Bitcoin Forum
May 01, 2024, 04:44:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Kriptoya ilk ne zaman girdiniz? Çok kötü kaçırdım dediğiniz proje nedir?  (Read 502 times)
umityesil
Jr. Member
*

Activity: 120
Merit: 1

View Profile WWW
October 19, 2023, 01:58:08 PM

2017 yılında 2000-3000 TL ile giriş yaptım. Boğa bittiğinde 1,3 BTC sahibi olmuştum. Maalesef ne Boğa nın ne olduğunu ne de bittiğini bilmiyordum. Hepsini düşüşte yitirdim Sad

Hocam hepimiz ne yazık ki zor yolla öğreniyoruz. Kriptoya gireli 8-9 sene olucak nerdeyse; ve zararda olmayı başardım. Smiley

Bir sonraki boğada zararları kapatıp karlı pozisyona geçebilirsek Öğrendiğimizden emin olabilirz sanırım Smiley
1714538696
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714538696
Reply with quote  #2

1714538696
Report to moderator
1714538696
Hero Member
*

Ignore
1714538696
Reply with quote  #2

1714538696
Report to moderator
1714538696
Hero Member
*

Ignore
1714538696
Reply with quote  #2

1714538696
Report to moderator
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714538696
Hero Member
*

Ignore
1714538696
Reply with quote  #2

1714538696
Report to moderator
1714538696
Hero Member
*

Ignore
1714538696
Reply with quote  #2

1714538696
Report to moderator
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2184
Merit: 1131

View Profile
October 31, 2023, 10:46:19 PM

benzer bir hikayeye sahibiz ama bu şaşırtıcı değil ve bu forumdaki birçok insan da aynı dönemlerde kriptoparalara ilgi duydu çünkü btc'nin ihtişamlı rallisi o dönemlerde başlamıştı ve ana akım medyada geniş bir şekide yer bulduğu için ışığı gören tavşanlar olarak buraya gelmiştik...

çok kötü kaçırdım dediğim birçok proje oldu, bnb'yi de 2,5 dolardan alıp %25 kar görünce ağzımı kulaklarıma vurdurup satmıştım... bnb, ieo yapacağını söylediğinde fiyatı ya 6 dolardı ya da 9 dolardı (yalan olmasın net hatırlamıyorum), bağıra bağıra giderken kaçırdığım için arada sırada biraz hayıflanırım ama asla hiçbir şey için pişman değilim, aklım hala yapamadıklarımda...

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 457

View Profile
November 02, 2023, 08:49:09 PM

İlk aldığım kripto para eth oldu ve yobit borsasından aldım. Yalan olmasın 16 dolardan alıp 48 dolardan 3 adet eth almıştım. Tabi Eth'nin ne olduğunu bilmiyorum..o zamanlarda Twitter'da birisi sigara parasına eth alın diyordu hiç unutmuyorum. Onun dediğini yapsak yine yeterli olurdu.
Ben forumu çok sonradan tanıdım burada fikir paylaşımı olduğunu airdrop olduğunu vs öğrendim.
Asıl pişmanlığım 100 bin Doge alıp ledgere attım ama Elon'un shilleme zamanına kadar elimde tutamadım. İhtiyaçlar için sattım. Çok değil Doge 0.5$ olduğu zaman bile satmış olsam bana yeterdi.
Bir ara Ferrum aldım. O da iyi gitti ama yine her zaman ki gibi az bir miktar aldım. Beklemeye bekledim ama zamanında daha çok para koyup almış olsam köşeyi çoktan dönerdim.
1-2 başarısız kaldıraç deneyimim oldu ama asıl pişmanlığım luna patladığı zaman Short açmayı ( o zamanlar hiç bilmiyordum) yapmamak oldu.
İnşallah ben dahil burada bulunan bir çok arkadaşım gelmesini beklediğimiz boğa sezonunda elinde ki token coinler x1000-10000 yapar ve finansal özgürlüğüne kavuşur.
Selamlarımla...

EPSILOAN
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▄▄████████████████████▄▄
██████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████████████████████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████▄     ███████    ▄█████
███████     █████    ███████
███████ ▄    ███     ███████
███████ █▄    █ █    ███████
███████ ██▄    ██    ███████
███████ ███▄  ███    ███████
█████▀   ▀██▄███▀     ▀█████
▀▀████████████████████▀▀
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2184
Merit: 1131

View Profile
November 02, 2023, 09:43:04 PM

...
İnşallah ben dahil burada bulunan bir çok arkadaşım gelmesini beklediğimiz boğa sezonunda elinde ki token coinler x1000-10000 yapar ve finansal özgürlüğüne kavuşur.
Selamlarımla...

bazen tanımadığım insanlarla aramda kriptopara muhabbeti açılıyor, kaçırdığım fırsatları onlara anlatırken kendimi aptal gibi hissediyorum abi. binance borsası var ya, o yeni açıldığında bnb 3-4 dolardı, ondan bende şu kadar vardı, %25 kar alıp sattım, şimdi o coin 500-600 dolar oldu dediğimde veya başka kaçan fırsatları anlattığımda kendimi aşağılanmış hissediyorum (seneler içinde birçok fırsat önümüzden geçti, binance onların anlayabileceği açık bir örnek), öyle bir kıvama geldim ki artık, "he ya kripto mu ne bir şey varmış elektrikli paraymış ama elektrik gibi cereyanla çarpmıyormuş" deyip geçiştiriyorum muhabbetleri... inşallah herkes ekonomik özgürlüğüne kavuşur... :)

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 457

View Profile
November 02, 2023, 09:57:41 PM

...
Selamlarımla...

bazen tanımadığım insanlarla aramda kriptopara muhabbeti açılıyor, kaçırdığım fırsatları onlara anlatırken kendimi aptal gibi hissediyorum abi. binance borsası var ya, o yeni açıldığında bnb 3-4 dolardı, ondan bende şu kadar vardı, %25 kar alıp sattım, şimdi o coin 500-600 dolar oldu dediğimde veya başka kaçan fırsatları anlattığımda kendimi aşağılanmış hissediyorum (seneler içinde birçok fırsat önümüzden geçti, binance onların anlayabileceği açık bir örnek), öyle bir kıvama geldim ki artık, "he ya kripto mu ne bir şey varmış elektrikli paraymış ama elektrik gibi cereyanla çarpmıyormuş" deyip geçiştiriyorum muhabbetleri... inşallah herkes ekonomik özgürlüğüne kavuşur... Smiley

Hocam bunun adı nasip kısmet oluyor. Çünkü Allah o kadarını bize nasip ediyor. Yoksa bir aralar swerve diye bir token vardı ben onu 20 Bnb ile al sat yapıyordum yukarı fitil atıyordu. Hafta yalan olmasın 5-10 bnb alıyordum.  Binance ve kucoin açıldığı zaman kucoin ref kastım yaklaşık 10-15 kişi kucoin yerine binance yapsam daha iyi olurdu. Kucoin'in kendi tokenini aldım ama bnb kadar prim yapmadı.

Bazen bu piyasaya yeni girenlerin ohoooo 2017 de girsem şimdi köşeydim lafları ile muhatap oluyoruz ama her şey nasip kısmet. Nasipsiz dayak bile yenmez derler. Umarım dua yeri e geçer beklenen boğa da kat kat fazla Kazanırız.

EPSILOAN
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▄▄████████████████████▄▄
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████▄     ███████    ▄█████
███████     █████    ███████
███████ ▄    ███     ███████
███████ █▄    █ █    ███████
███████ ██▄    ██    ███████
███████ ███▄  ███    ███████
█████▀   ▀██▄███▀     ▀█████
▀▀████████████████████▀▀
yncrahmet
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
November 05, 2023, 08:58:35 PM

2020 yılında, 50 TL ye bitcoin almıştım ama Kriptoyu da araştırıyordum. 😅 sonra telegramı öğrendim toplulukları öğrendim. Birkaç arkadaş edinmiştim o aralar. Airdrop vs kovalamaya başladık. Ardından para olunca coinlere girmeye başladık. Şuan topluluğum bile var. Kripto Çılgınları'nın kurucusuyum.

Dogeyi kaçırdım ama almayı değil patladığı zaman öncesinde sürekli doge kazanıyordum hatta moderatörlük yaptığım yerden haftalık doge alıyordum. Ortalama 150k doge satmışımdır. 100k ya yakınını katlamışımdır Smiley. Doge popüler olup uçtuğunda baya üzülmüştüm. 3 doları gördüğü olmuştu Smiley. Şimdi o duruma düşmemek için sürekli patlayacağını düşündüğüm coinleri dipten topluyorum.

bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 09, 2023, 09:43:08 PM

Bence öncelikle "kaçırmak" ile ne kastedildiğini netleştirmek lazım. Eğer kaçırdım diye yazarken, bizim radarımıza hiç girmemiş, yaptığı çarpıları görünce hayıflandığımız projeleri, ya da elimizde olan, beş iken onbeşe sattığımız ama sonradan yüz olan projeleri kastediyorsanız bu bence kaçırmak değil çünkü bilemezsiniz. Ayrıca bunlardan çok çıkıyor ve bir kısmı zaten al gülüm ver gülüm olduğu için size yedirmeyeceklerdi.
Ancak potansiyeli göre göre tembellik, ötelemecilik, ekonomik zorunluluklar veya salaklıktan zamanında aksiyon almayıp sonradan arkadan el sallanan projeleri kastediyorsanız benim için kaçırmak budur.

Kendimden örnek vereyim, hemen her tür kaçırma var: Mesela pepedeki fırsatı en baştan gördüm ama ha bugün, ha yarın derken sonradan kafamı duvarlara vurdum.
Daha gerilere gideyim, yanlış hatırlamıyorsam Neblio idi, imzasına girmiştim (yıl 2017), ilk imzamdı ve gelenleri hemen sattım çünkü artık sürdürmekte çok zorlandığım bir kredim vardı, member halimle gelen 4.000TL edince çok sevinmiştim, o para kendimi toparlayacak zamanı vermişti bana. Sonradan fiyatı yürüdü gitti, tabii ki tepeyi tutturamazsınız ama elimde kalsaydı 110K Usd edecekti, haydi o kadar cesur davranmadım diyelim, uzun süre takıldığı fiyatlarda elimdekiler yine 50-60K edecekti. Bu işte çok boyutlu kaçırma, hem acemilikten, hem de mecburiyetten.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
November 13, 2023, 05:16:06 PM

2020 yılında, 50 TL ye bitcoin almıştım ama Kriptoyu da araştırıyordum. 😅 sonra telegramı öğrendim toplulukları öğrendim. Birkaç arkadaş edinmiştim o aralar. Airdrop vs kovalamaya başladık. Ardından para olunca coinlere girmeye başladık. Şuan topluluğum bile var. Kripto Çılgınları'nın kurucusuyum.

Dogeyi kaçırdım ama almayı değil patladığı zaman öncesinde sürekli doge kazanıyordum hatta moderatörlük yaptığım yerden haftalık doge alıyordum. Ortalama 150k doge satmışımdır. 100k ya yakınını katlamışımdır 🙂. Doge popüler olup uçtuğunda baya üzülmüştüm. 3 doları gördüğü olmuştu 🙂. Şimdi o duruma düşmemek için sürekli patlayacağını düşündüğüm coinleri dipten topluyorum.

Dogecoin maalesef benim de neredeyse dip fiyatlarında tanıştığım fakat popüler olması sonrasında yaşadığı ralli sürecinde değerlendirme fırsatı bulamadığım bir proje oldu. Birkaç katı kazanmayı geçtim, milyoner olabileceğim bir fırsattı fakat bahsettiğim dönemlerde hiç Dogecoin biriktirmemem sebebi ile fırsatı kaçırmış oldum. Hatta, bahsettiğim dönemlerde sadece birkaç yüz lira ile şundan 500.000 tane alsam ve tanesi 1 dolar olsa 500.000$ param olur diye hayallerini bile kurmuştum... Dogecoin fiyatı hakkında bahsetmek gerekirse hiçbir zaman 3 USD değere ulaşmadığını ve ATH'sinin 0.60 dolar mı 0.80 dolar mı ne olduğunu hatırlatmadan geçmek istemiyorum. Daha önce birkaç yerde daha 3 USD değere ulaştığı hakkında yorum görmüştüm fakat bunu hiçbir kaynak teyit etmeme yardımcı olmadı. Birkaç farklı borsaya ait işlem paritesi grafiklerini incelediğimde de belirttiğim gibi maksimum değerinin 0.6-0.8 aralığında olduğunu görüyorum.
burak2677
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
March 09, 2024, 02:50:02 PM

öncelikle konuyu gördüğüme çok sevindim çünkü beni anlayabilecek çevremde çok az insan var.2013 de bitcoini görmüştüm o dönemler silkroad da felan kullanıldığını öğrendiğimde yani tutmak çok mantıklı gelmemişti.zaten ekonomik durumlarımda iyiydi yüzeysel geçiştirdim.daha sonra 2015 eylül gibi btc 270 usd civarıydı ben de turizm işiyle uğraşıyordum artık kendi işimi kurmam gerekiyordu biraz da mecburiyetten eth daha yeni çıkmıştı 1 dolar bile değildi o dönem 11000 dolarım vardı. dedim tüm parayla alayım mı yoksa iş mi kurayım diye bi karar verdim.bu eth de btc kadar olmasa bile 50/100 dolar olsa bile çok iyi olur fakat işi kurayım sonra alırım aylık kücük miktarlar ile diye düşündüm.sonrasında işler maddi sorunlar derken 2017 ye kadar çok ilgilenemedim. ne olduysa ondan sonra oldu btc 19k ya eth 2k ya fırladı hemde gözümün önünde 10 dolardan hadi biraz düşsün alayım derken 20/50/100/300/500 böyle gitti seyredebildim..o dönem birde paccoin macerası oldu 600tl lik almıştım cryptopia borsasında hack vs yuzunden gitti yaklaşık 300k dolar bi rakam..kardeşime de eth,doge ve ripple ile bi sepet yapmıştım 2 bin tl lik o dönem 1,5 asgari ücret yapıyordu.malum yurtdışı borsalarda hack vs tokatlar oluyor muhattap yok diye koineks den almıştım nişantaşı citys de atm koymuşlardı dedim bunlar düzgün herhalde onlarda 2021 de tokatladılar orda da 600x yapan doge 20x yapan eth den kazandığımız da gitti.beni en çok yanıltan da btcturk ve binance oldu.bu iki borsaya güvenemedim başta yoksa 11000eth alıp tutacaktım kaçan rakam aklıma geldikçe kafayı yiyorum 45milyon dolar Sad  fakat piyasanın süprizleri bitmiyor gibi. şuan ilk 50 de olan kaspa 2 yıl içinde 1000x yaptı sürekli analiz inceleme yapıyorum fakat yeni bi eth bulmamız lazım.şöyle 1000 dolar atıp 1000x kaldırabileceğimiz coin bulmamız şart Smiley
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2394
Merit: 1358

View Profile
March 10, 2024, 05:08:28 PM

Benim çok kötü kaçırdığım iki proje var: birincisi direkt BNB. Herkes kadar ben de binance kullanmama rağmen nedense herhangi bir şekilde satın alıp tutmamıştım. Binance blok zincirinin zamanla popülerleşeceğini de öngöremedim. Geçen ralli de en önemli blok zincirlerindendi net şekilde. İkincisi de Verge. Bütün çevreme çok iyi bir coin olup olmadığından bahsettim. Çoğu kimse beni tınlamadı. Alsam mı almasam mı 100 kez düşündüm almadım. Sonra 100x yaptı coin. Bin pişman oldum elbette almadığım için. Artık dikkatimi çeken coinlere en azından 10-50 dolar atıyorum ki aklımda kalmasın. Bir daha pişman olmamak adına.
50promil
Member
**

Activity: 783
Merit: 42

View Profile
March 11, 2024, 01:30:59 PM

BTC

2012-13 yıllarıydı sanırım  Angry o zaman yaşım daha küçüktü. üniversiteden yeni mezun olmuştum. para pul yatırım borsa işlerinden hiç anlamazdım . sonra hayat sağolsun ske ske öğretti bize.
 bu işte gelecek var deyip madenciliğini yapmak istedim ama para toplayamadım . etrafımdaki herkes benden mal olduğu için 20-30 binlik al at kenara diye akıl veren de olmadı .
alimnts
Member
**

Activity: 116
Merit: 13

Sürekli araştırmacı

View Profile
March 15, 2024, 08:52:58 AM

7 milyon adet dogeyi 450 dolara satarak büyük bir başarı elde ettiğimi düşündüğümde, aslında kaçırdığımı fark edememişim.

I have a dream I live to make it come true

my metamask adress: 0xE4B6C4d1a5603Ff0bebEeF37BEAAec5D263A74d0
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: