Bitcoin Forum
April 24, 2024, 03:19:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Thodex kullanıcı yatırımları ile birlikte kaçmış olabilir (exit scam)  (Read 307 times)
Vrs
Newbie
*

Activity: 20
Merit: 0

View Profile
April 22, 2021, 07:13:31 AM

Bu borsayı kullanan ve buraya para gönderen kimse var mıdır aramızda? Eğer varsa, dilerse özel mesajla dilerse buradan tx paylaşabilirse coinlerin takip edilebileceğini düşünüyorum. Ayrıca 2 milyar dolar borsanın kendi şişirdiği hacminden hesaplanmış gibi duruyor, 10 milyon dolar bile olduğunu düşünmüyorum.
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
April 22, 2021, 07:29:37 AM

2 Milyon kişinin kimlik bilgileri riskte diyorlar arkadaşlar bulunduğunuz bolgedeki savcılığa başvurmanız gerekiyormuş falan filan dogrumudur bu olay ?

''Yerli kripto para borsası THODEX ile kimlik bilgilerinizi paylaştıysanız kimlik bilgilerinizin farklı mecralarda kullanılmasına mani olmak için bulunduğunuz ildeki Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe ile müracaat edin. Hesapta paranız olmasa da...''

up
Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
April 22, 2021, 08:15:35 AM

2 Milyon kişinin kimlik bilgileri riskte diyorlar arkadaşlar bulunduğunuz bolgedeki savcılığa başvurmanız gerekiyormuş falan filan dogrumudur bu olay ?

''Yerli kripto para borsası THODEX ile kimlik bilgilerinizi paylaştıysanız kimlik bilgilerinizin farklı mecralarda kullanılmasına mani olmak için bulunduğunuz ildeki Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe ile müracaat edin. Hesapta paranız olmasa da...''
Örnek varsa biri paylaşırsa güzel olabilir. Koineks zamanlarında sürekli kullandığım bir borsaydı. Kyc yapmıştım ne yazık ki.

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
Granxis
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 536

View Profile
April 22, 2021, 11:25:29 AM

Dün kapatmadan önce TL ödemeleri yapmışlar arkadaşlar TL çekebilmiş acaba sorun ne kafalar çok karışık madem kaçacaklar TL ödemelerini neden yaptılar acaba.

Türk lirasını dışarı çıkarmak yerine bitcoin ve ethereum'ları dışarı çıkaracaklardır. Ülkeler arası fiat para taşımaktansa kripto para taşımak çok daha kolay. Borsa CEO'su yurtdışına kaçtığına göre bütün mahkeme süreçleri çalışanlar üzerinden ilerleyecek. Hem yatırımlarını kaptıran kullanıcılar için hem de Thodex çalışanları için zor bir durum. Yatırımlarını geri alma şansları olduğunu zannetmiyorum ethereum cüzdanlarına erişimi olan teknik ekip çalışanları varsa belki yatırımların bir miktarı kurtarılabilir.
Calisanlar da sirra kadem basdi anlasilan, sessiz kalmayi, 3 maymunu oynamayi tercih ediyorlar, en azindan toplanip cikip: bizim haberimiz haricinde gerceklesti, biz de magduruz diye aciklama yapsinlar, bizim insanimiz magdurun yaninda olur, ancak nerde organize bir girisime benziyor.  

.
.Duelbits.
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
TRY OUR
  NEW  UNIQUE
GAMES!
.
..DICE...
███████████████████████████████
███▀▀                     ▀▀███
███    ▄▄▄▄         ▄▄▄▄    ███
███   ██████       ██████   ███
███   ▀████▀       ▀████▀   ███
███                         ███
███   ▄████▄       ▄████▄   ███
███   ██████       ██████   ███
███    ▀▀▀▀         ▀▀▀▀    ███
███▄▄                     ▄▄███
.
.MINES.
████████████████████████▄▀▄████
██████████████▀▄▄▄▀█████▄▀▄████
████████████▀ █████▄▀████ █████
██████████      █████▄▀▀▄██████
███████▀          ▀████████████
█████▀              ▀██████████
█████                ██████████
████▌                ▐█████████
█████                ██████████
██████▄            ▄███████████
████████▄▄      ▄▄█████████████
.
.PLINKO.
█████████▀▀▀       ▀▀▀█████████
██████▀  ▄▄███ ███      ▀██████
█████  ▄▀▀                █████
████  ▀                    ████
████                       ████
█████                     █████
██████▄                 ▄██████
█████████▄▄▄       ▄▄▄█████████
10,000x
MULTIPLIER
NEARLY UP TO
.50%. REWARDS
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
rdcould
Jr. Member
*

Activity: 49
Merit: 2

View Profile
April 22, 2021, 12:30:36 PM

Benim de düşündüğüm o, insanlar haklı olarak sadece birikimlerini düşünüyor ama bu bilgilerle umarım başımıza iş açmazlar. Keşke bu bilgiler devlet kontrolünde olsaydı. Doğrulama işlemini onlar onaylasalar, böylece kimsenin kimlik bilgileri tehlikeye girmezdi.
yumcdn
Newbie
*

Activity: 24
Merit: 0

View Profile
April 22, 2021, 03:05:07 PM

1 btc kaldı iceride bu kadar kolaymı kacmak bu ülkede kime guvenicez...
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1316
Merit: 966

View Profile
April 22, 2021, 03:26:43 PM

Dünya'nın hiçbir yerinde, hiçbir zaman, hiç kimseye.

Geçmiş olsun.
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2394
Merit: 1358

View Profile
April 22, 2021, 03:31:21 PM

Az para değil büyük geçmiş olsun. Adam apar topar bildiri yayınlamış sitesine geri döneceğini söylemiş. Ben hiç sanmıyorum. Sanırım borsada ciddi bir güvenlik açığı oldu, belki de çocuğu gitmeye iten bir nokta da bu olmuştur.
Ben geri döneceğini sanmıyorum.
En kötüsü birkaç haber sitesinde kyc lerin sızdırıldığı bilgisini gördüm. Kötü ellerde çok rahat kullanılır örnek veriyorum adınıza borsa hesabı açılır TC niz yazılır fotoğraf upload edilir geçmiş olsun.
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
April 22, 2021, 03:46:18 PM

Türkiye de ki hukuki boşluktan faydalanarak binlerce insanın parasına çöktü lavuk. Bu yüzden kriptoya gelecek düzenlemeleri destekliyorum ben. (fahiş vergiler ve anlamsız yasaklamalar olmadığı sürece). MİT uzun zamandır bu ülkede ceza çekmesi gereken insanları bu ülkeye getirmiyor, en azından bu lavuğu getirsin de insanların içi soğusun.

ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
April 22, 2021, 05:11:31 PM

Yeni Tosuncuk hayırlı olsun.     3 sene önceden notu vermiştim.  Yıl 2019

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2241977.msg52024620#msg52024620
Myrina
Full Member

Activity: 546
Merit: 154

View Profile
April 22, 2021, 06:45:54 PM

Thodex CEO’su açıklama yapmış
"22 Nisan 2021 günü kamuoyuna yansıyan ve yaklaşık 391.000 kişiyi yaklaşık 2 milyar dolar zarara uğratarak ortadan kaybolduğum iddiaları asılsızdır. Öncelikle, ilk tespitlerimize göre 700.000’e yakın kullanıcımızın sadece 30.000’e yakın kısmında şüpheli durum söz konusu olup bu kişilerin de platformdaki banka giriş bedellerinin karşılığı şirket hesaplarında mevcuttur. Bu itibarla, öncelikle hiçbir kullanıcının mağdur olmayacağını kamuoyuna duyururum.”
“Birkaç gün içerisinde Türkiye’ye dönüş yaparak adli makamlar ile iş birliği içerisinde gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlayacağımı ve kullanıcıların mağduriyetinin önlenmesi için elimden gelen gayreti göstereceğimi beyan ederim.”

Kaynak : https://koinbulteni.com/thodex-faruk-fatih-ozer-aciklama-99301.html

İnşallah doğrudur açıklaması da kimse mağdur olmaz
Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
April 22, 2021, 07:16:22 PM

nerden baksan 2 araba parası. Çok geçmiş olsun hocam. sitede kaçmadım gelip telafi edecem tarzı bir açıklama yapmışlar. Benim pek umudum yok ama umarım bir şekilde paranızı kurtarabilirsiniz.

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
April 22, 2021, 08:50:05 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5282380.msg55406618#msg55406618

benimde şöyle bir mesajım var geçmişten.

fud yapmak istemem ama yine sezgisel olarak söylüyorum. bu boğanın sonunda sokakta üzerine benzin döken insanlar görüyorum.

Bthd (OP)
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
April 30, 2021, 10:16:48 PM

Thodex exit scam olayında BTC cüzdanları Whitestream tarafından incelenmiş. Elde edilen verilere göre Ağustos 2020'de başlamış kaçış planı ve Kraken borsasına aktarılan 4660BTC tespit edilmiş.

Paylaştıkları 54.65 BTC değerindeki örnek transfer transfer olayda iddia edildiği gibi bir hack görünmüyor. Cüzdanlar bilinçli olarak yavaş yavaş boşaltılmış ve en sonunda müşterilerine ödeme yapamayacak hale gelmişler. Ethereum cüzdanlarında da benzer bir görüntü vardı. Planlanmış ve aşama aşama gerçekleştirilmiş bir kaçış planı görüyoruz.

Kraken deposit adresine 4660BTC yatırılmış, gerçekleştirilen son işlem 17 nisan tarihinde.
https://www.blockchain.com/btc/address/3MGdeqnS4h3hRWM5VqMLHFzwgJy6c1Zz9b

Cüzdan hareketlerine ait grafik:

*Kaynak

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀