Bitcoin Forum
May 02, 2024, 09:44:12 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Neye yatırım yapmalı ?
Döviz ( Dolar Euro) - 0 (0%)
Altın - 2 (10%)
Gümüş - 1 (5%)
Platin - 1 (5%)
Hisse Senetleri - 0 (0%)
Konut - 3 (15%)
Kripto Paralar - 12 (60%)
Araba - 1 (5%)
Total Voters: 20

Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Neye Yatırım Yapmalı ?  (Read 399 times)
xzone
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1482

View Profile
December 19, 2020, 03:43:02 PM

Ben nisan ayından beri hisse senetleriyle ilgileniyorum ve öyle büyük fırsatlar kaçırdım ki onları gördükçe hisse senetlerine ilgim arttı. İlk zamanların amatörlüğü yüzünden canım çok sıkıldı nereye yatırım yaparsanız yapın önceliğiniz bence sabretmek olmalı. Sabretmeyip çıktığım hisselerden x5 değer kazanan bile oldu. Hatta bi laf varmış onu da sonradan öğrendim. 'Borsa sabırsızların sabırlılara para kazandırdığı yerdir'  Cheesy

Bu söz birçok yatırım için geçerli aslında. Kripto paralarda da benzer manzaralar görüyoruz. Sabırsız bir şekilde yükseliş bekleyen, yüklü alım yapan herkes uzun vadede zarar ediyor. Ama alımlarını kademeli yapan ve sabreden kişiler her zaman kazanıyor. Aynı olay altın ya da konutta da oluyor.
Yıllar önce arsa almak için bütün parasını harcayıp kredi çeken bir arkadaşımın şu an o arsayı satması halinde borçlarını kapatıp benzer 10 tane arsa alma şansı var. Tabi arsa işinin incelikleri de daha farklı, belediyede tanıdığınız varsa doğru yatırım yapmak çok kolay oluyor Cheesy

Neye yatırım yaparsanız yapın acele etmeyin ve bütün paranızı Türk lirasına bağlamayın. En kötü yatırım bile boş durmaktan iyidir bu dönemde

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
1714643052
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714643052
Reply with quote  #2

1714643052
Report to moderator
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714643052
Hero Member
*

Ignore
1714643052
Reply with quote  #2

1714643052
Report to moderator
1714643052
Hero Member
*

Ignore
1714643052
Reply with quote  #2

1714643052
Report to moderator
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
December 19, 2020, 09:00:03 PM

Bu ara nakitte kalmak lazım bana göre. Her şeyin fiyatı şişmiş durumda. Kripto paralar, hisse senetleri, altın vs. nedense hepsinde bir düşüş bekliyorum. Tabiki sadece bekliyorum şu an ne zaman dediğim çıkarsa şaşıracağım kesinlikle.
gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
December 19, 2020, 10:58:52 PM

yatırım yapmamız için çok çeşitli seçenekler var ama tabi ki bunlardan önce bir neye yatırım yapacağımızı iyi belirlemek ve yatırım yapacağımız şeyi iyi araştırmak güvencelerini iyi belirlemek gidişatı iyi yorumlamak gerekli. bu da tabi ki elimizdeki paradan çok kafamızdaki kararlılık ve bilgi birikimi sonucu olacak şeyler.
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
December 20, 2020, 07:46:37 AM

Özellikle bu aşamada kriptoparalardan altcoinlere seçip yatırım yapmak bence mantıklı görünüyor, bunun dışında takip edilip sağlam temelli hisse senetlerini de toplamak lazım, şuan bist zirvede düşüş yakalanırsa değerlendirilebilir, yatırım tavsiyesi içermez
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
December 20, 2020, 08:00:10 AM

Özellikle bu aşamada kriptoparalardan altcoinlere seçip yatırım yapmak bence mantıklı görünüyor, bunun dışında takip edilip sağlam temelli hisse senetlerini de toplamak lazım, şuan bist zirvede düşüş yakalanırsa değerlendirilebilir, yatırım tavsiyesi içermez
sizce şu an altlara girmek mantıklı mı altların daha tam ivme kazanmadan treni yakalama mantığı ise dediğiniz doğrudur aksi takdirde altlar ağlatabilir.

Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
January 01, 2021, 09:37:42 AM

Dünya ekonomisi pandemi nedeniyle önünü göremez durumda aslında şuan ortalık toz duman neyin ne olduğu hasarın ne kadar olduğu çokta belli değil sis dağılıp toz duman ortadan kalktığında her şey çok daha iyi görülecek. O yüzden şu an en iyisi iyi bir analizden sonra çoklu yatırıma yönelerek risk dağıtmak olsa gerek.

furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
January 01, 2021, 12:07:46 PM

Ya o gün birkaç hisse btc kıyasladım marttan bugüne btc geride kalmış geldi bana hisselerden örneğin tesla hisselerri 100 dolarlardan 700 küsür dolarlara gelmiş tam 7 kat artmış böyle srtan ya da daha çok artan her türlü hisse var btc 5klardaydı 35klara gelmeli ki bir tesla kadar kar bıraksın ki artacak btcde girilir gibi btcye her yeni rekor gelecek
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
January 01, 2021, 03:03:13 PM

Bizim Türk insanı parayı bulunca direkt konutta değerlendiriyo ben olsam ben de öyle yaparım ama yok o yüzden elimdeki 3-5 kuruş parayı genelde dolar ve altında değerlendirmeye çalışıyorum kendi halimde  Cheesy

alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
January 01, 2021, 07:47:47 PM

Bizim Türk insanı parayı bulunca direkt konutta değerlendiriyo ben olsam ben de öyle yaparım ama yok o yüzden elimdeki 3-5 kuruş parayı genelde dolar ve altında değerlendirmeye çalışıyorum kendi halimde  Cheesy

Ben bu konutta parasını değerlendirenleri bir türlü anlamıyorum. Onun yerine dolarda biriktirmek daha mantıklı sizin gibi. Konut %30 artmışsa dolar %50’den fazla arttı. Alınan dövizler ile de eurobond alacaksın kar üstüne kar olacak. Konut sorun ya alırsın kiracıyla uğraşmak dert eve bir şey olur tadilat masrafı falan yani.
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
January 01, 2021, 09:59:13 PM

Israrla şuan tezos miktarını arttırmaya çalışıyorum, hala tezosun hakettiği değerim altında olduğunu ve bir altcoin boğasında 5-10x potansiyeli olduğunu düşünüyorum Smiley
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: