Bitcoin Forum
May 04, 2024, 10:48:47 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Brave'da Güzel Vurgun  (Read 830 times)
usdman
Full Member

Activity: 208
Merit: 100

View Profile
July 08, 2020, 12:42:10 PM

Adamlar neler yapıyor, az daha düşünseler ne fikirler çıkarda, hep kısa yoldan kolay para derdindeler.
1714819727
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714819727
Reply with quote  #2

1714819727
Report to moderator
1714819727
Hero Member
*

Ignore
1714819727
Reply with quote  #2

1714819727
Report to moderator
1714819727
Hero Member
*

Ignore
1714819727
Reply with quote  #2

1714819727
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
July 09, 2020, 01:17:50 PM

Bir ara yapayım diye diye şu zamanlara kadar geldim ama an itibarıyla hiçbir yerde Brave kalmadı, ve şundan emin oldum ki (sakıncalarını, olumsuzluklarını bilmek ve kabul etmekle birlikte) ben Chrome'u seviyorum, kullanışlı geliyor. Eskiden IE gözdemdi ama Edge zamanlarından beridir hiç hoşlanmıyorum ve kullanılır bulmuyorum. Kaldı ki (bildiğim kadarıyla) Firefox, Opera ve Safari dışındakiler zaten genellikle Chrome tornistanı.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
synchronocity
Newbie
*

Activity: 580
Merit: 0

View Profile WWW
July 21, 2020, 12:04:30 AM

Aslına bakarsan Brave'i tercih etmemdeki temel nedenlerden biri Mac'te (özellikle düşük işlemcili Macbook'ta) Firefox'un zaman zaman sistemi fazla zorlaması ve şu an internet sitelerinin neredeyse tamamının öncelikli olarak Chrome'un hakimiyeti düşünülerek tasarlanmasıydı. Örneğin, Slack'i web tarayıcısında kullanmak istiyorum ama Firefox, Slack'in arama özelliğini desteklemiyor. vs. vs...

Bir de BAT'in, gerçekten işlevsel bir kriptopara olacağını umuyorum. Kurgusu çok mantıklı geliyor.

Ama bu olay "yanlışlık olmuş ehe ehehee" denilecek iş değil. Kodda 1 satıra ref eklersin, kimse görmez (!!! açık kaynaklı projede nasıl görmez, onu geçelim)  anlarım. Ama kaç satıra ref eklemişler ve sadece Binance de değil. 2 site daha var.

Bedavaya sunulan bir tarayıcının BUNU AÇIK AÇIK DUYURMALARI ŞARTIYLA reflink eklemesinde "bana göre" bir sakınca yok. Sonuçta su yakmıyor bu işler Smiley (Mesela düzenli gelirleri olsa Sync fonksiyonu için bütçe ayırabilirlerdi. Böylece benim gibi 4-5 cihaz kullananlar her cihazda tekrar tekrar ayar yapmazdı) Fakat, Brave, bunu kimseye duyurmadan, sinsice yaptı ve çok büyük tepki çekti. Ben Reddit'te görür görmez, Firefox'a geri döndüm. Sonradan CEO açıklama yaptı, ama o zamana kadar Brave forku BAT token'sız ve yine reklamsız ama gelir modelsiz BraverBrowser çıktı bile. Açık kaynaklı olmanın böyle dezavantajları olsa da her açık kaynaklı proje sürdürülebilir olacak diye bir şey yok. Bu nedenle, Brave'de sular durulana kadar Firefox kullanmaya devam edeceğim. Üstelik, son 3-4 yıldır sadece Chrome kullanıcısıysanız, Mozilla'nın Firefox'ta ne harikalar yarattığını da görebilme imkanınız var.

İyi de imzada hala Brave var! Smiley As of 21.07.2020 03:02 UTC+3 Eppur Si Muove
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
July 21, 2020, 07:56:45 AM

İyi de imzada hala Brave var! Smiley As of 21.07.2020 03:02 UTC+3 Eppur Si Muove

Brave'i komple hayatımdan çıkarmadım ki Smiley Hala Brave Publishers üyeliğim devam ediyor. Yukarıda anlattığım nedenlerden ötürü Mac'te Firefox zaman zaman çileden çıkarıyor. Arada gidip gidip geliyorum.

Ayrıca, Brave burada bahsi geçen çakallığı ortadan kaldırdı Smiley

Ha bir de, bir hata nedeniyle tarayıcıyı hayatınızdan tamamen çıkaracaksanız, Chrome'u kimsenin kullanmaması lazım ama piyasa hakimiyeti %70'in üzerinde...
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
July 21, 2020, 11:45:50 AM
Merited by bobita (1)

@onurgozupek borsalara refarans adresini eklemek hatamıdır? Bilinçli yapılan bir hırsızlıkmıdır? Bence hırsızlıktır. Bizim bilgimiz olmadan kazanç elde etmektir kullanıcısını enayi yerine koymaktır. fakat deseydi ilk baştan ben bunu yapacağım borsaların üyelik sisteminden kazanç sağlayacağım ona kimse birşey diyemezdi.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
July 22, 2020, 06:37:11 AM

@onurgozupek borsalara refarans adresini eklemek hatamıdır? Bilinçli yapılan bir hırsızlıkmıdır? Bence hırsızlıktır. Bizim bilgimiz olmadan kazanç elde etmektir kullanıcısını enayi yerine koymaktır. fakat deseydi ilk baştan ben bunu yapacağım borsaların üyelik sisteminden kazanç sağlayacağım ona kimse birşey diyemezdi.

Bu soruyu cevaplamıştım aslında. Görüşüm hala değişmedi Smiley

.....

Ama bu olay "yanlışlık olmuş ehe ehehee" denilecek iş değil. Kodda 1 satıra ref eklersin, kimse görmez (!!! açık kaynaklı projede nasıl görmez, onu geçelim)  anlarım. Ama kaç satıra ref eklemişler ve sadece Binance de değil. 2 site daha var.

Bedavaya sunulan bir tarayıcının BUNU AÇIK AÇIK DUYURMALARI ŞARTIYLA reflink eklemesinde "bana göre" bir sakınca yok. Sonuçta su yakmıyor bu işler Smiley (Mesela düzenli gelirleri olsa Sync fonksiyonu için bütçe ayırabilirlerdi. Böylece benim gibi 4-5 cihaz kullananlar her cihazda tekrar tekrar ayar yapmazdı) Fakat, Brave, bunu kimseye duyurmadan, sinsice yaptı ve çok büyük tepki çekti. Ben Reddit'te görür görmez, Firefox'a geri döndüm. Sonradan CEO açıklama yaptı, ama o zamana kadar Brave forku BAT token'sız ve yine reklamsız ama gelir modelsiz BraverBrowser çıktı bile. Açık kaynaklı olmanın böyle dezavantajları olsa da her açık kaynaklı proje sürdürülebilir olacak diye bir şey yok. Bu nedenle, Brave'de sular durulana kadar Firefox kullanmaya devam edeceğim. Üstelik, son 3-4 yıldır sadece Chrome kullanıcısıysanız, Mozilla'nın Firefox'ta ne harikalar yarattığını da görebilme imkanınız var.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: