Bitcoin Forum
April 25, 2024, 12:36:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: FTX-Alameda-REEF Skandalı  (Read 322 times)
torrentco (OP)
Sr. Member

Activity: 2100
Merit: 418

View Profile
March 16, 2021, 07:28:04 AM
Merited by Vispilio (1)

olayın ozeti;

alameda dşük fiyattan 80M dolarlık reef almak için iletişime geçiyor reef yetkilieri ile.
reef ok diyor.20M lık 4 parti halinde yollmayı kabul ediyor.
ilk parti yollar yollamaz alameda binance e deposit yapıyor tokenları satmak için  Grin
reef hemen anlaşmayı iptal ediyor.
devamı zaten kırış kıyamet twitter yıkılıyor.

https://medium.com/reef-finance/our-official-response-to-recent-events-regarding-alameda-a1978f7fbe57

https://alameda-research.medium.com/reef-updates-b3645b65790a

ingilizcesi olanlar okusun.film gibi heyecanlı valla.

bu sam bankman-fried gercekten cok tehlikeli bir adam.
solano coinler unlockı sırasındaki tutumunu hatırlıyorsunuzdur.
bu herifin sonu net bir şekilde arthur hayes gibi olacak.
uzun vadede solano serum ftx i etkileyecektir bu olay.

reef garibanı zaten çöktü.
neredeyse 6 sentten 4 sente %50 dump yedi haber sonrası.
1714048571
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714048571
Reply with quote  #2

1714048571
Report to moderator
1714048571
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714048571
Reply with quote  #2

1714048571
Report to moderator
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
torrentco (OP)
Sr. Member

View Profile
March 16, 2021, 07:32:16 AM

tehditlere bakın.
alameda ve ftx sahibinin nın nasıl bir güç sarhoşlugu içinde oldugu cok net anlaşılıyor.

surekli cz ye kufredilir forumda.
o adamın bir kere boyle bir pisliği oldu mu ftx in 20 katı hacmi ve gucu olmasına ragmen.
kendi koinine,yatırımcısına çalışan bir adam cz.

muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
March 16, 2021, 08:36:44 AM
Merited by Vispilio (1)

surekli cz ye kufredilir forumda.
o adamın bir kere boyle bir pisliği oldu mu ftx in 20 katı hacmi ve gucu olmasına ragmen.
kendi koinine,yatırımcısına çalışan bir adam cz.

Herkes kendince bir şeyler yapıyor burada.
CZ'nin bu tarz bir pisliği ortaya çıkmadı diye yapmıyor diyebilirmiyiz?

Öncelikle Alameda'nın Binance'da bu tokenleri anında satacağını kim biliyor? Belki market making yapacaklardı ve ellerindeki reef miktarını arttıracaklardı bu yolla. Bir şekilde tokeni akümüle edeceklerdi vs...

Burada Sam'ı savunmuyor, CZ'yi asla suçlamıyorum yanlış anlaşılma olmasın.
SOL'daki tutumu şuydu, gerekirse hepsini satın alırım... Bunun SOL yatırımcısına zararını göremiyorum.

Son olarak ben size CZ/Binance ile bir benzer durum ortaya atayım tekrar düşünün.
Oasis Network ciddi milyonlar değerinde yatırım alıyor ve en büyük yatırımcısı Binance. Sonra Oasis network hiç satış yapmadan ROSE tokeni Binance'da şak diye listeliyor. İlginç olan kısım şurada, hiç bir satış yok! Pre-mint edilmiş 1.5 milyar token dolaşımda deniliyor ve bu rakam 1 yıl boyunca artmayacak deniliyor. IEO/ICO/IDO vs. yok. E kim satıyor bu ROSE'ları?
Pardon haklarını yemeyeyim. Coinlist ile 45 milyoncuk ROSE dolaşıma sokacaklarını söylediler ki bunun 10 milyon kadarı listelemeden 40 gün sonra açıldı. Geri kalanı mayıs ayını bekliyor.

Bu tokenleri dolaşıma soken, market making yapan "bence" Binance'ın ta kendisi. Bütüüüün piyasa 10x-20x yaparken ROSE 0.03'den çıktığı listelemede öylece devam etti. Bütün piyasa yeşilken ROSE bir türlü %5-10 aşağı yukarıdan başka hareket yapmadı. Ta ki son 1 aya kadar. BTC karşısında sabit kaldıkça da USD değeri biraz ara ara yükseldi.
Burada bu malı kim boşalttı? Neden ROSE'un fonlamasıyla ilgili piyasa da hiç bir açıklama yok.

Yani işin özeti şu SAM, CZ ve diğerleri... Piyasanın tüm aktörlerinde genel geçer kural şu: Bal tutan parmağını yalar.
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
March 16, 2021, 08:46:13 AM
Merited by Vispilio (1)

alameda kripto için büyük tehlike. gittikçe büyüyorlar ve büyüdükçe piyasa için büyük bir bela haline geliyorlar.

arka planda çok kirli işler dönüyor. ellerinde sayısını arttırmak istedikleri bir kripto varsa o kriptonun fiyatını baskılayarak normalde elindeki malı satmayacak yatırımcının satış yapmasına neden oluyorlar. sonra fiyat düşünce short pozisyonları kapatıp eldeki malı ucuza getirmiş oluyorlar. amaçları ne kadar işe yarar kripto para varsa hepsinin en büyük balinası haline gelmek ve piyasanın en büyük manipülatörü olmak.

mesela geçtiğimiz ekim ayında yfi nin fiyatını alameda nın shortlayarak düşürdüğü konuşuldu. bilmeyenler varsa geçen haftaki big data protocol farming programına alameda 758 milyon dolar para yatırdı. farming den üç beş kuruş para kazanmaya çalışıyoruz ona da çöküyor yavşak herif. ilginç olansa alameda nın big data protocol farming ine 1200 yfi ile katılmış olması. borsa hesaplarını saymazsak en fazla yfi ye alameda sahip yani.

en son reef protocolü hedef olarak seçmişler. reef ekibi olaya uyanınca tehditler, delist ederizler, rugpull yapmakla suçlayarak ile imaj zedelemeye çalışmalar.

torrentco (OP)
Sr. Member

View Profile
March 16, 2021, 08:50:26 AM

SOL'daki tutumu şuydu, gerekirse hepsini satın alırım...

hocam buna ekonomide manipulasyon diyoruz biz Smiley

sen ben diyince olmaz ama ftx patronu derse olur,cunku yapabilir.
ben solanoyu 2 doların altına dusurtmem diyemez.
bunu regule edilen bir ekonomide yap muebbet yersin.
kaldı ki konu uzerine traderlarla ve kripto influencerlarla iddia ya bile girmeye calıstı.

cz ile ilgli yaptıgın komplo teoriside olabilir tabii ki ama ama kanıtın yok,o yuzden eyyorlama dediğimiz geyikten oteye gecemez iddiaların.
eyyora girersek cıkamayız.
biz sam bankman dediğimiz inanılmaz tehlikeli adamın public olarak,belgeli vukutlarını konusuyoruz.
torrentco (OP)
Sr. Member

View Profile
March 16, 2021, 08:56:53 AM

alameda kripto için büyük tehlike. gittikçe büyüyorlar ve büyüdükçe piyasa için büyük bir bela haline geliyorlar.

arka planda çok kirli işler dönüyor. ellerinde sayısını arttırmak istedikleri bir kripto varsa o kriptonun fiyatını baskılayarak normalde elindeki malı satmayacak yatırımcının satış yapmasına neden oluyorlar. sonra fiyat düşünce short pozisyonları kapatıp eldeki malı ucuza getirmiş oluyorlar. amaçları ne kadar işe yarar kripto para varsa hepsinin en büyük balinası haline gelmek ve piyasanın en büyük manipülatörü olmak.

mesela geçtiğimiz ekim ayında yfi nin fiyatını alameda nın shortlayarak düşürdüğü konuşuldu. bilmeyenler varsa geçen haftaki big data protocol farming programına alameda 758 milyon dolar para yatırdı. farming den üç beş kuruş para kazanmaya çalışıyoruz ona da çöküyor yavşak herif. ilginç olansa alameda nın big data protocol farming ine 1200 yfi ile katılmış olması. borsa hesaplarını saymazsak en fazla yfi ye alameda sahip yani.

en son reef protocolü hedef olarak seçmişler. reef ekibi olaya uyanınca tehditler, delist ederizler, rugpull yapmakla suçlayarak ile imaj zedelemeye çalışmalar.

hocam zaten kimse bilmez alameda research ne yapar, parasını nerden kazanır.
zannederler ki araştırma ve startup yatırım şirketi Smiley
bu alameda research trade yapar beyler.otc deal yapar cogunlukla.
spekulasyon ve manipulasyondan para kazanırlar.
regule bir piyasada zaten iş yapmaları mumkun değil.
piyasanın sulugudur kan emicisidir bu herifler.
hani senin koin %30 deger kaybeder ya durduk yere bir gece ansızın,sebepsiz.
sebebi bu ve bunun gibi sirketlerdir.
sebebini bilin istedim.
yukardaki arkadaş gibi elinizde tuttugunuz koin yukselmiyor diye hemen binance e kesmeyin faturayı   Smiley
muslol67
Hero Member

View Profile
March 16, 2021, 09:05:27 AM

SOL'daki tutumu şuydu, gerekirse hepsini satın alırım...

hocam buna ekonomide manipulasyon diyoruz biz Smiley

sen ben diyince olmaz ama ftx patronu derse olur,cunku yapabilir.
ben solanoyu 2 doların altına dusurtmem diyemez.
bunu regule edilen bir ekonomide yap muebbet yersin.
kaldı ki konu uzerine traderlarla ve kripto influencerlarla iddia ya bile girmeye calıstı.

cz ile ilgli yaptıgın komplo teoriside olabilir tabii ki ama ama kanıtın yok,o yuzden eyyorlama dediğimiz geyikten oteye gecemez iddiaların.
eyyora girersek cıkamayız.
biz sam bankman dediğimiz inanılmaz tehlikeli adamın public olarak,belgeli vukutlarını konusuyoruz.

Benzer cevaplara, birlikte yorum yapabilirim.

Elinizde 100 milyar dolarınız var ve kripto sektöründesiniz.
Siz yapmaz mıydınız? Sanıyormusunuz ki bizim aldığımız 5k-10k $ ile bir coin pump yiyor. Alayı bu tarz adamların elinde oyuncak. Projenin birisi çıkıyor yeni moda ile düşük cap proje ayağına 200k'lık satış yapıyor 500-1000 kişiye. 10x yaptı oley diye sevinenler 10k-20k tokeni satın alıp kilitliyorlar. İlk gelen alırla eşşek yükü fee ödüyorlar e 10x yapan coin'den elde ettiği 300-500$. Asıl parayı private ayağına Alameda gibi şirketlere önden 10'da 1'ine sattıkları adamlar kazanıyor. Alameda bunlardan birisi ve yaptıkları göze battı çünkü arkasında durduğu SOL/FTX vs. değer kazandı güzel son zamanlarda.

Zaten piyasanın ayı-boğa arasında gidip gelme sebebi bu. Bir dönem şişiyor, sonra patlayıp iniyor. Çakıyorlar yamayı, hop yine yukarı...

Sam karakterli, manipülasyon yapmıyor kimse diyemez. Aynı şey CZ içinde geçerli. Alameda Research bir yatırım firması, Binance labs'da aynı işi yapıyor, Coinbase ventures da. Yahu herkesin derdi homo-economicus düşüncesinden hareketle kar maksimizasyonu.

Ben CZ'yi suçlamıyorum ama yaptığı gibi yapmadığını da kimse iddia edemez. Burada kara bir kutu var, bu kutu açılmadan kötü mü iyi mi kimse bilemez.
Olay şu Schrödinger'in Kedisi olayındaki gibi yani = https://tr.wikipedia.org/wiki/Schr%C3%B6dinger'in_kedisi

CZ'ciler BNB ve onun getirileriyle para kazandılar.
SAM'ciler de SOL, SRM, FTT vs ile para kazandılar.

Yatırım firması alır, satar. Arada ettiği kara bakar. Tıpkı hepimizin kendi cüzdanında al sat yaptığı gibi. Benim sattığım herhangi bir coini birisinin aldığını unutmamak lazım. Herkes kar etmenin derdinde.

Benim CZ ile kanıtım yok ama o anlattığım satışın açıklaması da yok.
Aynı şekilde SAM'in Binance'a yatırdığı reef'leri ne yaptığının yapacağının kanıtı da yok bu hesapla. Belki satmayıp fiyatı yükseltmekte kullanacaktı... Yani baktığınızda herkesin ki iddia. Veya satacakta olabilir. Bu da kimseyi bağlamaz. Yatırım yapmış, yönlendiriyor. Kimse yatırım yaptığı tokeni satmayacak diye bir kaide yok.
torrentco (OP)
Sr. Member

View Profile
March 16, 2021, 09:12:58 AM
Last edit: March 16, 2021, 09:23:45 AM by torrentco

hocam cok uzun yazmışsın yine asparagas iddialar o yuzden hızlıca goz gezdirdim sadece.
dediğim gibi burda alanen public bir rezalet var ortada.belgeli kanıtlı onu konusuyoruz.
o da bunu yapmıştır su da sunu yapmıstır filan demek cok mantıklı değil o yuzden.
dediğimiz gibi olabilir ama olmayadabilir ama zaten konumuz  bu değil.

yanlış bildiğin diğer birşey , binance labs ve coinbase ventures trade yapmaz.
alameda research ile bu ikisinin alakası yoktur.
yani a dan alın gidip b exchangein de satmaz.
bunlar startuplara yatırım yapar yüzde karşılıgı.
ordan alır koini tabii ki ceyizine koyacak hali yok zamanı gelince satar.
ama over the counter alıp gidip başka bir exchange de dumplamaz hiçbiri Smiley
muslol67
Hero Member

View Profile
March 16, 2021, 09:59:42 AM

hocam cok uzun yazmışsın yine asparagas iddialar o yuzden hızlıca goz gezdirdim sadece.
dediğim gibi burda alanen public bir rezalet var ortada.belgeli kanıtlı onu konusuyoruz.
o da bunu yapmıştır su da sunu yapmıstır filan demek cok mantıklı değil o yuzden.
dediğimiz gibi olabilir ama olmayadabilir ama zaten konumuz  bu değil.

yanlış bildiğin diğer birşey , binance labs ve coinbase ventures trade yapmaz.
alameda research ile bu ikisinin alakası yoktur.
yani a dan alın gidip b exchangein de satmaz.
bunlar startuplara yatırım yapar yüzde karşılıgı.
ordan alır koini tabii ki ceyizine koyacak hali yok zamanı gelince satar.
ama over the counter alıp gidip başka bir exchange de dumplamaz hiçbiri Smiley

Asparagas...
Kimin nerede ne yatırım yapacağını, ne zaman nerede satacağını bilmek imkansız. Binance'a yatırıp dumpladı demek için sattığından sizin emin olmanız gerekir. Reef'in sözleşme feshinden sonra piyasanın tepki verip genel olarak Reef'i dumplamış olma olasılığı ile Alameda'nın dump yapmış olması aynı olasılık.

Ben senin aksine yazdığın her şeyi okuyorum. Binance üzerinden para kazanan Binance'ı, FTX üzerinden para kazanan onu savunursa işin içinden çıkamayız. Taraf olmaya gerek yok herkes bildiği yoldan doğruyu yapıyor. Bu arada ne FTX ile ne de Binance ile duygusal bir bağım yok. Sadece olanlardan bahsediyorum. McAfee'nin, Elon Musk'ın spekülatif iş yaptığı yer de Alameda'yı suçlamak bana mantıklı gelmiyor. Piyasa regüle değil. Bana da 100 milyar dolar verin bende oradan para kazanacağımı düşünürsem aynısını yaparım.

Hiç mi 3$'dan aldığını 10'dan satıp sonra 5$'den geri almaya çalışmadınız yani.
torrentco (OP)
Sr. Member

View Profile
March 16, 2021, 10:06:43 AM

Hiç mi 3$'dan aldığını 10'dan satıp sonra 5$'den geri almaya çalışmadınız yani.

hocam ne diyon yav  Grin Grin

konuya donelim gozunu seveyim.
dun twitterda alanen ve public yasanan bir olayı konusuyoruz.
olay yine cz de serefsiz o da yapıyora geldi
tamam senin dediğin olsun cz de serefsiz o da satıyor alttan.  Smiley

MK-74
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1176

View Profile
March 16, 2021, 10:20:06 AM

Kriptoda hiç bir adama güvenileceğini düşünmüyorum ben hepsi aynı düşünceye sahip %99 diyelim hatta hepsi kendi cebini düşünür. Büyük adam küçük projeyide yer adamı da.
Demem o ki bunlar bir şeylere yatırım yapıyorlarsa keyfi yapmazlar proje ooo çok iyi falan diye gram ilgileneceklerini düşünmüyorum onlar kazanacaklara paraya bakarlar.
CZ de aynı Sam da aynı hepsi aynı hiç birini savunmanıza gerek yok bence.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1293

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 16, 2021, 10:37:49 AM

Evet bu piyasa bir anlamda dağ başı, asker, polis, jandarma uğramıyor ve kendi içinde, dışarıdan kontrol edilemez bir işleyişi var, bu doğru. Ama böyle bile olsa bazı durumların, eylemlerin "bu şartlara rağmen" çok yanlış olması görmezden gelinemez. Eminim bir çok şirket veya oluşum gördüğümüz, göremediğimiz çok şeyler yapıyor ama hırsızların bile kendi içlerinde yazılı olmayan kuralları, etik anlayışları vardır.
Yazdıklarımın konumuzla ilgili kısmı şu; her ne kadar torrentco ile hiç anlaşamasak da, ben de tamamen aynı şekilde düşünüyorum, hak veriyorum. "Falan da yapıyordur, filan da kesin bir çok halt karıştırıyordur" karşılık olarak öne sürülebilecek doğru bir argüman değil bana göre, çünkü varsayımsal beyin fırtınası yapmıyoruz, ortada "somut" bir pis iş var, öylesine pis ki, genel piyasaya zarar verebilecek kadar.Kaldı ki bu Alamedanın ilk icraatı da değil.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
ashti
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

View Profile
March 16, 2021, 10:50:09 AM

Cok ilginc cirkin olaylar yasanmis. Ben bu olaylari bilseydim, daha onceden gorseydim bu pazara girmezdim. Simdi bu olaylari gorup korktugundan buraya girmekten vazgececek insanlar da olacaktir.

usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
March 16, 2021, 11:13:10 AM

Ne zaman piyasa hareketlense böyle olaylar hemen patlak veriyor. Ayrıca yeni projeler  de hemen türüyor. 2019 da neredeydiniz veya 2020 başlarında, şimdi mi aydınlanma geldi size diye sormak istyorum, proje yaratanlara.
gerçekten gülünç şeyler oluyor, bu da onlardan sadece bir tanesi

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
KIZILAGA
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 6

View Profile
March 16, 2021, 11:41:13 AM

Bu adamların dolandırıcı zihniyeti yüzünden kurunun yanında yaşı da yakacak hükümetler. Şerefsiz bunlar, hırsızdan da öte,kripto ideolojisini baltalayan haşeretler. Umarım hapishaneye düşer.
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1316
Merit: 966

View Profile
March 16, 2021, 12:34:12 PM

FTX, Binance tekeline iyi bir alternatif oluşturuyor ve borsa olarak bana güven veriyor. Sam’in yaptiği etik olmasa da madem adamin yaptiği transferleri takip edeceksin neden %100 unlocked token satiyorsun? Eğer %100 unlocked token veriyorsan adam istediği anda alir, istediği anda satar. Ben bu konuda Alameda’yi hakli buluyorum.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2296
Merit: 1452

Cashback 15%

View Profile WWW
March 16, 2021, 04:08:42 PM

birisinin şeytanlığını bulup başka bir şeytanı sevgi pıtırcığı yapma hocam:))
bitcoin'de zincirleri geri yürütelim haliç'e fatih'in girdiği gibi girelim diye "beyinsizce" bir öneriyi ben öne sürmedim. bunu düşünmek bile şeytanlığa yeter.

reef konusuna gelirsek harbiden bu gerzekler niye kilitli vs. bir şekilde bu adamlara satmıyor ki? puştlara bana ucuza "10k dolarlık satsana lan" desem türkiye cumhuriyeti'nin savcılarını göreve çağırırlar. bunun a'sı b'si yok. bu piyasada kim kimi tutarsa öpüyor. ama bu büyük rezillik:))

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄███████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
primeer
Sr. Member

View Profile
March 16, 2021, 04:54:48 PM

alameda yı haklı bulacak kadar insafsızlar var yuh artık diyorum. adam borsasında listeli bir projeyi önce uzun vadeli yatırım yapıcaz diye kandırıp anlaşma yapıyor, proje verdiği tokenlerin binance te dumplandığını ve fiyat baskılama amaçlı kullanıldığını görünce haklı olarak anlaşmadan vazgeçiyor.

sen bize tokenini indirimli ver biz de piyasayı manipüle edelim, yoksa seni delist ederiz imajını yerle bir eder seni yok ederiz diğer borsalardan bile delist ettiririz diye şantaj yapan bir parazitin neyini savunuyorsuz.

cz nin kıskananı sevmeyeni çok zaten adam ne yaparsa yapsın yaranamıyor. ama cz yi kötüleyerek alameda nın pisliklerini haklı çıkarmaya çalışmak nedir abi.
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1316
Merit: 966

View Profile
March 16, 2021, 05:13:53 PM

alameda yı haklı bulacak kadar insafsızlar var yuh artık diyorum. adam borsasında listeli bir projeyi önce uzun vadeli yatırım yapıcaz diye kandırıp anlaşma yapıyor, proje verdiği tokenlerin binance te dumplandığını ve fiyat baskılama amaçlı kullanıldığını görünce haklı olarak anlaşmadan vazgeçiyor.

sen bize tokenini indirimli ver biz de piyasayı manipüle edelim, yoksa seni delist ederiz imajını yerle bir eder seni yok ederiz diğer borsalardan bile delist ettiririz diye şantaj yapan bir parazitin neyini savunuyorsuz.

cz nin kıskananı sevmeyeni çok zaten adam ne yaparsa yapsın yaranamıyor. ama cz yi kötüleyerek alameda nın pisliklerini haklı çıkarmaya çalışmak nedir abi.

Bu olaya objektif bakan herhangi biri Reef'in uzun vadeli yatırım için neden %20 indirimli bir şekilde ?%100 unlocked? token sattığını sorgulaması gerekir. Ben private sale ya da seede katılırken proje sahibinin belirttiği koşullara uyacağıma dair SAFT imzalıyor ve tokenlerimi o koşullara göre alıyorum. Burada suç elinde %100 unlocked token olan Alameda'nın o kilitsiz tokenleri özgürce alıp/satması mı yoksa Reef'in uzun vadeli yatırım ayağına bir balinaya elindeki tokenleri piyasa fiyatının %20 altına %100 unlocked şekilde satması mı? Reef ekibi acilen Alameda üzerinden kazandığı ~$20 milyon dolar parayla buyback yaparak bu hatasından dönmeli.

Uzun vadeli yatırım için -UNLOCKED- token satılmaz, her şeyin yolu yordamı var.
primeer
Sr. Member

View Profile
March 16, 2021, 05:17:53 PM

Bu olaya objektif bakan herhangi biri Reef'in uzun vadeli yatırım için neden %20 indirimli bir şekilde ?%100 unlocked? token sattığını sorgulaması gerekir. Ben private sale ya da seede katılırken proje sahibinin belirttiği koşullara uyacağıma dair SAFT imzalıyor ve tokenlerimi o koşullara göre alıyorum. Burada suç elinde %100 unlocked token olan Alameda'nın o kilitsiz tokenleri özgürce alıp/satması mı yoksa Reef'in uzun vadeli yatırım ayağına bir balinaya elindeki tokenleri piyasa fiyatının %20 altına %100 unlocked şekilde satması mı? Reef ekibi acilen Alameda üzerinden kazandığı ~$20 milyon dolar parayla buyback yaparak bu hatasından dönmeli.

Uzun vadeli yatırım için -UNLOCKED- token satılmaz, her şeyin yolu yordamı var.

burada problem alameda nın unlocked olan tokenleri satması değil, alameda böyle yaptığı için anlaşmadan haklı olarak vazgeçen reef in şantaja uğraması.

bunun savunulacak hiç bir tarafı yok. konuyu saptırmayalım, kendinizce olayın bütününde haklı gördüğünüz bir şey bulup sonra konuyu o haklı olarak gördüğünüz tarafa kaydırıp saçma yorumlar yapıyorsunuz. iyi valla bir tek sizin kafanız çalışıyor herkes aptal.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: