Bitcoin Forum
May 02, 2024, 09:59:47 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Christopher Nolan 'ın Yeni Filmi TENET izleyenler SPOİLER İÇERİR!  (Read 103 times)
sonerbo (OP)
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
October 11, 2020, 06:34:40 PM

İnception ve Interstellar dan sonra biraz hayal kırıklığı ama izlemeye değer yine de. Interstellar da gelecekteki neslimiz bugünkü bizlere yardım ediyordu bunda olay gelecek geçmişe savaş açmış durumda ! Artık sanki filimler

bazı klişelerle kendini yeniliyor gibi. Filmi izleyen arkadaşlar varsa yorumları neler merak ediyorum çünkü artık hiç bir film marjinal havası yaratmıyor bende. İlk kez Matrix izlediğimde yaşadığım Lan ya harbiden makinalara

bağlıysak !? yada Yüzüklerin efendisini izleyince Arkadaş bu adam böyle bir dünyayı nasıl hayal edebilmiş ? gibi cümleler kurdurmuyor hiç biri.
1714643987
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714643987
Reply with quote  #2

1714643987
Report to moderator
1714643987
Hero Member
*

Ignore
1714643987
Reply with quote  #2

1714643987
Report to moderator
1714643987
Hero Member
*

Ignore
1714643987
Reply with quote  #2

1714643987
Report to moderator
I HATE TABLES I HATE TABLES I HA(╯°□°)╯︵ ┻━┻ TABLES I HATE TABLES I HATE TABLES
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
October 12, 2020, 08:10:22 PM
Last edit: October 13, 2020, 11:12:17 AM by lossnet

Bu filmi ben de izlemeyi çok istiyordum. Şu sıralar sinemaya gitmek pek doğru olmaz diye sitelerden izleyeyim dedim ama henüz sinema çekimi olmayan versiyonu gelmemiş. Gelmişse de link atın bakayım:) Uzun zamandır orta-üstü bir bilimkurguya denk gelemedim! Bu fragmanlarda çoğu film iyi görünüyor zaten, beklenti yükseliyor; izledikten sonra da bumuymuş yani deniyor. Nolan'ın önceki filmleriyle ne derece kıyaslanabilir bilemiyorum ama yine de keyifle izlenebilir görünüyor. Belki de Nolan bu sefer çıtayı yükseltmek istememiştir!

Bahsettiğiniz filmlerin haricinde, "Kelebek Etkisi" de bilimkurgu türünde çığır açmış yapımlardan. Zamanında kendimi epey sorgulatmıştı. Aynı şekilde Dejavu, Kartal Göz ve Limitsiz de çok çok iyiydi... Hepsinin yönetmenleri farklı elbette; insanı kendi dünyasına sürükleyen ve sorgulatan yapımlar açısından örnek vermek istedim.
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1289

View Profile
October 13, 2020, 07:11:22 AM

Küçük bir ilçede olmanın verdiği en kötü durumlaran biri sinema yokluğu var olanda bir boka yaramıyor birkaç kere ses sorununu düzeltmediler diye sinemadan çıkmışlığım var. o günden beri gitmedim gitmemde.

Genel olarak nolanin filmleri bir efsane yaratir ancak nolan efsanesini pandemi dönemi de olsa olacağını düşündü bence biraz beklemeliydi.

Kelebek etkisi neydi be...

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1614

View Profile WWW
October 13, 2020, 10:26:33 PM
Last edit: October 14, 2020, 10:16:21 PM by Vispilio

Daha önce biraz bahsetmiştim bu filmden aşağıda alıntılıyorum, şunu da eklemeliyim trailer filmden kat be kat daha iyi,

filmde orjinal trailer'ın üzerine çıkan etki uyandırabilecek tek bir sahne bile yok gibi diyebiliriz...

Tenet'ı torrent'ten izledim, bence hayal kırıklığıydı, kurgu, senaryo, oyunculuk hatta sound editing bile Nolan'ın bazı müthiş filmlerine kıyasla çok zayıftı. Hatta Nolan'ın en zayıf filmlerinden diyenler var ki katılıyorum.

Enteresan bir konu olduğu için izlenebilir, fakat Christopher Nolan'ın Inception, Interstellar gibi çığır açan yapıtlardaki hikayelerinin yanında çok yavan ve basit bir senaryo diyebiliriz.

heyhat
Full Member

Activity: 350
Merit: 129

fallenangel

View Profile WWW
October 18, 2020, 01:12:31 AM

Bu film zamanla oynamayı ve karmaşık kurguyu seven Nolan’ın tarzına bire bir uyuyor. Filmin en önemli katkısı ilginç bir senaryoya sahip olması olsa gerek. Örneğin Interstellardaki senaryo benzerini onlarca farklı yerde bulabileceğiniz bir senaryo iken Tenet orijinal bir senaryoya sahip. Filmin sıkıntısı seyircileri çok zorlaması doğal olarak bir tepki görüyor yönetmen ve film. Ben eksik olarak en çok aşk ve meşki görüyorum. Film ile ilgili güzel youtube videoları da bulunuyor. Filmi izlediyseniz bu videolara bakıp filmin düşündüğünüzden daha derin bir film olduğunu görebilirsiniz. Nolanın filmleri içerisinde ilk üçe sokmam yine de. İnception, memento, prestige, dark knight çok daha iyi yapımlar.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: