Bitcoin Forum
March 28, 2024, 05:32:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Mescid-i Aksa-Kudüs  (Read 268 times)
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
May 10, 2021, 11:58:29 AM
Merited by jopen (1)

İsrail Devleti (Yahudiler) zulmettikleri Filistinlilerin parayı yöneten görgüsüz akrabalaridir. İki Sami ırkın (akrabanin) toprak ve din mucadelesi bizi ilgilendirmez. Bu iki milletten hangisi Türk’e hizmet edecekse biz onu muhattap aliriz.
+1

Olması gereken, mantıklı devletin yapması gereken bu en azından. Ama hep tam aksini görüyoruz. Üstümüze vazife olmayan bir çok şeye burnumuzu sokuyoruz. Siyasi açıdan da sosyo politik açıdan da İsrail-Filistin çatışmasında taraf olmak doğru değil.

Evet İsrail'in yaptıkları canice, evet terörist eylemi gibi. İnsani olarak bunu her zaman eleştiririm ama devlet bunu yaparken başka bir çok şeyi de gözetmeli.
Gerçi benimki de laf, neler gördü bu gözler.

üstümüze vazife olmayan birçok şey derken, mesela; ne işimiz var suriye'nin kuzeyi, bize mi saldıracakmış ırak, hafter'i destekleyelim libya ya da radikal gruplar gönderiliyormuş karabağ'dan bahsediyor olabilir misin?

Ne İsrail ne de Filistin sınır komşumuz değil. Suriye politikalarını da Irak İran politikalarını da yeri gelir eleştiririm yeri gelir takdir ederim. Sınır komşumuz olmayan, bizle hem siyasi hem ekonomik anlamda katkısı olmayan bir İsrail-Filistin kavgasının arasında Türkiye'nin çıkıp "mağdurun yanındayız" edebiyatı yapması yanlış.

Sınır güvenliği başka mevzu, kaç km uzaktaki alakasız iki devletin arasındaki kavga başka mevzu. Her siyasetçi her diplomat kendi ülkesinin vatandaşının refahını ÖNCELİKLİ düşünmekle mükelleftir, düşünmek zorundadır. Bunu yapması için de üstüne vazife olmayan şeylere karışmamalıdır. Bkz herhangi bir Avrupa ülkesi.
Muhteşem güçlü bir ülkesindir, vatandaşın refah içinde yüzüyordur, komşu ülkelerinle aran harikadır. O zaman çıkar kaç yüz km uzaktaki bir kavga hakkında görüş beyan edersin. Şu andaki siyasi ve ekonomik şartlarda bana ne Filistin'deki İsrail'deki sorundan?

Yurtta sulh sağlanmamışken dünyadaki sulhu sağlamaya çalışmak işgüzarlıktan başka bir şey değil benim gözümde.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
1711647168
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711647168
Reply with quote  #2

1711647168
Report to moderator
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711647168
Hero Member
*

Ignore
1711647168
Reply with quote  #2

1711647168
Report to moderator
1711647168
Hero Member
*

Ignore
1711647168
Reply with quote  #2

1711647168
Report to moderator
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
May 11, 2021, 12:27:42 PM

Orada yarım asırdır süren bir anlaşmazlık var ve İsrail'in politikaları nedeniyle çözülmesi de imkansız, en son Filistin nüfusunu tecrit edecekler Sina yarımadasına yerleştirecekler Kudüs de İsrail'e kalacak tamamen, bunları yazmak hoşuma gitmiyor ama dünya böyle güçlünün borusu ötüyor bizim gücümüz hiçbir şeye yetmez

trendcoin
Legendary
*

Activity: 2156
Merit: 1131

View Profile
May 11, 2021, 01:31:05 PM

...

azerbaycan da sınır komşumuz değildi, sınır komşumuz olmadığı gibi bizimle siyasi ve ekonomik anlamda önemli stratejik işbirliği de yoktu. bu bağlamda azerbaycan türkleri için de mücadele verilmesi ya da daha doğrusu sizin ifadenizle mağdur edebiyatı yapılması yanlış olurdu ama çok şükür "neoconların kucağında siyaset yapan, hala fetöşçülerle takılan, dhkpc cenazelerinde boy gösteren"lerin varlığı nedeniyle yurtta tam bir sulh sağlayamamış olmamıza rağmen tam tersini yaparak dünyada bazı bölgelerde sulh sağladık.

yine de bu toprakların tarihsel ve kültürel değerleri ile alakası olmayan insanların varlığını kabul ediyorum, onların bu gibi konulara duyarsız kalmalarını da anlıyorum, sonuçta kendilerini ilgilendirmeyen meseleler cereyan ediyor.

şunu da ekleyeyim; söz konusu olan şey terör devleti olmasaydı, orta doğu'nun başka bir bölgesi olsaydı, tıpkı lübnan'daki patlayan kimyasal tesiste olduğu gibi, sınır dahli olmayan meselelere karışmadığı zannedilen avrupa'nın da konudan uzak duramadığını görürdük. https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-53679658

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
May 11, 2021, 02:37:27 PM

kudüs ve mescidi aksa olayları çığırından çıktı artık sadece müslümanların değil dünyanın buna bir tepki vermesi ve dur demesi gerekiyor ancak dünya manşetlerine bakarsak füzeleri bile filistinliler atmış israilliler olayları yatıştırmaya çalışıyor gibi anlatıyor.
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2380
Merit: 1356

View Profile
May 11, 2021, 03:22:45 PM

İsrail maalesef ağır emperyalist bir devlet olduğu için dünyaya büyük kötülüğü var, Araplara bu konuda hak vermiyor değilim ama ben de Filistinlilere üzülmeyi anlamlı bulmuyorum o kadar. Dünya üzerinde bir ton Arap ülkesi var asıl onların dava edinmesi gerekirdi. Ayrıca İsrail iyi bir partnerimiz, evet çok sıcak gelmese de öyle.
W Jr.
Copper Member
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 940

View Profile
May 12, 2021, 10:11:14 AM

Olaylar herkesin gözü önünde yapılmasına rağmen, özellikle iki yüzlü batı medyasının yahudilere ses etmeyip, ölen çocukları bile görmezden gelmesi kabul edilemez.Mescid-i Aksa’da çıktığı düşünülen yangın üzerine ağlama duvarı arkasında sevinçten havalara zıplayanları gördükçe kanım dondu.Bu vahşet gözardı edilemez.

Ülkemizin SİHA konusunda ilerlemesini sağlayan Selçuk Bayraktar’ın postunu ise İnstagram “Nefret söylemi içerdiği için” sansürlemiş.2021 yılında sansürün işleyebileceğini zanneden zihniyet sadece zavallılar topluluğudur.

Zalimin ırkı milleti olmayacağı gibi ezilenin de ırkı ve milleti yoktur!

Bugün bu zulme sessiz kalanlar, ilerleyen yıllarda zulmü kapısında görebilir.

███████████████████████████████
███▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀███████████
█████████████▀▀        ▀▀██████
██████▀▀▀▀▀▀              ▀████
██████████▀     ▄▄██▄▄     ▀███
██████████      ██████      ███
██████████▄     ▀▀██▀▀     ▄███
██████▄▄▄▄▄▄              ▄████
█████████████▄▄        ▄▄██████
███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████
.
|
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
SSC NAPOLI
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER
|.ROLLBOTS.|
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█████▄
▄█████████▀████████▀████▄
██████▄▄▄█████▄▄█████████
█████████████████████████
██████▀▀▀█████▀▀█████████
▀█████████▄████████▄████▀
▀██▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█████▀
▀███████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀
ROLLBIT COIN
TRADE RLB NOW!
|...PLAY NOW...
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
May 12, 2021, 04:05:41 PM

Ben bu konuda aynı @Lachrymose ve @PHI1618 düşünüyorum.

Şu an için bizi ilgilendiren bir durum söz konusu değil. Her şeye burnumuzu sokmak diğer ülkelerin içişlerine karışmak şu an ki Türkiye'nin durumu göze alınırsa hiç ama hiç ilgilendirmez. İlk önce kendi iç güvenliğimiz ve ülkenin kalkınması olması gerekir. Güçlü bir ekonomin olduktan sonra çıkar açıklamanı yaparsın ve hatta sana karşı gelecek ambargoları falan da tınlamandan bu işe kalkışan ülkelere ekonomik baskı yaparsın.

Arap meselesine hiç girmiyorum hele ki. Bu konuda isterseniz ırkçı da diyebilirsiniz hiç sorun değil Smiley En azından ben sadece Yüce Türk Milletinin iyiliğini istiyorum.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: