Bitcoin Forum
May 06, 2024, 01:27:05 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: kiedy po raz pierwszy uslyszales i zainwestowales w BTC? opowiedz twoja historie  (Read 357 times)
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
February 28, 2021, 09:38:55 PM
Last edit: February 28, 2021, 10:01:10 PM by wwzsocki
 #21

...przecież cała ta moc obliczeniowa jest wykorzystywana do zabezpiczenia sieci czyli przeciwdziałaniu oszustwu...

Jasne, że właśnie tak tłumaczona jest ta wysoka trudność i jakieś astronomiczne zużycie prądu potrzebne do zabezpieczenia łańcucha BTC.
Co nie znaczy wcale, że to tak na prawdę nie mogło być wykorzystane w inny sposób.

Tak jak pisałem powyrzej, wiele razy tłumaczyłem komuś Bitcoina i o co w nim chodzi. Bardzo często największy problem oczywiście był ze zrozumieniem kopania i kiedy już w końcu gdzieś tam był ten klik i pacjent zrozumiał, to widziałem totalne rozczarowanie, tak samo było ze mną.

Nie wiem jaki jest ogólny pobór prądu przez koparki BTC teraz, ale jszcze rok temu było to porównywane do rocznego zapotrzebowania średniej wielkości państwa, więc ilości astronomiczne, które w oczywisty sposób zabezpieczają przes atakiem 51%, a z drugiej strony BTC jest zcentralizowany przez dominację górników z Chin, że wystarczy, żeby 3 osoby się dogadały i zrobią co zechcą.

Oczywiście nie leży to w ich interesie... na razie  Wink.


Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
lokas0506
Member
**
Offline Offline

Activity: 373
Merit: 37


View Profile
February 28, 2021, 10:03:52 PM
 #22

...przecież cała ta moc obliczeniowa jest wykorzystywana do zabezpiczenia sieci czyli przeciwdziałaniu oszustwu...
, a z drugiej strony BTC jest zcentralizowany przez dominację górników z Chin,



i tutaj nawiązuje do geopolitycznej światowo sytuacji ... chiny prowadzą agresywną ekspansyjnie politykę , kultura (extazy kokaina buddyzm versja quick (ksywa takiego mistrza shaolin od dealowania pigułami kokaina  itd.), surowce min. afryka i zadużanie państw 3 świata łapówki itd. przemysłowa chiny eksportują + + + ,  także im napewno nie zależy na zmianie z modelu PoW . Jak rath zna się z theymosem i innymi założycielami to proszę o przekazanie wyżej ....
Narrenturm
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
March 01, 2021, 02:47:07 AM
 #23

W moim przypadku okreslilbym to jako "Do 4 razy sztuka" Cheesy...

Jestem ciekaw czy zadziałało? Zostajesz już w krytpo tym razem na stałe?


raczej na stale Smiley caly pomysl mi sie podobal od dawna tylko zwczajnie "zarobiony bylem" Smiley ale teraz znajac podstawy mam opracowany plan na kupowanie BTC co prawda w nie za duzych ilosciach, ale regularnie. Plus chce jeszcze naprawde uzywac krypto "na codzien"... dlatego tez na to forum zagladam, zeby sie uczyc Smiley

A propos, przeczytalem wasze posty i mam pytanie czy to prawda, że koszt kopania nowych BTC idzie w gore przez to, ze coraz więcej podmiotow je kopie? teoretycznie, gdyby ludzie stracili zainteresowanie, "trudność zadań", a co za tym idzie potrzebna energia, powoli zaczely by spadac?

Tak mi to przyszlo do glowy, bo juz mi google podeslal dwa artykuly o tym jaki to BTC straszny, bo zuzywa wiecej pradu niz Argentyna i Norwegia Tongue
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 02, 2021, 10:00:45 PM
 #24

...mam opracowany plan na kupowanie BTC co prawda w nie za duzych ilosciach, ale regularnie...

Zgadzam się, to chyba najlepszy sposób inwestowania w kryptowaluty, jeżeli jesteś zdecydowany trzymać długoterminowo.

Z angielskiego mówi się na to DCA, czyli "dolar cost average" i właśnie chodzi o kupowanie krypto regularnie przez dłuższy okres czasu, tym samym uśredniając ich cenę.

mam pytanie czy to prawda, że koszt kopania nowych BTC idzie w gore przez to, ze coraz więcej podmiotow je kopie? teoretycznie, gdyby ludzie stracili zainteresowanie, "trudność zadań", a co za tym idzie potrzebna energia, powoli zaczely by spadac?...

Na pewno bardzo ważna jest cena prądu, jezeli chodzi o kopanie BTC, ale koszty wydobycia wiążą sie z wieloma czynnikami, sam sprzęt kosztuje bardzo duzo i szybko traci na wartości.
 
Nie jestem ekspertem od kopania BTC, na pewno znajdzie się ktoś, kto lepiej odpowie na to pytanie.

vjudeu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 678
Merit: 1560



View Profile
March 03, 2021, 09:49:54 AM
 #25

Quote
Co nie znaczy wcale, że to tak na prawdę nie mogło być wykorzystane w inny sposób.
W teorii mogłoby, w praktyce nie widziałem lepszego konsensusu niż Proof of Work. Jest artykuł po angielsku, który dość dobrze to opisuje i z którym w większości się zgadzam: https://www.truthcoin.info/blog/pow-cheapest/

Quote
Oczywiście nie leży to w ich interesie... na razie  Wink.
Jeśli ktokolwiek ma większość mocy sieci, to już zaczyna bardziej konkurować z samym sobą niż z całą resztą sieci. A wtedy można wyłączyć część swoich koparek po to, aby trudność spadła i żeby nie ponosić astronomicznych kosztów prądu. Poza tym, atakowanie sieci oznacza podważanie przez górników ich własnego majątku, więc to byłoby zarzynanie kury znoszącej złote jaja. Oprócz tego, blockchain jest publiczny, jakby ktoś go intensywnie atakował, to byłoby widać wiele osieroconych bloków.

Quote
czy to prawda, że koszt kopania nowych BTC idzie w gore przez to, ze coraz więcej podmiotow je kopie?
Tak, trudność zależy od liczby i mocy koparek.

Quote
teoretycznie, gdyby ludzie stracili zainteresowanie, "trudność zadań", a co za tym idzie potrzebna energia, powoli zaczely by spadac?
Tak, spadek trudności jest możliwy, aż do wartości jeden, gdzie na CPU jesteś w stanie to wykopywać tak, jak w 2009.

Swoją drogą, na anglojęzycznej części forum jest podobny wątek związany z tym, na ile ekologiczny jest Bitcoin i czy da się zrezygnować z kopania: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5320469.0

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
March 04, 2021, 03:54:11 AM
 #26

Oczywiście nie leży to w ich interesie... na razie  Wink.

Reszta świata mogłaby się zgrać na hard forka wykluczającego chińskie kopalnie.

A propos, przeczytalem wasze posty i mam pytanie czy to prawda, że koszt kopania nowych BTC idzie w gore przez to, ze coraz więcej podmiotow je kopie? teoretycznie, gdyby ludzie stracili zainteresowanie, "trudność zadań", a co za tym idzie potrzebna energia, powoli zaczely by spadac?

Tak, retarget (zmiana poziomu trudności kopania) automatycznie zmienia się co 2016 bloków i może spaść podczas jednego takiego wydarzenia o maksymalnie 75% lub wzrosnąć 4-krotnie. Ostatni spadek był o 0.38% pod koniec grudnia zeszłego roku.

Signature space available for rent.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!