Bitcoin Forum
May 07, 2024, 05:13:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: PARATİCA APİ HACK ve detayları  (Read 478 times)
AztecGoldHero (OP)
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
July 16, 2020, 01:04:55 PM

paratica denemek istemişdim. deneme sürümü verdiler.

strateji ayarlamaya çalısıyordum. bazen beceremiyordum . özelden çıkıs yapın biz girelim ayarlayalım diyip girip ayarlıyorlardı.

Orda kıllanmısdım. Allahdan yeni binance hesabı açıp içinde para olmayan hesapla deneme sanal işlemler yapıodum.

Admin yada programın sahibi istediği gibi hesabınıza girip ayar yapabiliosa geçeceksin o işi die düşündüm.

Sonrada almadım...

Oha abi ciddi misin sen ? Ne demek çıkış yapın biz girelim düzeltelim e diyelim içine ben 100 bin dolar aktardım trade yapacağım ve tüm birikimim bu ? Neyine güveneceğim ben kara kaşına kara gözüne mi vallaha @AztecGoldHero üstat çok iyi çıkarımlar ve yakalamalar yapmış uzak durunuz bu tarz girişimlerden sizin de başınıza gelen bu olayı paylaşmanız çok yerinde oldu hocam

ee işte güvenicen atacan bunlara, sonra bi gün sistem komple hacklenecek, trojen yemıssınızdır sız dıyıp cıkıcaklar ısın ıcınden.
1715102036
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715102036
Reply with quote  #2

1715102036
Report to moderator
1715102036
Hero Member
*

Ignore
1715102036
Reply with quote  #2

1715102036
Report to moderator
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715102036
Hero Member
*

Ignore
1715102036
Reply with quote  #2

1715102036
Report to moderator
valek55
Member
**

Activity: 380
Merit: 31

View Profile
July 16, 2020, 09:06:19 PM

valla yasadıgım buydu aynen.

Deneme srümüydü bu strateji olayını anlamaya çalısıodum sanal alım saım takip etmeye ugrasıodum...

Firmayı kötülemek adına birşey demiyorum kesinlikle..

Güvenlikle ilgili bir problem olmayabilir bu  bilemiyorum.

O yüzden sildim mesajı. insanlara yanlış algı yaratmayalım

AztecGoldHero (OP)
Hero Member

View Profile WWW
July 31, 2020, 10:19:37 PM

valla yasadıgım buydu aynen.

Deneme srümüydü bu strateji olayını anlamaya çalısıodum sanal alım saım takip etmeye ugrasıodum...

Firmayı kötülemek adına birşey demiyorum kesinlikle..

Güvenlikle ilgili bir problem olmayabilir bu  bilemiyorum.

O yüzden sildim mesajı. insanlara yanlış algı yaratmayalım

silmeseydin keşke, burda bu konu görülüyor bir allahın kulu çıkıp birşey diyemedi ekipten, fotoğraflar vs herşey ortada zaten,  diyecekte birşey yok, kendi sistemlerinden kaynaklı bir açıktan dolayı olan bize oldu, bunların tek savunması sistem açığı olsa herkes hacklenirmişmiş Smiley
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1664
Merit: 271

View Profile
August 03, 2020, 11:11:35 AM

paratica ilk açıldığı zamanlar kullanmıştım herhalde 1.5 2 yıl oluyordur diye düşünüyorum 6 tane farklı hesap açıp, denemeler yaptım, orada bi 0.5 bitcoin kadar kayıp yaşadım, zira mantık oluşturuyorsun, 17 satoshiden malı satın alıyor 16 satoshiye düşünce geri satıyor, % bilmem kaç çıkarsa al %5 düşerse zarar etme sat şeklinde oluşturmuştum bir gün içinde 17 satoshiden satın al 16dan sat şeklinde 20 30 işlem yapmıştı ardı ardına bi hesabımda para piç olmuştu Cheesy gereksiz birşey, 
bir kaç tane de yayıncı takip etmiştim, yüzdeleri hep yüksek gözüküyor ancak, genel olarak sıkı takip etmiştim 3 hafta en iyi trade yapan yayıncıları, Sonuç yine hüsran  Huh

Sonuç: trade yapmayı bilmiyorsanız yapmayın, hesabınızı kimseye yönettirmeyin, kaybederseniz de kendiniz kaybetmiş olun gönül rahatlığıyla

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
AztecGoldHero (OP)
Hero Member

View Profile WWW
September 08, 2020, 12:35:38 AM

paratica ilk açıldığı zamanlar kullanmıştım herhalde 1.5 2 yıl oluyordur diye düşünüyorum 6 tane farklı hesap açıp, denemeler yaptım, orada bi 0.5 bitcoin kadar kayıp yaşadım, zira mantık oluşturuyorsun, 17 satoshiden malı satın alıyor 16 satoshiye düşünce geri satıyor, % bilmem kaç çıkarsa al %5 düşerse zarar etme sat şeklinde oluşturmuştum bir gün içinde 17 satoshiden satın al 16dan sat şeklinde 20 30 işlem yapmıştı ardı ardına bi hesabımda para piç olmuştu Cheesy gereksiz birşey, 
bir kaç tane de yayıncı takip etmiştim, yüzdeleri hep yüksek gözüküyor ancak, genel olarak sıkı takip etmiştim 3 hafta en iyi trade yapan yayıncıları, Sonuç yine hüsran  Huh

Sonuç: trade yapmayı bilmiyorsanız yapmayın, hesabınızı kimseye yönettirmeyin, kaybederseniz de kendiniz kaybetmiş olun gönül rahatlığıyla

aynen öyle, guncelleyeyım konuyuda, boğa ayağına yeni gelenler var foruma, batmasınlar onlar
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1664
Merit: 271

View Profile
November 28, 2020, 12:51:39 PM

aynen öyle, guncelleyeyım konuyuda, boğa ayağına yeni gelenler var foruma, batmasınlar onlar

Sizin zararınızı karşılayıp olayı ört bas etmediklerine göre; sizin zararı karşılayacak kadar bile paraları yok herhalde komple bataklar Smiley

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
November 28, 2020, 08:36:14 PM

Geçmiş olsun. Ara sıra merak salıp biraz baksam da şu api olaylarından hep uzak durdum. Botların sadece TA ile sürekli doğru karar vermesi bana imkansız geldiği için bu işi mantıklı bulmayıp, hiç denemedim. Belki bot harika çalışacak ama bir gün tüm birikimin yok olma riskini düşününce pek göze alınabilecek bir şey değil. Konunun açıldığı da iyi olmuş, en azından insanlar belki aratıp kontrol ederler.
teramit
Legendary
*

Activity: 1870
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
December 01, 2020, 10:20:47 PM

Evet yine iş bize düştü eldeki verilere bakarak konuyu çözelim :
(Daha önce btcturk hack , binance hack, binance apikey hack olaylarını incelemiş hepsini önceden çözmüştüm ve hepsi doğru çıktı ama tabi resmi açıklama olmadığı için insanlar gerçekleri tam kavrayamıyor işte o yüzden habire hack leniyorsunuz.)
1- bir bot sitesinde hesabı olan arkadaşın hesabında habersiz işlemler olmuş apikey trade ile
2- hesap sahibi ben yapmadım diyor ve ciddi bir değer kaybı yaşamış ama herşey gitmemiş
3- bot sitesinde diğer tüm müştrileri aynı sorunu yaşamamış

Bu olaylara bakınca hemen sonuç belli yorumlarda bunu destekler şekilde, bot kullanmak için oluşturulan apikey bir korsanın eline geçmiş o da uygun vakitte apikey trade hack ile hesabı patlatmış, mağdur arkadaş günlük hayatını anlatırsa pc ile korsanın nasıl girdiğini söyleyebilirim, en kolay giriş yolu bitcoin ile ilgili insanların indirdiği browser eklentileriyle oluyor , indirdiğin exe dosyalarıyla da bulaşabilir artık neleri indiriyorsan onu sen bilirsin geriye dönük bak bulursun.

peki nasıl oluyor:
Korsan bir browser eklentisi yazıyor bunu store a koyup üstüne bitcoin fiyat takibi falan yazıyor , eninde sonunda birisi aratıp ilk çıkan sonuca tıkladığından indiriyor.Sonuçta bu eklenti girdiğiniz bütün sitelerdeki verileri okuyabilir chrome eklenti ayarlarına bakın donunuzun etiketini bile okuyabilir izni veriyorsunuz onlara , (ben google microsoft gibi firmaların eklentileri dışında pek birşey kurmuyorum sadece adblocker var o da 10milyon indirilmiş sorun olsa çoktan çıkardı diyorum ama borsa sitelerine eklenti kurduğum browserdan girmiyorum yani ayrı incognioto açıp fln girerim şifre mifre gireceksem bunu da tavsiye ederim traderlara)
Sonuçta bot sitesine apikeyinizi kopyala yapıştır ile giriyorsunuz burda ne gönderdiğinizi gördüğünden apikeyiniz korsanın eline geçmiş oluyor. Sonrasında uygun bir zamanda değersiz bir koine pahalı koinleriniz konvert edip kendi yüksek satışını sizin hesabınıza aldırıyor. 1 dolarlık koini size 100 dolara satıyor yani , siz bakınca para etmeyen koini görüyorsunuz ama geçmişinizde bu anlamsız fiyattaki tradeler görünecektir.
sizin tradelerinizi kimin aldığı binance ta görünür ama iş işten geçmiştir artık muhtemel korsan diğer apikey mağdurlarının parasıyla birlikte sizinkini de çekip gitmiştir. Artık ne kadar miktarda çekilirse alarm tetiklenmez biliyorlar , dolayısıyla bütün marketi uçurmadan daha az gürültüyle iş yapıyorlar. Geçmiş olsun kusur oranına göre bot sitesine 0/8 ,binance a 0/8 kullanıcıya 3/8 , korsana 5/8 veriyorum, bot sitesinde hata olsa başka hesaplar da apikeyini çaldırmış olurdu muhtemel birkaç kişi en fazla etkilenmiştir, detaylı incelenip o kişiler hangi eklentiyi kurmuş bulunabilir, borsanın suçu yok , aksine böyle olmasın diye tetikleri falan var adamların helal onlara, burda korsan yetenekli kullanıcı çok bilgili değil bu tip durumlarda dolandırılmak olası, en iyi yöntem çok sıkı tebdirli olmak , günlük işlerinizi ve trade işleriniz ayırmak, ayrı pc- ayrı işletim sistemi- ayrı browser - ayrı browser modu denenebilir , elinizdeki imkanlara göre uygun olanı seçin en güvenliden en güvensize sıraladım bu tedbirlerin en kötüsü bile sizi eklenti atağından korur.
Bot sitesi burda paratica oluyor sanırım kullanıcı güvenliği konusunda insanları web üzerinden bilgilendirmeli ama yine de yeterli olmayacaktır.

karşı olası görüşlerin çürütülmesi:
- bot sitesi kendi yapmış olamaz mı : olamaz çünkü binlerce müşterisi var yapsa hepsini birden vurur kaçardı, 300 -500 dolar indire indire gitse yine kardan çok zarar olacaktır çok kullanıcı laf etmeye başlayacaktır, benzer şekillerde paranın gitmesi şüphe uyandrır.
- korsan bot sitesini hackleyip almış olamaz mı : olamaz çünkü hacklese herkesin keyini ele geçirecek, büyük ihtimal keyler şifrelidir uğraştığına değmez serverdan key çalmak, yani kullanıcı keyini kullanıcı pc sinden çalmak en kolayı çünkü pc güvenliğinde en zayıf nokta orası

varsa başka karşı argümanınız onları da çürütebilirim.   
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: