Bitcoin Forum
April 19, 2024, 10:08:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Jak w Polsce spieniezyc wieksza ilosc BTC?  (Read 485 times)
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
April 20, 2021, 08:57:51 PM
 #21

Jaknbym miał 6 mln w krypto to i tak bym nie kombinowął z panamą, albo bitomatami (5-10% fee). Zapłaciłbym 19% podatku i miał 5 mln legalnych pieniędzy do inwestycji w akcje, REITy, złoto, nieruchomości, do kupna domu, a nie 5.5-5.8  mln w skarpecie w strachu, że ktoś to znajdzie i dowali mi 75% podatku. Opłaca się kombinować na małe sumy moim zdaniem, przy małym ryzyku, jak coś to mandat, nikt nie szuka 1-50k zł, można wydać na Iphona, wakacje, imprezy. 6 mln zł każdy urzędnik będzie szukał.
1713564536
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713564536

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713564536
Reply with quote  #2

1713564536
Report to moderator
1713564536
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713564536

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713564536
Reply with quote  #2

1713564536
Report to moderator
1713564536
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713564536

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713564536
Reply with quote  #2

1713564536
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713564536
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713564536

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713564536
Reply with quote  #2

1713564536
Report to moderator
1713564536
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713564536

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713564536
Reply with quote  #2

1713564536
Report to moderator
1713564536
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713564536

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713564536
Reply with quote  #2

1713564536
Report to moderator
Alkaprim (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 7
Merit: 0


View Profile
April 20, 2021, 09:46:07 PM
 #22

Panowie, chodzi rowniez o zasade !! Ja np. mam organiczny wstret do kazdego uzedu skarbowego, gdziekolwiek by sie nie znajdowal.
I dawanie tym pasozytom pieniedzy po prostu boli!

Aha wszystkie te bizuterie, samorodki itp. to zupelna porazka, jak wyobrazacie sobie przewiezienie tego przez granice? (to jest pare kilo zlota) Roll Eyes
Myslalem o kupnie diamentow (mozna kupic tu za BTC) ale, jest pare ale.
Po pierwsze, jak zawsze kupic latwo a sprzedac trudno i pewnie bedzie trzeba stracic Sad
P drugie, trzeba to jakos przewiezc przez granice, zdaje sie ze trzeba zglaszac wszystko powyzej $10000 a niezgloszenie to prawie pewna konfiskata,  odrobina pecha i jestem 600K w plecy Angry
No i po trzecie, co sie stanie jak sprzedalbym to w polsce np u jubilera? Czy dostalbym jakis rachunek i juz cala kase byla by 100% legalna i niepodlegajaca opodatkowaniu? Wydaje mi sie ze raczej nie ale moge sie mylic.

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
April 21, 2021, 04:42:25 AM
Last edit: April 21, 2021, 05:27:10 AM by Tytanowy Janusz
 #23

Panowie, chodzi rowniez o zasade !! Ja np. mam organiczny wstret do kazdego uzedu skarbowego, gdziekolwiek by sie nie znajdowal.
I dawanie tym pasozytom pieniedzy po prostu boli!

Aha wszystkie te bizuterie, samorodki itp. to zupelna porazka, jak wyobrazacie sobie przewiezienie tego przez granice? (to jest pare kilo zlota) Roll Eyes
Myslalem o kupnie diamentow (mozna kupic tu za BTC) ale, jest pare ale.
Po pierwsze, jak zawsze kupic latwo a sprzedac trudno i pewnie bedzie trzeba stracic Sad
P drugie, trzeba to jakos przewiezc przez granice, zdaje sie ze trzeba zglaszac wszystko powyzej $10000 a niezgloszenie to prawie pewna konfiskata,  odrobina pecha i jestem 600K w plecy Angry
No i po trzecie, co sie stanie jak sprzedalbym to w polsce np u jubilera? Czy dostalbym jakis rachunek i juz cala kase byla by 100% legalna i niepodlegajaca opodatkowaniu? Wydaje mi sie ze raczej nie ale moge sie mylic.

Nie wiem po co te kombinacje ze złotem i diamentami... Odpowiedź dla unikających urzędu skarbowego już padła. Zrób tour de pologne i orpóżnij kilka bitomatów. Przy okazji zobaczysz jak się kraj zmienił podczas twojej nieobecności.

Okolice Wrocławia 12 bitomatów, okolice Warszawy 28, Gdańsk 13, po 50-100k w jednym ... da się jednego dnia wyciągnąć 600k.

https://coinatmradar.com/country/171/bitcoin-atm-poland/

Ale lepiej się nie spieszyć, zrobić to na spokojnie w kilka dni. Tylko przygotuj wcześniej środki. Porozkładaj po porfelach. Zadbaj o ich anonimowość i o to by nie były w prosty sposób ze sobą powiązane:

"W przypadku wielu transakcji powiązanych w sumie przekraczających kwotę 15 tys. EUR, wymagamy zeskanowania w urządzeniu dokumentu tożsamości. Wysokość kwoty zmienia się w zależności od kraju."
https://shitcoins.club/faq

I uważaj na miksery, bo jak ci źle zmiksuje z jakimiś ciemnymi środkami i masz pecha to jest prawdopodobieństwo, że ci zablokuje przelew:

"AML, czyli Anti Money Laundering, to w tłumaczeniu na język polski przeciwdziałanie praniu pieniędzy. Jest to jeden z wymogów prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w kraju należącym do Unii Europejskiej. Regulacje prawne związane z AML są opisane w "dyrektywie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu" i stosownej transponowanej ustawie krajowej."
"W celu odblokowania transakcji należy skontaktować się z obsługą klienta (support) pod numerem podanym na bitomacie i przygotować następujące dane:

zdjęcie paragonu/nr transakcji,
dzień, godzinę i miejsce transakcji,
skan/zdjęcie obu stron ID – dowodu, paszportu,
uzasadnienie/odpowiedź na pytania:
dlaczego chcieliśmy dokonać transakcji,
do kogo wysyłaliśmy walutę,
co wiemy o kryptowalutach i jak działa blockchain,
czy wiemy, że w instytucjach i bankach nie można płacić kryptowalutami,
czy zostaliśmy zmuszeni do transakcji?"

https://shitcoins.club/faq

Wiem, że 100k podatku boli, ale kombinując i tak zapłacisz min 30-50k a potencjalnych zagrożeń po drodze jest wiele.




lokas0506
Member
**
Offline Offline

Activity: 373
Merit: 37


View Profile
April 21, 2021, 07:46:51 AM
 #24

Panowie, chodzi rowniez o zasade !! Ja np. mam organiczny wstret do kazdego uzedu skarbowego, gdziekolwiek by sie nie znajdowal.
I dawanie tym pasozytom pieniedzy po prostu boli!

Aha wszystkie te bizuterie, samorodki itp. to zupelna porazka, jak wyobrazacie sobie przewiezienie tego przez granice? (to jest pare kilo zlota) Roll Eyes
Myslalem o kupnie diamentow (mozna kupic tu za BTC) ale, jest pare ale.
Po pierwsze, jak zawsze kupic latwo a sprzedac trudno i pewnie bedzie trzeba stracic Sad
P drugie, trzeba to jakos przewiezc przez granice, zdaje sie ze trzeba zglaszac wszystko powyzej $10000 a niezgloszenie to prawie pewna konfiskata,  odrobina pecha i jestem 600K w plecy Angry
No i po trzecie, co sie stanie jak sprzedalbym to w polsce np u jubilera? Czy dostalbym jakis rachunek i juz cala kase byla by 100% legalna i niepodlegajaca opodatkowaniu? Wydaje mi sie ze raczej nie ale moge sie mylic.



TO do mnie

http://forum.zegluj.net/viewtopic.php?f=18&t=31982&view=previous

Przewiozę po całym świecie ... mgła noc / sztorm  (podczas sztormu żadnej służbie nawet przez myśl by nie przeszło wchodzić na drugą jednostkę)

Podsumowując 19 % to nie jest jakaś wielka kwota ... Przeboleć urzędnika po dniach trzech będzie tylko niemiłym wspomnieniem następnie cieszyć się kasą!!!
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
April 21, 2021, 06:30:46 PM
Merited by Tytanowy Janusz (1)
 #25

Panowie, chodzi rowniez o zasade !! Ja np. mam organiczny wstret do kazdego uzedu skarbowego, gdziekolwiek by sie nie znajdowal.
I dawanie tym pasozytom pieniedzy po prostu boli!

Aha wszystkie te bizuterie, samorodki itp. to zupelna porazka, jak wyobrazacie sobie przewiezienie tego przez granice? (to jest pare kilo zlota) Roll Eyes
Myslalem o kupnie diamentow (mozna kupic tu za BTC) ale, jest pare ale.
Po pierwsze, jak zawsze kupic latwo a sprzedac trudno i pewnie bedzie trzeba stracic Sad
P drugie, trzeba to jakos przewiezc przez granice, zdaje sie ze trzeba zglaszac wszystko powyzej $10000 a niezgloszenie to prawie pewna konfiskata,  odrobina pecha i jestem 600K w plecy Angry
No i po trzecie, co sie stanie jak sprzedalbym to w polsce np u jubilera? Czy dostalbym jakis rachunek i juz cala kase byla by 100% legalna i niepodlegajaca opodatkowaniu? Wydaje mi sie ze raczej nie ale moge sie mylic.

Wszelkie machinacje ze złotem itp. okażą się jeszcze droższe od bitomatów, o diamentach ze względu na mniejszy rynek nie wspominając. Albo bitomaty, tracisz zwykle ~3% (w tej chwili ponad 5%), albo legalnie, wtedy 19%, ale niczym się już nie przejmujesz.

Signature space available for rent.
dwminer1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1848
Merit: 530


The OGz Club


View Profile WWW
April 24, 2021, 02:07:53 PM
Merited by Rath_ (2), Tytanowy Janusz (1)
 #26

Jaknbym miał 6 mln w krypto to i tak bym nie kombinowął z panamą, albo bitomatami (5-10% fee). Zapłaciłbym 19% podatku i miał 5 mln legalnych pieniędzy do inwestycji w akcje, REITy, złoto, nieruchomości, do kupna domu, a nie 5.5-5.8  mln w skarpecie w strachu, że ktoś to znajdzie i dowali mi 75% podatku. Opłaca się kombinować na małe sumy moim zdaniem, przy małym ryzyku, jak coś to mandat, nikt nie szuka 1-50k zł, można wydać na Iphona, wakacje, imprezy. 6 mln zł każdy urzędnik będzie szukał.

Pamiętaj, że oprócz opłacenia podatku trzeba jeszcze udowodnić pochodzenie tych środków. To bardzo często może nie być łatwe. I nie mam tu na myśli oczywistych przypadków prania pieniędzy z jakiś lewych interesów. Załóżmy, że ktoś kupił parę btc 10 lat temu za gotówkę czy po prostu "wyklikał" w pierwszych faucetach. W międzyczasie btc te przeszły przez kilka portfeli czy giełd (być może już nieistniejących). I teraz taka osoba, zarabiająca w ostatnich latach 3k zł/miesiąc wypłaca sobie z giełdy bańkę na konto... No nie wierzę, że nie zwróci to uwagi urzędników, bez znaczenia czy opłacisz podatek, czy nie. A z tego co się orientuję to w skarbówce nie obowiązuje domniemanie niewinności. Musisz udowodnić skąd masz kasę, a do tego momentu bardzo prawdopodobne, że konta bankowe będziesz miał zamrożone. Ile to może potrwać i czy w ogóle odzyskasz uczciwie uzyskane środki to nikt nie wie.

.The OGz Club.▄█████████████████████████████▄
███████████████████████████████
███████████████████████████████
███████████████████████████
███████████████████████████████
███████████████████████████████
████████████▀███▀████████████
██████████████▀█▀██████████████
████████████▄▄▄▄████████████
██████████████████████████████
███████████████████████████████
████████████████████████████
▀████████████████████████████▀
......The 1st & Only #MemeFi Project......
Website   ◢ Reddit   ◢ Telegram   ◢ Twitter   ◢ TikTok   ◢ Facebook

██████    ██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████████
       ▄▄▄██▄▄▄
    ▄███████████▄
    █████████████▄
   ███████████████
▄█████████████████▄
▀▀▀▀█████████████▀██
    ▀█████████████▄
    ▄▀█████████████▄
   █▀ ▀▀▀██████████▌
▐███    ▄█████████▀▀
 ▀▀     ▄█████▀▀
       ███▀▀
      ██▀

██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
April 24, 2021, 02:17:32 PM
Last edit: April 24, 2021, 02:34:33 PM by Tytanowy Janusz
 #27

Pamiętaj, że oprócz opłacenia podatku trzeba jeszcze udowodnić pochodzenie tych środków. To bardzo często może nie być łatwe. I nie mam tu na myśli oczywistych przypadków prania pieniędzy z jakiś lewych interesów. Załóżmy, że ktoś kupił parę btc 10 lat temu za gotówkę czy po prostu "wyklikał" w pierwszych faucetach. W międzyczasie btc te przeszły przez kilka portfeli czy giełd (być może już nieistniejących). I teraz taka osoba, zarabiająca w ostatnich latach 3k zł/miesiąc wypłaca sobie z giełdy bańkę na konto... No nie wierzę, że nie zwróci to uwagi urzędników, bez znaczenia czy opłacisz podatek, czy nie. A z tego co się orientuję to w skarbówce nie obowiązuje domniemanie niewinności. Musisz udowodnić skąd masz kasę, a do tego momentu bardzo prawdopodobne, że konta bankowe będziesz miał zamrożone. Ile to może potrwać i czy w ogóle odzyskasz uczciwie uzyskane środki to nikt nie wie.

Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Czy kogoś łapali czy nie, sam nigdy dużej kwoty jeszcze nie wypłacałem. Może warto rozłożyć wypłaty na kilka lat? Ale przyznaję rację, że jak już się przyczepią to wytłumaczyć się może być ciężko nawet ze 100% legalnych środków. Bo nie wyobrażam sobie tłumaczenia urzędnikowi, który zarabia 3k netto, że dostałem airdropa z 1inch w wysokości 5k zł za kilka kliknięć. Że miałem 80% APY za trzymanie BNB płacone w "airdropach" podczas gdy on ma 2% na lokacie. Jedyne co mnie uspokaja w tym wszystkim jest to, że przy obecnej hossie wiele osób będzie w sytuacji wpłaciłem 5k wypłacam 500k.

Z definicji pochodzeniem pieniędzy jest sprzedaż krypto. Jakby urzędników obchodziło pochodzenie krypto to chyba byłoby to w formularzu PIT.
dwminer1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1848
Merit: 530


The OGz Club


View Profile WWW
April 24, 2021, 03:22:39 PM
Merited by Tytanowy Janusz (1)
 #28

Pamiętaj, że oprócz opłacenia podatku trzeba jeszcze udowodnić pochodzenie tych środków. To bardzo często może nie być łatwe. I nie mam tu na myśli oczywistych przypadków prania pieniędzy z jakiś lewych interesów. Załóżmy, że ktoś kupił parę btc 10 lat temu za gotówkę czy po prostu "wyklikał" w pierwszych faucetach. W międzyczasie btc te przeszły przez kilka portfeli czy giełd (być może już nieistniejących). I teraz taka osoba, zarabiająca w ostatnich latach 3k zł/miesiąc wypłaca sobie z giełdy bańkę na konto... No nie wierzę, że nie zwróci to uwagi urzędników, bez znaczenia czy opłacisz podatek, czy nie. A z tego co się orientuję to w skarbówce nie obowiązuje domniemanie niewinności. Musisz udowodnić skąd masz kasę, a do tego momentu bardzo prawdopodobne, że konta bankowe będziesz miał zamrożone. Ile to może potrwać i czy w ogóle odzyskasz uczciwie uzyskane środki to nikt nie wie.

Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Czy kogoś łapali czy nie, sam nigdy dużej kwoty jeszcze nie wypłacałem. Może warto rozłożyć wypłaty na kilka lat? Ale przyznaję rację, że jak już się przyczepią to wytłumaczyć się może być ciężko nawet ze 100% legalnych środków. Bo nie wyobrażam sobie tłumaczenia urzędnikowi, który zarabia 3k netto, że dostałem airdropa z 1inch w wysokości 5k zł za kilka kliknięć. Że miałem 80% APY za trzymanie BNB płacone w "airdropach" podczas gdy on ma 2% na lokacie. Jedyne co mnie uspokaja w tym wszystkim jest to, że przy obecnej hossie wiele osób będzie w sytuacji wpłaciłem 5k wypłacam 500k.

Z definicji pochodzeniem pieniędzy jest sprzedaż krypto. Jakby urzędników obchodziło pochodzenie krypto to chyba byłoby to w formularzu PIT.

Przyznam, że uśmiechnąłem się jak przeczytałem o tych tłumaczeniach nt airdropów, bo kiedyś czegoś takiego doświadczyłem. Podczas złotej ery ICO aktywnie uczestniczyłem w wielu kampaniach bounty i w ten sposób udało się zarobić więcej niż przez wiele lat pracy zawodowej w "realnym" życiu. Chciałem część z tych środków spieniężyć, uczciwie zapłacić podatek i inwestować w inne aktywa. Konsultowałem temat z księgowym, który z kolei pisał pisma do US. Tłumaczenia było naprawdę sporo. Skończyło się na tym, że regularnie biorąc udział w kampaniach bounty i airdropach powinienem prowadzić działalność gospodarczą, a podatki płacić w momencie uzyskania "wynagrodzenia". Czyli jak jakiś scam projekt prześle mi krypto na mój portfel to powinienem zapłacić podatek. To był początek 2018 roku. Problemem był nie tylko brak jasnych przepisów, które można by stosować do tematu krypto, ale również dowolna interpretacja tychże przepisów przez urzędników. Odechciało mi się, nic nie sprzedałem i dziś chyba powinienem być wdzięczny urzędnikom:) Skoro jest to już zawarte w PIT, to może i inne przepisy również zostały w jakiś sposób dostosowane, orientuje się ktoś?

.The OGz Club.▄█████████████████████████████▄
███████████████████████████████
███████████████████████████████
███████████████████████████
███████████████████████████████
███████████████████████████████
████████████▀███▀████████████
██████████████▀█▀██████████████
████████████▄▄▄▄████████████
██████████████████████████████
███████████████████████████████
████████████████████████████
▀████████████████████████████▀
......The 1st & Only #MemeFi Project......
Website   ◢ Reddit   ◢ Telegram   ◢ Twitter   ◢ TikTok   ◢ Facebook

██████    ██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████████
       ▄▄▄██▄▄▄
    ▄███████████▄
    █████████████▄
   ███████████████
▄█████████████████▄
▀▀▀▀█████████████▀██
    ▀█████████████▄
    ▄▀█████████████▄
   █▀ ▀▀▀██████████▌
▐███    ▄█████████▀▀
 ▀▀     ▄█████▀▀
       ███▀▀
      ██▀

██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
April 24, 2021, 10:57:31 PM
Last edit: April 24, 2021, 11:53:00 PM by wwzsocki
Merited by Tytanowy Janusz (1)
 #29

Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Czy kogoś łapali czy nie, sam nigdy dużej kwoty jeszcze nie wypłacałem. Może warto rozłożyć wypłaty na kilka lat? Ale przyznaję rację, że jak już się przyczepią to wytłumaczyć się może być ciężko nawet ze 100% legalnych środków. Bo nie wyobrażam sobie tłumaczenia urzędnikowi, który zarabia 3k netto, że dostałem airdropa z 1inch w wysokości 5k zł za kilka kliknięć. Że miałem 80% APY za trzymanie BNB płacone w "airdropach" podczas gdy on ma 2% na lokacie. Jedyne co mnie uspokaja w tym wszystkim jest to, że przy obecnej hossie wiele osób będzie w sytuacji wpłaciłem 5k wypłacam 500k.

Z definicji pochodzeniem pieniędzy jest sprzedaż krypto. Jakby urzędników obchodziło pochodzenie krypto to chyba byłoby to w formularzu PIT.

Co jest najgorsze, że to jest totalna prawda co piszesz, a zdarzały się airdropy po 5K USD i bounty po 25K, jak to wytłumaczyć?

Kilka tysięcy to był standart, tylko, że wtedy jeszcze był Localbitcoins, wystarczyło wykonać telefon i mozna było sprzedać wszystko bez problemu i KYC.

W Polsce i tak jest jescze całkiem dobrze z tym Flying Atom i Bitomatami, w wielu krajach nie ma takich możliwości sprzedaży krypto, pozostają tylko CEXy.

Gdyby chciał być na prawdę uczciwym, to chyba jako dochód z pracy by to trzeba rozliczyć, ale jaka to praca? Kliknąć like czy dołączyć do grupy na Telegramie?

A jak tak podliczyć tylko te airdropy, które mieliśmy w krypto, gdyby ktoś się załapał na wszystkie i sprzedał na ATH, byłby na bank tłuściutkim milionerem.

Czemu tłuściutkim? Bo to super kąsek dla skarbówki właśnie  Wink

...Skończyło się na tym, że regularnie biorąc udział w kampaniach bounty i airdropach powinienem prowadzić działalność gospodarczą, a podatki płacić w momencie uzyskania "wynagrodzenia"...

Przeczytałem post Tytanowego i od razu odpisałem. a okazuje się, że w twoim poście jest dokładna odpowiedź na to ciekawe zagadnienie bounty.

Trzeba założyć firmę, żeby klikać lajki, to już są jaja, przecież będąc na tym forum było wiele airdropów tylko dla tego, że byłeś właśnie na tym forum, to był jedyny wymóg, później te wczesne gdzie trzeba było lajknąć i wejść do grupy, jaka to praca? I co zakładać firmę a za miesiąc wyrejestrowywać, bo się bounty skończyło?

a co z airdropami? jako wygrane rozliczać? No i teraz jak firma, to rozumiem, że musi być jakaś faktura, rachunek, czy to jakoś na książkę, oj te podatki...?

Ghrloust
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile WWW
May 09, 2021, 06:46:41 PM
 #30

Dobrze się dowiedzieć czegoś więcej niż tylko statystyki i nudne brednie. Dzięki za szereg ciekawostek i pozdrawiam.
berich
tumis
Member
**
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 69


View Profile
June 06, 2022, 04:03:10 PM
 #31

Pamiętaj, że oprócz opłacenia podatku trzeba jeszcze udowodnić pochodzenie tych środków. To bardzo często może nie być łatwe. I nie mam tu na myśli oczywistych przypadków prania pieniędzy z jakiś lewych interesów. Załóżmy, że ktoś kupił parę btc 10 lat temu za gotówkę czy po prostu "wyklikał" w pierwszych faucetach. W międzyczasie btc te przeszły przez kilka portfeli czy giełd (być może już nieistniejących). I teraz taka osoba, zarabiająca w ostatnich latach 3k zł/miesiąc wypłaca sobie z giełdy bańkę na konto... No nie wierzę, że nie zwróci to uwagi urzędników, bez znaczenia czy opłacisz podatek, czy nie. A z tego co się orientuję to w skarbówce nie obowiązuje domniemanie niewinności. Musisz udowodnić skąd masz kasę, a do tego momentu bardzo prawdopodobne, że konta bankowe będziesz miał zamrożone. Ile to może potrwać i czy w ogóle odzyskasz uczciwie uzyskane środki to nikt nie wie.

Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Czy kogoś łapali czy nie, sam nigdy dużej kwoty jeszcze nie wypłacałem. Może warto rozłożyć wypłaty na kilka lat? Ale przyznaję rację, że jak już się przyczepią to wytłumaczyć się może być ciężko nawet ze 100% legalnych środków. Bo nie wyobrażam sobie tłumaczenia urzędnikowi, który zarabia 3k netto, że dostałem airdropa z 1inch w wysokości 5k zł za kilka kliknięć. Że miałem 80% APY za trzymanie BNB płacone w "airdropach" podczas gdy on ma 2% na lokacie. Jedyne co mnie uspokaja w tym wszystkim jest to, że przy obecnej hossie wiele osób będzie w sytuacji wpłaciłem 5k wypłacam 500k.

Z definicji pochodzeniem pieniędzy jest sprzedaż krypto. Jakby urzędników obchodziło pochodzenie krypto to chyba byłoby to w formularzu PIT.

Przyznam, że uśmiechnąłem się jak przeczytałem o tych tłumaczeniach nt airdropów, bo kiedyś czegoś takiego doświadczyłem. Podczas złotej ery ICO aktywnie uczestniczyłem w wielu kampaniach bounty i w ten sposób udało się zarobić więcej niż przez wiele lat pracy zawodowej w "realnym" życiu. Chciałem część z tych środków spieniężyć, uczciwie zapłacić podatek i inwestować w inne aktywa. Konsultowałem temat z księgowym, który z kolei pisał pisma do US. Tłumaczenia było naprawdę sporo. Skończyło się na tym, że regularnie biorąc udział w kampaniach bounty i airdropach powinienem prowadzić działalność gospodarczą, a podatki płacić w momencie uzyskania "wynagrodzenia". Czyli jak jakiś scam projekt prześle mi krypto na mój portfel to powinienem zapłacić podatek. To był początek 2018 roku. Problemem był nie tylko brak jasnych przepisów, które można by stosować do tematu krypto, ale również dowolna interpretacja tychże przepisów przez urzędników. Odechciało mi się, nic nie sprzedałem i dziś chyba powinienem być wdzięczny urzędnikom:) Skoro jest to już zawarte w PIT, to może i inne przepisy również zostały w jakiś sposób dostosowane, orientuje się ktoś?

wszystko fajnie ale na kolejnym etapie tych twoich milionow stoja banksterzy. W nornalnych krajach nie ma problemu tutaj to jakies zarty, Blokady, ankiety i inne bzdety. W jaki sposob wyszedles ze swoich hajsow legitnie? Bo czlowiek chce to zrobic tak jak nalezy ale jak czytam te wszystkie wpisy i widze jakie jaja sa to co Ci z tego ze wyplacisz pol miliona, bedziesz mial je legitnie na koncie , zaplacony podatek jak i tak moga Ci konto zamknac . zamrozic srodki itp i bujaj sie pozniej z tym i trac nerwy
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
June 06, 2022, 04:11:06 PM
 #32

wszystko fajnie ale na kolejnym etapie tych twoich milionow stoja banksterzy. W nornalnych krajach nie ma problemu tutaj to jakies zarty, Blokady, ankiety i inne bzdety. W jaki sposob wyszedles ze swoich hajsow legitnie? Bo czlowiek chce to zrobic tak jak nalezy ale jak czytam te wszystkie wpisy i widze jakie jaja sa to co Ci z tego ze wyplacisz pol miliona, bedziesz mial je legitnie na koncie , zaplacony podatek jak i tak moga Ci konto zamknac . zamrozic srodki itp i bujaj sie pozniej z tym i trac nerwy

Daj jakieś linki do przykładów. U mnie bank się nie czepiał ale ja "milionów" nie wypłacałem. Na chwilę obecną zyski jakie wypłacałem były dalekie od tej kwoty, zgłosiłem je do skarbówki i zapłaciłem 19% podatku. do tej pory cisza ale jak wiadomo ... mają 5 lat na sprawdzenie i odezwanie się (jeśli chodzi o skarbówkę). Chociaż jakby bank miał blokować kase to pewnie robiliby to szybko bo wiadomo .. można wydać, przewalić, zainwestować.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!