Bitcoin Forum
May 26, 2024, 04:42:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Ben bugün 20.000 TL'ye laptop aldım!  (Read 393 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
March 31, 2021, 11:07:11 PM

https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/monster-tulpar-t7-v21-6/
Ram'i 32 gb yapınca 20.500 TL gibi bi rakam ediyor.

"Birim para terör örgütü" olarak bu birim paraya herhangi bir avrupa ülkesinde laptop, masa, oyun donanımları (kulaklık, mikrofon, mouse, koltuk) vs alınıyor, üstüne bir de 2015 model sağlamından araba falan alınıyor. Çünkü bu laptop'un yurtdışı fiyatı 1500-2000 dolar civarı. Pardon 1500-2000 birim para civarı.
1 asgari ücretle benim bu bilgisayarı alabilen insanlar var. Burda 6 asgari ücret nerdeyse.

Neyse ki Almanya bizi kıskanıyor. Tek sevinç kaynağım bu.

Öncelikle hayırlı günlerde kullanmanızı diliyorum. Aslında laptop donanımları masaüstüne göre çok daha güçsüz kaldığı için yerinizde olsam masaüstü pc toplardım. Laptopta aynı zamanda masaüstüne göre çok daha fazla oluyor fiyat. Daha düşük özelliklere daha çok para veriliyor. Ama sanıyorum amacınız aynı zamanda gittiğiniz yerlere rahatça yanınızda götürüp oyun oynayabilmek ve başka şeyler için kullanmak. Yoksa normalde açıkçası oyun için laptop yerine şiddetle masaüstünü tavsiye ederim.  Grin

Fiyat konusuna gelince de ülkenin ekonomisinin içinde bulunduğu vaziyet belli ne yazık ki. Her şeye saçma sapan paralar dökülüyor. Bir tane uygun bir şey görsem dişimi kıracağım.  Grin  Avrupa ülkelerinde vs. millete lüks olmayan şeyler bize lüks malesef. Artık bu kötü yönetim sona erene kadar idare edeceğiz yapacak bir şey yok.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
April 01, 2021, 07:41:45 AM

Hayırlı olsun hocam seneye aldığınız bu laptopu satmak isterseniz ikinci el olarak 20 bin liraya satarsınız. Grin Laptop fiyatları düşecek düşecek diye bekleyen insanlar ağlaya ağlaya sayfayı f5liyor.
En az 7 belki 10 yıl kullanma planıyla aldım doğrusu. Evdeki desktop'um 10 yıllık çünkü, dönemin en iyi AMD makinelerinden biriydi. Desktop hem çok yer kaplaması hem de artık fan sesinin rahatsız etmesinden dolayı laptop'a geçtim. 5-6 yıl sonra bir ram takviyesi ile bi 5 sene daha götürür diye ümit ediyorum ama belli de olmaz.

İlerde ihtiyaç halinde 2. ssd slotu olması da güzel bu cihazın. 500 ssd+6tb hdd(harici) olacak ve uzun süre yeterli olur benim için.
Satmayı zorunluluk halinde düşünmem yani Smiley

Aslında 6 aydır alma planım vardı. "Dolar düşerse fiyatlar geri çeker belki o zaman alırım" diye erteliyordum. Dolar düştü fiyatlar düşmedi. Sonra MB başkanı olayıyla dolar zıpladı malum. Yeni bir zam gelmeden aldım artık.

"Birim para terör örgütü" olarak bu birim paraya herhangi bir avrupa ülkesinde laptop, masa, oyun donanımları (kulaklık, mikrofon, mouse, koltuk) vs alınıyor, üstüne bir de 2015 model sağlamından araba falan alınıyor. Çünkü bu laptop'un yurtdışı fiyatı 1500-2000 dolar civarı. Pardon 1500-2000 birim para civarı.
1 asgari ücretle benim bu bilgisayarı alabilen insanlar var. Burda 6 asgari ücret nerdeyse.

Öncelikle hayırlı günlerde kullanmanızı diliyorum. Aslında laptop donanımları masaüstüne göre çok daha güçsüz kaldığı için yerinizde olsam masaüstü pc toplardım. Laptopta aynı zamanda masaüstüne göre çok daha fazla oluyor fiyat. Daha düşük özelliklere daha çok para veriliyor. Ama sanıyorum amacınız aynı zamanda gittiğiniz yerlere rahatça yanınızda götürüp oyun oynayabilmek ve başka şeyler için kullanmak. Yoksa normalde açıkçası oyun için laptop yerine şiddetle masaüstünü tavsiye ederim.  Grin

Fiyat konusuna gelince de ülkenin ekonomisinin içinde bulunduğu vaziyet belli ne yazık ki. Her şeye saçma sapan paralar dökülüyor. Bir tane uygun bir şey görsem dişimi kıracağım.  Grin  Avrupa ülkelerinde vs. millete lüks olmayan şeyler bize lüks malesef. Artık bu kötü yönetim sona erene kadar idare edeceğiz yapacak bir şey yok.

20 yıllık desktop kullanıcısı olarak aslında ben de desktop toplayacaktım ama bu sefer radikal bir kararla Laptop'a geçtim. Normalde laptop klavyesinde yazmayı da hiç sevmem ama hem kapladığı alan hem de mobilitesinden dolayı laptop'a geçiş yaptım.

Oyun odaklı birisi değilim. Ayda yılda bir açar oynarım bir şeyler. O yüzden oyun değil iş odaklı aldım, 10 yıllık perspektifle aldım. Mosnter kalitesi yarı yolda bırakmazsa uzun süre birlikteyiz.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Vcob92
Member
**

Activity: 210
Merit: 30

View Profile
April 01, 2021, 09:18:27 AM

Teknolojiye erişim maliyeti konusunda dünyada üst sıralarda olduğumuz kesin...

Hayırlı olsun hocam...
1kodumtek7
Full Member

View Profile
April 01, 2021, 10:12:03 AM

20 yıllık desktop kullanıcısı olarak aslında ben de desktop toplayacaktım ama bu sefer radikal bir kararla Laptop'a geçtim. Normalde laptop klavyesinde yazmayı da hiç sevmem ama hem kapladığı alan hem de mobilitesinden dolayı laptop'a geçiş yaptım.

Oyun odaklı birisi değilim. Ayda yılda bir açar oynarım bir şeyler. O yüzden oyun değil iş odaklı aldım, 10 yıllık perspektifle aldım. Mosnter kalitesi yarı yolda bırakmazsa uzun süre birlikteyiz.

İş odaklıysa evet kesinlikle doğru bir seçim. Tabi Macler falan da var ama bir yandan oyun oynamak istediğiniz zamanlarda sağlam performans versin denilince bu seçim kat kat daha mantıklı oluyor.

Monster gerçekten kaliteli bir marka. Laptop üreticileri arasında en beğendiklerim MSI ve Monster.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
April 01, 2021, 10:19:19 AM

İş odaklıysa evet kesinlikle doğru bir seçim. Tabi Macler falan da var ama bir yandan oyun oynamak istediğiniz zamanlarda sağlam performans versin denilince bu seçim kat kat daha mantıklı oluyor.

Monster gerçekten kaliteli bir marka. Laptop üreticileri arasında en beğendiklerim MSI ve Monster.
MSI'ın bi modeli listemdeydi epeydir ama fiyatı 40 bin tl'ye yaklaşınca "saçmalama" dedim kendi kendime. Yarı fiyatına en azından benim için hemen hemen aynı işi yapacak bir bilgisayar aldım. Uzun süre kullanırım umarım.

jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1652
Merit: 304

kycfree

View Profile
April 01, 2021, 10:43:03 AM

Hayırlı olsun. Laptopa normalde en fazla 10da birini verecekken 20 bin TL gibi bir meblağ harcamak insana çok koyar evet. Umarım herhangi bir sorun çıkarmaz da uzun bir süre işinizi görür. Monster markası olunca tabi pek sorun yaşayacağınızı sanmam orası ayrı.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
April 01, 2021, 05:37:44 PM

Hayırlı olsun güle güle kullan Smiley
edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
April 01, 2021, 06:18:06 PM

Hayırlı olsun hocam seneye aldığınız bu laptopu satmak isterseniz ikinci el olarak 20 bin liraya satarsınız. Grin Laptop fiyatları düşecek düşecek diye bekleyen insanlar ağlaya ağlaya sayfayı f5liyor.
doalr fiyatı bu şekilde yükselirse, hammadde krizi de devam ederse 30.000e bile satabilir rahatlıkla.

yecele
Newbie
*

Activity: 46
Merit: 0

View Profile
April 01, 2021, 06:23:35 PM

Hayırlı olsun hocam. Hanımla online dersler çakışıyor diye laptop baktık ilk defa intel centurion gördüm ve o da 4-5k civarındaydı.
coderben
Full Member

Activity: 854
Merit: 113

View Profile
April 01, 2021, 10:55:57 PM

Hayırlı olsun. Laptopa normalde en fazla 10da birini verecekken 20 bin TL gibi bir meblağ harcamak insana çok koyar evet. Umarım herhangi bir sorun çıkarmaz da uzun bir süre işinizi görür. Monster markası olunca tabi pek sorun yaşayacağınızı sanmam orası ayrı.

Aynı fikirde değilim monster marka biraz şans işi monster kullanıp uzun süre memnun olan arkadaşlarım olduğu kadar servisten başını kaldıramayan arkadaşlarım da oldu fiyatları arasında çok büyük fark olmasa kesinlikle MSI ı önerirdim
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
April 02, 2021, 06:58:39 AM

Valla çok sağlam para aslında bizim için ama dediğiniz gibi avrupadaki birisi için de çerez parası, elektronik konusunda fiyatlar uçmuş durumda dolar kuru bu şekilde devam ederse artık çok dandik ürünleri ancak alabileceğiz sanırım, hayırlı olsun bu arada.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
April 02, 2021, 08:27:12 AM

Ek not: Konu "bu paraya laptop aldım" görgüsüzlüğü değil, bu paraya kıytırık bi laptop alabilmenin verdiği şaşkınlık ve kıyaslama odaklıdır.
Sen ne olsun daha yeğenim ? Şuan herkesin cebinde dokunmatik telefonu yok mu ? Buzdolabı yok mu ? Hastanelere gidebiliyor mu ? Nefes alabiliyor mu ? İstediği gibi su içebiliyor mu ? Daha ne istiyorsun o bilgisayarlar çok pahalı yeğenim gidip 5 binlik 2010 senesinde üretilen bir laptop neyine yetmiyor yeğenim nankörlük etmeyelim (!).

Bthd
Legendary
*

Activity: 2254
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
April 02, 2021, 08:45:19 AM

Çevremde bilgisayar konusunda bilgili çok kişi olmadığı için çocuğu üniversiteye başlayacak olan arkadaşlarım genelde bu konuda benden yardım isterler. Aynı dizüstü bilgisayarı (aynı ayardaki) 2 sene önce mimarlık fakültesi okuyacak öğrenciye 6000TL bandında aldım, geçen sene 2 kişiye 9000TL bandında satın aldık. Bu sene ise 18.000TL civarında aynı ayardaki bilgisayarlar (Tulpar serisi).

Her alım yapışımda kendi bilgisayarımı da yenilemeyi düşündüm ama nasılsa idare ediyor diye erteledim.

i7 2670QM
Nvidia GT 525M

Oyun oynamadığım için benim için ekran kartı pek önemli değil, sadece bir ssd takviyesiyle 10 yaşındaki bilgisayarımı kullanmaya devam ediyorum ancak iş yaparken sorun çıkarmaya başladı bir kaç haftadır yenilemek için bakıyorum. Kullandığım bilgisayarı şu anki işimin %25'i maaşa sahipken 1.5 aylık maaşımla almıştım. Şu an aynı derecede bilgisayarı 4 kat fazla maaş almama rağmen 1.5 aylık maaşımla satın almam mümkün değil. 4 kattan kast ettiğim birim adeti olarak değil, işim değişti. Şu an eski işimi yapanlar 1/4 alıyor.

Aynı bilgisayarı 2 sene fazla kullandığım için fazladan 14.000TL ödemek zorunda kalmak o kadar saçma ki tarifi yok.

Monster - Dell 7501 - Lenovo Creator 7 arasında git gel yaşadığım 3 haftalık süreçte %20'den fazla fiyat artışı yaşandı bilgisayar fiyatlarında. Hala karar veremedim ancak bir an önce karar vermek zorunda olduğumu biliyorum artık.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2142
Merit: 1069

View Profile
April 02, 2021, 08:46:16 AM

Uzun  yıllar monster abra kullanan birisi olarak fazlasıyla tavsiye ederim hocam belki de bana sağlamından denk geldi uzun süredir format atmıyordum bir pazartesi onu yapacağım cüzdanları yedekledikten sonra ben memnun kalacağınızı düşünüyorum ayrıca bir not düşeyim kesinlikle ücretli ve kaliteli bir antivirüs programı yükleyin

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
W Jr.
Copper Member
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1003

View Profile
April 02, 2021, 08:52:17 AM

20.000 Türk lirası, bir bilgisayar için çok yüksek rakam olarak düşünülebilir.Bu pandemi sürecinde özellikle elektronik eşyaların üretiminin düştüğünü düşünürsek bu ücretler artık -maalesef- normal karşılanır oldu.Bir de üstüne $/TL arasındaki bir uyumsuzluk da var.8 Lirayı geçen bir $ var karşımızda.

O eski gazete küpürlerindeki fiyatları özler olduk.$ kurunun 1.50 lira alındığı, en ultra özellikte PC’lerin 3000 lira olduğu zamanları.

Anyway, Hayırlı olsun güle güle kullanın.Fotoğraflarla konuyu renklendirirseniz çok sevinirim.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 1255

View Profile
April 02, 2021, 11:49:03 AM

Hocam hayırlı olsun güle güle kulanının, gerçektende güzel bir cihaz almışınız uzun yıllar götürür sizi, her istediğinizi yapabilirsiniz bu cihazda iyi bir yatırım olmuş. Malesef ülkemizde elektronik ürünler çok pahalı Avrupa'da 20.000 birime son model bir araba çekebiliyorsunuz altına, ülkemizde o paraya araba alınmıyor malesef.

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
April 02, 2021, 12:44:15 PM

Hayırlı olmasını dilerim, bitcoinden ve altcoinlerden kazandıklarınızda almışsınızdır umarım Smiley bende abra modellerine bakıyorum, 5-6 ay içerisinde almayı düşünüyorum şuan 7 bin 8 bin lira seviyesinde umarım 10 bin olmaz,
ademyilmaz
Jr. Member
*

Activity: 35
Merit: 1

View Profile
April 02, 2021, 12:47:44 PM

maalesef ülkede her şeyin fiyatı arttığı için o fiyatlara alman normal. Fiyatlar daha fazlada çıkabilir. Güzel günlerde kullanın. Şuan bir şeyin yanına varılacak halde değil. Her şey çok yüksek. Sonumuz hayrola.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
April 02, 2021, 06:44:43 PM

bitcoinden ve altcoinlerden kazandıklarınızda almışsınızdır umarım Smiley
Holo sağolsun bedavaya geldi diyebilirim. Bedava abartı bi tabir olur elbet ama anaparadan değil dediğiniz gibi yükselişlerden gelen karlardan bir miktar tl'ye geçip bazı ihtiyaçları karşıladım diyelim.

2 günlük kullanım görüşlerim: Oldukça memnunum. Fan sesi günlük kullanımda yok gibi, yük altında çok fazla. Beğendim.

1kodumtek7
Full Member

View Profile
April 02, 2021, 07:05:52 PM

bitcoinden ve altcoinlerden kazandıklarınızda almışsınızdır umarım Smiley
Holo sağolsun bedavaya geldi diyebilirim. Bedava abartı bi tabir olur elbet ama anaparadan değil dediğiniz gibi yükselişlerden gelen karlardan bir miktar tl'ye geçip bazı ihtiyaçları karşıladım diyelim.

Baya iyi kar etmişsiniz o zaman.  Grin  Kripto paralardan elde edilen kazançları bu tarz harcamalar için kullanmak baya güzel oluyor. Diğer türlü insan mesleğinde çok sağlam bir maaşa sahip değilse böyle paraları vermeye hiç cesaret edemiyor. Çok abartı fiyatlar sonuçta.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: