Bitcoin Forum
May 26, 2024, 05:13:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: YÖK'ten Uzaktan Eğitim Anketi ve Yüzyüze Açıklaması  (Read 335 times)
meser# (OP)
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 959

View Profile
February 28, 2021, 02:26:16 PM

Kesinlikle bir üniversite öğrencisi olarak uygulamalı derslerin yüzyüze olması taraftarıyım. Sİz bakmayın niye çağırıyorsunuz diye ağlayanlara.Onlar bir türlü dersi geçmeyi beceremeyip evde yatarak mezun olmak isteyen tipler. Ama teorikler bana göre evden daha yararlı gibi geldi.

Uygulamalı dersler evet KESİNLİKLE UYGUN ŞARTLAR ALTINDA YÜZYÜZE İŞLENMELİDİR. Onun dışında kalan teorik dersler uzaktan eğitimle çok daha faydalı olacaktır. Lakin bizim öğrenciler şu uzaktan eğitimi ciddiye almıyorlar ve sonra uzaktan eğitim faydasız diye vik vik ortalarda dolanıyorlar. Bende bir üniversite öğrencisiyim ve yüzyüze işlenen dersler zamanında en az yoğunluğa bağlı olarak 1.5-2 saatim yollarda geçiyordu sınav haftalarında bu süre daha da artabiliyordu. Bakıyorum şimdi en az 2 saatim kendime kalıyor. Bunun benim derslerimin teorik dersler olması açısından herhangi bir sıkıntı ortaya çıkartmıyor aksine faydası oluyor hem maddi hem de manevi olarak Cheesy Girdiğim derslerde hocalarımız karşılıklı işlensin öğrencilerin derse katılımı olsun diye sürekli soru soruyor çoğu zaman tek tek söz hakkı veriyor 10 kişiye söz hakkı verdiyse bunun 3-4'ü cevap veriyor geri kalanı dersi açıp yatıyor. Pandemi başlamadan önce sınıf arkadaşlarım para yetmiyor diye vik vik ağlarlardı şuanda hiçbir masrafları yok hatta burs veya kredi alarak evden rahat rahat birikim yaparak okuyorlar. Ancak kendilerine ve geleceklerine karşı olması gereken sorumluluklarının bilincinde olmadıklarından şuanda ortada vik vik ötüyorlar. Dediğiniz bir kısımda var ki katılmadan geçemeyeceğim.

Sİz bakmayın niye çağırıyorsunuz diye ağlayanlara.Onlar bir türlü dersi geçmeyi beceremeyip evde yatarak mezun olmak isteyen tipler.

Normal zamanda sıkı fıkı arkadaşlarına ya ben gelemicem benim yerime imza atar mısınız deyip vize final haftalarında ortaya çıkan asalaklarda var. Onlar 3-5 sene sonra twitterda yok atama yok şöyle diye vik vik ötecekler. Yaşasın Vik Vik geleceğiiii Cheesy Sinirlerim fena bozulmuş dolmuşum yaa Cheesy
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: