Bitcoin Forum
July 10, 2024, 05:57:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Wallstreetbets ve GME olayı  (Read 291 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
FAROEISLAND
Newbie
*

Activity: 15
Merit: 1

View Profile
January 30, 2021, 06:17:41 PM

şimdide XRP de topladı tayfa daha kaç coın dolasacaklar merak edıyorum . Aslinda guzel oluyor piyasa ve islemciler acisindan bir nevi stres testi oluyor  fakat disardan ahmet amca icin kripto para algisi kumara evrilmesine sebep oluyor bu durumlar bir nevi intiba kaybi yasatiyor . Birde gun sonunda kazana gercekten kim merak ediyorum hakikkatten KY kazaniyorsa helal olsun bu organizasyonu ayakta alkisliyorum ama DOG ta suanda bile bir yigin terste kalanlar var boyle boyle magdur sayisi artmaz insallah sayet Longcu olmakta izlemekte fayda var diyorum .

Ekstrem bir sorum var soyle 10 k TL yi 10 alt coine bolup %30 pump  satis koyup yakalamayi deneyesim var sizce mantiklimi
gospodin
Legendary
*

Activity: 2366
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
January 30, 2021, 07:31:04 PM

robinhood güzel bir platform hatta ülkemizde de midas mı midaj mı o isimle buna benzer bir platform kurulacak(tı.) komisyon olmadan tık tık herkes alım satım yapabilecek. böyle olunca cebinde kalan ufacık para ile bile hisse alım işine girişebiliyorsun. bu da küçük balık sayısının inanılmaz derecede artmasına neden oluyor.

yaşadığımız  bu olayda herkesin dediği büyük kurumsal firmalar her türlü hareketi yaparken sıkıntı yok ama biz küçükler onların ekmeklerne kan doğrayınca yandım anam yetiş devlet. bunun yanında uygulanan basın sansürü ve yalan haberler de işin iyice bokunun çıkarılması oluyor. bu olayların bir sonraki evresi insanların merkezi olmayan sistemlerin ne kadar farklı ve daha özgür olduğunu anlaması olacak.

bu olaylardan sonra ülkemizde de bist için bu şekilde hareket ettiklerini söyleyecek olan garip tipler çıkacak. bizdekiler elindekini millete kitlemek için bu taktiği yapacak ama.  Grin
bizde bunu yapmak suç. eğer biri bir tavsiye verip aynı zaman diliminde elindeki şeyi elden çıkarırsa ve spk bunu tespit ederse çok ciddi cezaları var.
dünyanın her ülkesinde suç hocam bu zaten. ciddi anlamda borsada işlem gören bir kağıt üzerinde spekülasyon yapmış oluyorsunuz. bizde twitter ve telegramda garip bir bist taraftar kitlesi var. birileri çıkıp bu kişileri çok rahat yönlendirebiliyor. spk yakaladı mı cezayı kesiyor ama geç oluyor. izleyip görün ve bu yukarıda yazdığımı yapacak olan dolandırıcıları tanıyın:)
gospodin
Legendary
*

Activity: 2366
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
January 31, 2021, 02:31:36 PM

konu dışında paylaştığım fake gamestop yerine şimdi token şekline gelmiş olan gamestop'u paylaşmak istiyorum: https://global.bittrex.com/Market/Index?MarketName=USDT-GME

bittrex borsası robinhood'da yasaklanan bütün hisse senetlerini token şeklinde paketleyeceğini belirtmiş. aslında şu hisse senetleri biraz çeşitlense de aramızda bir fikir alışverişi yapsak fena olmazdı. yoksa google, tesla, apple, netflix üzerinde düşünecek bir şey yok.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
January 31, 2021, 03:11:50 PM

Konuyla alakalı Özgür Demirtaş bir video hazırlamış. Bildiğin salağa anlatır gibi anlatmış o yüzden defalarca tekrara düşmüş. Hocalıktan gelen bu "aynı şeyleri tekrarlama" olayı öğrencilere öğretirken iyi de konuyla alakalı az çok bilgisi olanlara işkence gibi gelebiliyor.

İzlemek isteyenler için;
https://www.youtube.com/watch?v=UBKh7tpTAgM

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
January 31, 2021, 08:53:37 PM

Abi yok böyle bir Fomo ya. Ben böyle bir fomoyu bitcoin de bile görmedim. Twitter millet çıldırmış. Fiziksel gümüş akını var ve herkes açılışı bekliyor  Cheesy

Bütün dünya yabancılar traderler herkes her şeyi bıraktı gümüş açılışına kilitlendi.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 01, 2021, 07:26:50 AM

Abi yok böyle bir Fomo ya. Ben böyle bir fomoyu bitcoin de bile görmedim. Twitter millet çıldırmış. Fiziksel gümüş akını var ve herkes açılışı bekliyor  Cheesy

Bütün dünya yabancılar traderler herkes her şeyi bıraktı gümüş açılışına kilitlendi.
%6 yükselişle başladı güne. Çok ilginç. Gerçi gümüş epeydir bir ileri bir geri aynı bantta dalgalanıyor ama bu meseleler etkileyebilecek mi göreceğiz. Gümüş piyasası öyle GME gibi falan değil ama fomo yaratabilirler mi? Neden olmasın. Göreceğiz.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2254
Merit: 1131

SecureShift.io | Crypto-Exchange

View Profile
February 02, 2021, 10:18:46 AM

üye sayısı güncel değerlerde değildi ama geri kalan istatistiksel verilerin çok da farklı olmayacağını tahmin ediyorum. genel olarak bir zayıflama yaşandığını ya da başka platformlara doğru kaymaların yaşandığını söylemek mümkün olabilir. verileri https://subredditstats.com/r/wallstreetbets adresinden elde ettim, canlı/güncel akışı ilgili adresten takip edebilirsiniz.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 02, 2021, 04:28:06 PM

Geçen gün ben de bunların Discord ve Telegram gruplarına üye oldum. Pumplayacakları saati geri sayımla haber verip duruyorlar. Hangi coin olduğu elbette son saniye bildiriliyor. Ben hiçbir pump grubunun demesiyle coin almadım şimdiye kadar. Kimsenin de almasını tavsiye etmem; alanın elinde kalabiliyor! Sadece elimde daha önceden aldığım bir coin, bu seferki pump hareketine alet olmuşsa satış fırsatı olarak değerlendiriyorum. Böylesi daha güvenli oluyor. Bugün yine GMT 17'de (TSİ 20) bir faaliyet yapacaklarmış. Epey büyük bir hareket olacakmış dediklerine göre. YTD!
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: