Bitcoin Forum
April 24, 2024, 06:50:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: airdrop hakkında  (Read 267 times)
rdcould (OP)
Jr. Member
*

Activity: 49
Merit: 2

View Profile
January 10, 2021, 11:11:48 AM

Biraz araştırdım ve anladığım kadarıyla yeni kripto paralar çıktığında tanıtılması için ücretsiz dağıtılması olayı fakat bu airdropları nerden takip edebiliriz acaba? Biraz buradan baktım bulamayınca internetten okudum.

Ayrıca konuyla ilgili değil fakat borsa siteleri kimlik istiyor, bu yüzden borsa hesabım yok sadece cüzdanlarım var. Sanırım bu airdroplar oralardan dagıtılıyor. Nedense kimlik konusunda içim rahat değil.  Cheesy
1713984641
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713984641
Reply with quote  #2

1713984641
Report to moderator
1713984641
Hero Member
*

Ignore
1713984641
Reply with quote  #2

1713984641
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713984641
Hero Member
*

Ignore
1713984641
Reply with quote  #2

1713984641
Report to moderator
1713984641
Hero Member
*

Ignore
1713984641
Reply with quote  #2

1713984641
Report to moderator
1713984641
Hero Member
*

Ignore
1713984641
Reply with quote  #2

1713984641
Report to moderator
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
January 10, 2021, 11:53:55 AM

Gizliliğiniz önemlidir, bir yeni başlayan olarak kimlik bilgilerinizi borsalarla paylaşmak istememenizi taktir ediyorum. Çoğu kişi verilerinin ne kadar değerli olduğunun farkında değildir. Kendi cüzdanlarınız gerçekleştireceğiniz tüm işlemler için yeterlidir bazı borsalarda belli limitlere kadar kimlik bilgisi paylaşmadan işlem yapmanıza izin verirler. Başlangıçta bir bitcoin ve ethereum cüzdanı edinmeniz yeterli olacaktır.

Her yeni gelişen teknolojide olduğu gibi kripto paralar da ekosistem içerisinde bir şeyler üreterek katkıda bulunanlara karşı oldukça bonkördür. Airdrop gibi etkinliklerle bir şeyler elde etme ihtimaliniz artık piyangodan para elde etmek gibi düşük bir ihtimal. Airdrop için harcayacağınız vakti kendinizi belirli alanlarda geliştirmeye ve bir ürün ortaya çıkarmak için harcarsanız getirileri çok daha tatminkar olacaktır (maddi/manevi).

Yine de tanıtım kampanyalarına katılarak gelir elde etmek hala mümkün. Services yada bounties bölümleri üzerinden kendinize uygun işler arayabilirsiniz. Tanıtım kampanyalarına katılmak istiyorsanız Ocak- Şubat - Mart ayları için hazırladığım liste mevcut. Başlıkta daha eski dökümanları da bulabilirsiniz.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
rdcould (OP)
Jr. Member
*

Activity: 49
Merit: 2

View Profile
January 10, 2021, 12:42:17 PM

Gizliliğiniz önemlidir, bir yeni başlayan olarak kimlik bilgilerinizi borsalarla paylaşmak istememenizi taktir ediyorum. Çoğu kişi verilerinin ne kadar değerli olduğunun farkında değildir. Kendi cüzdanlarınız gerçekleştireceğiniz tüm işlemler için yeterlidir bazı borsalarda belli limitlere kadar kimlik bilgisi paylaşmadan işlem yapmanıza izin verirler. Başlangıçta bir bitcoin ve ethereum cüzdanı edinmeniz yeterli olacaktır.

Her yeni gelişen teknolojide olduğu gibi kripto paralar da ekosistem içerisinde bir şeyler üreterek katkıda bulunanlara karşı oldukça bonkördür. Airdrop gibi etkinliklerle bir şeyler elde etme ihtimaliniz artık piyangodan para elde etmek gibi düşük bir ihtimal. Airdrop için harcayacağınız vakti kendinizi belirli alanlarda geliştirmeye ve bir ürün ortaya çıkarmak için harcarsanız getirileri çok daha tatminkar olacaktır (maddi/manevi).

Yine de tanıtım kampanyalarına katılarak gelir elde etmek hala mümkün. Services yada bounties bölümleri üzerinden kendinize uygun işler arayabilirsiniz. Tanıtım kampanyalarına katılmak istiyorsanız Ocak- Şubat - Mart ayları için hazırladığım liste mevcut. Başlıkta daha eski dökümanları da bulabilirsiniz.

Merak etmiştim yine de boş zamanımda biraz bakacağım merakım gitsin diye. Tabii diğer konuları araştırmaya, öğrenmeye devam edeceğim. Öğrenci olduğum için çok fazla zaman ayırmak yanlış olur dediğiniz gibi. Teşekkürler.   Smiley
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
January 12, 2021, 10:28:26 AM

merhaba eskiden çok popülerdi ancak günümüzde pek olmasa da genelde para kazandıran airdroplar borsa yada swap sitelerinin kullanıcılarına dağıttığı bir ödül olarak devam ediyor eskisi gibi ethereum adresimi vereyim form doldurayım onlar bana token göndersin devri bitti

ayrıca bir alternatif olarak düşünürseniz forumda yazdıkça üyeliğinizin seviyesini yükseltebilirsiniz bunu da genel kısımda bulabilirsiniz. üyeliğinizin seviyesini yükselttiğiniz taktirde bazı bounty denilen kampanyalardan farklı şekilde airdrop mantığında ama sizin emeğinizin karşılığı olarak yine tokenleri kazanabilirsiniz.

bunun için size tavsiyem foruma olumlu katkıda bulunup en az 10 merit toplamanız ve bu meritleri topladıktan sonra yaklaşık 2.5 forumda aktif olarak yazarlığa devam etmeniz. bu şartları sağladığınızda ( 60 activity, 10 merit) member üyelik statüsüne kavuşursunuz. daha sonra Bountites kısmından araştırdığınız bir bountye girerek imza kampanyası, twitter, facebook, telegram kampanyalarına aktif olarak katılıp ödül jetonları kazanabilirsiniz.

illa airdroplarıda takip edeceğim diyorsanız airdroplar için ayrı bir e-mail hesabı açın ve bazı telegram gruplarından airdropları takip edin. ayrıca size cevap yazan @bthd bu konularda çok aktif bir üye onun paylaşımlarını da takip edebilirsiniz.

hoş geldiniz.
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
January 13, 2021, 07:44:02 PM

bu tarz airdrop başlıklarını görünce aklıma para kazandığım ilk airdrop geliyor. zamanında ebitcoin (şu an farklı bir ekip götürüyor ve sıfır hacim ) ilk çıkacağı zaman güzel bir airdrop  yapmıştı ve bir arkadaşın yönlendirmesiyle bir kaç hesapla katılmıştım. hatırı sayılır çok güzel bir para kazanmıştım. o zamanlar airdrop a girmek için sadece cüzdan adresi yazmak yeterliydi. şimdi 1 dolarlık airdrop için bile neler istiyorlar Smiley
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
January 13, 2021, 08:57:40 PM

Sadece topluluk oluşturmak için finansal yada teknolojik olarak bir şey ortaya koymayan droplar çöpten ibarettir. Benim de oluşturduğum zilyon tane token var bunları eth ağındaki aktif binlerce hesaba yollasam ne fayda?

TWT gibi hali hazırda zaten çalışan sistemler biraz ilgi cezbetmek için 50 10 yaptığında o kıymetli işte.
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1293

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 13, 2021, 09:47:58 PM

Airdroplar aslında halen tam gaz devam ediyor ancak, e-postanı ver, twitterda takip et vb devri çoktan kapandı, öyleleri de var ama attığın taş ürküttüğün kuşa değmez. Artık ele gelir airdroplardan yararlanmak için borsada işlem yapmak, belirlenen coin veya tokendan cüzdanda tutmak, havuzlara likidite sağlamak gibi şeyler gerekiyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
January 13, 2021, 10:36:08 PM

Ben nedense bu eski Airdrop furyasının tekrardan başlayacağını düşünüyorum. Piyasa bir yerde tekrar sıkışacak kesinlikle , Projeler para toplamayacaklar ve eski usüle dönüp en azından elimizdeki satarız mantığına yanaşacaklar diye düşünüyorum.

Eski Airdrop zamanı ne gecelerimizi verdik ne güzel kazançlar veya neler kaçırdık 2017 zamanında forumda olanlar bilirler.
heyhat
Full Member

Activity: 350
Merit: 129

fallenangel

View Profile WWW
January 13, 2021, 10:45:08 PM

Airdroplar aslında halen tam gaz devam ediyor ancak, e-postanı ver, twitterda takip et vb devri çoktan kapandı, öyleleri de var ama attığın taş ürküttüğün kuşa değmez. Artık ele gelir airdroplardan yararlanmak için borsada işlem yapmak, belirlenen coin veya tokendan cüzdanda tutmak, havuzlara likidite sağlamak gibi şeyler gerekiyor.

Tyler Swope bunla ilgili güzel bir liste paylaşmıştı. Forumda hesabı olan Doruk İşmen de bir video çekmişti. Olası yeni merkezsiz borsa airdropları ile ilgili. Bunlarda 50-100 dolarlık ufak birkaç işlem yapmak lazım da arkadaş o feeler insana çok koyuyor. Ancak işte piyango gibi şans denemek lazım.

trendcoin
Legendary
*

Activity: 2184
Merit: 1131

View Profile
January 14, 2021, 04:50:58 AM

malesef, bountyler ve airdroplar geçmiş dönemlerle kıyaslandığında parlak bir dönemde bulunmuyor, adeta hayal kırıklığı yaşatıyor. yine de şansınızı denemek istiyorsanız, konu altında verilen tavsiyelere ek olarak, telegram search çubuğunda airdrop araması yapmayı da deneyebilirsiniz.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
ajanwalker
Sr. Member

Merit: 457

View Profile
January 14, 2021, 06:52:20 AM

Biraz araştırdım ve anladığım kadarıyla yeni kripto paralar çıktığında tanıtılması için ücretsiz dağıtılması olayı fakat bu airdropları nerden takip edebiliriz acaba? Biraz buradan baktım bulamayınca internetten okudum.

Ayrıca konuyla ilgili değil fakat borsa siteleri kimlik istiyor, bu yüzden borsa hesabım yok sadece cüzdanlarım var. Sanırım bu airdroplar oralardan dagıtılıyor. Nedense kimlik konusunda içim rahat değil.  Cheesy

Hocam airdrop zamanı geçti diyebilirim. Form doldurup ta gelenlerin çoğu scam artik. Zaten fee ücretlerinden dolayi dağıtım yapan  bile yon artık. Bırak airdrobu, bounty bile bitti sayılır.
Konkordato
Member
**

Activity: 854
Merit: 50

View Profile
January 14, 2021, 12:19:37 PM

Hocam airdrop zamanı geçti diyebilirim. Form doldurup ta gelenlerin çoğu scam artik. Zaten fee ücretlerinden dolayi dağıtım yapan  bile yon artık. Bırak airdrobu, bounty bile bitti sayılır.

Haklısın , bounty'ler de bitti bana göre.. Her gün bir scam çıkıyor.(Airdropda olduğu gibi) Senede bir tane Bountyden tutturabilirsek alacağımız en baba 1000 dolar olur. Artık bende seçmece yapıyorum bountylerde. Airdrop dersen bitik, dediğin gibi fee ücretleri gönderecekleri token fiyatından 2 veya 3 kat fazla.. Neden göndersinler.

✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ WEB3 ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹
FaTBeY
Newbie
*

Activity: 102
Merit: 0

View Profile WWW
January 14, 2021, 01:15:16 PM

2017 ve 2018 de gördüğüm airdropların bir çoğuna katıldım, şuan mew de 38 farklı token var sadece 2 tanesi para etti gerisini sen düşün.
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
January 14, 2021, 01:57:18 PM

2017 ve 2018 yılları airdroplar için çok güzeldi. daha önce de sadece bir tanesinden bile çok güzel para kazandığımı yazmıştım. fakat artık fee ücretleri sebebiyle gerçekten airdrop yapıp token dağıtmak çok maliyetli. ben çok fazla airdrop a girmiştim ve cüzdanda çöp olanları yer kaplamasın karışıklıkyaratmasın diye sağa sola rastgele gönderiyordum. şimdi bunu yapmak bile ciddi miktarda fee istiyoe Smiley bu sebeple artık biraz zor görünüyor airdrop dağıtımı. diğer arkadşaların da bahsettiği gibi borsa vs airdroplarına girmek mantıklı
berkecan88
Member
**

Activity: 454
Merit: 37

View Profile
January 14, 2021, 02:44:49 PM

nerde o eskı airdroplar. bancor dan 19 000 tl kazanmıstım Cheesy
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
January 14, 2021, 02:48:20 PM

Eskiden airdroplar güzeldi fazla bir şey istemeden tonla para dağıtırlardı kendi tanıtımlarını yapmak için şimdi üç kuruş airdrop verecekler kaynananın kızlık soyadına kadar istiyor airdrop yapıp coinini tokenini mi dağıtıp reklamını mı yapıyor yoksa bilgilerimizi depolayıp satmak için göz boyama ücret mi veriyorlar belli değil
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
January 15, 2021, 08:43:53 AM

Gerçekten bu miktarlar kazanıldı mı, çok şaşkınım, sanırım bir daha böyle bir kazanç elde edilemez, tek bir havadan gelen parayla 19 bin tl kazanmak herkese nasip olmaz, o parayı güzel yatırım olarak kullandınız umarım Smiley
Konkordato
Member
**

Activity: 854
Merit: 50

View Profile
January 15, 2021, 10:50:15 AM

Gerçekten bu miktarlar kazanıldı mı, çok şaşkınım, sanırım bir daha böyle bir kazanç elde edilemez, tek bir havadan gelen parayla 19 bin tl kazanmak herkese nasip olmaz, o parayı güzel yatırım olarak kullandınız umarım Smiley

Hocam Uniswapdan işlem yapanlar bu sene çok para kazandı mesela.Bana göre o parada havadandı .. 400 UNI 5 dolardan satanlar 2000 dolar yaklaşık 15000 TL idi.
Sende bir iki böyle şeyler denk geliyor bu piyasada. Bunu kaçırmamak içinde piyasayı takip etmek lazım.

✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ WEB3 ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹
berkecan88
Member
**

Activity: 454
Merit: 37

View Profile
January 15, 2021, 11:27:18 AM

daha fazla kazananda vardı. ortaya cıksınlar Smiley
ajanwalker
Sr. Member

Merit: 457

View Profile
January 15, 2021, 02:55:38 PM

Bancor networktu adını duymuştum ama airdrop yaptığını ilk defa duydum. İyi vermiştir doğrudur.
Ben katılamadım ama hydro vardı ondan iyi götüren oldu. İlk başta githupı olanlara dağıtacağız deyip sonradan katılanlara 111.1111
222.222
444.444
Gibi sayılarda gönderim olmuş. Hydro da satoshi bazlı 200 lerin üstüne çıktı. O vakte kadar bekletip satanlar olmuştu. Forumda bir arkadaş haberim yok 2000 dolarım var şeklinde post atmıştı ama adını unuttum..
Bu yılın meşhur airdrobuda uniswap airdrobu oldu hatta birisi ( eğer efsane değilse)
2 milyon doların üstünde para kaldırdı.  Farklı cüzdanlar ile işlem yaptığı için epey uni kaldırmıştı.
Tabi bu ne kadar sürede denk gelir bilinmez.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: