Bitcoin Forum
March 01, 2021, 04:30:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.21.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ripple CEO’su Büyük Bitcoin ve Kripto Para Yasağını Yorumladı!  (Read 48 times)
franch
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 1232
Merit: 115


Bitgesell (BGL) Decentralized Cryptocurrency!


View Profile
September 16, 2020, 12:42:00 PM
 #1

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Hindistan hükümetini Bitcoin ve kripto para ticaretini engelleme planından dolayı eleştirdi.

Ripple CEO’su, Hindistan’ın Bitcoin ve kripto para yasağını değerlendirdi
Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, bugün yaptığı açıklamalarda Hindistan’ın kripto para birimi ticaretine yasak getirme çabasına ağırlık verdi. Brad Garlinghouse, hükümetin kripto para üzerindeki baskıcı politikası yüzünden hayal kırıklığına uğradığını belirtiyor. Ripple CEO’su, Hindistan’ın en büyük banka hesabı olmayan nüfuslardan birine sahip olduğunu ekliyor. 15 Eylül’de Bloomberg, Hindistan federal kabinesinin herhangi bir kripto para biriminin ticaretini yasaklayacak yeni bir yasa tasarısı hazırladığını bildirdi.

Hindistan, Bitcoin ve kripto para birimi endüstrisini yıllardır boğuyor. 2018’de Hindistan Merkez Bankası (RBI), 4 Mart’ta Yüksek Mahkeme tarafından kaldırılan, kripto para birimine bir bankacılık yasağı getirdi. Borsalar, sert yasağın kaldırılmasının ardından Hindistan’ın ticaret hacimlerinde yüzde 450 artış gördü. Ancak yeni önerilen tasarı, son birkaç ayda kaydedilen ilerlemeyi silebilir. Hindistan’ın kripto para birimi endüstrisine karşı isteksizliği, ülkenin finansal bir kapsayıcılık sorunu olduğu göz önüne alındığında, ters etki oluşuruyor gibi görünüyor.

Hindistan Başbakanı: Blockchain ve IoT’de fırsatlar var
Hindistan, 190 milyon bankasız yetişkine sahip (gelişmekte olan ülkeler arasında yalnızca komşu Çin’e rakip). Bu durum, uzmanlara göre kripto finansal katılımı hızlandırabilir.  Yeni yasa, kripto karşıtı niteliğine rağmen tedarik zinciri yönetimi, arazi tescili ve eğitim sertifikalarında Blockchain yeniliklerine öncelik veriyor.

Kriptokoin tarafından daha önce bildirildiği üzere, Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Hindistan Fikirler Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, 5G, büyük veri ve Blockchain gibi son teknolojilerin önemini vurguladı. Hindistan Başbakanı Narendra Modi, konuya yönelik şunları söyledi:

HİNDİSTAN’DA İLK KEZ, KIRSAL ALANLARDAKİ İNTERNET KULLANICILARININ SAYISI KENTSEL ALANLARDAKİ İNTERNET KULLANICILARININ SAYISINI AŞIYOR. HİNDİSTAN’IN BİRBİRİNE BAĞLI YARIM MİLYAR İNSANI VAR. 5G, BÜYÜK VERİ ANALİTİĞİ, BLOCKCHAİN, IOT’DE FIRSATLAR VAR…

Kaynak : https://kriptokoin.com/ripple-ceosu-buyuk-bitcoin-ve-kripto-para-yasagini-yorumladi/

███   ████     Bitgesell's first yearly halving is coming in less than a month!     ████   ███
B I T G E S E L L      BUY BGL/USDT NOW AT DIGIFINEX
██               ████████     •     Telegram     •     Twitter     •     ████████               ██
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!