Bitcoin Forum
April 25, 2024, 09:57:06 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: BIST  (Read 2181 times)
ZekiBeyy
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 877

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
October 20, 2022, 01:53:22 PM
Last edit: October 20, 2022, 02:17:35 PM by ZekiBeyy

Bu sıcak para (nakit) denen şey güveni sever yani güvenli yer neresiyse paraya oraya rahatça sürekli akar. Zengin insanların sürekli olarak İsviçre bankalarına para yatırma sebebi de budur hatta İsviçre'de bankalarda eksi faiz uygulanır buna rağmen param güvende olsun diyen insanlar paralarını buradaki hesaplarda tutarlar. Kısaca güvendiğiniz arkadaşınıza istediği borcu rahatça verirsiniz ama güvenmediğiniz insanlara asla borç vermez geçiştirirsiniz değil mi?

Sürekli karşılıksız para basılması yüksek enflasyon ve güvensizlik dolayısıyla yabancı yatırımcı borsamızdan çekildi, küçük yatırımcılarıda manipülasyon yapanlar piyasadan çıkardı. Borsanın bu seviyelerini halen suni yükseliş olarak görüyorum ve güvenmiyorum eğer siz güveniyorsanız yatırımınızı yapabilirsiniz.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
1714039026
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714039026
Reply with quote  #2

1714039026
Report to moderator
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714039026
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714039026
Reply with quote  #2

1714039026
Report to moderator
halloweenn666
Member
**

Activity: 1011
Merit: 64

View Profile
October 20, 2022, 07:41:26 PM

Bu sıcak para (nakit) denen şey güveni sever yani güvenli yer neresiyse paraya oraya rahatça sürekli akar. Zengin insanların sürekli olarak İsviçre bankalarına para yatırma sebebi de budur hatta İsviçre'de bankalarda eksi faiz uygulanır buna rağmen param güvende olsun diyen insanlar paralarını buradaki hesaplarda tutarlar. Kısaca güvendiğiniz arkadaşınıza istediği borcu rahatça verirsiniz ama güvenmediğiniz insanlara asla borç vermez geçiştirirsiniz değil mi?

Sürekli karşılıksız para basılması yüksek enflasyon ve güvensizlik dolayısıyla yabancı yatırımcı borsamızdan çekildi, küçük yatırımcılarıda manipülasyon yapanlar piyasadan çıkardı. Borsanın bu seviyelerini halen suni yükseliş olarak görüyorum ve güvenmiyorum eğer siz güveniyorsanız yatırımınızı yapabilirsiniz.

Hocam borsada çoğunluk birşeyleri anlamaya başladığında tepe bulunur zaten. Millet bitcoini anlayasıya kadar fiyatı 70 bine geldi.  10 sene önce 1 dolardan satılan ürüne 50-60 bin doları acımadan bastı herkes. Tonlarca zararı olan var.demek ki birşeyleri ya erkenden anlayacaksın ya da hiç anlayamacaksın.

Yani fiyatlar dolar bazında xu100 için konuşuyorum 10-20 senelik grafiğe bakıyorum dibe yakın dipte dolanıyor, siz güven enflasyon diyorsunuz. O güven size geldiğinde zaten adamlar satacak tepeden malları.

Ben anlayamıyorum ki, yani ne bekliyorsunuz fiyatlar dipte olsun muaazam bir güven harika bir ekonomi olsun süper güç olalım ama borsamız o kadar ucuz olsun ki bütün herkes alsın sonra yükselsin herkes zengin olsun falan mı?

Yahu bu dünyada güvenin merkezi Amerika'da bankalar batıyor Detroit iflasını istemiş bir şehir harabeye dönmüş İngiltere'de hükümet kurulamıyor hangi güven ? Fiyatlar dipteyken size verecekleri tek şey korkudur güven arayan varsa boşuna beklemesin gidip dolar falan alırlar biraz buhran videosu biraz ekonomi çökecek falan izlerler.

Güven falan yok Tek guveneceginiz şey ongorunuz hisleriniz girişimci ruhunuz. 4-5 sene sonra nerede oluruz nasıl bir yere geliriz bunu tahmin edebiliyorsan zengin olabiliyorsun.

Para güveni sever buna katılmıyorum , para fırsatı sever. Fırsat nerede para oradadır. Para yanında güveni getirir. Nasıl kripto paralar çökerken piyasadan para çıkarken güvende gidiyorsa bu da öyledir. Şimdi herkes soruyor borsa İstanbul nasıl yükselebilir bu ortamda falan demek ki fırsat var para fırsata koşar bunuda kimse engelleyemez. Ülke bazında da bakalım Çin dediğimiz ülke bir fırsat yarattı dünya ekonomisini ele geçirdi.
halloweenn666
Member
**

View Profile
October 25, 2022, 10:08:41 AM

Sabah dolarla yatıp gece dolarla kalkanlar. Yok enflasyon yok risk yok ekonomi...Bu büyümeden sanayileşmeden büyük bir deve dönüşmeden pay alamazlar alamayacaklar.

Birikimlerini değerlendirmesini bilmeyenler, ülkesine güvenmeyenler, herşeyi temelde siyasetle yorumlayıp önündeki fırsatları görmeyenler bu pastadan pay alamaz.

Amerika büyürken nasdaq rekorlara giderken evlerinin garajlarını gıdayla doldurup kıyamete hazırlanıyorum diyen amerikalılar vardı onlar gibi, pay alamazlar alamayacaklar.

Kazananlar kimler olacak:

Sabırla bekleyenler
Birikimlerini devasa yatırımlarla katlayacak büyüyecek şirketlere yatırım yapanlar
Ticaret yapanlar
Korkmadan yatırım yapanlar
Büyümeye oynayanlar geleceği öngörebilenler.

Covid krizi çıktığında havayolları sektörü dip yaparken kıyamet geliyor herşey bitti diyenler değil havacılık sektöründe inanılmaz fırsat oluştu diyebilenler zengin oluyor olmayada devam edecek. Siz dolara dövize kuru gürültüye bakarken birileri geleceği satın almaya devam edecek. İlla birşeyleri anlamak illa birşeyleri neden böyle oluyor diye sormak yerine bırakın şimdi felaketi kıyameti de fırsatlara odaklanın.

enflasyon resesyon depresyon oldu olmaya devam edecek. amerika tarihinin en büyük deflasyonist çöküşü yaşanırken büyümeler çökmüş arz artmış herkez batarken geleceği gören anlamaya çalışan ve çalışkan olanlar herkesin öldük dediği anda 1930 yılında Rockefeller Center'ı inşa ediyordu.

Kazanmak için herkesin dinlediği herkesin anladığı yoldan değil kendi yolunuzdan gidin diyorum.
halloweenn666
Member
**

View Profile
November 04, 2022, 02:53:43 PM

Endeks şuan 4000 de birgün  100.000 puana geldiğinde bugun enflasyon çöküyoruz bitiyoruz diyenler o gün benim malları almak için yarışıyor olacak keyifle tabikide satacağım hepsine. Alanda kazansın efendim.

Artık bu işin gizlisi falanda kalmadı insanlara bu böyle olacak diye söylesek bile inanmıyorlar. Yapacak birşey yok bu türdeki insanlara. Ne diyelim.

Adam sabahtan akşama kadar dolar uçuyor cari açık enflasyonla hayat geçiriyor. Ya dostum öyle bir fakir kalacaksınız ki size dolar diyenlere nefretle bakacaksınız emin olun. THY alan adam parayı 5X yapmış adam hala dolar diyor cari açık artmış borsa cökekmiş ne diyorsun abi sen ya ne anlatıyorsun bana . Hangi masalı okuyorsun. Yapacak birşey yok gerçekten yok hepsine okuyacağız zirveden hisseleri galiba öyle geliyor. Hepsi de kuyruğa girecek 4-5 sene sonra abi ne diyeyim yani.

Abi tokat atan birileri de yok bunlara sağlam bir tokat yeseler uyansalar diyorum adam borsa niye yükseliyor diyor.  dalga mı geciyorsunuz. Güzel kardeşim sabahtan akşama kadar size dolar anlatıp konut balonu borsa çökecek diyenler var ya onlar bunları söylerken borsa dolar bazında son 6 ayda yüzde 70 getiri verdi. Asıl bırak herseyi geçtim bir trend çizgisini kırmak uzere USD bazında onu kirarsa siz seyredin filmi.
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
November 08, 2022, 11:14:32 AM

Endeks şuan 4000 de birgün  100.000 puana geldiğinde bugun enflasyon çöküyoruz bitiyoruz diyenler o gün benim malları almak için yarışıyor olacak keyifle tabikide satacağım hepsine. Alanda kazansın efendim.

Artık bu işin gizlisi falanda kalmadı insanlara bu böyle olacak diye söylesek bile inanmıyorlar. Yapacak birşey yok bu türdeki insanlara. Ne diyelim.

Adam sabahtan akşama kadar dolar uçuyor cari açık enflasyonla hayat geçiriyor. Ya dostum öyle bir fakir kalacaksınız ki size dolar diyenlere nefretle bakacaksınız emin olun. THY alan adam parayı 5X yapmış adam hala dolar diyor cari açık artmış borsa cökekmiş ne diyorsun abi sen ya ne anlatıyorsun bana . Hangi masalı okuyorsun. Yapacak birşey yok gerçekten yok hepsine okuyacağız zirveden hisseleri galiba öyle geliyor. Hepsi de kuyruğa girecek 4-5 sene sonra abi ne diyeyim yani.

Abi tokat atan birileri de yok bunlara sağlam bir tokat yeseler uyansalar diyorum adam borsa niye yükseliyor diyor.  dalga mı geciyorsunuz. Güzel kardeşim sabahtan akşama kadar size dolar anlatıp konut balonu borsa çökecek diyenler var ya onlar bunları söylerken borsa dolar bazında son 6 ayda yüzde 70 getiri verdi. Asıl bırak herseyi geçtim bir trend çizgisini kırmak uzere USD bazında onu kirarsa siz seyredin filmi.
Bol kazançlar dilerim size. Endeks puanının 100 bin olacağına gerçekten inanıyor musunuz? Endeks puanı 25 kat artarsa Türkiye dünyada ekonomide ilk 5 e falan girer herhalde. Dediğin olsun da malın satışın önemi yok. Ekonomik olarak güçlü ülke olmayı, kaybedeceğim fırsatların yerine yeğlerim. Usd düşeceğine ihtimal vermiyorum. Doların düşmesi veya TL güçlenmesi için şu anda pozitif bir tablo göremiyorum.
halloweenn666
Member
**

View Profile
November 08, 2022, 05:02:29 PM

Bol kazançlar dilerim size. Endeks puanının 100 bin olacağına gerçekten inanıyor musunuz? Endeks puanı 25 kat artarsa Türkiye dünyada ekonomide ilk 5 e falan girer herhalde. Dediğin olsun da malın satışın önemi yok. Ekonomik olarak güçlü ülke olmayı, kaybedeceğim fırsatların yerine yeğlerim. Usd düşeceğine ihtimal vermiyorum. Doların düşmesi veya TL güçlenmesi için şu anda pozitif bir tablo göremiyorum.

Sağol teşekkürler. 100 bin olcagına inanıyorum. Ayrıca ilk 5 ekonomiyi İngiliz bankası Standard Chartered 2030 tahmininde Türkiye'yi ilk 5 ekonomi arasında Rusya'yı ise 7.ekonomi olarak tahmin ediyorlar. Yani olabilir neden olmasın.

Mesele bu değil asıl mesele tüm bunlar olacakken bizim milletin dolar döviz dxy ekonomik kriz enflasyon ölüyoruz diyenlerin pesinden suruklenmesi çok acı biliyormusun ve uyandıklarında zirve bulunmuş olacak. Ve daha acısı ne biliyormusun bu milletin içinde kendini sekuler kesim olarak tanımlayan zeki olduğu iddaa edenler varya onlar bu sürecin sonunda en çok kaybedenler olacak. Çünkü tek yaptıkları şey dolar döviz enflasyon ve ekonomik kriz haberleri takip edip, seçimde saksıyı bile koysanız ona oy vereceğiz demek. Neyse borsa gider gideceği yere de. Konuşacak çok şey varda neyse. He ne diyorduk dolar ucaktı dimi de şey vardı birde gıda krizi varmış diyorlar
samaney
Member
**

Activity: 94
Merit: 10

View Profile
November 08, 2022, 08:03:21 PM

Sağol teşekkürler. 100 bin olcagına inanıyorum. Ayrıca ilk 5 ekonomiyi İngiliz bankası Standard Chartered 2030 tahmininde Türkiye'yi ilk 5 ekonomi arasında Rusya'yı ise 7.ekonomi olarak tahmin ediyorlar. Yani olabilir neden olmasın.

Mesele bu değil asıl mesele tüm bunlar olacakken bizim milletin dolar döviz dxy ekonomik kriz enflasyon ölüyoruz diyenlerin pesinden suruklenmesi çok acı biliyormusun ve uyandıklarında zirve bulunmuş olacak. Ve daha acısı ne biliyormusun bu milletin içinde kendini sekuler kesim olarak tanımlayan zeki olduğu iddaa edenler varya onlar bu sürecin sonunda en çok kaybedenler olacak. Çünkü tek yaptıkları şey dolar döviz enflasyon ve ekonomik kriz haberleri takip edip, seçimde saksıyı bile koysanız ona oy vereceğiz demek. Neyse borsa gider gideceği yere de. Konuşacak çok şey varda neyse. He ne diyorduk dolar ucaktı dimi de şey vardı birde gıda krizi varmış diyorlar

Dünya lideri olduğumuzu sanıyordum. İngiliz bankası Standard Chartered bir şey dedi mi neden bizden üstünler diye kabul ediyorsun? Aynı hesap. Almancılar geliyor bizden üstün batılılar da krizde üzülmeyin diyorlar, sizi sakinleştiriyorlar. Bu hesap o hesap.
mandown
Legendary
*

Activity: 1904
Merit: 1279

View Profile
November 26, 2022, 05:43:55 AM

Dolar artık hiçbirşeye tepki vermiyor bizim borsa resmen kriptonun ath dönemine benzemiş ne alırsan 2 günde kar yazıyor çeşmenin başı çoktan tutulmuş olmalı bir yere kadar bu kazançlara izin verirler diye düşünüyorum. Ömrü hayatımda birkaç kere bist'te işlem açtım birilerinin canı fena yanacak gibi duruyor ath'den ne alırsan al 2güne kalmaz kar alıyorsun.  Kur. korumalıdan bu tarafa ciddi bir yatırımcı geldiğine inanmaya başladım oradan çıkanlar nereye gidecek acaba yada kur korumalı işi bittiğinde bu para ne olacak?

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
halloweenn666
Member
**

View Profile
November 26, 2022, 12:43:24 PM
Last edit: November 26, 2022, 12:53:29 PM by halloweenn666

Dolar artık hiçbirşeye tepki vermiyor bizim borsa resmen kriptonun ath dönemine benzemiş ne alırsan 2 günde kar yazıyor çeşmenin başı çoktan tutulmuş olmalı bir yere kadar bu kazançlara izin verirler diye düşünüyorum. Ömrü hayatımda birkaç kere bist'te işlem açtım birilerinin canı fena yanacak gibi duruyor ath'den ne alırsan al 2güne kalmaz kar alıyorsun.  Kur. korumalıdan bu tarafa ciddi bir yatırımcı geldiğine inanmaya başladım oradan çıkanlar nereye gidecek acaba yada kur korumalı işi bittiğinde bu para ne olacak?

2000 yılı bist100 endeksi 35 gr altın ediyor
2022 yılı bist100 endeksi 4 gr altın ediyor

Benim hedefim 50 gr altın. Yani 12-13 kat yükseliş 1 kg altını 13 kg ya çıkarmak

Bitcoini bile geçer bu endeks bana göre . Bu benim hedefim almayan almasın almayin abi siz dolar uçacak ekonomi çökecek demeye devam edin.

BIST yukselisi kolay olmayacak düzeltmelere yıllara yayılacak ama 50 gr altin olduğunda bugün çöküyoruz diyenleri göreceğim ben
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
November 26, 2022, 11:41:07 PM

kimsenin kazancında gözümüz yok Allah daha çok versin güzel günlerde harcasın, arkadaşlar da kazandı
Yalnız dolarda ani bir yükseliş olur da borsa çakılırsa 2 günlük takastan çıkana kadar para pul olabilir, bütün kazanç gider zarar bile yazar, neticede kasa her zaman kazanır. bedava peynir meselesi...kurt kapanı olabilir temkinli olmaktan zarar gelmez. boşuna herkesi çekmiyorlardır borsaya, ben yeminliyim  Wink ytd

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
halloweenn666
Member
**

View Profile
November 27, 2022, 06:56:10 AM

kimsenin kazancında gözümüz yok Allah daha çok versin güzel günlerde harcasın, arkadaşlar da kazandı
Yalnız dolarda ani bir yükseliş olur da borsa çakılırsa 2 günlük takastan çıkana kadar para pul olabilir, bütün kazanç gider zarar bile yazar, neticede kasa her zaman kazanır. bedava peynir meselesi...kurt kapanı olabilir temkinli olmaktan zarar gelmez. boşuna herkesi çekmiyorlardır borsaya, ben yeminliyim  Wink ytd

Borsa İstanbul 3-4 yıldır ucuz. Bunu herkes söylüyor. Dolar bazında yatay alanda 3 tane dip yaptı şimdi yukarıya koptu. İlerleyen aylarda bu kopuş dolar bazlı grafikte sağa doğru düzeltme yapar mı yapar olabilir.

Kimsenin kimseyi çektiği yok. Eğer öyle olsaydı 3 yılda 4 mil. Kripto yatırımcısı olusurken borsa İstanbul'da 50 yılda oluşan yatırımcı sayısı 3 milyondur.

3 yılda kripto paralara 4 milyon yatırımcı
50 yılda borsaya 3 milyon yatırımcı

Kim kimi nereye çekmiş bu istatistikten belli oluyor aksine borsa diplerdeyken insanlara sürekli ekonomi battı bitti kıyamet cokuyoruz felsefeleriyle yogruldu ve hammaddesi pamuk olan dolar stokculugu yaşandı ülkemizde. Ucuz değil bedavaya giden dev şirketlere ortaklıktan mahrum bırakıldı. Covid çıktığında 10 liraya giden THY bugün 110 lira ise bunu bir sorgulamak lazım.

Silkeleme olacak mı olacak tabi milyonlarca insan zengin olamayacak inanmış sabırlı olanlar zengin olacak.

2000 yılında ilk 100 şirket değeri 35 gr altın ederken
2022 yılında ilk 100 şirket değeri 4 gr altın ediyorsa

Bunu bir sorgulamak lazım.

Oturup üzerine düşünmek felsefe yapmak neler olacağını anlamak için biraz kafa yormak lazım. Fırsatlar nedir ne değildir analiz etmek lazım.

Bunu yapmak lazım. Biraz sorgulamak biraz çabalamak hepsi bu. Biraz terlemeden araştırmadan hep hazır bilgiyle zengin olma çabası var.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
November 27, 2022, 07:27:56 AM

ben çevremde gördüğümü söylüyorum, kriptoda aradığını bulamayan herkes bist'e geçti artık eskisi gibi kripto yatırımcısı kalmadı. Bu forumda bile yorumları okursanız insanlar btc'de alım için 10k 8k falan bekliyor, malda olan sayısı iyice azaldı.
bist'te dolar bazlı artış olabilir evet ama önce tl bazında sermayeyi eritip ikinci bir ath yakalanabilir.
mesela şimdi herkesin keyfi yerinde, dolar 30-40 olsa borsa yüzde 50 çakılsa...icerdekiler batar, ona göre pozisyon alan elinde dolar olan malını 2x arttırır.
her çıkışın bir de inişi vardır, şahsen bu artışlar bana göre bir çeşit exitpump,  dediğim gibi olursa endeks 10k da olur ama dolar bazında birşey değişmez. yüklü alım yapılıyor sanılırken aslında yüklü çıkış da yapılıyor olabilir, kime satılıyor? yerliye...yabancı çıkınca da ucuz denilen ne varsa bedavaya iner, işte orada tekrar alım yapılabilir..
sadece fikir jimnastiği asla YTD

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1232

View Profile
November 27, 2022, 11:33:22 AM

Bana göre borsa istanbulda tren kaçtı bu saatten sonra girmenin bir manası yok. Kriptoda parasını kaptıranlar borsa İstanbul'a balıklama atladılar bazıları trene zamanında atladı ve kazanç elde etti fakat daha yükselecek diye bekleyenler oldukça fazladır en iyisi kar alıp çıkmaktır tabi ki de YTD. Kripto bu kadar düşmüşken fiyatlanan bir borsaya girmek bana göre değil ya oturup seyrediyorum finalde ne olacağı da az çok belli değil mi zaten Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 457

View Profile
November 27, 2022, 04:22:38 PM

ben çevremde gördüğümü söylüyorum, kriptoda aradığını bulamayan herkes bist'e geçti artık eskisi gibi kripto yatırımcısı kalmadı. Bu forumda bile yorumları okursanız insanlar btc'de alım için 10k 8k falan bekliyor, malda olan sayısı iyice azaldı.
bist'te dolar bazlı artış olabilir evet ama önce tl bazında sermayeyi eritip ikinci bir ath yakalanabilir.
mesela şimdi herkesin keyfi yerinde, dolar 30-40 olsa borsa yüzde 50 çakılsa...icerdekiler batar, ona göre pozisyon alan elinde dolar olan malını 2x arttırır.
her çıkışın bir de inişi vardır, şahsen bu artışlar bana göre bir çeşit exitpump,  dediğim gibi olursa endeks 10k da olur ama dolar bazında birşey değişmez. yüklü alım yapılıyor sanılırken aslında yüklü çıkış da yapılıyor olabilir, kime satılıyor? yerliye...yabancı çıkınca da ucuz denilen ne varsa bedavaya iner, işte orada tekrar alım yapılabilir..
sadece fikir jimnastiği asla YTD

Abi bilemedim ne yazık ki tam kripto ayı sezonuna girdiği zaman biraz para aktarsam biste iyi olacaktı. Sanki bizim borsa da balon gibi. Şuan orada da tren kaçtı bence.
Çünkü zamanında Sasa yi ben 8 TL den almıştım. Geçen baktın 160 TL olmuş. Epey uçurmuşlar. Tabi epey zaman önce almıştım ben.
Eğer olurda yeniden böyle şansımız olursa arsa alamıyorsam bistte uzun vadeli hisse alacağım..
Şuan o rüzgar geçti artık. Bence BIST çok şişik. Artık ele verme olayı olur. Bir de BIST kripto varlıklar gibi sert inip çıkmadığı için insanlar daha rahat yatırım yapıyor. Adam günlük en çok %10 kaybediyor. Kripto da ise daha feci.
ZekiBeyy
Hero Member

View Profile
November 27, 2022, 04:40:36 PM

Kur artmadığı için Kur Korumalı Mevduattan çıkıyor yatırımcılar dolayısıyla para oradan çıkıp borsalara akıyor gözüküyor. Yatırım yapmak isteyenler 5-10 bin lira gibi küçük meblağlar ile yatırım yaparak piyasayı gözlemleyebilir. Bana göre tren kaçtı diye bir durum söz konusu değil ve halen bu piyasa şartlarında çok ucuz olan hisselerde mevcut. Şirketleri incelemek kar zarar durumlarına tablolarına bakmak lazım, bazı hisseler aşırı balon dikkatli olmak gerekiyor biraz gözlem yapılarak kazanç elde edilebilir. Bekleyip biraz sert düşüşlerde bile hisse alınabilir tabi ki (YTD)

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
halloweenn666
Member
**

View Profile
December 01, 2022, 07:05:52 PM

2006 yılında tulum peynirini kg 5 liraya almıştım adını vermek istemedigim bir banka o senelerde 5 liraymis?

Yıl 2006
1 kg tulum peyniri = 1 adet x bankası hissesi yapıyormuş

Yıl 2022
1 kg tulum peyniri = 10-12 adet x baskası hissesi yapıyor.

Şimdi tulum peyniri 200 lira olmuş
bankanın hisse senedi fiyatı 15-20 lira

Beyler ya tulum peynirinin fiyatı balon,
 ya da bizim bankalar kelepir fiyata gidiyor.

Tulum peyniri 200 liraya geldiği bir ortamda dev şirketlerin bu fiyatlara gitmesi beni hala şok etmektedir.

Borsada primlenmis ve değerin kat kat üstünde olan kağıtlarda var ama prim yapmamış altın mahzeninde parıldayan bir inci gibi ışıldayan gelecekte bizi zengin edecek kağıtlarda var.

Borsaya birazda dolar bazlı hisselere birazda dolar bazlı bakın derim.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
December 01, 2022, 09:26:59 PM
Merited by mhanbostanci (1)

2006 yılında tulum peynirini kg 5 liraya almıştım adını vermek istemedigim bir banka o senelerde 5 liraymis?

Yıl 2006

Yıl 2022

Tulum peyniri 200 liraya geldiği bir ortamda dev şirketlerin bu fiyatlara gitmesi beni hala şok etmektedir.

Borsada primlenmis ve değerin kat kat üstünde olan kağıtlarda var ama prim yapmamış altın mahzeninde parıldayan bir inci gibi ışıldayan gelecekte bizi zengin edecek kağıtlarda var.

kağıt bölünüyor ondan olabilir mi?

halloweenn666
Member
**

View Profile
December 03, 2022, 09:13:49 PM

Yıl 2006

Yıl 2022

kağıt bölünüyor ondan olabilir mi?

Kim bölünüyor kim toplanıyor bilmiyorum ben olanı söylüyorum. O kadar takip etseydim waren Buffet olurdum
Jossque
Hero Member

Activity: 812
Merit: 1491

View Profile
April 07, 2023, 03:21:08 PM

BIST ile uğraşanlara bir sorum olacak.
Şuanda bildiğimiz gibi bir elektrikli araç furyası mevcut ve hem tesla hem de togg araçları bir sürü satış ve ön sipariş aldı.
Bu ne demek oluyor elektrik şarj istasyonu üretecek firmaların hissesinin tavan yapabileceği anlamına geliyor.
Bu firmaları bulmak için de bir araştırma yapmak lazım.Diğer bir konuda da bahsettiğim gibi aslında şuanda ön planda tek vestel ve zorlu şirketleri var.
Bu şirketlerin yanında bir kaç elektrik şarj istasyonu üretecek ve bu tarzda olan firmaların hissesini almak istiyorum.Belki içlerinde yeni halka arz olacak vardır.
Takip eden,ilgilenen arkadaşların da yorumlarını bekliyor olacağım.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
ZekiBeyy
Hero Member

View Profile
April 09, 2023, 01:54:46 PM

Borsamıza dolar bazlı bakacak olursak halen bir çok hissenin çok ucuz olduğu görülüyor fakat ülke para politikasında ciddi sıkıntılar var. Sürekli olarak yatırımcı kaybediyor özelliklede yabancı yatırımcı kaçarcasına çekiliyor. Ufak miktarlarda gözünüze kestirdiğiniz hisseler varsa alıp uzun vadeli beklenebilir.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀