Bitcoin Forum
May 01, 2024, 06:02:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Türkiye'nin İlk Kripto Hukuk Bürosu  (Read 118 times)
emirsener (OP)
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
February 17, 2024, 08:41:50 AM

Türkiye topluluğunda kim proje yapsa hemen yaftalanıyor ne yazık ki. ''İşin içinde Türk varsa hemen kaçacaksın, kesin dolandırıcı çıkarlar, parayı alıp kaçarlar'' sözlerine hepimiz alıştık artık. Ama aslında işin içinde Türk olduğu zaman güzel topluluklar da çıkmaya başladı. Bugün internette çıkan bir haber beni hem çok şaşırttı hem de çok mutlu etti. Haberin başlığı şu şekilde:

''Siber dolandırıcılığa uğrayan iş adamının 1,9 milyon dolarlık kripto para kaybı önlendi''

https://www.aa.com.tr/tr/gundem/siber-dolandiriciliga-ugrayan-is-adaminin-1-9-milyon-dolarlik-kripto-para-kaybi-onlendi/3086789

Haberi ve röportajı yapan Anadolu Ajansı olunca üşenmeden haberdeki Avukat Hanımı aradım ve direkt şunu sordum: Siz ne yapıyorsunuz Smiley Kendisi bana oldukça uzunca bir vakit ayırarak yaptıkları işten bahsetti ve nazik bir davetle ofislerinde de misafir edebileceğini söyledi. Ofis Ankara'da ben İstanbul'da ama bir kaç gün sonra iş sebepli bir Ankara ziyaretim oldu ve kendilerini ziyaret ettim. Ve şaşkınlığım bir kat daha arttı. Gelelim ayrıntılara;

Anladığım kadarıyla hepsi birbirinden farklı alanlarda davalara bakan minimum 8 avukat, benim bizzat tanıştığım 5 siber uzmanı ve 4 kişiden oluşan bir blockchain ekibi ile bu arkadaşlar Ankara Bahçelievler'de bir hukuk bürosu kurmuşlar. Aslında bu ofise hukuk bürosu mu, siber bürosu mu yoksa blockchain bürosu mu desem bilemedim Smiley

Hiç tanımadıkları ben için bile neredeyse ekibin tamamı resmen brifing verdiler. İnanın böyle bir topluluğun Türkiye kripto topluluğunda olması beni çok mutlu etti. Oluşum birden fazla iş kolunda hizmet veriyor aslında. Örneğin X kişi içinde kripto paraların olduğu bir konudan dolandırılmış ve buraya geldi diyelim. Şahsın elinde olan tüm deliller alınıyor; avukatlar ayrı siber ekip ayrı ve blokchain ekibi ayrı çalışıyor. Sonra hepsi işlerini bitirdiğinde tüm bilgiler bir dosyada toplanıp avukatlar aracılığıyla Cumhuriyet savcılığına sunuluyor.. Hatta bana bikaç örnek dosya gösterdiler ve hazırladıkları dosyalar minimum 80-100 sayfa aralığında.
Ayrıca; siber saldırılar, fake internet siteleri aracılığıyla yapılan dolandırıcılıklar, blockchain cüzdan takibine dair rapor hizmeti gibi yine enteresan enteresan konularda hizmet veriyorlar. Ofislerinde geçirdiğim birkaç saat içerisinde Türkiye'de futbol oynayan 2 yabancı futbolcu geldi ve onlara da kripto tarafında danışmanlık verdiklerini öğrendim. İşin güzel tarafı yaptıkları her işi hukuki bir güvenceye bağlayarak yapıyorlar

Biraz uzun tuttum belki ama onlara memnuniyetimi ifade etmek adına böyle bir yazı yazacağım sözünü verdim Smiley Çünkü cidden beni çok iyi ağırladılar ve yaptıkları işe gerçekten hayran oldum. Neyse sözü fazla uzatmadan sizler de incelemek isterseniz bu dost canlısı arkadaşların sitesini aşağı bırakıvereyim:

https://kriptohukukcu.com/

1714543349
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714543349
Reply with quote  #2

1714543349
Report to moderator
1714543349
Hero Member
*

Ignore
1714543349
Reply with quote  #2

1714543349
Report to moderator
"Governments are good at cutting off the heads of a centrally controlled networks like Napster, but pure P2P networks like Gnutella and Tor seem to be holding their own." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714543349
Hero Member
*

Ignore
1714543349
Reply with quote  #2

1714543349
Report to moderator
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1043

View Profile
February 17, 2024, 01:14:27 PM

Şener abi seni Facebook grubundan da biliyorum sanırım ya mesleği bıraktın ya da bırakmak üzereydin bir ara da bir proje üstünde çalışıyordun hatırlıyorum kişileri tanımam senin yazın neticesinde girip baktım site çok basit bir site gibi duruyor kripto hukukçu da sanki bana buradan nemalanmaya çalışan avukat çağrışımı yaptı alakası vardır yoktur bilmem sana güvenirim bildiğimiz bir abimizsin tabi ama eğer bir bağın yoksa bence tam güvenmeden böyle başlıklar açmak doğru değil kendileri açarsa anlarım da şimdi biri ile sıkıntıları çıkar falan senin başın yanmasın abi arkadaşlardan eminsen bizim meslektaşlara da yönlendirebiliriz

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 17, 2024, 10:06:17 PM

Şener abi seni Facebook grubundan da biliyorum sanırım ya mesleği bıraktın ya da bırakmak üzereydin bir ara da bir proje üstünde çalışıyordun hatırlıyorum kişileri tanımam senin yazın neticesinde girip baktım site çok basit bir site gibi duruyor kripto hukukçu da sanki bana buradan nemalanmaya çalışan avukat çağrışımı yaptı alakası vardır yoktur bilmem sana güvenirim bildiğimiz bir abimizsin tabi ama eğer bir bağın yoksa bence tam güvenmeden böyle başlıklar açmak doğru değil kendileri açarsa anlarım da şimdi biri ile sıkıntıları çıkar falan senin başın yanmasın abi arkadaşlardan eminsen bizim meslektaşlara da yönlendirebiliriz

Sitenin basitliği çok önemli değil, avukat bürosu sonuçta, o işler o kadar internet üzerinde değil, çok daha "komşunun oğlu yaptı sağolsun" stil avukat siteleri var.
Ama diğer dediğine katılmamak mümkün değil, bırak çok iyi tanımadığın birilerini, insan sonradan mahcup olurum ya da bir daha kimse güvenmez endişesiyle en yakın akrabasını bile böyle öne çıkartmaz. Tutup dolandırıcı çıkacak halleri yok tabii ki ama birisi yarın çıkıp da "sen çok önerdin diye gittim, hiçbir şeyi beceremediler" derse verecek cevap kalmıyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
CryptoWideShut
Newbie
*

Activity: 15
Merit: 7

View Profile
March 01, 2024, 02:38:41 PM

Türkiye'de maalesef sanal suçların pek bir karşılığı veya danışabileceğin doğru düzgün işleyen bir kısmı olmuyordu ama bu haber beni de çok sevindirdi. Bu tarz şeylerin zamanla çoğalacağını umuyorum ve interentte olan, sadece bazı kişilere karşı söylenenler değil de başka suçların da ciddiye alındığı bir yere evriliriz.
husterapi
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile WWW
March 03, 2024, 09:11:03 PM

Türkiye'de maalesef bunun bir karşılığı olacağını sanmıyorum.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1610
Merit: 271

View Profile
March 27, 2024, 03:41:28 AM

Türkiye'de maalesef sanal suçların pek bir karşılığı veya danışabileceğin doğru düzgün işleyen bir kısmı olmuyordu ama bu haber beni de çok sevindirdi.

Buna pek katılmıyorum ülke ile ilgili çok şeyi eleştirebilirim ancak Siberay son yıllarda kendini en çok geliştiren oluşumların başında geliyor dersem abartmış olmam.Hala eksikler hatalar olabilir ama doğru adımlarla sonuç alma ihtimaliniz sokakta kaptırdığınız cüzdanınızı bulma ihtimalinizden daha yüksek diyebilirim.Danışma konusunda da özellikle alanında uzman genç ve orta yaşlı oldukça fazla avukat var sadece çok fazla reklam yapmıyorlar.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: