Bitcoin Forum
April 24, 2024, 03:09:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Fiyatı değil işlevi.  (Read 345 times)
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1022
Merit: 617

View Profile
September 26, 2021, 04:09:23 PM

Bir dönem çevreme btc'yi ve bu ekosistemi anlatmakta uğraşıyordum sonra baktımki benimle resmen alay ediliyor bir durum oluştu kimisi gelip dalga geçiyor vs ben ise btc'nin çıkacağına inancım tam sadece doğru zamanın gelmesini bekliyordum şimdi işin rengi değişince ne kadar asalak varsa ooooo deyip konuya giriyorlar önüne gelen yatırım tavsiyesi istiyor çoğuda doge gibi 100 liraya binlerce alabileceği coinleri alıp 100x yapsada zengin olsak havasındalar.

Bir tanıdığım 16 eth alıyor 10k tl ye bir dönem geliyor yanıma diyorumki bak güzel çıktı karını realize et sonra bir dönem görmedim geçenlerde uğradı dedim herhalde yarım milyonu cebe atmışssındır yok diyor lan dedim nasıl yok? aynı buradaki yorumlar gibi nerede çer çöp varsa onu almış ve geçenki düşüşte zarar etmiş. ana parayı sadece 4 e katlayabilmiş dedim şimdi karı realize ettinmi hayır? Sana kolay gelsin deyip gönderdim.

Kar cebe yakışır alırsın cebine koymadıkça o para senin değil ekosistemin bir parçasıdır ara ara kar almayı unutmayın.

Hocam çevremde senin gibi bir kaç arkadaşım vardı. Bundan 3-4 sene önce beni bitcoin konusunda yönlendirdiler. Borsa ile o zaman ciddi bir kâr marjı yaratmıştım 3x kâr bana göre yüksek ve güzel getirili bir kârdı. Bahsettiğim bir kaç arkadaşım 3000-4000 dolar bandından bana bitcoin almam için yalvarmıştı. O zaman dolar 3.5-4 lira bandındaydı. Yani 15 bin lira maliyetle bitcoin almak mümkünken, kenarda 200 bin liram durdu ve çekmedim. Daha sonra borsada iyi bir kırılma yaşadık. Aradan geçen sürede bitcoin 60 bin doları geçmişti. Benim 3 katı kâr eridi. Bitcoin şaha kalkan at gibiydi. Gel zaman git zaman yine bir arkadaşımla sohbet esnasında bu siteyi önerdi. Geçmiş mesajlara da bakıyorum ki ne fırsatlar ilk burada paylaşılmış. 500 liradan bitcoin alanları okudum. 10 bin bitcoini pizzaya harcayan delikanlıları burada okudum. Açık bir dünya gibi bitcoin namına bu site.

Keşke sizin gibi öneren arkadaşlarımı o zaman dinleseydim diyorum. En az 10 bitcoin alsaydım bugün ne kredi derdim olurdu, ne borç..

Daha çok geç kalmamak için bende saflarda yerimi aldım. Sanurum ben de sizin arkadaşlarınıza verdiğiniz öğütleri sevdiklerime verenlerden olacağım.

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
████████████▀██
█████████▀▀░░░▀
████████░░░░░░░
██████░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
██████▄░░░░▄▄▄░
█████████▀▀░░░▀
████████▄▄▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
██████████▀▀▀▀▀
███████▀░▀█▄░░░
██████░░░░░█▄░▄
█████░░▄▄▄▄▄██▀
█████▀▀▀░░░░▄█▄
█████░░░▄▄█▀▀░█
██████▄█▀▀░░░░▀
███████▄▄░░░░░░
██████████▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄████████████████████████▄
██████████████████████████
█████████████░████████████
████████████▀▄████████████
█████▀▀░░░░░░░░░░░░▀▀█████
████▀░░░░░░░░░░░░░░░░▀████
████░░░██░██░░░░█░░░░░████
████░░░▄▄▀▄▄░░▀▀▄▀▀░░░████
████▄░░▀▀░▀▀░░░░▀░░░░▄████
█████▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄█████
▀████████████████████████▀
.
1713971390
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713971390
Reply with quote  #2

1713971390
Report to moderator
1713971390
Hero Member
*

Ignore
1713971390
Reply with quote  #2

1713971390
Report to moderator
1713971390
Hero Member
*

Ignore
1713971390
Reply with quote  #2

1713971390
Report to moderator
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713971390
Hero Member
*

Ignore
1713971390
Reply with quote  #2

1713971390
Report to moderator
1713971390
Hero Member
*

Ignore
1713971390
Reply with quote  #2

1713971390
Report to moderator
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
September 26, 2021, 05:49:58 PM

Hocam çevremde senin gibi bir kaç arkadaşım vardı. Bundan 3-4 sene önce beni bitcoin konusunda yönlendirdiler. Borsa ile o zaman ciddi bir kâr marjı yaratmıştım 3x kâr bana göre yüksek ve güzel getirili bir kârdı. Bahsettiğim bir kaç arkadaşım 3000-4000 dolar bandından bana bitcoin almam için yalvarmıştı. O zaman dolar 3.5-4 lira bandındaydı. Yani 15 bin lira maliyetle bitcoin almak mümkünken, kenarda 200 bin liram durdu ve çekmedim. Daha sonra borsada iyi bir kırılma yaşadık. Aradan geçen sürede bitcoin 60 bin doları geçmişti. Benim 3 katı kâr eridi. Bitcoin şaha kalkan at gibiydi. Gel zaman git zaman yine bir arkadaşımla sohbet esnasında bu siteyi önerdi. Geçmiş mesajlara da bakıyorum ki ne fırsatlar ilk burada paylaşılmış. 500 liradan bitcoin alanları okudum. 10 bin bitcoini pizzaya harcayan delikanlıları burada okudum. Açık bir dünya gibi bitcoin namına bu site.

Keşke sizin gibi öneren arkadaşlarımı o zaman dinleseydim diyorum. En az 10 bitcoin alsaydım bugün ne kredi derdim olurdu, ne borç..

Daha çok geç kalmamak için bende saflarda yerimi aldım. Sanurum ben de sizin arkadaşlarınıza verdiğiniz öğütleri sevdiklerime verenlerden olacağım.

Forumu okumak iyi bir başlangıç. Çevrenizdeki insanlara bitcoin al demekten ziyade ne olduğunu anlatıp, çevresinde gelişen teknolojileri anlatıp ne yapacaklarına kendilerinin karar vermelerini beklemek çok daha mantıklı. Çoğu kişi yatırım yapmak ile shitcoinler ile kumar oynamak yada trade etmek arasındaki farkı çözemiyor. Senelerdir bu kumarı oynayan kişilerin karşısında pek fazla şansları olmayacaktır ve kaybettiklerinde sizi sorumlu tutma ihtimalleri çok fazla.

3000$ fiyatla ilk bitcoinlerini alıp bunu yatırım olarak düşünenlerde sorun yokken shitcoin çöplüğünde ne olduğunu araştırmadan alım satım gerçekleştirirken yüzlerce BTC kaybeden insanlar da var. Altcoin yatırımı yapmanın kötü olmasından bahsetmiyorum. Ne aldığını bilmemenin yada ne yaptığını bilmemenin yanlış olduğundan bahsediyorum.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████