Bitcoin Forum
April 19, 2024, 06:56:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Borsadan Trust wallet'e çekim hakkında  (Read 119 times)
rdcould (OP)
Jr. Member
*

Activity: 49
Merit: 2

View Profile
February 24, 2021, 02:28:25 PM

Merhabalar, güvenli olduğunu düşündüğüm bir borsaya kayıt olnuştum(binance). Şimdilik uzaktan izleyeceğim, en azından belli bir bilgi birikimine sahip olana kadar. Az mıktarda dogecoin biriktirmiştim. bunu cüzdanıma atıp unutmayı düşünyorum. Burada okuduğum kadarıyla hiçbir borsaya güvenmek doğru değil haklı olarak orada bırakmak istemedim coinlerımı.
Yanlış bir şey yapmayım diye buraya danışmak aklıma geldi.
Trust wallet'den dogecoin al diyip adresımı kopyalayıp binance'deki adrese yapıştırdım.
Ağ binance smart chain(bsc) bep20 3.76 doge fee ücreti. Öteki ise dogecoin olarak yazıyor 50 dogecoin fee ücreti.
Bu ağ mantıgı çok basit bir şey olsada anlayamadım gitti.
Tek bildiğim şey electrum wallet'e BTC çekimi için erc20 ağını seçmem gerektiği. (umuyorum doğru hatırlıyorum Cheesy)
Trust wallet'e çekmek için bep20 (bsc) agını mı seçmem gerekiyor? Huh
1713552998
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713552998
Reply with quote  #2

1713552998
Report to moderator
1713552998
Hero Member
*

Ignore
1713552998
Reply with quote  #2

1713552998
Report to moderator
1713552998
Hero Member
*

Ignore
1713552998
Reply with quote  #2

1713552998
Report to moderator
In order to achieve higher forum ranks, you need both activity points and merit points.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713552998
Hero Member
*

Ignore
1713552998
Reply with quote  #2

1713552998
Report to moderator
Bthd
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 2573

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
February 24, 2021, 05:05:24 PM

Bu ağ mantıgı çok basit bir şey olsada anlayamadım gitti.
~~

Yapmanız gereken şey aslında çok basit. Cüzdanınızdaki deposit adresi ile borsadaki withdraw adresinin aynı ağ üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz. Çoğu birim bir kaç farklı ağ üzerinde temsil ediliyor ve yeni kullanıcılar çoğu zaman karıştırabiliyorlar. Borsalar yanlış tercihlerinizde sorumluluk kabul etmezler, yapacağınız hata yatırımlarınızı tamamen kaybetmenize sebep olur.

Tek bildiğim şey electrum wallet'e BTC çekimi için erc20 ağını seçmem gerektiği. (umuyorum doğru hatırlıyorum Cheesy)

Electrum wallet üzerinde erc20 çekimi gerçekleştiremezsiniz, yanlış biliyorsunuz. Bitcoin çekmek istiyorsanız electrum wallet'ta bulunan adresinize çekebilirsiniz. wBTC şeklinde erc20 (ethereum) ağına uyarlanmış versiyonları var ancak onları da electrım wallet ile kullanamazsınız.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
rdcould (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 24, 2021, 05:43:53 PM

Cüzdanınızdaki deposit adresi ile borsadaki withdraw adresinin aynı ağ üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz.
Hangi ağda olduğumu cüzdan üzerinden nasıl öğrenebilirim? Şimdi biraz daha kurcaladım fakat bulamadım...

Electrum wallet üzerinde erc20 çekimi gerçekleştiremezsiniz, yanlış biliyorsunuz. Bitcoin çekmek istiyorsanız electrum wallet'ta bulunan adresinize çekebilirsiniz. wBTC şeklinde erc20 (ethereum) ağına uyarlanmış versiyonları var ancak onları da electrım wallet ile kullanamazsınız.
Onu da yanlış anlamışım galiba, nerden aklımda öyle kaldıysa.  Roll Eyes
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
February 24, 2021, 06:53:48 PM

Dogecoin adresleri benim bildiği D ile başlar.Örnek resim atıyorum o site ücretsiz dogechain oraya girip adresleri inceleyin derim.Resimdeki adreste benim trezora ait olan adres.Teknik terimlerden fazla anlamam sadece şunu diyim en sağlamı trezor one- ve t model yada ledger nano lar.Gerisine ne desem yalan olur.İmkanın varsa onlardan al.Zamanında çok doge transfer etmişliğim var ve parayı bulamayanlardanım.Elde olsa idi iyi  olurdu değerini bilmeden sattık diyelim.Ayrıca  imkan varsa asıl coin gördermeden önden yemleme gönderme yaparsan sağlam olur tavsiyedir.Çünkü bir yanlış harf yüzünden para gider 2-3 sene evvel buralarda ne konular açıldı yanlış adrese yolladım diye bizden uyarması kolay gelsin.

https://ibb.co/RyYHRSX
rdcould (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 24, 2021, 07:58:43 PM

Dogecoin adresleri benim bildiği D ile başlar.Örnek resim atıyorum o site ücretsiz dogechain oraya girip adresleri inceleyin derim.Resimdeki adreste benim trezora ait olan adres.Teknik terimlerden fazla anlamam sadece şunu diyim en sağlamı trezor one- ve t model yada ledger nano lar.Gerisine ne desem yalan olur.İmkanın varsa onlardan al.Zamanında çok doge transfer etmişliğim var ve parayı bulamayanlardanım.Elde olsa idi iyi  olurdu değerini bilmeden sattık diyelim.Ayrıca  imkan varsa asıl coin gördermeden önden yemleme gönderme yaparsan sağlam olur tavsiyedir.Çünkü bir yanlış harf yüzünden para gider 2-3 sene evvel buralarda ne konular açıldı yanlış adrese yolladım diye bizden uyarması kolay gelsin.

https://ibb.co/RyYHRSX

Adreslerde sorun yok hocam kopyala yapıştır yapıp, tekrar kontrol ediyorum. Ücretli cüzdan düşünmüyorum şimdilik az miktarda olduğu için. Smiley
Öyle yemlemelik ben de düşündüm fee ücreti fazla olacak o yüzden direk yapayım dedım. Ama ağ adını öğrenemezsem öyle yapacağım artık.
rdcould (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 24, 2021, 08:04:32 PM

@Bthd hocam dediğiniz şey başıma gelecekti galiba. Cheesy

bep20 yazana göndermem gerekiyormuş daha az fee ücretli olan için ama az kalsın bep20 ağından sadece doge yazana gönderecektim.
rdcould (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 25, 2021, 01:19:14 PM

Birçok kripto paranın BEP2 ve BEP20 formatı başka borsalarda işlem görmüyor ve desteklenmiyor. Bu yüzden başka borsalara çekim yaparken Ethereum (ETH) şekilde Ethereum’un kendi ağını seçmelisiniz.

bep20 agına mı çekmek daha mantıklı yoksa dırek dogecoin olarak çekmem mi? (direk dogecoin olarak çekersem yüksek fee ücreti var. Cheesy )
Birsi yardımcı olabılır mı lutfenn?
Bthd
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 2573

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
February 25, 2021, 02:40:16 PM

bep20 agına mı çekmek daha mantıklı yoksa dırek dogecoin olarak çekmem mi? (direk dogecoin olarak çekersem yüksek fee ücreti var. Cheesy )

Sorunuzun cevabı amacınıza göre değişir. Bir ödeme yapmak için mi kullanacaksınız yada sadece hodl edip daha sonra satmayı mı planlıyorsunuz ? Eğer ödeme yapmak için kullanacaksanız karşı tarafın kullandığı cüzdan adresine göre belirleyebilirsiniz. Sadece hodl edip tekrar borsaya göndermeyi düşünüyorsanız transfer ücreti düşük olanı seçmek daha mantıklı olabilir.

Böyle durumlarda transfer ücreti küçük bir yüzdeyse her birimi kendi ağı üzerinde kullanmayı tercih ediyorum. wBTC gibi sonradan yaratılmış ve gerçekte olmayan sadece kontrat sebebiyle eşit olduğu varsayılan birimleri sevmiyorum.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
rdcould (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 25, 2021, 05:35:37 PM

Sorunuzun cevabı amacınıza göre değişir. Bir ödeme yapmak için mi kullanacaksınız yada sadece hodl edip daha sonra satmayı mı planlıyorsunuz ? Eğer ödeme yapmak için kullanacaksanız karşı tarafın kullandığı cüzdan adresine göre belirleyebilirsiniz. Sadece hodl edip tekrar borsaya göndermeyi düşünüyorsanız transfer ücreti düşük olanı seçmek daha mantıklı olabilir.

Böyle durumlarda transfer ücreti küçük bir yüzdeyse her birimi kendi ağı üzerinde kullanmayı tercih ediyorum. wBTC gibi sonradan yaratılmış ve gerçekte olmayan sadece kontrat sebebiyle eşit olduğu varsayılan birimleri sevmiyorum.

Uzun bir süre bekleteceğim belki ileride satarım geri o yüzden bep20 ağına çekmeye karar verdim.
Sorudan bağımsız bir şey kafama takıldı. Olmaz fakat diyelim ki binance kapandı. O zaman elimizdeki ağ başka tarafta desteklenmedğinden yok olmuş mu olacak acaba? (Eğer böylese borsada para saklamaktan farkı kalmıyor sanırım.)
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 25, 2021, 08:38:19 PM

Coinleri borsada tutmanın da bazı avantajları var, cüzdana çekmenin de. Güvenliği bir kenara koyarsak, biraz da kişisel bir karar bu! Borsalarda uzun süreli coin/token tutmak elbette sakıncalıdır! Sonuçta geçmişte onlarca borsa patladı gitti. Ve çoğu da zamanının saygın borsaları arasındaydı. Şimdiki Binance gibi diyebiliriz.

Kısa ya da orta vadede al-sat yapan biriyseniz, coinlerin bu süreç içerisinde borsada kalması hem transfer ödemelerinden kurtulmanızı sağlar hem de hızlı işlem yapmanız açısından faydalıdır. Transferler bazen saatler hatta günler sürebiliyor. Fakat "alayım dogelerimi unutayım, 1 sene sonra bakarım artık" diyorsanız cüzdana çekmek mantıklıdır! Binance, cüzdana çekim işlemleri sırasında birkaç uyarı görüntüleyerek yapığınız işlemden emin olmanızı sağlıyor. Biraz dikkat ederseniz hata yapma ihitmali neredeyse kalmıyor diyebiliriz.

Binance, müterilerinin borsa saldırılarına karşı olası kayıplarını telafi edebilmek adına bir fon oluşturmuştu 2 sene önce. Buraya hatırı sayılır bir miktar para koydu ve eklemeye de devam ediyor. Bu para, borsa hacklenmelerinde kayıp yaşayanlar için kullanılacaktı. Ama mail ya da borsa şifrelerinizi çaldırmak gibi şahsi hatalarınız kapsam dışındadır! Ayrıca, yatırımlarımızı kişisel cüzdanımızda tutsak bile, elbet bir gün gelecek al-sat yapmak için borsaya da aktaracağız. Eğer olur da borsadan kaynaklı bir sıkıtı yaşanırsa telafi edilebileceği söyleniyor.
rdcould (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 25, 2021, 09:07:01 PM

Coinleri borsada tutmanın da bazı avantajları var, cüzdana çekmenin de. Güvenliği bir kenara koyarsak, biraz da kişisel bir karar bu! Borsalarda uzun süreli coin/token tutmak elbette sakıncalıdır! Sonuçta geçmişte onlarca borsa patladı gitti. Ve çoğu da zamanının saygın borsaları arasındaydı. Şimdiki Binance gibi diyebiliriz.

Kısa ya da orta vadede al-sat yapan biriyseniz, coinlerin bu süreç içerisinde borsada kalması hem transfer ödemelerinden kurtulmanızı sağlar hem de hızlı işlem yapmanız açısından faydalıdır. Transferler bazen saatler hatta günler sürebiliyor. Fakat "alayım dogelerimi unutayım, 1 sene sonra bakarım artık" diyorsanız cüzdana çekmek mantıklıdır! Binance, cüzdana çekim işlemleri sırasında birkaç uyarı görüntüleyerek yapığınız işlemden emin olmanızı sağlıyor. Biraz dikkat ederseniz hata yapma ihitmali neredeyse kalmıyor diyebiliriz.

Binance, müterilerinin borsa saldırılarına karşı olası kayıplarını telafi edebilmek adına bir fon oluşturmuştu 2 sene önce. Buraya hatırı sayılır bir miktar para koydu ve eklemeye de devam ediyor. Bu para, borsa hacklenmelerinde kayıp yaşayanlar için kullanılacaktı. Ama mail ya da borsa şifrelerinizi çaldırmak gibi şahsi hatalarınız kapsam dışındadır! Ayrıca, yatırımlarımızı kişisel cüzdanımızda tutsak bile, elbet bir gün gelecek al-sat yapmak için borsaya da aktaracağız. Eğer olur da borsadan kaynaklı bir sıkıtı yaşanırsa telafi edilebileceği söyleniyor.

Teşekkür ederim cevabınız için hocam. Az önce gerçekleştirdim hemen 1 dk içinde geldi cüzdanıma.  Smiley
Pages: [1]
  Print  

Jump to: