Bitcoin Forum
March 28, 2024, 10:52:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Startup projelerinize destek veriyoruz  (Read 828 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

Activity: 3122
Merit: 1516

View Profile WWW
January 01, 2021, 12:21:51 PM
Merited by onurgozupek (5), Vispilio (4), lossnet (1), kriptokar (1), Heibo (1)

Değerli forum üyeleri,
Bir kaç yatırımcı arkadaşımla beraber bir ortak sermaye oluşturuyoruz.
2021 yılından itibaren, kripto para uzayına katkı verecek startup projelere melek yatırımcılar olarak destek verme kararı aldık.

Startup projelere verebileceğimiz destekler:
Alan adı tescili
Hosting
SSL sertifikası
Sanal sunucu
Linux tabanlı sunuculara işletim ve güvenlik desteği
mysql, postgresql veritabanlarına destek
Web sunuculara performans optimizasyonu
web sitelerine performans optimizasyonu
web sitelerine search engine optimizasyonu
Teknik danışmanlık
Şirketleşme sürecinde ortaklık
Yönetim danışmanlığı
Mentorluk

Projelerde aranan kriterler:
Proje fikri, kripto para uzayına bir katı vermeyi hedefleyen bir fikir olmalıdır.
Mümkünse özgün olmalıdır ama olmayabilir de.
Proje illaki blockhain teknolojisini bir yerinde kullanmak zorunda değildir ancak hedef kitlesi kripto para uzayını oluşturan topluluk olmalıdır.
Proje hayata geçtiğinde bir ihtiyacı karşılıyor olmalıdır.
Projenin hayata geçmesi için kaç kişilik bir ekip ile ne kadar süre çalışılacağı ortaya konmalıdır.
Hal hazırda bir ekip varsa ekip hakkında bilgi verilmelidir.
Proje hayata geçtikten sonrası için, 1-3-5 yıllık gelişme planı olmalıdır.
Projenin ikamesi ve gelişimi için kaç kişilik bir ekiple devam edilmesi gerektiği ortaya konmalıdır.
Projenin bir gelir modeli olmalıdır,
site tutarsa reklam geliri olabilir cümlesi, ortaya konmuş bir gelir modeli değil, bir temennidir.
Projenin 1-3-5 yıllık gelişimle ulaşacağı olası gelirler dayanaklı olarak sunulmalıdır.

Yatırım alabilecek örnek proje fikirleri:
Kripto para ile fatura ödeme servisileri.
Kripto para ile alışveriş yapılabilecek siteler.
Farklı konularda Türkçe bilgi tabanı siteleri.
E-Learning projeleri.
Uzaktan destek projeleri.
Çağrı merkezi projeleri.
Bir yazılım geliştirme gerektirmeyen akıllı entegrasyon projeleri.
Lojistik, organizasyon fikirleri.
Son kullanıcıya online hizmet verebilecek servisler.

İletişim için : yatirim @ para.com.tr
Forumdan iletişim için bana özel mesaj yazabilirsiniz.

Oturup bu kadar hazırlık yaptıktan sonra whitepaper yazar ICO yaparım eleştirisi ile gelecek dahiler için yazıyorum: Buyurun sahne sizin, uzay orada...
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711623171
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711623171
Reply with quote  #2

1711623171
Report to moderator
1711623171
Hero Member
*

Ignore
1711623171
Reply with quote  #2

1711623171
Report to moderator
1711623171
Hero Member
*

Ignore
1711623171
Reply with quote  #2

1711623171
Report to moderator
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
January 01, 2021, 12:29:02 PM

rezerve.
Vcob92
Member
**

Activity: 210
Merit: 30

View Profile
January 01, 2021, 03:56:55 PM

Mail attım hocam. En azından aklımdakilere, fikirlerinizi almış olurum Smiley
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1316
Merit: 964

View Profile
January 01, 2021, 04:22:52 PM

Hocam selamlar.

Amerika Birleşik Devleti vatandaşı olmayan kişilerin projelerin erken katılımcısı olmak için melek yatırımcı & akredite yatırımcı olma zorunluluğu var mıdır?
Türkiye'de melek yatırımcı olan bir kişi Amerikan kanunlarına göre -accredited investor- sayılmakta mıdır?
Kripto startuplarına yatırım yapmış biri ve SAFT anlaşmasını imzalamış biri bunu kendi devletine bildirmek zorunda mıdır?
SAFT anlaşmaları, anlaşmayı imzalayan kişinin ülkesine bildirilir mi?
Melek yatırımcı olmayan biri SAFT anlaşması imzalayabilir mi?

Ayrıca, bir melek yatırımcıysanız bana telegram @lachry92 adresinden ulaşabilir misiniz ya da Telegram'ınızı bırakın ben size ulaşayım? Teşekkürler.
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
January 01, 2021, 04:59:41 PM

Hocam selamlar.

Amerika Birleşik Devleti vatandaşı olmayan kişilerin projelerin erken katılımcısı olmak için melek yatırımcı & akredite yatırımcı olma zorunluluğu var mıdır?
Türkiye'de melek yatırımcı olan bir kişi Amerikan kanunlarına göre -accredited investor- sayılmakta mıdır?
Kripto startuplarına yatırım yapmış biri ve SAFT anlaşmasını imzalamış biri bunu kendi devletine bildirmek zorunda mıdır?

Hazır melek yatırımcı demişken bir sorayım, teşekkür ederim.

Türkiyede akredite yatırımcı diye bir kimlik yok.
Cebinde parası olan herkes bir şirket kurulurken sermaye koyup bu şirkete ortak olabilir.
Bizim mevzuatımızda bu Bireysel Katılım Yatırımcısı olarak geçiyor.
Belli bir takım kısıtlamalar var. BKY lerin yatırım yaptıkları şirkette hakim ortak olmaması gerekmekte. (maksimum %49 ortak olabiliyorlar.)

Birde Bireysel Katılımcı Ağları var. Bunlar bu bireysel katılımcıların bir araya gelerek oluşturdukları dernek vari sivil toplum kuruluşları.
Ve bunlar hazine tarafından denetime tabi. Çok paran varsa ve suyun başına oturayım diyorsan yatırımcı olarak gidip bunlara üye oluyorsun. Bir düzine kadar bu şekilde oluşum var.
Yatırımcı arayan startup lar önce bunların kapısını çalıyor.

SAFT ise bambaşka bir olay, bir şirket sınırlı süreli ve geri alım garantili olarak bir token çıkarıyor. sen yatırımcı olarak buna yatırım yapıyorsun.
Misal Hede Steak House diye Amerikada bir yerde bir lokanta açacaksın, yasal bir şirketsin. Sermayenin %25 ini temsil eden x miktarda token çıkarıyorsun, anonim yatırımcılar bu tokeni alarak şirketine yatırım yapıyor.
ICO ise tamamen yalan! yatırımcıdan parayı topluyorsun. Yasal olarak dağıttılan TOKEN ile reel şirketin hiç bir bağı yok.

Gelelim ülkemizdeki uygulamaya, kurulmamış şirkete ortaklık diye bir kavram yok ancak bizde Ön Şirket diye bir sözleşme türü var. Sözleşme imzasına müteakip ortaya çıkan bu oluşuma da Kurucular ortaklığı deniyor. Bir nevi adi ortaklık oluyor bu.
Lachrymose
Hero Member

View Profile
January 01, 2021, 05:23:06 PM

Hocam selamlar.

Hazır melek yatırımcı demişken bir sorayım, teşekkür ederim.

Türkiyede akredite yatırımcı diye bir kimlik yok.
Cebinde parası olan herkes bir şirket kurulurken sermaye koyup bu şirkete ortak olabilir.
Bizim mevzuatımızda bu Bireysel Katılım Yatırımcısı olarak geçiyor.
Belli bir takım kısıtlamalar var. BKY lerin yatırım yaptıkları şirkette hakim ortak olmaması gerekmekte. (maksimum %49 ortak olabiliyorlar.)

Birde Bireysel Katılımcı Ağları var. Bunlar bu bireysel katılımcıların bir araya gelerek oluşturdukları dernek vari sivil toplum kuruluşları.
Ve bunlar hazine tarafından denetime tabi. Çok paran varsa ve suyun başına oturayım diyorsan yatırımcı olarak gidip bunlara üye oluyorsun. Bir düzine kadar bu şekilde oluşum var.
Yatırımcı arayan startup lar önce bunların kapısını çalıyor.

SAFT ise bambaşka bir olay, bir şirket sınırlı süreli ve geri alım garantili olarak bir token çıkarıyor. sen yatırımcı olarak buna yatırım yapıyorsun.
Misal Hede Steak House diye Amerikada bir yerde bir lokanta açacaksın, yasal bir şirketsin. Sermayenin %25 ini temsil eden x miktarda token çıkarıyorsun, anonim yatırımcılar bu tokeni alarak şirketine yatırım yapıyor.
ICO ise tamamen yalan! yatırımcıdan parayı topluyorsun. Yasal olarak dağıttılan TOKEN ile reel şirketin hiç bir bağı yok.

Gelelim ülkemizdeki uygulamaya, kurulmamış şirkete ortaklık diye bir kavram yok ancak bizde Ön Şirket diye bir sözleşme türü var. Sözleşme imzasına müteakip ortaya çıkan bu oluşuma da Kurucular ortaklığı deniyor. Bir nevi adi ortaklık oluyor bu.

SAFT anlaşması şirketle alıcı arasında -X tarihinde teslim edilme koşuluyla, %Y indirimle, Z kişisi olarak token satın aldığına dair- bir anlaşma. Ancak çoğu SAFT metninde akredite yatırımcı yazıyor, bazıları akredite yatırımcı ya da Amerikan vatandaşı olmayan yazıyor ama aşağıda yine akredite yatırımcılarla ilgili birsürü kısıtlamadan bahsediliyor.

Siz crypto startuplarına yatırım yapmayı planlayan bir melek/ler olarak hiç bir seed-private saleye katılım yaptınız mı? SAFT anlaşması imzaladınız mı?

THIS SIMPLE AGREEMENT FOR FUTURE TOKENS
https://www.sec.gov/Archives/edgar/data/1693656/000110465919039476/a18-15736_1ex1a3hldrsrtsd1.htm

Benim anladığım kadarıyla ABD vatandaşı değilsem akredite yatırımcı olmam gerekmiyor ama bir proje ile konuştum ve akredite olmam gerektiğini söylediler. Bir şey anlamış değilim.

Teşekkürler.
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
January 01, 2021, 05:37:35 PM

SAFT anlaşması şirketle alıcı arasında -X tarihinde teslim edilme koşuluyla, %Y indirimle, Z kişisi olarak token satın aldığına dair- bir anlaşma. Ancak çoğu SAFT metninde akredite yatırımcı yazıyor, bazıları akredite yatırımcı ya da Amerikan vatandaşı olmayan yazıyor ama aşağıda yine akredite yatırımcılarla ilgili birsürü kısıtlamadan bahsediliyor.

Siz crypto startuplarına yatırım yapmayı planlayan bir melek/ler olarak hiç bir seed-private saleye katılım yaptınız mı? SAFT anlaşması imzaladınız mı?

Teşekkürler.

Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında bu tür bir katılım yapılmadı ancak gruptakiler kendileri hal hazırda bir çok faal şirkete ortak durumundalar.
Ben gruba bir sunum yaparak bu şekilde yatırım fırsatlarının değerlendirilebileceğini anlattım ve bir araya geldik.
Potansiyel gördüğümüz projelere şirketleşme aşamasında iken sermaye, danışmanlık ve network desteği vererek ortak olma niyetindeyiz.
Lachrymose
Hero Member

View Profile
January 01, 2021, 05:57:11 PM

Teşekkürler.

Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında bu tür bir katılım yapılmadı ancak gruptakiler kendileri hal hazırda bir çok faal şirkete ortak durumundalar.
Ben gruba bir sunum yaparak bu şekilde yatırım fırsatlarının değerlendirilebileceğini anlattım ve bir araya geldik.
Potansiyel gördüğümüz projelere şirketleşme aşamasında iken sermaye, danışmanlık ve network desteği vererek ortak olma niyetindeyiz.

Anladım, cevapladığınız için teşekkür ederim.
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
January 01, 2021, 06:48:29 PM

Bende anladım. Smiley
Ancak konuyu okuyanlar durumu anlamayacaktır bu nedenle açıklama gereği duyuyorum.
Burada iki şapka ile sorular soruyorsunuz. Hem yatırımcı hem startup sahibi.

Yatırımcı şapkanız ile bir oluşuma ortak olmak istemişsiniz. Size ya ABD de akredite yatırımcı olmalısın yada ABD vatandaşı olmamalısın demişler.
Bu doğal. ABD de SEC bu işlere de maydonoz olmaya çalışıyor. Hatta bu konuda SAFT sözleşmelerinin yasal geçerliliği konusunda SEC e raporlar hazırlanıp veriliyor. Durum karışık biraz.

Startup sahibi olarak ta çapımızı tartmaya çalışıyorsunuz. Smiley Bunada cevabım net: Parayla imanın kimde olduğu belli olmaz.
Önce bir fikrinizi veya yatırım almak istediğiniz projeyi bize bir mail atarak tanıtın. Beklentilerinizi ihtiyaçlarınızı belirtin (sermaye, mentorluk, danışmanlık..)
Bizde kendi içimizde bir değerlendirelim, ne katkı verebiliriz ona bir bakalım.
Lachrymose
Hero Member

View Profile
January 01, 2021, 07:16:23 PM
Last edit: January 01, 2021, 07:55:15 PM by Lachrymose

Bende anladım. Smiley
Ancak konuyu okuyanlar durumu anlamayacaktır bu nedenle açıklama gereği duyuyorum.
Burada iki şapka ile sorular soruyorsunuz. Hem yatırımcı hem startup sahibi.

Yatırımcı şapkanız ile bir oluşuma ortak olmak istemişsiniz. Size ya ABD de akredite yatırımcı olmalısın yada ABD vatandaşı olmamalısın demişler.
Bu doğal. ABD de SEC bu işlere de maydonoz olmaya çalışıyor. Hatta bu konuda SAFT sözleşmelerinin yasal geçerliliği konusunda SEC e raporlar hazırlanıp veriliyor. Durum karışık biraz.

Startup sahibi olarak ta çapımızı tartmaya çalışıyorsunuz. Smiley Bunada cevabım net: Parayla imanın kimde olduğu belli olmaz.
Önce bir fikrinizi veya yatırım almak istediğiniz projeyi bize bir mail atarak tanıtın. Beklentilerinizi ihtiyaçlarınızı belirtin (sermaye, mentorluk, danışmanlık..)
Bizde kendi içimizde bir değerlendirelim, ne katkı verebiliriz ona bir bakalım.

Hayır, sizi tartmadım ve bir startupum yok ancak ben de sizin gibi crypto startuplarına yatırım yapmak için projelerle ilgilenen biriyim ve bunun için bazı projeler ile görüşme yapıyorum. Bu görüşmeler sonucunda birçok hukuksal farklılıklarla karşılaştığım için kafam biraz karışık ve belki bir bilen vardır diye forum üzerinde araştırma yapıyorum. Kimi projeler yatırımcının akredite yatırımcı ya da ABD dışında olması gerektiğini söylerken, kimi projeler ise yatırımcılarının her koşulda akredite yatırımcı olması gerektiğini söylüyor ancak sorun şu ki bu akreditasyon kime ve neye göre?

Covalent, yatırımcılarının tamamının ABD dışında ve akredite olmayan kişilerden oluştuğunu söylerken; Boson protocol yatırımcılarının tamamının akredite yatırımcı olduğunu ve yatırım yapmak için benim de akredite yatırımcı olmam gerektiğini söylüyor ancak bu akreditasyon, neyin akreditasyonu? Ben Türkiye'de melek olduğumda aynı zamanda ABD'de de melek sayılmıyorum ki? Biri 1 milyon TL sermaye gerekiriyor, öteki 1 milyon USD sermaye + 200 bin dolar yıllık gelir gerektiriyor.

Bence Türk biri için akredite olmak şart değil ama piyasanın kafası bu konularda çok karışık. Bilen de yok. Tecrübe ederek öğreneceğiz.
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
January 03, 2021, 09:29:12 AM

@Lachrymose Kafa karışıklığı olması çok doğal.
Startup lar fiziken bulundukları ülkenin yasalarına göre hareket etmek durumunda.
Melek yatırımcının akreditasyonu konusu ülkeden ülkeye değişiyor. Aslında bu resmi bir kimlik değil. (en azından ülkemizde)

10 yatırımcı bir araya gelip Öz hakiki Melek yatırımcılar derneğini kurup Hazineye bildirim yaparız.
Sonra biraz para harcayıp webrazzi ve benzeri sitelerde de haber yapılmasını sağlarız.
Türkiyedeki Teknopark yönetimlerine haber salarız biz burdayız diye.
Son olarak bir kaç etkinlik düzenleyip 2 - 3 başarılı işe kazaen yatırım yapmayı başarmış yatırımcıyı konuştururuz.
Bu etkinliklerde millet birbirine kartını verir al sana network.
Bu derneğe üye olan bu yatırımcılar da Akredite yatırımcı olur doğal olarak.

Yani Türkiyede işler böyle yürüyor.
ABD de belki bu işi bir standarta bağlayıp en az bu kadar para sahibi olma, şu kadar şirkete hal hazırda ortak olma gibi kriterler konmuştur.

Ben geçtiğimiz yıllarda bir çok girişime ICO öncesi private sale den yatırım yaptım. Bu durumlar ile karşılaştım ama Türk vatandaşı olduğum için sorun yaşamadım.
Ama bunlardan 2 si hariç hiç birinde resmi bir sözleşme olmadı.
Yatırım yaptığınız startup ın bulunduğu ülke önemli.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 2563

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
January 03, 2021, 10:55:32 AM

Ben geçtiğimiz yıllarda bir çok girişime ICO öncesi private sale den yatırım yaptım. Bu durumlar ile karşılaştım ama Türk vatandaşı olduğum için sorun yaşamadım.
Ama bunlardan 2 si hariç hiç birinde resmi bir sözleşme olmadı.
Yatırım yaptığınız startup ın bulunduğu ülke önemli.

Zaten yaşanan sıkıntı ABD menşeili startup'larla ilgili. Kuralar her bir startup için farklılık gösteriyor. Akredite yatırımcı kimliğini şart koşan projelere erken yatırım gerçekleştirebilmek için formüller arıyoruz. Bir yatırımcının çok büyük zararlar görmesini hedefleyerek akredite olma kriterlerini limitlendirmişler.  Aslında şimdilik yapmaya çalıştığımız şey herkesin kendi cüzdanlarını kullanarak erken yatırım dönemlerine katılmasını sağlamak. Bazı durumlarda alt limitler tek kişi için yüksek olabiliyor (50k $ / 100k $).  Ekiplerle anlaşarak bir şirket gibi hareket edip limiti 5-6 cüzdana bölerek bu sorunu çözüyoruz. Bölmeyecek projelerde de muhtemelen multisig çözümüne yöneleceğiz.

İleriye dönük farklı fikirler de var ancak henüz startup denemeyecek kadar kişiseller.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
guardian55
Newbie
*

Activity: 21
Merit: 0

View Profile
January 04, 2021, 05:08:44 AM

Neden sadece kripto para uzayı? Proje geliştirmesi zor bir alan. Çok daha kolay sektörler mevcut değil mi?
kriptokar
Full Member

Activity: 651
Merit: 117

EscrowDapp.com

View Profile
January 06, 2021, 04:14:00 PM

Rezerve

🤝 Use EscrowDapp To Avoid Scammers 🤝
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
January 10, 2021, 09:40:08 AM
Merited by Bthd (1)

Değerli forum sakinleri,

Bu güne kadar 9 startup bize ulaşmış durumda.
Ancak,
Bazıları sadece fikir,
bazıları fikri hayata geçirmiş ama bir gelir modeli tasarlamamış.
bazıları projeyi tamamlamış ama beklediği büyümeyi sağlayamamış ve komiktir yatırım alırsa projeyi nasıl büyüteceğini bilmiyor.
bazıları projeyi %90 tamamlamış ama gelir modelinin işlemesini bekleyecek mecali kalmadığı için bize devir edip bırakmak istiyor.
bazıları projeyi yapmış bitirmiş zaten incelediğimde bir yatırımcıya ihtiyacı olmadığını görüyorum.

9 başvuru içinde yatırımcılara sunulan 3 proje oldu.

1. Proje için şirketleşme için gerekli sermaye, şirketin istihdam ihtiyacı, gelişim planı sunuldu yatırımcılardan cevap bekleniyor.

2. Proje için (ki aslında sadece fikir idi.) Fikirin satın alınıp yatırımcılardan birinin şirketinde ek hizmet olarak sunulması durumu değerlendiriliyor.

3. Proje için Fikir babasının 18 yaşını doldurmasını bekleyeceğiz. Fikrin satın alınması teklifimizi kabul etmediler.
Kendilerine projede kullanılacak bir dizi alan adının tescili için aracılık ettik. (Alan adları babasının üstüne tescil edildi.)
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2016
Merit: 1598

View Profile WWW
January 10, 2021, 03:32:36 PM

Türkiye'nin çok ihtiyacı olan harika bir girişim @mhanbostanci'yı tebrik ediyorum böyle bir çalışmaya başladığı için,

aradığınız kriterlere çok uygun bir projeyle ilgili e-mail'ı gönderdim Murathan hocam, değerlendirmelerinize sunuyorum.

thinkinger
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile WWW
February 14, 2021, 07:28:49 PM

başarılar dilerim. benim de projem var ama olgunlaşmadı. olursa haber veririm. Ama destek fikriniz gercekten iyi olmuş.

.██████████   bitfons.in- Cryptocurrency Exchange - 10 coins███████.
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
February 14, 2021, 09:10:20 PM
Last edit: February 15, 2021, 02:14:16 PM by mhanbostanci
Merited by Vispilio (1)

@Vispilio dan detayları öğrendikten sonra gördüm ki aslında proje geldiği nokta itibariyle bizim katkımıza ihtiyaç duymuyor.
Ekip arkadaşları ile birlikte zaten gayet derli toplu düzgün bir şekilde hazırlık yapmışlar.
Bir kaç noktada kendilerine önerilerde bulundum sadece.
Projelerinde başarılar diliyorum.

Türkiye'nin çok ihtiyacı olan harika bir girişim @mhanbostanci'yı tebrik ediyorum böyle bir çalışmaya başladığı için,

aradığınız kriterlere çok uygun bir projeyle ilgili e-mail'ı gönderdim Murathan hocam, değerlendirmelerinize sunuyorum.

Heibo
Member
**

Activity: 125
Merit: 22

bestcrypto.shop

View Profile
February 15, 2021, 12:21:14 PM

Bir mail gönderdik. Olumlu-olumsuz dönüş yapacağınızdan hiç şüphemiz yok Smiley Kolaylıklar dilerim.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
SEMrush   ● Moz License KeysEverything is hereBest Crypto Shop ║ ● AdobeWebmoney  ● Canva  ● Happy Customers
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
February 15, 2021, 11:01:21 PM

Bir mail gönderdik. Olumlu-olumsuz dönüş yapacağınızdan hiç şüphemiz yok Smiley Kolaylıklar dilerim.

Merhabalar,
Mail'de bilgilerini verdiğiniz projeyi inceledim.
Modeli baştan bu şekilde kurguladığınız için bu yapıyı çok büyütemezsiniz.
Ürün / hizmet sayısı kısıtlı. Bu nedenle bir yatırıma ihtiyacınız bulunmuyor.
Yardıma ihtiyacınız olduğunu düşündüğüm teknik konularla ilgili olarak da mail'de detay bilgi verdim.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: