Bitcoin Forum
May 05, 2024, 06:49:37 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: En Sevdiğiniz Animasyon Filmleri  (Read 204 times)
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 16, 2023, 02:22:56 PM

Eskiden çok izlerdim gerçekten güzel yapımlar vardı Pixar özellikle güzel işler çıkarıyordu son zamanlarda çıkanlara hiç bakamadım. Bazıları pozitif mesajlar veriyor hem çocuklar hem yetişkinler için izlemesi hoş oluyor ama bazıları içindeki gizli mesajlarla propaganda yapıyor o konuya katılıyorum.
Ayrıca dublaj konusunda ülkemizin çok başarılı insanları olduğunu özellikle belirtmek gerekiyor animasyonların olmazsa olmazı düzgün dublajdır.

@LGD2Business  güzel tesbitler. Gerçekten dublaj konusu önde olduğumuz bir konu. Mesala buzdevri çizgi filmindeki kaplan Diegoya sesi ile hayat veren ve esprilerini muhtemelen kendinden de epeyce birşeyler kata Haluk Bilginer. Pek çok film ve çizgi film karekterlerinin sesleri aslında bize yabancı gelmiyor ama geri dönüp bunu kim seslendirmiş diye bakmıyoruz. Bu kişilerin yetenekleri filmin tadını artırıyor.

Filmlerin görünmez kahramanları onlar hocam. Dublaj ve ses montajı profesyonelce yapılmalı. Türkiye bu anlamda dünyaya örnek olacak kalitede iyi projeler çıkarıyor. Buz devrini alt yazılı izleyemem mesela. Seslendirme olmalı ve her zaman seslendirenler olmalı. Benim için bu bir rüyaydı ve sona erdi. Buz devri harika bir anime hala zirvede anime sektöründe. Diğerleri ancak onun gel gitini yapar.

Evet Türkiye'de seslendirme olayı çok başarılı yapılabiliyor ama her zaman değil, doğal olarak seslendirme sanatçıları genellikle tiyatro kökenli ve bazıları benim tiyatro sahnesinde de karşı olduğum yazı diliyle seslendirme adetinden vazgeçemiyorlar. Ondan sonra film ve dizilerde keyfin içine eden şöyle diyaloglar duyabiliyoruz:
- Biz çıkıyoruz, sen de geliyor musun?
- Evet, ben de geleceğim

Oysa size okullarda kaktırdıkları şey doğru değildir, Türkçe her zaman yazıldığı gibi okunmaz.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
1714934977
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714934977
Reply with quote  #2

1714934977
Report to moderator
1714934977
Hero Member
*

Ignore
1714934977
Reply with quote  #2

1714934977
Report to moderator
1714934977
Hero Member
*

Ignore
1714934977
Reply with quote  #2

1714934977
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714934977
Hero Member
*

Ignore
1714934977
Reply with quote  #2

1714934977
Report to moderator
verbakalim
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 630

View Profile
December 16, 2023, 05:25:40 PM

Eskiden çok izlerdim gerçekten güzel yapımlar vardı Pixar özellikle güzel işler çıkarıyordu son zamanlarda çıkanlara hiç bakamadım. Bazıları pozitif mesajlar veriyor hem çocuklar hem yetişkinler için izlemesi hoş oluyor ama bazıları içindeki gizli mesajlarla propaganda yapıyor o konuya katılıyorum.
Ayrıca dublaj konusunda ülkemizin çok başarılı insanları olduğunu özellikle belirtmek gerekiyor animasyonların olmazsa olmazı düzgün dublajdır.

@LGD2Business  güzel tesbitler. Gerçekten dublaj konusu önde olduğumuz bir konu. Mesala buzdevri çizgi filmindeki kaplan Diegoya sesi ile hayat veren ve esprilerini muhtemelen kendinden de epeyce birşeyler kata Haluk Bilginer. Pek çok film ve çizgi film karekterlerinin sesleri aslında bize yabancı gelmiyor ama geri dönüp bunu kim seslendirmiş diye bakmıyoruz. Bu kişilerin yetenekleri filmin tadını artırıyor.

Filmlerin görünmez kahramanları onlar hocam. Dublaj ve ses montajı profesyonelce yapılmalı. Türkiye bu anlamda dünyaya örnek olacak kalitede iyi projeler çıkarıyor. Buz devrini alt yazılı izleyemem mesela. Seslendirme olmalı ve her zaman seslendirenler olmalı. Benim için bu bir rüyaydı ve sona erdi. Buz devri harika bir anime hala zirvede anime sektöründe. Diğerleri ancak onun gel gitini yapar.

Evet Türkiye'de seslendirme olayı çok başarılı yapılabiliyor ama her zaman değil, doğal olarak seslendirme sanatçıları genellikle tiyatro kökenli ve bazıları benim tiyatro sahnesinde de karşı olduğum yazı diliyle seslendirme adetinden vazgeçemiyorlar. Ondan sonra film ve dizilerde keyfin içine eden şöyle diyaloglar duyabiliyoruz:
- Evet, ben de geleceğim

Oysa size okullarda kaktırdıkları şey doğru değildir, Türkçe her zaman yazıldığı gibi okunmaz.

Tabiki hocam kağıttan okuyarak yapılmış seslendirmeler ruhsuz oluyor. İnsan o tür filmleri seyredince aradaki farkı kolayca anlıyor. Orada söylenen sözün ne olduğunu anlayan ve bizdeki doüal kullanımdaki karşılığını bulan zeki tiyatro sanatçısı oraya güzel bir espri yada daha hoş olacak bir kelime koyacbiliyor. Netfliz yada benzeri yerlerdeki bazı filmlerde özellikle seslendirme çok kaba durumda. Doğal olsun diye küfürlü çeviri yapılıyor çok aşırı kaba bir seslendirme ortaya çıkmış oluyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 16, 2023, 09:29:30 PM

- Evet, ben de geleceğim

Tabiki hocam kağıttan okuyarak yapılmış seslendirmeler ruhsuz oluyor. İnsan o tür filmleri seyredince aradaki farkı kolayca anlıyor. Orada söylenen sözün ne olduğunu anlayan ve bizdeki doüal kullanımdaki karşılığını bulan zeki tiyatro sanatçısı oraya güzel bir espri yada daha hoş olacak bir kelime koyacbiliyor. Netfliz yada benzeri yerlerdeki bazı filmlerde özellikle seslendirme çok kaba durumda. Doğal olsun diye küfürlü çeviri yapılıyor çok aşırı kaba bir seslendirme ortaya çıkmış oluyor.

Sadece kağıttan okuma olsa yine iyi, aktarımı da kötü oluyor, ya yazdığın gibi ruhsuz, ya da tam tersi aşırı abartılı seslendiriyorlar. Ama tesadüf mü, özel bir nedeni mi var bilemiyorum ancak iyi seslendirmeler özellikle animasyonlarda karşımıza çıkıyor. Onun dışında benim izlediklerimden çok iyi diyebileceğim aklıma gelen (yine kesinlikle orj+altyazı tercih etmekle birlikte) The Big Bang Theory idi, TV'de yayınlanırken şimdi adını hatırlamadığım kanal bir anda altyazılı dizi olayını bitirip dublaja dönmüştü (kendi inisiyatifleri olduğunu zannetmiyorum) ama hakkını vermek lazım, çok başarılı bir dublaj yapılmıştı.
Şu an neyse ki Prime'da var ve yine (kaçıncı tekrar bilmiyorum) orijinal seslendirme ile izliyoruz.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Mustang Shelby
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 490

View Profile
December 17, 2023, 07:21:49 PM

En sevdiğim animasyon çocukken Pokemondu, günümüzde takipte olduğum yok ancak film olarak en sevdiğim oyuncak hikayesi ile Buz devri serisiydi. Buz devri için sinemaya bile gitmişliğim var ve gittiğimde çoğu kişinin yaşının büyük olduğunu görmüştüm. Hem çocuklara hem yetişkinlere hitap eden nadir filmlerden birisi Buz devri. Animasyon bir sanat ve bunu güzelleştiren de söylediğiniz gibi dublaj. Dublajı harika olan Shrek’den de büyük keyif almıştım.

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀