Bitcoin Forum
May 12, 2024, 02:43:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Sizin ya da yakınınızdaki birinin ilginç dolandırılma şekli  (Read 228 times)
Ozkance (OP)
Full Member

Activity: 182
Merit: 140

View Profile
August 26, 2021, 09:37:05 PM

Şu an aklıma gelmedi öyle bir dolandırılma hikayesi yani ben yaşamadım çevremde illa ki vardır da. Yalnız adamın yaşadığı olay şaka gibi cidden hiç mi kamera falan yokmuş çevrede eşyalarını almadığını gösteren bir kanıt hiç mi yok çok saçma.

O zamanlar böyle şimdiki gibi her yerde kamera yoktu. Kamera sadece önemli yerlerde vardı. Birde işin ilginci olay Ankara'da yaşanan bir olay. Yani genelde başkasının başına gelenleri saçma olarak görüyoruz ama kendi başımıza gelince vay bee diyoruz. Bir de minareyi çalan kılıfını hazırlar. O zaman öyle bir dolandırıcılığa kalkan her kılıfı hazırlar.
1715525011
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715525011
Reply with quote  #2

1715525011
Report to moderator
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
onko
Full Member

Activity: 492
Merit: 139

1 cent = 1 satoshi

View Profile
August 27, 2021, 01:21:36 AM
Last edit: August 27, 2021, 08:00:54 PM by onko
Merited by Ozkance (1)

Dolandırılma değil de dolandırılmanın eşiğinden dönme diyelim. Paris'e ilk gittiğim sene günde ortalama 28km (evet yirmi sekiz) yürüyerek sokak sokak gezmiştim. Mimari yapı ve farklı yerler görmek beni benden alıyor. Eiffel'in önüne gelip çimlerinde soluklanayım dedim. Saate baktığımda iyice geç olmuştu ve otele gitmek için son metroyu kaçıracaktım. Hızlı hızlı caddeye doğru yürürken tam Eiffel Kulesi'nin dibinde 3-4 kişinin oturan birisini izlediğini farkettim. Meraktan göz ucuyla baktığımda adamın biri tabureye oturmuş, bul karayı al parayı oynatıyor. Üç tane şeffaf olmayan bardak ve bir adet misket benzeri top kullanıyor. İzlemeye başladım tabi. 50€ alıyor senden, bulursan iki adet 50€ geri veriyor. O kadar kolay bir şekilde topu bardağın altına koyup çeviriyor ki bulmamak için gözlerini kapatman gerek. Tabii tuhaf geldi ilkte. Etrafımda 3-5 kişi, hepsi cebinden sırayla ve büyük bir hevesle 50€ çıkartıp veriyor, 100€u alıp devam ediyor yoluna. Herifler elde bavuluyla yolda yürürken durup izliyor, katılıyor alıp gidiyor. Oynatan dayıda da eliyle kapatamayacağı kadar bir balya para var her ödeme sırasında. Arada bir kaybedenler de oluyor tabii. Amk bu kadar kolay olamaz dedim kendi kendime. Beni işaret edip "oynamak istersen dene hadi" dedi adam. Ben de "param yok izliyorum sadece" dedim. Bana balyadan 50€ uzattı ve "bununla şansını dene" dedi. Ben de "okey" dedim ve oynadık. Tabii beklenilen üzere seçtiğim bardakta topu buldum. "şu an 100€ paran olmuştu işte" dedi adam. En sonunda dayanamayıp Tahtakale esnaflığı ile giriş yaptım konuya. "Tek oyun oynayacağız ve ben sana 1000€ vereceğim. Kazanırsam 2000 alırım, uyar mı?" diye sorduğumda oyunların sadece 50€ ile oynandığını ve dilersem 20 defa oynayıp kazanırsam ödülümü alacağımı söyledi. Ben de "sikerler öyle işi" diyip biraz daha izledikten sonra otele yetişmek için acele acele yoluma devam ettim.

Olayın özünü Fransız arkadaşım ile konuştuktan sonra öğrendim. (Hoş, tüm Avrupa'da bu tezgah yapılırmış farklı farklı makyajlı kasaları ile) Adamın elindeki tomarla 50€ sahte. Senden aldığı 50€'u balyanın en altına koyuyor. Sen kazandığında sana üstten iki adet 50€ veriyor. Ona da sana da giren çıkan yok gibi dursa da adam sayılı getirdiği sahte paraları erittikten sonra elde ettiği cirosuyla "bu gecelik bu kadar" diyip evine dönüyor. Sen de sahte euroları bir esnaf farkedene kadar harcamaya çalışıyorsun habersizce. Muhtemelen okey deseydi 1000'lik bir deneme yapacaktım. "Vurulacaksak tam vurulalım" dedim, ezdirmedim Türk esnafını rahat olun kardeşlerim Cheesy

Şaka bir yana ilk gittiğiniz ülkelerde bu tarz oyun adı altında tokatçılık çok fazla oluyor. Bu vesile ile de potansiyel kumarbaz arkadaşlarımızı naçizane uyarmış olayım.
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
August 27, 2021, 08:27:52 AM

Bende dolandırılma hikayesinden ziyade yaptığım bir hatadan bahsetmek istiyorum. bir gün dolmuştayım parayı uzattım adam bana fazla para verdi. 10 lira uzattım 100 lira para üstü geldi tabi insanlık buna müsade etmez. adama fazla para uzattığını söyledikten sonra gerisini tekrar verdim. şoför özür falan diledi dalgınlık oldu allah razı olsun falan dedi. sonra indim alışverişe giderken cebimde 1 100 lira eksikti. tabi benim gözler yaşlı, giden paraya oldu. helal olsun adama helal ettim. belki o an gerçekten ihtiyacı vardı.
püsür
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 675

View Profile
August 27, 2021, 10:29:27 PM
Merited by LGD2Business (1)

Ben üniversitedeyken benden 5 yaş büyük iki tanıdığım İsviçre'ye taşınmıştı. Biri bir gün facebooktan mesaj attı. Migros hediye çeki olduğunu ve bugün birine vermesi gerektiğini yoksa iptal olacağı gibi bir şeyler yazmıştı.
Ben tarihle ve genel kültür denilen gereksiz trivia bilgilerle çok ilgili biri olduğum için Migros'un aslında İsviçre'de bir market zinciri olduğunu ve bizim Koç ailesinin oradan aldığını biliyordum. Ya dedim kendi kendime bu Mehmet abi İsviçre'ye taşındığı için Migros hediye çeki gelmiştir ve ben de öğrenci olduğum için bana atıyor herhalde dedim. Ve telefonuma Türkcell'den gelen sms kodlarını ona direkt söyledim(hattım türkcell değildi ama smsler türkcellden gelmişti). Olmadı ya bir sonraki kodu yolla dedi ve 3-4 sms geldi ve ben bunların hepsini ona yazdım. Sonra bir profiline girdim ve bomboş olduğunu gördüm aha dedim dolandırıldım  Cheesy Bana gelen sms kodları çalışmayınca bu hesap beni anında engelledi. Sonra da bu Mehmet abi dediğim kişi facebookta birinin onun adına mesajlar attığını, kod vs vermememiz gerektiğini yazdı. Bu olay uzun yıllar önce olmuştu. Baya bi süre kredi kartı ekstreme, telefon faturama hep baktım ve detaylı kontrol ettim. Hiçbir şey çıkmadı neyse ki. Hatta e-devlette bile bakılabilecek her yere baktım ama neyse ki kötü bir şey olmadı. Bu olay olduğu sırada en yakın arkadaşım bana migros hediye çeki var, sms kodunu at dese inanmaz ve dolandırıldığımı düşünürdüm ama sırf Migros'un aslen İsviçre markası olduğunu bilmem nedeniyle bu Mehmet abiye inanmıştım Cheesy

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
Granxis
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 536

View Profile
August 30, 2021, 10:05:25 PM

Cok dolandirildim, cesitli ticaretlerde ben hesabini unuttum, ilginc bir yanlari bulunmuyor aslinda, parayi aldiktan sonra gondermiyorlar, onun icin elektronik ticaret ekstra tehlikeli bir durum, hic birinde de polise gitmedim, polis, taksici, avukat, minibuscu gibi meslek gruplarina karsi antisempatim bulunuyor.

.
.Duelbits.
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
TRY OUR
  NEW  UNIQUE
GAMES!
.
..DICE...
███████████████████████████████
███▀▀                     ▀▀███
███    ▄▄▄▄         ▄▄▄▄    ███
███   ██████       ██████   ███
███   ▀████▀       ▀████▀   ███
███                         ███
███   ▄████▄       ▄████▄   ███
███   ██████       ██████   ███
███    ▀▀▀▀         ▀▀▀▀    ███
███▄▄                     ▄▄███
.
.MINES.
████████████████████████▄▀▄████
██████████████▀▄▄▄▀█████▄▀▄████
████████████▀ █████▄▀████ █████
██████████      █████▄▀▀▄██████
███████▀          ▀████████████
█████▀              ▀██████████
█████                ██████████
████▌                ▐█████████
█████                ██████████
██████▄            ▄███████████
████████▄▄      ▄▄█████████████
.
.PLINKO.
█████████▀▀▀       ▀▀▀█████████
██████▀  ▄▄███ ███      ▀██████
█████  ▄▀▀                █████
████  ▀                    ████
████                       ████
█████                     █████
██████▄                 ▄██████
█████████▄▄▄       ▄▄▄█████████
10,000x
MULTIPLIER
NEARLY UP TO
.50%. REWARDS
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
coinbuster_
Jr. Member
*

Activity: 31
Merit: 1

View Profile
August 31, 2021, 06:07:19 AM

Eski sevgililerim tarafından sevildiğime dair çok dolandırıldım bu da sayılır mı  Cheesy
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
August 31, 2021, 11:49:14 AM

Ben üniversitedeyken benden 5 yaş büyük iki tanıdığım İsviçre'ye taşınmıştı. Biri bir gün facebooktan mesaj attı. Migros hediye çeki olduğunu ve bugün birine vermesi gerektiğini yoksa iptal olacağı gibi bir şeyler yazmıştı.
Ben tarihle ve genel kültür denilen gereksiz trivia bilgilerle çok ilgili biri olduğum için Migros'un aslında İsviçre'de bir market zinciri olduğunu ve bizim Koç ailesinin oradan aldığını biliyordum. Ya dedim kendi kendime bu Mehmet abi İsviçre'ye taşındığı için Migros hediye çeki gelmiştir ve ben de öğrenci olduğum için bana atıyor herhalde dedim. Ve telefonuma Türkcell'den gelen sms kodlarını ona direkt söyledim(hattım türkcell değildi ama smsler türkcellden gelmişti). Olmadı ya bir sonraki kodu yolla dedi ve 3-4 sms geldi ve ben bunların hepsini ona yazdım. Sonra bir profiline girdim ve bomboş olduğunu gördüm aha dedim dolandırıldım  Cheesy Bana gelen sms kodları çalışmayınca bu hesap beni anında engelledi. Sonra da bu Mehmet abi dediğim kişi facebookta birinin onun adına mesajlar attığını, kod vs vermememiz gerektiğini yazdı. Bu olay uzun yıllar önce olmuştu. Baya bi süre kredi kartı ekstreme, telefon faturama hep baktım ve detaylı kontrol ettim. Hiçbir şey çıkmadı neyse ki. Hatta e-devlette bile bakılabilecek her yere baktım ama neyse ki kötü bir şey olmadı. Bu olay olduğu sırada en yakın arkadaşım bana migros hediye çeki var, sms kodunu at dese inanmaz ve dolandırıldığımı düşünürdüm ama sırf Migros'un aslen İsviçre markası olduğunu bilmem nedeniyle bu Mehmet abiye inanmıştım Cheesy

Genel kültürün fazlalılığı nedeniyle az kalsın dolandırılıyormuşsunuz hocam Smiley ucuz yırtmışsınız, yine dolandırılmamışsınız geçmiş olsun, bundan sonra bedavaya verilebilecek her şeyi reddederek kendinizi güvence altına alabilirsiniz, ilginç bir yöntem olmuş gerçekten,
Ozkance (OP)
Full Member

Activity: 182
Merit: 140

View Profile
September 01, 2021, 04:27:06 PM

Eski sevgililerim tarafından sevildiğime dair çok dolandırıldım bu da sayılır mı  Cheesy

Sayılır sayılır... Yalnız o nitelikli dolandırıcılığa giriyor. Cheesy
Ona bakarsan benim hayat dolandırılmakla geçti 😂 bir de akıllansak daha iyiydi Wink Ama olsun helal olsun alayına. Güzel hisler uyanıyor önce, sonra öpüldüğünü anlayınca tecriçübe oluyor Cheesy
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: