Bitcoin Forum
April 19, 2024, 10:47:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Roco.finance | $ROCO token  (Read 2540 times)
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
January 08, 2022, 11:36:36 AM

roco kontratı patlatmıslar gecmıs olsun. sorun sanırım cozulmuş ama patlatan kısı baya bir coin basıp dumplamış
1713523678
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713523678
Reply with quote  #2

1713523678
Report to moderator
1713523678
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713523678
Reply with quote  #2

1713523678
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
execijutiere
Legendary
*

Activity: 1386
Merit: 1231

View Profile
January 08, 2022, 11:55:17 AM

Kötü olmuş. Güzel gidiyorlardı ve üstüne üstlük iyi işler çıkarıyorlardı. Launchpad kısmı da vardı. Umarım en kısa sürede zararı toparlarlar.
Bu ara audit yapmayan bir sürü projede açık aramaya çalışıyor hackerler ki bulunuyor. Audit kısmı önemli yoksa gördüğümüz gibi şeyler olabiliyor. Yeni gelişmelerle kısa sürede toparlayacaklarını düşünüyorum.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
mandown
Legendary
*

Activity: 1904
Merit: 1275

View Profile
January 08, 2022, 11:57:42 AM
Last edit: January 08, 2022, 12:48:54 PM by mandown

Sanırım tam kontrat patlatmada değil dün akşam twitterda gördüm sanırım proje içinden de mal satılmış. Acayip bir durum var. Geçmiş olsun  kötü bir durum birçok yatırımcı zarar etmiş oldu

https://twitter.com/TanayAyitmaz/status/1479787764023447556

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 452

View Profile
January 08, 2022, 08:35:14 PM

Sanırım tam kontrat patlatmada değil dün akşam twitterda gördüm sanırım proje içinden de mal satılmış. Acayip bir durum var. Geçmiş olsun  kötü bir durum birçok yatırımcı zarar etmiş oldu

https://twitter.com/TanayAyitmaz/status/1479787764023447556

Bende bugün gördüm bir kişi ekibin yukarıdan mal boşaltıp alttan topladığını iddia ediyor. Hatta cüzdan paylaşımı vs yapmış.
Eğer bu doğru ise Roco ciddi zarar görür..kimse ekibe güvenmez. Ben de iki gün önce kendi açımdan sağlam alım yapmıştım dün ve bugün bu haberleri duydum. Umarım ekip gerekeni yapar yoksa işleri çok zor olur. Sadece yaptıkları vurgun yanlarına kâr kalmış olur ama proje ölür.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 2573

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
January 08, 2022, 11:18:09 PM

roco kontratı patlatmıslar gecmıs olsun. sorun sanırım cozulmuş ama patlatan kısı baya bir coin basıp dumplamış

Token kontratı değil de stake kontratı patlatılmış ve içerisi boşaltılmış. Aslında bu daha büyük ve genel bir problemin parçası. Çoğu ekip token çıkarırken bir veya bir kaç farklı kuruluşa audit yaptırıyor sonrasında çıkarılan stake v.b. işlemler için kontrolleri es geçiyorlar. Gelecekte olayların daha güvenli olabilmesi için audit hizmeti veren kuruluşların artması ve her projenin mümkün olduğunca çok bağımsız kuruluşa kontrol yaptırması şart.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
January 09, 2022, 07:41:12 AM

Token kontratı değil de stake kontratı patlatılmış ve içerisi boşaltılmış. Aslında bu daha büyük ve genel bir problemin parçası. Çoğu ekip token çıkarırken bir veya bir kaç farklı kuruluşa audit yaptırıyor sonrasında çıkarılan stake v.b. işlemler için kontrolleri es geçiyorlar. Gelecekte olayların daha güvenli olabilmesi için audit hizmeti veren kuruluşların artması ve her projenin mümkün olduğunca çok bağımsız kuruluşa kontrol yaptırması şart.
biraz baktım hic audit yapılmamış. allaha emanetmiş kontrat aslında audit yapılsa %99 farkedilir ve düzeltilirdi. illa certik falana yaptırmaya gerekte yok yazılımcı olup audit yapanlar var. yoksa populer audit firmaları eğer ek para basmazsanız 2-3aya ancak auditinizi yapıp teslim ediyor.
DUNC4N
Newbie
*

Activity: 26
Merit: 0

View Profile
January 09, 2022, 07:59:21 AM

biraz baktım hic audit yapılmamış. allaha emanetmiş kontrat aslında audit yapılsa %99 farkedilir ve düzeltilirdi. illa certik falana yaptırmaya gerekte yok yazılımcı olup audit yapanlar var. yoksa populer audit firmaları eğer ek para basmazsanız 2-3aya ancak auditinizi yapıp teslim ediyor.
auditten kastınız buysa yapılmıştı daha önce,rocofinanceın sitesinde learn more kısmındaki audit,
https://www.dpanquan.com/storage/13318/files/20211220/20211220150652_29563.pdf
Bthd
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 2573

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
January 09, 2022, 10:20:11 AM

auditten kastınız buysa yapılmıştı daha önce,rocofinanceın sitesinde learn more kısmındaki audit,

Yapılmış olan audit token kontratı için, söz konusu olan açık ise stake kontratı üzerinde. Yani yapılan denetim ile hack olayının gerçekleştiği kontratlar tamamen birbirinden farklı. Stake kontratı için her hangi bir denetim işlemi yapılmamış ve doğal olarak gözden kaçan noktaları tespit etme olasılığı ortadan kalkmış.

Kontratlarda her zaman açıklar, atlanan noktalar olabilir bu doğaldır. Buradaki temel sorun stake için yazılan kontratı önemsemedikleri veya tamamen akıllarına gelmediği için denetlettirmemiş olmaları.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
omerchip
Full Member

Activity: 268
Merit: 109

View Profile WWW
January 09, 2022, 01:54:17 PM

Yapılmış olan audit token kontratı için, söz konusu olan açık ise stake kontratı üzerinde. Yani yapılan denetim ile hack olayının gerçekleştiği kontratlar tamamen birbirinden farklı. Stake kontratı için her hangi bir denetim işlemi yapılmamış ve doğal olarak gözden kaçan noktaları tespit etme olasılığı ortadan kalkmış.

Kontratlarda her zaman açıklar, atlanan noktalar olabilir bu doğaldır. Buradaki temel sorun stake için yazılan kontratı önemsemedikleri veya tamamen akıllarına gelmediği için denetlettirmemiş olmaları.

Hacker sadece stake kontratı üzerindeki ödül tokenlerini çalmış onları da kafamıza dumpladı sağolsun

ajanwalker
Sr. Member

View Profile
January 09, 2022, 04:11:19 PM

Hacker sadece stake kontratı üzerindeki ödül tokenlerini çalmış onları da kafamıza dumpladı sağolsun

Hocam mesele sadece hackerin çaldıklarını satması olsa bu kadar geri çekilmez. Twitter'da bir eleman yazmış. Belli cüzdanlardan tepeden satış ve aşağıdan alış olduğu iddiası var. Bunu da yapanın ekip olduğu söyleniyor. Asıl mesele bu bence. Doğruysa eğer roco ya ciddi zarar verebilir
17men
Member
**

Activity: 314
Merit: 19

View Profile
January 14, 2022, 08:48:02 PM

Hocam mesele sadece hackerin çaldıklarını satması olsa bu kadar geri çekilmez. Twitter'da bir eleman yazmış. Belli cüzdanlardan tepeden satış ve aşağıdan alış olduğu iddiası var. Bunu da yapanın ekip olduğu söyleniyor. Asıl mesele bu bence. Doğruysa eğer roco ya ciddi zarar verebilir

hiro ve tayfası tepeden çakmıştır.

buy me a beer with ETH : 0x71b959c89ca613cce3d7b3270149d919143c1dff
omerchip
Full Member

Activity: 268
Merit: 109

View Profile WWW
January 17, 2022, 12:22:40 AM

Arkasında avalaunch alameda falan var zannetmiyorum

ajanwalker
Sr. Member

View Profile
January 17, 2022, 06:11:37 AM

Eskiden takip etmiştim hiroyu. Hatta bir zamanlar burada da takılmış sonra ban yemiş galiba.
Ben arkadaşıma roco dedim o da hiro da roco diyor dedi. ( Tabi ben takibi bırakalı çok olmuştu) epey Roco Roco demiş geçen gün Twitter'da bakayım dedim şimdi vidt diyor.
Hocam ben çocuğa kızmıyorum aslında. Herkesin aklı var fikri var.
Ben bu başlık sayesinde almıştım ama ekibin yaptığını söyledikleri şey hiç hoş değil.
Şimdi dün Twitter'da gördüm roco pangolinden çıkmış. Bu avax ağından çıkacaklar demek mi oluyor?
Co7in
Jr. Member
*

Activity: 80
Merit: 3

View Profile
January 19, 2022, 07:14:38 AM
Last edit: January 19, 2022, 10:32:17 AM by Co7in

Eskiden takip etmiştim hiroyu. Hatta bir zamanlar burada da takılmış sonra ban yemiş galiba.
Ben arkadaşıma roco dedim o da hiro da roco diyor dedi. ( Tabi ben takibi bırakalı çok olmuştu) epey Roco Roco demiş geçen gün Twitter'da bakayım dedim şimdi vidt diyor.
Hocam ben çocuğa kızmıyorum aslında. Herkesin aklı var fikri var.
Ben bu başlık sayesinde almıştım ama ekibin yaptığını söyledikleri şey hiç hoş değil.
Şimdi dün Twitter'da gördüm roco pangolinden çıkmış. Bu avax ağından çıkacaklar demek mi oluyor?

Merhabalar. ROCO yatırımım var.
Düşüş esnasında panik yapıp bozmadım halen de duruyor. Pangolinden çıkartıp Traderjeo likiditeyi aktardılar ordan alım satım yapılıyor.
Tier1 bir borsa listelemesi için görüştüklerini söylediler. Ben Avalaunch bir miktar bir İDO fiyatı ile bir miktar da 0.70-80 cent ekleme yapmıştım. Şuan zararım yok. 1 dolar civarında geziniyor.  Bekleyeceğim oyun beta aşamasında açıldığında daha iyi bir fiyata geleceğini düşünüyorum. 5-6 dolarlarda satmayı düşündüm ancak satmadım. Cüzdanda beklesin stake ettik. Ekip alım yaptı ve hızlı aksiyon aldılar. Zaten proje yöneticisi AMA yaparak gerekli açıklamaları yaptı.

Boğa sezonunda  durumuna bakacağım o zaman işler kötü giderse elden çıkartabilirim.
execijutiere
Legendary
*

View Profile
January 19, 2022, 08:24:12 AM

Umarım oyunla birlikte iyi yerlere gelebilir.
Stake kontratı üzerindeki açık hem fiyatlanma açısından hem proje açısından biraz güven sarstı ve satış yedi. Buradan toparlarsa efsane olur. Yapacakları gelişmelere bağlı.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
ajanwalker
Sr. Member

View Profile
January 19, 2022, 09:13:29 AM

Umarım oyunla birlikte iyi yerlere gelebilir.
Stake kontratı üzerindeki açık hem fiyatlanma açısından hem proje açısından biraz güven sarstı ve satış yedi. Buradan toparlarsa efsane olur. Yapacakları gelişmelere bağlı.

Sadece o değil hocam Twitter'da bir arkadaş ekibin 1.9 kardan mal boşaltıp 1.3 lerden mal topladığını iddia edince ortalık karıştı. CEO'su Türk olunca benim güvenim sarsıldı. Hele ki iddia doğruysa eğer o daha vahim. Ekip bununla ilgili bir açıklama yapmadı. Ekip elinde olanı millete Balina gibi basarsa olmaz.
execijutiere
Legendary
*

View Profile
March 19, 2022, 09:59:04 PM

Roco finance vesting takvimi ile ilgili değişiklik yapmış diye bir söylenti dolaşıyor ne kadar doğru bilmiyorum.

Kafasına göre vesting değiştirmesi güvenilirliği azaltır.

https://twitter.com/coinkafasi/status/1505280426549596161?s=21

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
MK-74
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1176

View Profile
March 19, 2022, 10:52:05 PM

Roco finance vesting takvimi ile ilgili değişiklik yapmış diye bir söylenti dolaşıyor ne kadar doğru bilmiyorum.

Kafasına göre vesting değiştirmesi güvenilirliği azaltır.

https://twitter.com/coinkafasi/status/1505280426549596161?s=21

Bu Alamade Research'ın büyük pay sahibi olduğu projeler sıkıntılı daha öncede bir proje vardı adını hatırlamıyorum ama bu tarz bi muhabbet oldu FTX borsasında.

Vestingler neyse o olmalı, sonradan değiştirildiğinde güven kaybeder bu da kullanıcıya yansır.
Yarın çıkıp hepsi  saldık da der bunlar o zaman.
Saçma işler.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
MasterOogway
Member
**

Activity: 164
Merit: 18

View Profile
March 20, 2022, 03:20:22 PM

Oyun Knight Online üzerine bir kaç degişiklik yapılmış hali yani calıntı

indirip denedim malesef pek begenmedim
ajanwalker
Sr. Member

View Profile
March 20, 2022, 03:49:28 PM

Oyun Knight Online üzerine bir kaç degişiklik yapılmış hali yani calıntı

indirip denedim malesef pek begenmedim

Oyunda çalıntı çıktıysa eğer bu proje iflah olmaz artık. Zaten ekip kendi cüzdanlarından mal boşaltınca epey guven kaybetmişti. Bir kere daha gördük ki Türkler'in olduğu projeden uzak duracaksın. Yazık! Böyle bir imajımızın olması beni üzdü açıkçası.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 »  All
  Print  

Jump to: