Bitcoin Forum
May 13, 2024, 12:45:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Borç Para İsteyen Arkadaş  (Read 393 times)
Granxis
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 536

View Profile
September 24, 2020, 03:53:29 AM

Bu konudan dolayi cok canim yandi, arkadasliklarin buyuk bolumu bu nedenle bitiyor buna kesinlikle eminim ne yazik ki.
Borc verin ya da vermeyin diyemem hatta borc da isteyebilirsiniz, sadece sunu bilin buyuk bir sorun basliyor, asla iyi birsey olmayacak neticesinde.
Akrabaya dusunmeden verin, ama akraba ile sakin is yapmayin, sonuc olarak zor bir konu cok iyi dusunulmesi gerekir.

.
.Duelbits.
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
TRY OUR
  NEW  UNIQUE
GAMES!
.
..DICE...
███████████████████████████████
███▀▀                     ▀▀███
███    ▄▄▄▄         ▄▄▄▄    ███
███   ██████       ██████   ███
███   ▀████▀       ▀████▀   ███
███                         ███
███   ▄████▄       ▄████▄   ███
███   ██████       ██████   ███
███    ▀▀▀▀         ▀▀▀▀    ███
███▄▄                     ▄▄███
.
.MINES.
████████████████████████▄▀▄████
██████████████▀▄▄▄▀█████▄▀▄████
████████████▀ █████▄▀████ █████
██████████      █████▄▀▀▄██████
███████▀          ▀████████████
█████▀              ▀██████████
█████                ██████████
████▌                ▐█████████
█████                ██████████
██████▄            ▄███████████
████████▄▄      ▄▄█████████████
.
.PLINKO.
█████████▀▀▀       ▀▀▀█████████
██████▀  ▄▄███ ███      ▀██████
█████  ▄▀▀                █████
████  ▀                    ████
████                       ████
█████                     █████
██████▄                 ▄██████
█████████▄▄▄       ▄▄▄█████████
10,000x
MULTIPLIER
NEARLY UP TO
.50%. REWARDS
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715604341
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715604341
Reply with quote  #2

1715604341
Report to moderator
1715604341
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715604341
Reply with quote  #2

1715604341
Report to moderator
deepocean (OP)
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
September 24, 2020, 05:53:20 AM

Açıkcası konuyu açarken farklı düşünceler içerisindeydim zaten ilk başta yeni bir ürün aldım bundan dolayı borç veremeyeceğim demiştim ama buradaki bazı arkadaşların yazdığı mesajlar beni tekrar düşünmeye sevk etti arkadaşıma direkt borç veremeyeceğimi ve bunun nedenini açık bir şekilde izah ettim kendisinin tepkisi biraz sert de olsa yalan söylemediğim için daha mutlu hissettim kendimi.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1290
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
September 24, 2020, 11:27:20 AM

Bu konudan dolayi cok canim yandi, arkadasliklarin buyuk bolumu bu nedenle bitiyor buna kesinlikle eminim ne yazik ki.

Ben sırf bu yüzden kimseden borç istemem. Gider bankadan kredi çeker, paşa paşa faizimi öderim. Para yüzünden kimse ile kötü olmanın bir alemi yok. Bugün borç verebilecek pozisyonda olabilirsiniz ama bir gün borç istemek zorunda olduğunuzda, burada söylediğini çoğu şeyi unutup "şerefsizin parası var ama vermiyo" diyeceğinize de eminim. Hele çocuğunuz varsa ve çaresiz kalırsanız, son çareyi yakın gördüğünüz arkadaşlarınızda arıyorsunuz. Ama onlar sizi geri çevirirse, o an, içinde bulunduğunuz durum nedeniyle mantıklı düşünemiyorsunuz.

Borç verebilecek durumdaysanız ve karşınızdakinin sizi suistimal etmeyeceğinden eminseniz borç vermenizin size bir zararı yok. Ama tıpkı dilenciye para vermenin dilenciye bir faydası dokunmadığını gibi, aldığı borcu çarçur edeceğini bildiğiniz birine borç vermenin de o kişiye faydası dokunmuyor. Hem paranızdan, hem arkadaşınızdan oluyorsunuz...
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
September 24, 2020, 12:19:10 PM

Ben sırf bu yüzden kimseden borç istemem. Gider bankadan kredi çeker, paşa paşa faizimi öderim. Para yüzünden kimse ile kötü olmanın bir alemi yok. Bugün borç verebilecek pozisyonda olabilirsiniz ama bir gün borç istemek zorunda olduğunuzda, burada söylediğini çoğu şeyi unutup "şerefsizin parası var ama vermiyo" diyeceğinize de eminim. Hele çocuğunuz varsa ve çaresiz kalırsanız, son çareyi yakın gördüğünüz arkadaşlarınızda arıyorsunuz. Ama onlar sizi geri çevirirse, o an, içinde bulunduğunuz durum nedeniyle mantıklı düşünemiyorsunuz.

Borç verebilecek durumdaysanız ve karşınızdakinin sizi suistimal etmeyeceğinden eminseniz borç vermenizin size bir zararı yok. Ama tıpkı dilenciye para vermenin dilenciye bir faydası dokunmadığını gibi, aldığı borcu çarçur edeceğini bildiğiniz birine borç vermenin de o kişiye faydası dokunmuyor. Hem paranızdan, hem arkadaşınızdan oluyorsunuz...

Ben sizin dediklerinizi bir dönem bir şey alırken yaşadım borç istedim insanlar kapıyı kapattılar sonradan anladım ki en güzeli bankadan alıp faizini ödeyip Gül gibi yaşamak. Acemilik döneminde yaşadığım duyguları yaşamıyorum artık kimseden borç almayı teklif dahi etmiyorum. Gururluyum biraz o dediğinizi duyarsam çok kötü olurum o yüzden eksi limitim yüksek kredi kartım fazla. Elin sikine muhtaç olacağına kendi sikini kes ye daha iyi Grin

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
abduramann_
Full Member

Activity: 497
Merit: 119

View Profile WWW
September 28, 2020, 08:29:09 PM

Benim bu konudaki yaklaşımım hibe niyetiyle vermek oluyor. Hibe niyetiyle olduğu için de miktarını beni zor duruma düşürmeyecek şekilde ayarlıyorum. Beklentiyi düşürdüğüm için de ödenirse havadan para gelmiş gibi seviniyorum Smiley  İyilik yapayım derken, iyiliğe muhtaç hâle düşmekten sakınmak lâzım.

Bütün Kripto Varlıklarınızı Gizliliğinizi Koruyarak Transfer Etmek İster Misiniz? Burdan buyrun: https://cutt.ly/incognito-chain
DrMsEr
Hero Member

Activity: 728
Merit: 501

View Profile
September 29, 2020, 09:46:58 AM

Benim bu konudaki yaklaşımım hibe niyetiyle vermek oluyor. Hibe niyetiyle olduğu için de miktarını beni zor duruma düşürmeyecek şekilde ayarlıyorum. Beklentiyi düşürdüğüm için de ödenirse havadan para gelmiş gibi seviniyorum Smiley  İyilik yapayım derken, iyiliğe muhtaç hâle düşmekten sakınmak lâzım.
hibe olarak verilince bi yerden sonra alışkanlık haline dönüyor. daha da kötüsü sizin zor zamanınızda size yardımcı olmazsa daha da çok üzülüyorsunuz.
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
September 29, 2020, 09:52:56 AM

şimdi mesafe ve ilişki olarak çok uzak olsam da çocukluk ve gençliğimi birlikte geçirdiğim, iyi ilişkiler kurduğum arkadaşlarıma hala güvenebilecek durumda bulunuyorum. onlardan bir talep gelse kaybetmeyi göze alabileceğim miktarları hiç düşünmeden borç olarak verebilirim. hani olmaz ama, olur da geri vermeseler, "birine dolandırılacaksam sana dolandırılayım be kardeşim" der geçerim. :)) bu insanların dışındakiler için daha önceki mesajımda durum belirtmiştim.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: