Bitcoin Forum
May 21, 2024, 01:38:16 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Cypherium (CPH) Fiyat Takibi Spekülasyon ve Tartışma  (Read 191 times)
edandrada (OP)
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
October 22, 2020, 08:48:49 PM

2 kez uzatılan ico 31 ekimde son bulacak. katılmak isteyenler.

https://saleinfo.cypherium.io/ adresinden alım yapabilirler. 1 cph 0.28 $

2018 yılında ilk ico yapmışlar. 2 senedir nadasta bekleyen bir proje. son aylardaki hype i görüp tekrar ico yapmaya karar vermişler diğer tokenler gibi.
Eğer doğruysa çok iyi partnerleri var. websitesinde belirtmişler. tokenler 6 ay kilitli kalıp, mainnet sürecinde yüzde 10 si ilk 2 ayda diğer yüzde 20si kalan 4 ayda da aylık yüzde 15 kilit kalkacak.

şahsı fikrim, basit nedenlerle uzatılan ico süreci olsun, ne kadar token satılıp ne kadar kaldığıyla ilgili bilgiyi hiç bir yerde bulamamak olsun, emin gün sirer in advisor larda görünüp de, iconun ilk günlerinde cph ile bağlantım kalmamıştır açıklaması olsun, negatif yönde izlenim yaratsa da, topluluğun kuvvetli olması, partnerler, ve bu fikirdeki tokenlerin yükselişi olumlu gözüküyor.

bir miktar yatırım yaptım ne olur ne olmaz diye. mainnet de dağıtılacak tokenlerda roi olur diye düşünüyorum.

ayrıca türkçe telegram kanalı da mevcut  https://t.me/cypheriumturkish

yenilmez86
Member
**

Activity: 1257
Merit: 43

View Profile
October 22, 2020, 10:22:43 PM

2 kez uzatılan ico 31 ekimde son bulacak. katılmak isteyenler.

https://saleinfo.cypherium.io/ adresinden alım yapabilirler. 1 cph 0.28 $

2018 yılında ilk ico yapmışlar. 2 senedir nadasta bekleyen bir proje. son aylardaki hype i görüp tekrar ico yapmaya karar vermişler diğer tokenler gibi.
Eğer doğruysa çok iyi partnerleri var. websitesinde belirtmişler. tokenler 6 ay kilitli kalıp, mainnet sürecinde yüzde 10 si ilk 2 ayda diğer yüzde 20si kalan 4 ayda da aylık yüzde 15 kilit kalkacak.

şahsı fikrim, basit nedenlerle uzatılan ico süreci olsun, ne kadar token satılıp ne kadar kaldığıyla ilgili bilgiyi hiç bir yerde bulamamak olsun, emin gün sirer in advisor larda görünüp de, iconun ilk günlerinde cph ile bağlantım kalmamıştır açıklaması olsun, negatif yönde izlenim yaratsa da, topluluğun kuvvetli olması, partnerler, ve bu fikirdeki tokenlerin yükselişi olumlu gözüküyor.

bir miktar yatırım yaptım ne olur ne olmaz diye. mainnet de dağıtılacak tokenlerda roi olur diye düşünüyorum.

ayrıca türkçe telegram kanalı da mevcut  https://t.me/cypheriumturkish

Boldladığım yerden sonrasını okumadım.. 6 ay sonra piyasanın ne olacağının garantisi yok zira..
Bthd
Legendary
*

Activity: 2254
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
October 22, 2020, 10:52:08 PM

Emin Gün Sirer advisor olarak bulunmuş projenin ilk başlangıcında daha sonra sanırım bir hack olayı sebebiyle ilk yatırımcıların ciddi para kaybetmesine sebep olmuşlar. Crunchbase üzerinden incelediğimde oluşturulmuş profilleri var ancak her hangi bir yatırım aldıklarına dair bilgi yok.

https://github.com/ico-check/ico-check/issues/27

Cypherium CRP is finally launching their Initial Coin Offering ICO originally planned for 2018, now! It will be a dual blockchain cryptocurrency, including a mineable proof of work chain!
I found this reported issue in GitHub, i want you to confirm if it refers to the same Cypherium you are actually promoting.
Link: https://github.com/ico-check/ico-check/issues/27
According to that issue, the project was hacked and some early investors lost their money.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
October 25, 2020, 07:04:35 PM

2018 den beri sürekli inatla deniyorlar projeyi hayata geçirebilmek için proje borsaya sağlam girebilir ya da tam tersi çöpte çıkabilir bakalım durum nasıl olacak merak ediyorum

edandrada (OP)
Member
**

View Profile
November 01, 2020, 08:55:44 PM

sonunda mainnet yaptılar.

15 kasımda da listelenecek borsaları açıklayacaklar. umarım hayal kırklığına uğratmazlar yatırımcılarını. 3 senedir bekleyen presale yatırımcılar var toplulukta.

muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
November 02, 2020, 01:21:39 PM

3 senedir bekleyen presale yatırımcılar var toplulukta.

Ne sabır varmış adamlarda. 3 yıl tokenin ne olacağını bilmeden beklemek de nereden baksan takdir edilecek olay.
Ama takımda 3 yıl iyi direnmiş eminim ne adamlar vardır  Grin Sabah akşam yardırmışlardır...
Bu haliyle yatırım yapmak için biraz peynir ekmek lazım.
edandrada (OP)
Member
**

View Profile
November 02, 2020, 08:11:47 PM

3 senedir bekleyen presale yatırımcılar var toplulukta.

Ne sabır varmış adamlarda. 3 yıl tokenin ne olacağını bilmeden beklemek de nereden baksan takdir edilecek olay.
Ama takımda 3 yıl iyi direnmiş eminim ne adamlar vardır  Grin Sabah akşam yardırmışlardır...
Bu haliyle yatırım yapmak için biraz peynir ekmek lazım.

tahminim adamlar 2 sene boyunca sabah akşam yattılar. şu defi çılgınlığı başladığı zaman 3 ay önce, dur bizim bir proje vardı onu süsleyip satalım tekrar dediler. öyle satışa çıktılar. çünkü çıkardıkları mainnet hala testnet ayarında. exchange açıklayacağız diyorlar, kimse inanmıyor.

DarkBioHazarD
Newbie
*

Activity: 46
Merit: 0

View Profile
December 11, 2020, 03:35:09 PM

Bir gelişme var mı
edandrada (OP)
Member
**

View Profile
December 11, 2020, 07:06:30 PM

yalan dolan var bolca

1) ilk kısım tokenler dağıtıldı. ikinci dağıtımlar 31 ekimde yapılacaktı. yapmadılar. listelenince dağıtacağız dediler. bütün dağıtım takvimi tekrardan düzenlendi.

2) 31 kasımda 3 büyük borsada listeleneceğiz dediler, listelenmedi. şimdi ceo sky, yıl sonunda kesinlikle bir exchange da listeleneceğiz diyor. büyük İhtimal listelenmeyecek, listelense bile dandik bir borsada listelenecek.

3) daha önce belirtmiştim son ico 3 kere uzatıldı saçma sapan nedenlerle. son iconun satış miktarları açıklandı. çok komik bir satış yapmışlar. milletin 1 saatte topladığını 3 ayda toplamışlar nerdeyse.

4) binance da AMA yapacağız dediler. günlerce reklam yaptılar. daha sonra belirtilen günde ama yapılmadı. nedeni : AMA günü pazartesiydi. pazartesi AMAya katılım az olur, cuma günü yapmaya karar verildi dendi. cuma günü oldu, 2 3 kişinin katıldığı çinde dandik bir websitesinin AMAsı yapıldı.

milleti aptal yerine koyuyorlar. gruplarda sesi çıkanları FUDcu diye mute ediyorlar. şahsen projeye yaptığım paranın kuş olup uçtuğu inancındayım. eğer olur da paramı kurtarabilsem dahi piyangodan para çıkmış gibi sevineceğim.

jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
December 11, 2020, 09:00:36 PM

Adamlar verdikleri sözün çoğunu yerine getirmemiş ki zaten. Piyasa biraz hareketlenince tekrar faliyete geçme kararı alıyorlar. Hiç güven vermedi. Emin gür abimiz projeden ayrılmışsa vardır bir bildiği.
DarkBioHazarD
Newbie
*

View Profile
December 11, 2020, 10:46:12 PM

Ama benim anlamadığım randstad gibi milyar dolarlık bir şirket ala ala bu adamlardan mı blockchain hizmeti alıyor ?
https://cloud.google.com/customers/randstad

Veya fed neden kendi sitesinde bu adamların teknolojisini inceliyor ?

https://www.federalreserve.gov/SECRS/2018/December/20181214/OP-1625/OP-1625_121318_133013_454044695698_1.pdf

Ekibe her şeyi eline yüzüne bulaştırdığı için çok tepkiliyim tıpkı bir dolandırıcılık şeması gibi çalışıyorlar ama yukardaki linklerde bahsi geçen konular kafamı karıştırıyor.
bobita
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1310

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 12, 2020, 02:38:03 PM

Ama benim anlamadığım randstad gibi milyar dolarlık bir şirket ala ala bu adamlardan mı blockchain hizmeti alıyor ?
https://cloud.google.com/customers/randstad

Veya fed neden kendi sitesinde bu adamların teknolojisini inceliyor ?

https://www.federalreserve.gov/SECRS/2018/December/20181214/OP-1625/OP-1625_121318_133013_454044695698_1.pdf

Ekibe her şeyi eline yüzüne bulaştırdığı için çok tepkiliyim tıpkı bir dolandırıcılık şeması gibi çalışıyorlar ama yukardaki linklerde bahsi geçen konular kafamı karıştırıyor.

Bu bilgilerden de sanki şu sonuç çıkıyor, teknik beceri ile ticari/girişimcilik becerisinin arasında herhangi bir korelasyon yok, blok zincirleri verimli ve nitelikli bulunduğu için ilgi görmüş ama proje girişim ve yönetimi konusunda net bir şekilde çuvallamışlar. Artniyet var mıdır, yok mudur orasını bilemem, hiç incelemedim, fikrim yok.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
edandrada (OP)
Member
**

View Profile
December 12, 2020, 06:38:10 PM
Last edit: December 13, 2020, 12:51:49 PM by edandrada

yukarıdaki iki haber de 2 3 senelik. hala ilgileri olduğunu hiç düşünmüyorum.

bu süreçte takım tam anlamıyla sadece yattı. piyasa biraz hareketlenince sebepsizce ikinci icoyu yaptılar.

DarkBioHazarD
Newbie
*

View Profile
December 13, 2020, 10:05:23 AM

Ben fed gibi randstad gibi kuruluşların emin olmadan böyle bir işe girişeceklerini sanmıyorum. Google cloud sayfasını baştan sona okudum randstad yetkilisinin bahsettiği doğrulamaları yapabilmesi için sistemin çalışıyor olması gerek. Adamlar yattıysa nasıl bir hizmet sunacak randstada ? Adamlar googleclouda gelip böyle böyle bir ihtiyacım var diyor googlecloudda cypheriumun hizmetini sunuyor.
Onu geçtim başka hangi projenin sistemi fedin resmi sitesinde incelenmiş ?
Ayrıca şu anda transactionlar microsof azure sunucusundaki 20 node tarafından doğrulanıyor.  ilerleyen süreçte ağın kararlı çalıştığını gördüklerinde topluluk nodeları kurulmaya başlanacak.
Ben bu projenin boş bir proje olduğuna kesinlikle inanmıyorum.
Borsada listelenip blockchainleri aktif olarak çalışmaya başlayınca suyun akıp yolunu bulacağını düşünüyorum. Bu proje kurumsal bir proje kurumsallarla çalışan bir proje bilmem ney finance gibi bir anda 100x yapıp dibe çakılacak bir proje değil.
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
December 15, 2020, 08:01:11 AM

problem token dağılımının b*k gibi olması. 900 milyon adet yatırımcılara, 1.6 milyar madencilere, 5.9 milyar kendilerine.

25 milyon dolar önceden toplanmış. bir posta daha toplamaya çalışıyorlar. başlangıçta bütün coinlerin sadece %1.5'i dolaşımda olacağı için ico fiyatının üstüne çıkabilir ama coinler her ay unlock oldukça fiyatı düşecektir.

piyasada oturmuş, kendini ispatlamış projeler varken böyle bir projeye yatırım yapmak kumar oynamaktan çok farklı değil.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: