Bitcoin Forum
May 01, 2024, 02:26:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BurgerSwap Binance Burger token pool likidite gelirleri DEFI  (Read 39 times)
cryptoinfal (OP)
Jr. Member
*

Activity: 34
Merit: 12

View Profile
November 15, 2020, 03:45:09 PM

Binance Smart Chain ilk DEFI projesi Burgerswap Burger token dir. Binance listeli olarak bulunmaktadır. $0.5 den işlem görüyor sadece Burger/bnb paritesi.

Şimdi bu projenin DEFI projesi kazançlarından bahsedeceğim. Tamamen kendim test ettim.

Biliyorsunuz. DEFI lerde İnsanlar alıp satması için tahtalara likidite yani fon sağlıyoruz. Örneğin bir tahtaya 10 ETTH koyduk ise 10 eth karşılığı güncel kur olan miktarıda koymalıyız. 4500 dolar. Normalde Uniswap Sushiswap vb platformalarda fon sağladıktan sonra LP token e çevirip ardında o lp token e orantılı kazanıyorsunuz. Tokenlerdeki fiyat değişiklikleri LP tokende size iki taraflı zarar uygulayabiliyor eth değer kaybederken sizinde USDT niz yok oluyor. unstake esnasın Lp token 10 ETH karşılı 2000 doalr verebilmektedir.  Burgerswapda LP token yoktur. Örneğin ETH değer kaybediyor o değer kaybını USDT ile eşitliyor Ve sizin fonunuzu koruyor.

Benim Havuzun 350 burger 15BNB şeklinde idi. $1000 lık bir havuz burger 1.25 dolar civarında gezerken ben burgerswap  Burger/BNB paritesine fon sağladım. Burger değer kaybetti ve 0.5 dolar a geldi.

Bu durumda benim  350 burger 500 dolar ederken şimdi 175 dolar ediyor. Normal bir swap projesinde benim fonum 1000 dolardan 350 dolara düşmeliydi çünkü 350 burger artık 175 ediyor ve 175 dolarlık bnb kalacaktı ama Burgerdeki ödül sistemindeki avantaj bu farkı Bnb den alarak havuzumu 610 Burger e 10.5 BNB şeklinde ayarlamış yani yaklaşık $600

şimdi bu pool 50 günde  bize nekadar burger FEE ve Liquidity mining getirdi. walletten toplam çektiklerimi hesapladım. 600 burger çekim yapmışım. Tabi 1 aydır APY %300 lerden %100 lere düştü artık günde 2 3 burger anca getiriyor. ama burgerswap hacim yükselirse APY ler artacaktır. şuanda burger alıp kilitlemek çok mantıklı gibi Geldi YTD.

sonuç olarak gelir 600 Burger gelmiş.  Güncel 300 dolar
ve fonda hala 610 Burger  10.5 BNB bulunuyor. güncel 600 dolar 
sonuç olarak ne kar var  ne zarar ama bnb 1 dolar üzerine çıkamaya başlarsa. ciddi karlar gelicek.

Burger max sup 21m olarak sabitlendi. üretim zorlaştırıldı. ve Burger/btc USDT gibi pariteler gelirse bir kıpırdama olacak gib.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: