM Assets don't fluctuate in the interest rate they pay, helping you find stability in the volatile world of crypto.

Yukarıda dediğim gibi oranlar çoğu platformda değişken. Ama DMM oran dalgalanması olmayacağını vaat ediyor. Yani %6.25 sabit! Bu yeni bir şey ve açıkçası talebi arttırabilir diye düşünüyorum. Ama platform güvenliği ve güvenilirliği çok önemli. Tüm bunların akıllı kontrat üzerinden yönetildiğini ve kodun güvenilirliği konusunun önemli olduğunu unutmayın.

Earn consistent interest
Unlike most loans, DMM Assets don't fluctuate in the interest rate they pay, helping you find stability in the volatile world of crypto.

Yukarıda denildiği üzere DMM'nin arkasında reel ekonomik gelirlere dayanacakmış. Yani kriptoların volatilliğinden etkilenmemesi bu yolla sağlanacakmış. Burada benim için bir soru işareti oldu mesela. Bu sektörde kazandıkları parayı gayrimenkul'e falan mı yatıracaklar yani? Yoksa şirket olarak böyle getirileri var bunları mı teminat olarak sunuyorlar. Hayır olay sonra çiftlik bank' a dönmesin? Onlarda durmadan tapu falan paylaşıyorlardı. Bu tarz söylemler beni hep korkutur açıkçası. Ama daha bombası şimdi geliyor.

The real-world assets backing the DMM are made transparently available, bringing trust to the ecosystem
Bu reel dünya yatırımları şeffaf şekilde izlenebilecekmiş  Shocked

Income generated by the underlying assets is greater than APY paid by the DMM asset.
Real world assets backing DMM are always greater than DMM issued.
Üstelik bir de bu teminatlar piyasaya sürülen paradan her zaman daha fazla olacakmış. Yani 100 milyonluk kripto yaratılırsa en azından 101 milyonluk gerçek yatırım olacağını söylüyorlar.

1
DAI, USDC, or ETH are deposited in exchange for DMM tokens.
2
The deposited DAI, USDC, and ETH are used to acquire real-world, income producing assets, all viewable on chain.
3
The assets pay out interest, which is returned to the DMM Ecosystem.
4
DMM are freely swapped back for the original DAI/USDC/ETH deposited plus interest accrued.

Bundan sonrası diğer Defi platformlarında gördüğümüz gibi. Teminat olarak DAI, USDC veya ETH veriyorsunuz, borç alıyorsunuz DMM olarak aldığınız borcu ödediğinizde faiz getirisi DMM ekosistemine aktarılıyor falan... Standart yani.

Anlayanlara buyrun smart kontrat adresi: https://etherscan.io/address/0x4cb120dd1d33c9a3de8bc15620c7cd43418d77e2#tokentxns

Sistem şu adresten çalışacak: https://app.defimoneymarket.com/

Arkadaşında dediği gibi çok ciddi ortaklıkları var.
Huobi, Chainlink, Coinbase, Trust Wallet vs... Birde bu işlerle çok yakından uğraşan Tim Drapper'ın DraperVentureNetwork platformu da ortaklıklar arasında.

Satın alınabilir diyeceğim ama biz alana kadar eminim fiyat üstüne koya koya çok artar. Bunda hızlı olmak falan lazım. Coinbase özellikle dikkatimi çekti ama bir de kafamı karıştırdı. Coinbase zaten bu alanda Compound işinin de içinde. Niye yine defi ile ilgili bir projeyi destekliyor ki?
semes
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
June 22, 2020, 10:58:30 AM

Bende konuya ilgi duydum. Aslında uzun zamandır bu işlerden uzak Telegram üzerinden devam ediyordum bugün dikkatimi çekti. DMM ile ilgili araştırma yaparken, Bitcointalk başlıkları görmeye başladım.

Bende bugün katılmayı düşünüyorum satışa. O nedenle şu makale nasıl token satın alabileceğimizle ilgili fikir verebilir. Hatta daha fazlasıyla ilgili...
https://medium.com/dmm-dao/defi-money-market-dmm-dmg-governance-token-491c9a62c6bf

Satış DMM'nin ilettiği şekilde IDO (Initial DEX Offering) metoduyla satılacak.
Yine başlığı açan arkadaşın aktardığı gibi bugün yani 22/06'da satış başlayacak. Aynı zamanda 2 farklı DEX'de satış yapılacak.

1 https://dmg.defimoneymarket.com/login
2 https://mesa.eth.link/#/trade/WETH-DMG?sell=1&price=256.29897&from=&expires=2880

İkisi içinde Trust wallet kullanarak işlem yapabilirsiniz. ETH yerine WETH kullanımını öneriyorlar. USDC ve DAI ise aynı şekilde hızlı olacağından sorun yok.
Yukarıdaki adreslere Trust wallet üzerinden giriş yaparak veya walletconnect bağlantısını kullanarak IDO'ya katılabilirsiniz.
muslol67
Hero Member

View Profile
June 22, 2020, 12:55:01 PM

Biraz daha inceledim. Daha önce bu tarz bir ICO'ya hiç katılmamıştım ama bir risk alacağım sanırım. Bugün risk alma günüm. BAR token için Socios'a CHZ yollamıştım, şimdide DMG için buraya bir miktar DAI ayırıyorum bakalım sonuç nasıl olacak.
Bu kararı almamdaki en büyük etken Coinbase efekt olacak.
Kubilay Bazna (OP)
Newbie
*

View Profile
June 22, 2020, 02:29:57 PM

Biraz daha inceledim. Daha önce bu tarz bir ICO'ya hiç katılmamıştım ama bir risk alacağım sanırım. Bugün risk alma günüm. BAR token için Socios'a CHZ yollamıştım, şimdide DMG için buraya bir miktar DAI ayırıyorum bakalım sonuç nasıl olacak.

Uniswaptan alabilirsiniz icodan almak çok uğraştırıyor ve alınmıyor da. uniswapta şu an 1 eth'ye 453 dgm veriyorlar.
mandown
Legendary
*

Activity: 1904
Merit: 1279

View Profile
June 22, 2020, 02:35:27 PM

benim hatammı var yoksa dmg yi ben https://uniswap.exchange 'de ben mi göremiyorum biraz araştıralım bakalım az da olsa birşeyler deneyelim artık.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Kubilay Bazna (OP)
Newbie
*

View Profile
June 22, 2020, 02:48:18 PM

benim hatammı var yoksa dmg yi ben https://uniswap.exchange 'de ben mi göremiyorum biraz araştıralım bakalım az da olsa birşeyler deneyelim artık.

'select a token' kısmından dgm'nin contract adresi olan 0xEd91879919B71bB6905f23af0A68d231EcF87b14 adresini aratınca çıkıyor. twitterdan videolu bir şekilde anlatacaktım ama hesabı yeni açtığım için twitter 12 saatliğine hesabı askıya aldı.
freid
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
June 22, 2020, 06:50:39 PM

defi projelerin son zamanlarda artmaya başladı ve kıymetli olduğunu söylüyorlar. bu da bir defi projesi anladığım kadarıyla ben çok iyi tanıtıldığını düşünmüyorum. Projenin ismi şimdi nedir DMM mi? DMG? mi ?
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
June 22, 2020, 09:23:14 PM

DMG sadece 1 günde yatırımcısına %50 kaybettirmiş.

Proje DeFi projesi ama çöp. Adamlar doğrudan DeFi hype'ından faydalanıp ceplerini doldurmak için proje çıkarmışlar.

Burada DeFi konusu tartışılsın diye başlık açıp çöp projeleri insanlara shillemeyin.
Kubilay Bazna (OP)
Newbie
*

View Profile
June 22, 2020, 11:46:53 PM

DMG sadece 1 günde yatırımcısına %50 kaybettirmiş.

Proje DeFi projesi ama çöp. Adamlar doğrudan DeFi hype'ından faydalanıp ceplerini doldurmak için proje çıkarmışlar.

Burada DeFi konusu tartışılsın diye başlık açıp çöp projeleri insanlara shillemeyin.

Neyi ne zaman alacağını bilmeyen 3-5 kişi zarar etti diye herhangi bir proje scam olmaz. Sizin arkadaşınız %50 zarar ettiyse ben de %15 kârdayım şu an. Ben kârdayım diye de süper proje mi oluyor? Burada kimseye de borsa anlatacak değilim. Ben de müptelası değilim kârımı alıp çıkma peşindeyim.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2044
Merit: 1603

View Profile WWW
June 23, 2020, 01:04:04 AM
Last edit: June 23, 2020, 02:03:43 AM by Vispilio

defi projelerin son zamanlarda artmaya başladı ve kıymetli olduğunu söylüyorlar. bu da bir defi projesi anladığım kadarıyla ben çok iyi tanıtıldığını düşünmüyorum. Projenin ismi şimdi nedir DMM mi? DMG? mi ?

DMM projenin ve ilk tokenlarının adı DMG yeni çıkarılan ve DMM ekosistemini yönetmek için kullanılacak tokenın adı,

@hiburak'ın da belirttiği gibi başlar başlamaz sert bir düşüş oldu yakından incelenmesi gereken bir proje, şu olayla ilgisi olabilir:
https://twitter.com/DMMDAO/status/1275244345549938693

@muslol67'nin tanıtımı aydınlatıcı olmuş ve müsbet bilgiler içeriyor, Kubilay da ilk mesajı biraz düzenlerse daha net bilgi aktarımı olur.

EDIT: konuyu sabaha karşı biraz inceleyince düzeltmeler yaptım, enteresan bir konu

Kubilay Bazna (OP)
Newbie
*

View Profile
June 23, 2020, 02:02:38 AM
Merited by Vispilio (1)

DMM , @hiburak'ın da belirttiği gibi başlar başlamaz sert bir düşüş oldu yakından incelenmesi gereken bir proje,

@muslol67'nin tanıtımı çok daha aydınlatıcı olmuş ve müsbet bilgiler içeriyor, Kubilay da ilk mesajı biraz düzenlerse daha net bilgi aktarımı olur.

Dün sabahın  6’sında alelacele insanlar kaçırmasın diye biraz sonuç odaklı bir post girdim. Müsait zamanda derleyip toparlarım. Merit için de teşekkür ederim.

Bu arada DeFiMoneyMarket’in uniswaptan nasıl alınacağını twitterda video ile anlattım
1) https://twitter.com/kubilaybazna/status/1275178763278602240?s=21
2) https://twitter.com/kubilaybazna/status/1275178769536495618?s=21
muslol67
Hero Member

View Profile
June 23, 2020, 01:16:24 PM

Uniswaptan alabilirsiniz icodan almak çok uğraştırıyor ve alınmıyor da. uniswapta şu an 1 eth'ye 453 dgm veriyorlar.

İşte rakam biraz yanıltıcı olduğu için oradan değil de direk kendi adreslerinden almayı denedim. Çok fark yoktu gerçi ama parça parça alım yaptık bakalım. Bunun geri dönüşünün biraz uzun vadeli olabileceğini düşünüyorum. Yani 3-6 ay'dan önce herhangi bir kâr beklentim yok. Sonrası için göreceğiz.
Bu hesapla Uniswap'dan satışı yapan kâr etti bile...
Kubilay Bazna (OP)
Newbie
*

View Profile
June 23, 2020, 10:22:05 PM
Last edit: June 23, 2020, 10:47:12 PM by Kubilay Bazna

İşte rakam biraz yanıltıcı olduğu için oradan değil de direk kendi adreslerinden almayı denedim. Çok fark yoktu gerçi ama parça parça alım yaptık bakalım. Bunun geri dönüşünün biraz uzun vadeli olabileceğini düşünüyorum. Yani 3-6 ay'dan önce herhangi bir kâr beklentim yok. Sonrası için göreceğiz.
Bu hesapla Uniswap'dan satışı yapan kâr etti bile...

3-6 ay arasına beklemeye gerek yok diye düşünüyorum. Uniswapta fiyat biraz daha ucuz olmasına rağmen mesa.eth'de dünden beri 4milyondan fazla token satıldı. Projeden sürekli yeni gelişmeler bildiriyorlar. 3 aya kadar fiyat çok katlanacağa benziyor. Ayrıca şu an globalde ciddi konuşuluyor. Comp'tan daha fazla hype oluşmuş diyebilirim.
Holess
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 316

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
June 23, 2020, 11:03:04 PM

sanırım bu proje MXC diye bir borsada da listelenmiş. ilginç bir proje ama nedense aklıma bir dönem ETH alternatifi olacak diye çıkan platform icoları gelmeye başladı. umarım bu defi olayının da sonu öyle bitmez ve ciddi anlamda ekosisteme faydalı projeler olur.

https://www.mxc.com/trade/pro#DMG_USDT burdaki fiyat ile uniswap arasında çok fark yok.

C                ▄███▄
               ▐█████▌
  ▄███▄         ▀███▀        ▄███▄
 ▐█████▌   ▄▄███████████▄▄  ▐█████▌
  ▀██████▄███▀▀       ▀▀█████████▀
      ▀████▀             ▀████
      ▐██▌    ██     ██    ▐███▄▄
      ███   ▄▄ ██▀▀▀██ ▄▄   █████▌
 ▄███▄██▌  ▐▌   ██▀██  ▌▐▌  ▐██▀▀
▐████████   ▀▀   ███   ▀▀   ███▌
 ▀███▀▀██▌                 ▐████▄███▄
       ▐███▄▄           ▄▄██▀ ▀██████▌