Teknoloji şirketleri ileriye dönük strateji olarak yatırım amaçlı alım yapmış olabilirler 4-5 sene öncesinde fiyat olarak bir kaç dolardı şirketler için bir kaç bin doların onları pek etkilemez ama ilerleyen yıllarda Şimdi olduğu gibi karlı bir yatırıma dönüşebiliyor
Uzun vadeli yatırım için alıyor zaten illa ki böyle şirketler. Ama aynı zamanda "mass adoption" dediğimiz olaya da büyük katkıları oluyor bu yatırımlarla. Tesla gibi ses getirecek bir yatırım gelmediği sürece fiyat üzerinde pek bir etki yaratamıyor artık o da var.