Bitcoin Forum
May 06, 2024, 02:07:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: dApp'i olmayan kripto paralar yok olmaya mahkum mu?
Evet - 5 (33.3%)
Hayır - 10 (66.7%)
Total Voters: 15

Pages: [1]
  Print  
Author Topic: dApp'i olmayan kripto paralar yok olmaya mahkum mu? (BTC hariç)  (Read 115 times)
Tunti35 (OP)
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile WWW
September 12, 2021, 09:28:18 PM
Last edit: December 29, 2021, 09:20:20 PM by Tunti35

Başlıkta gözüktüğü gibi sorum bu

Merkeziyetsiz uygulaması'ı olmayan kripto paralar yok olmaya mahkum mu?

Ben yok olmaya mahkum olduklarını düşünüyorum.

İlerleyen gelecekte işlevi olmayan bütük kripto paraların yok olacağını düşünmekteyim!
1715004451
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715004451
Reply with quote  #2

1715004451
Report to moderator
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
reablemax
Jr. Member
*

Activity: 83
Merit: 5

View Profile
September 12, 2021, 11:12:01 PM

Ben yok olacaklarını düşünüyorum. Bitcoin de lightning network yaygınlaşınca çoğu altcoin piyasadan silinebilir. eth gibi aset smart contrat fonksiyonu olan ve konudaki dibi dapp özellikleri olanlar kalır diye düşünüyorum.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
September 13, 2021, 07:25:57 AM

Başlıkta gözüktüğü gibi sorum bu

dApp'i olmayan kripto paralar yok olmaya mahkum mu?

Ben yok olmaya mahkum olduklarını düşünüyorum.

Soru şu galiba L1-L2 olmayan tüm projeler ölmeye mahkum mu?

Bu durumda mesela bine yakın projenin entegre olduğu Link (Chainlink) yok olacak.  Pek sanmıyorum. Olayın Dapp ile alakası yok. Doge mesela...
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
September 13, 2021, 07:45:36 AM

Kesinlikle hayır hocam. Coin piyasasında her rallide böyle "bu olmazsa biterler mi?" gibi bir gaflete düşülür. Eskiden erc20 ler balon gibi şişip patladığında da blok zinciri olmayan batar mı derlerdi. Batmazlar. Üstlerdeki coinler kesinlikle batmaz.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
September 13, 2021, 08:22:23 AM

Kesinlikle hayır hocam. Coin piyasasında her rallide böyle "bu olmazsa biterler mi?" gibi bir gaflete düşülür. Eskiden erc20 ler balon gibi şişip patladığında da blok zinciri olmayan batar mı derlerdi. Batmazlar. Üstlerdeki coinler kesinlikle batmaz.

Aynen 2017'den sonra dediler ki piyasada büyük temizlik olacak. Eskilerden maksimum 50-100 tane kalacak. Aksine o batacak denen projelerin hepsi en az 10-20x yaptı. 100-200'ü zorlayanlar oldu.
Büyük temizlik diye bir şey yok. Para bir şekilde bir yerlerde geziyor ve sonra tekrar bir yerde toparlanıp birilerine dağılıyor. Bir sonrakine kadar da herkes bekliyor. Sistem zaten birilerinin kazandığı, diğerlerinin kaybettiği şekilde tasarlanmış durumda bu haliyle. Tam yasal düzenleme gelirse o zaman belki bu tarz temizlik falan anca olur.
demir77
Member
**

Activity: 705
Merit: 53

View Profile
September 13, 2021, 08:37:16 AM

Büyük oranda katılıyorum. İstisnalar olacaktır(BTC, doge vs). Ama ilerleyen dönemde dapp vs olmayanlar ihtiyaçları karşılayamadığı için gözden düşeceklerdir.
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
September 13, 2021, 09:33:59 AM

Olay ne dapp a bakar nede projenin kendini geliştirip geliştirmediğine tamamen hype ve kullanıcılara bakar çoğu projenin hala bir işlevselliği bile yokken yatırım alıyorsa bu kripto neden yok olsunki?

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
September 13, 2021, 09:47:09 AM

Aynen 2017'den sonra dediler ki piyasada büyük temizlik olacak. Eskilerden maksimum 50-100 tane kalacak. Aksine o batacak denen projelerin hepsi en az 10-20x yaptı. 100-200'ü zorlayanlar oldu.
Büyük temizlik diye bir şey yok. Para bir şekilde bir yerlerde geziyor ve sonra tekrar bir yerde toparlanıp birilerine dağılıyor. Bir sonrakine kadar da herkes bekliyor. Sistem zaten birilerinin kazandığı, diğerlerinin kaybettiği şekilde tasarlanmış durumda bu haliyle. Tam yasal düzenleme gelirse o zaman belki bu tarz temizlik falan anca olur.
Elbette büyük temizlik diye bir şey yok. Sadece para ölü ya da yarı ölü tokenlardan kaçıyor. Ama Espers örneğindeki gibi küçük borsalarda takılan yavaş geliştirilen coinlerin bile bir alıcısı var. Sistem zaten bunu istiyor yepyeni bir sektör kuruluyor.
Evet sıkı yasal düzenleme durumunda sorunlar olabilir ama şimdilik o da olacak gibi değil.
MK-74
Legendary
*

Activity: 1246
Merit: 1197

View Profile
September 13, 2021, 02:23:09 PM

Burası kripto burada dApp'i olanda yok olabilir olmayanda yok olabilir, kripto aleminde bir coinin ne işe yaradığına pek bakan yok diye düşünüyorum, ilk 100 kripto paraya bakın görürsünüz zaten.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
lazerzinger
Jr. Member
*

Activity: 241
Merit: 7

View Profile
September 13, 2021, 02:42:46 PM

Burası kripto burada dApp'i olanda yok olabilir olmayanda yok olabilir, kripto aleminde bir coinin ne işe yaradığına pek bakan yok diye düşünüyorum, ilk 100 kripto paraya bakın görürsünüz zaten.

Katılıyorum. Her gün bir sürü çöp whiteliste başvuruyorum çoğunun yarın yok olacağını da biliyorum. Amacın ilk anda vur kaç Smiley
illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
September 16, 2021, 08:16:10 PM

Coinmarketcap hiç bir zaman tertemiz olmayacak. İşin doğası gereği sürekli dapp'i olsun olmasın her zaman yok olacak bolca proje listeleniyor olacak.

Dapp'i olmayanlar varlığını koruyabilir. Dogecoin mesela uzunca bir süre var olacaktır

Dapp değilde bence anahtar kelime DAO olacak ilerleyen dönemlerde.
5-10 yıl içerisinde dünyanın en büyük şirketlerinden daha büyük olacağına inanıyorum en büyük DAOların.
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
September 20, 2021, 07:35:11 AM

önü sonu yok olmaya mahkumlar ama piyasa çok farklı dinamiklerle hareket ettiği için bu işin önünü görmek ve sonu hakkında tahmin oluşturmak çok kolay değil. charlie lee'nin ve vitalik'in tepeden mal satma örneklerinde olduğu gibi, tepeden mal satıp sonraki boğa piyasasına hazırlık yapabilen her coin ve token (fiyatlar bizden bağımsızdır diyen ekipleri kastediyorum) varlığını rahatça devam ettirebilir. maalesef, her zaman teknolojik gelişmelere gebe reaksiyonlar görmüyoruz, öyle çok temiz/idealist bir dünya yok (hiç yok demiyorum). daha çok "vur geç, koy geç" var. :) bol şans.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: