Bitcoin Forum
March 29, 2024, 07:45:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Nedir Bu NFT Çılgınlığı  (Read 571 times)
ZekiBeyy (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 874

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
September 03, 2021, 06:56:45 PM

Arkadaşlar biz Türkler fakir bir millet olduğumuzdan koleksiyon nedir bilmiyoruz yurt dışında önceden de deli gibi paralar tcg kartlarına çizgi romanlara verildi şimdi size nft saçma geliyor ve defi gibi olmasını bekliyorsunuz çünkü fakirlikten biz Türkler hiçbir zaman böyle şeylerin koleksiyonunu yapmadık bir çizgi romana 100 bin dolar vermedik ya da bir pokemon kartına 250 bin dolar vermedik ama onlar verdi vermeye devam edecek bu onların kültür anlayışında var sadece biz fakir yaşadığımızdan böyle şeyler sadece aptalca kerizlik geliyor

Haklısınız hobilerinizi bile maddiyatınız ölçüsünde yapabiliyorsunuz. Maddi durumu iyi biriyle olmayan birinin her şeyi farklılık gösterecektir. Varlıklı birinin yatırım anlayışı riske ne kadar yaklaşıp yaklaşmayacağı gibi temel prensipler bile farklıdır. Uzun vadeli yatırım yapmayı beceremiyoruz aldığımız X bir yatırım aracını yok sayamıyoruz. Bazılarının artık parasal sorunu olmadığı için belki bu tarz şeylere sahip olarak kendilerini daha özel farklı hissedebiliyorlardır yada ileride yatırım amaçlı almışta olabilirler. Zamanında Bitcoin için 1000 dolar verip sahip olanlar içinde belki böyle düşünüyorlardı.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711698342
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711698342
Reply with quote  #2

1711698342
Report to moderator
1711698342
Hero Member
*

Ignore
1711698342
Reply with quote  #2

1711698342
Report to moderator
1711698342
Hero Member
*

Ignore
1711698342
Reply with quote  #2

1711698342
Report to moderator
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
September 03, 2021, 07:01:59 PM
Last edit: September 03, 2021, 07:12:59 PM by anonymous3x

Arkadaşlar biz Türkler fakir bir millet olduğumuzdan koleksiyon nedir bilmiyoruz yurt dışında önceden de deli gibi paralar tcg kartlarına çizgi romanlara verildi şimdi size nft saçma geliyor ve defi gibi olmasını bekliyorsunuz çünkü fakirlikten biz Türkler hiçbir zaman böyle şeylerin koleksiyonunu yapmadık bir çizgi romana 100 bin dolar vermedik ya da bir pokemon kartına 250 bin dolar vermedik ama onlar verdi vermeye devam edecek bu onların kültür anlayışında var sadece biz fakir yaşadığımızdan böyle şeyler sadece aptalca kerizlik geliyor

Kardeşim ne alakası var çevremde koleksiyoncu var adam sigara paketi biriktirmiş en sevdiği DVD filmleri toplamış veya gidip antika şeyler almış bu nft olayını buna benzetmekte ne. Adam size dokunamadıgınız tadamadıgınız herkesin aynı şekilde gördüğü şeyi 800.000 bin dolara satıyorsa gidip kendinizi bir sorgulayın.

Bana sadece şunun cevabını verin 800 bin dolar veren biri benim gördüğümden fazla ne görüyor bu resimde. Resmi çok begenseydim 800 bin dolar vermek yerine internetten zaten aynısını görüyorsun. Ne gerek var. Smiley Monalisa tablosunun nft sini yapsınlar bakalım görelim yine herkes internetteki görüntüsü yerine orjinalinin peşine düşecektir. İnternette gördüğünüz her şey sanal abi. Ama bir madde öyle değil. Piri reis in yaptığı haritayı açın bakın bir de gerçeğine bakın hangisi daha değerli ? Gerçek olan daha değerli. Ama internette sayisizca kopyası var tamamda zaten orada herkes aynı şeye bakıyor ama gerçeği çok farklı dimi dokunuyorsun hissediyorsun adamın çizimlerini izliyorsun o anı yaşıyorsun hiç olmadı. Burada herkes sizin yaşadığınızı yaşayabilir yani bu maymun resmine 1 milyar dolarda versen senin hissettiğin şeyleri herkes emin ol hisseder 1 lira vermese bile hisseder.

“Hiç bir şey, insan mantığını, çaba harcamadan kazanılan çok fazla paradan daha kolay bozamaz.”

| Warren Buffett

Bu adamın bu sözünü 10-15 sene sonra bugünlere bakıp daha iyi anlayacagımızı düşünüyorum.
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2156
Merit: 1131

View Profile
September 04, 2021, 10:01:20 AM

tartışma, nft bağlamından koleksiyona doğru evrilmiş. ben illa bir koleksiyon yapacak olsaydım; kağıt paraların üzerinde seri numaralar var, seri numaraları ne olursa olsun, itina ile para koleksiyonu yapardım. böylece kısa vadede kullanmak üzere para biriktirmiş olurdum, paramı çarçur etmemiş olurdum. :) sanat tarihinde dönüm noktasını oluşturan belli başlı önemli eserler dışında kalan her şeyin, hangi amaçlarla astronomik rakamlara ulaştığını herkes çok iyi bilir.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
September 07, 2021, 07:19:59 AM

FTX borsası NFT platformu oluşturmuş. İlk NFT olarak TEST yazan bir NFT mint edilmiş. Test için oluşturulan NFT 270.000 USD'ye satılmış.  Shocked

https://twitter.com/FTX_Official/status/1435124771394523137

execijutiere
Legendary
*

Activity: 1358
Merit: 1226

View Profile
September 07, 2021, 11:36:18 AM

FTX borsası NFT platformu oluşturmuş. İlk NFT olarak TEST yazan bir NFT mint edilmiş. Test için oluşturulan NFT 270.000 USD'ye satılmış.  Shocked

https://twitter.com/FTX_Official/status/1435124771394523137

Ne para dönüyor nftde yav çok ilginç Cheesy

uzun bir süre devam edecek gibi duruyor nft çılgınlığı bunun daha ortalarındayız gibi geliyor.

Her borsa kendi nft marketplaceini açacak gibi.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
abduramann_
Full Member

Activity: 497
Merit: 119

View Profile WWW
October 28, 2021, 09:13:48 AM

Bu NFT meselesi en sonunda saçma sapan bir yere çıkacaksa olsa bile (ki ben öyle düşünmüyorum) kriptonun tanıtımı ve geniş kitlelere yayılması açısından müthiş oldu. Denk geldi biraz izledim, Fatih Altaylı Nurgül Yeşilçay'ı konuk etmiş. NFT meselesinden ve Nurgül'ün çıkardığı NFT'lerden bahsediyorlar. Ayrıca alttaki teknolojiye odaklanmıyorlar ki tam istenen bu. DNS, router, ethernet vs. çok bilmeden Internet'in kullanılması gibi. Blockchain'in insanların hayatına çok da farkındalık olmadan yerleşmesi yaygınlaşmayı hızlandıracak ve bizim yatırımlarımızı coşturacaktır Smiley

Bütün Kripto Varlıklarınızı Gizliliğinizi Koruyarak Transfer Etmek İster Misiniz? Burdan buyrun: https://cutt.ly/incognito-chain
illetyus
Sr. Member

View Profile
October 28, 2021, 12:12:32 PM

Geçen okuduğum bir haberde acun ılıcalı da nft işine gireceğini öğrendim.
Global çaplı bir proje yapacağını söylemiş acun.

Kaynak: https://webrazzi.com/2021/10/21/acun-ilicali-nft-projesi-uzerinde-calistiklarini-webrazzi-summit-2021-sahnesinde-duyurdu/

SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
October 28, 2021, 10:22:39 PM

Benimde 3 tane NFT denemem var. Daha bir kaç gündür ilgileniyorum. Tabi satılıp satılmayacağını da bilmiyorum. Bakalım öylesine koydum. Ama alıcı olur mu merak ediyorum. Bu ara Pixel Art tarzı NFT ler ile uğraşıyorum. Satılırsa burada paylaşırım Smiley
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2156
Merit: 1131

View Profile
October 29, 2021, 07:15:08 AM

twitter, nft'lerin profil fotoğrafı olarak yayınlanabileceği bir geliştirme üzerinde çalışıyordu. daha önceden bu konu hakkında bir video yayınlanmıştı, şimdi ikinci video yayınlanmış. millet artık parasını bayıldığı nft'leri herkese gösterebilme şerefine de nail olacak. :) 5 milyon dolarlık (sen milyor) ferrarimizi restoranın içine kadar sokamadığımız için pahalı saatler takıyorsak, deli gibi zengin olduğumuzu göstermek için dünyanın en pahalı nft'lerini twitter profilimize de koyabiliriz. :) ntf çılgınlığı böyle bir hal almaya başlayabilir diye düşünüyorum; şimdilik daha saçma bir şey yaşayacağımızı zannetmiyorum. :)

https://twitter.com/EthanSutin/status/1453815677345689602

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
illetyus
Sr. Member

View Profile
October 29, 2021, 08:29:54 AM

twitter, nft'lerin profil fotoğrafı olarak yayınlanabileceği bir geliştirme üzerinde çalışıyordu. daha önceden bu konu hakkında bir video yayınlanmıştı, şimdi ikinci video yayınlanmış. millet artık parasını bayıldığı nft'leri herkese gösterebilme şerefine de nail olacak. Smiley 5 milyon dolarlık (sen milyor) ferrarimizi restoranın içine kadar sokamadığımız için pahalı saatler takıyorsak, deli gibi zengin olduğumuzu göstermek için dünyanın en pahalı nft'lerini twitter profilimize de koyabiliriz. Smiley ntf çılgınlığı böyle bir hal almaya başlayabilir diye düşünüyorum; şimdilik daha saçma bir şey yaşayacağımızı zannetmiyorum. Smiley

https://twitter.com/EthanSutin/status/1453815677345689602

Daha NFT'ler ilk çıktığında bu nftlerin rolex saat gibi işlevi olacağı ilk aklıma gelenlerden bir tanesiydi.
Çünkü gerçek dünyada artık yeterince zaman geçirmek yerine sanalda zaman geçiriyoruz. Haliyle burada hava atmamız gerekiyor.

Bir kaç sohbet uygulaması hatırlıyorum. Güzel nickler ciddi para ediyordu. Ve adamın adı sadece 50.000 lira olduğu için ona göre de muamele görüyordu.
Pahalı bir nft takıp güven verip insanları dolandıran kişilerde olacaktır.

---

W Jr.
Copper Member
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 940

View Profile
October 29, 2021, 08:39:33 AM

Benimde 3 tane NFT denemem var. Daha bir kaç gündür ilgileniyorum. Tabi satılıp satılmayacağını da bilmiyorum. Bakalım öylesine koydum. Ama alıcı olur mu merak ediyorum. Bu ara Pixel Art tarzı NFT ler ile uğraşıyorum. Satılırsa burada paylaşırım Smiley

Hocam başarılarınızı diliyorum.Non-fungible tokenler gelecekte daha popüler olacaklar bu bir öngörü olarak benim düşüncem.Nft yapıp satabilirsiniz veya koleksiyon değerini siz oluşturup daha sonra benim ilk çalışmam gibi isimler ile bunları pazarlayabilirsiniz eğer isterseniz.

Satılırsa konuda yazarsanız, ayrıca NFT’lerin görsellerini paylaşırsanız sevinirim. Smiley

███████████████████████████████
███▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀███████████
█████████████▀▀        ▀▀██████
██████▀▀▀▀▀▀              ▀████
██████████▀     ▄▄██▄▄     ▀███
██████████      ██████      ███
██████████▄     ▀▀██▀▀     ▄███
██████▄▄▄▄▄▄              ▄████
█████████████▄▄        ▄▄██████
███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████
.
|
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
SSC NAPOLI
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER
|.ROLLBOTS.|
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█████▄
▄█████████▀████████▀████▄
██████▄▄▄█████▄▄█████████
██████▀▀▀█████▀▀█████████
▀█████████▄████████▄████▀
▀██▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█████▀
▀███████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀
ROLLBIT COIN
TRADE RLB NOW!
|...PLAY NOW...
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
October 29, 2021, 09:51:48 AM

Nft'nij buralara geleceği aslında beş ay öncelerinden belli etmişti. Özellikle nba'nin bu akımda oldukca rolü olduğunu dusunenlerdenim. Ama bu hype fazla sürmez.

Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2380
Merit: 1357

View Profile
October 29, 2021, 10:26:36 AM

Ben NFT lerin bu kadar tutmasının tek bir nedeni olduğunu, onun da karlılık iştahı olduğu düşünüyorum. Hatta düşünmekle de kalmıyorum %1500 eminim. Hiçbir akıllı insan ki zenginler de dahil buna, screenshot atarak bile kopyalayabildiğiniz bir dijital içeriği yüzbinlerce dolar vermez, vermek istemez. Hani büyük bir sanatçının otantik eseri olur anlarım da (Cem Yılmaz nft lerinin bile değeri olur mesela), herhangi bir şirketin piyasaya sürdüğü koleksiyonlar sadece sonradan satmak için alınıyor. Ortada bir hayli komik durum, ayı piyasasında ölecek.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1034

View Profile
October 29, 2021, 11:53:26 AM

Ben NFT lerin bu kadar tutmasının tek bir nedeni olduğunu, onun da karlılık iştahı olduğu düşünüyorum. Hatta düşünmekle de kalmıyorum %1500 eminim. Hiçbir akıllı insan ki zenginler de dahil buna, screenshot atarak bile kopyalayabildiğiniz bir dijital içeriği yüzbinlerce dolar vermez, vermek istemez. Hani büyük bir sanatçının otantik eseri olur anlarım da (Cem Yılmaz nft lerinin bile değeri olur mesela), herhangi bir şirketin piyasaya sürdüğü koleksiyonlar sadece sonradan satmak için alınıyor. Ortada bir hayli komik durum, ayı piyasasında ölecek.

Ayı piyasasında ortalığı düşünemiyorum hocam NBATopshot için bende araştırmalara başlayıp nftlere bir yerden girdim bugün de archive etiketli basketbol momentlerden satın aldım mesela amacım koleksiyon mu hayır para kazanmak yoksa sadece  o anı değil tüm maçı açıp izleyebiliriz internetten herkesin ana amacı para kazanmak zaten

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2170
Merit: 1219

View Profile
October 29, 2021, 11:53:58 AM
Merited by illetyus (1)

En büyük nedenlerinden biri karlılık diyebiliriz aynı kriptolar-paralarda bu karlılık nasıl varsa aynı şekilde digital öğelerde de var. Benim düşüncem tek sebep bu değil. Dijital bir varlığın benzersiz olduğunu ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyeceğini, kullanıcılar tarafından ispat edilen muhteşem bir teknoloji cağımızın rönesans'ı adeta. Fiziksel ürün aldığınızda bile bir t-shirt olur mesela başka birinde görmek istemeyiz eşsiz olsun isteriz mesela ama bu çokta mümkün değil maddi anlamda ve gereksiz. Digital ürünlerde daha mümkün kılıyor blockchainle beraber. Sanatcılar, 3D çizim yapanlar ve ya oyun çizimi yazılımcıları  yapan insanlara istihdam yaratıyor bu sektör ve bu insanların emeklerini garanti altına alıyor digital defterler sayesinde. Ayı piyasasında fiyat bazlı her şey çökecek,bitecek bunu hepimiz biliyoruz. NFT'ler öleceğini hiç sanmıyorum sadece ilgi azalır yeri geldiğinde şuandakinden daha fazla ilgi çeker yeni kuşakla beraber..

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
October 29, 2021, 12:06:06 PM
Merited by Lachrymose (1)

çılgınlık diye bir şey yok bugün altın alan insanın beklentisi neyse aynı şey.
günün birinde başkasına daha pahalıya satabilmek.
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
October 29, 2021, 02:11:11 PM

Hocam başarılarınızı diliyorum.Non-fungible tokenler gelecekte daha popüler olacaklar bu bir öngörü olarak benim düşüncem.Nft yapıp satabilirsiniz veya koleksiyon değerini siz oluşturup daha sonra benim ilk çalışmam gibi isimler ile bunları pazarlayabilirsiniz eğer isterseniz.

Satılırsa konuda yazarsanız, ayrıca NFT’lerin görsellerini paylaşırsanız sevinirim. Smiley

Açıkçası çok iyi çalışmalar olduğunu düşünmüyorum. Ama rarible de çalışmaları yükledim. Daha yeni öğreniyorum. O yüzden paylaşıp kendimi rezil etmeyeyim Cheesy
Ondekinecakabilirim
Hero Member

Activity: 1134
Merit: 709

View Profile
October 29, 2021, 03:41:11 PM

Teknolojinin parçası olmak isteyen bireyler NFT çılgınlığına yöneliyor. NFT açık pazarı herkesi yayıncılığa teşvik ediyor. Herkes teknolojik gelişmenin bir parçası oluyor. Çılgınlık yayılıyor böyle.

███████████████▄▄
    ██████████████████████▄
  ██████████████████████████▄
 ███████   ▀████████▀   ████▄
██████████    █▀  ▀    ██████▄
███████████▄▄▀  ██  ▀▄▄████████
███████████          █████████
███████████▀▀▄  ██  ▄▀▀████████
██████████▀   ▀▄  ▄▀   ▀██████▀
 ███████  ▄██▄████▄█▄  █████▀
  ██████████████████████████▀
    ██████████████████████▀
       ███████████████▀▀
.
.Duelbits.
.
..THE MOST REWARDING CASINO......
   ▄▄▄▄████▀███▄▄▄▄▄
▄███▄▀▄██▄   ▄██▄▀▄███▄
████▄█▄███▄█▄███▄█▄████
███████████████████████   ▄██▄
██     ██     ██     ██   ▀██▀
██ ▀▀█ ██ ▀▀█ ██ ▀▀█ ██    ██
██  █  ██  █  ██  █  ██
█▌  ██
██     ██     ██     ████  ██
█████████████████████████  ██
████████████████████████████▀
████████████████████████▌
       +4,000       
PROVABLY FAIR
GAMES
   $500,000   
MONTHLY
PRIZE POOL
      $10,000     
BLACKJACK
GIVEAWAY
bitcoinokulu
Member
**

Activity: 334
Merit: 20

View Profile WWW
October 29, 2021, 08:32:55 PM

Kripto ekosisteminin bir parçası olan NFT'de tüketici olmak yerine en azından üretici olabilsek. Selçuk Erdem'in ve çeşitli sanatçıların bu konuda girişimleri var ancak nasıl sonuçlanır koca bir soru işareti.

Bthd
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 2563

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
October 29, 2021, 08:58:48 PM

Fiyat konusuna değinmeyeceğim ancak sahipliğin önemsenmesini anlamakta zorlanmamızın basit bir sebebi var aslında. Bizdeki telif hakkı ve plagiarism anlayışı ile ekonomik olarak daha gelişmiş ülkelerdeki anlayış birbirinden farklı. Akademik çalışmaların bile çok büyük bölümünün intihal içerdiğini düşündüğümüzde normal karşılıyorum. Sizin için önemsiz olan bir ücretle ürünün orijinaline sahip olmaya alışırsanız telif haklarına saygı gösterme eğilimi de artar. Bizdeki gibi yaşamanın zor olduğu coğrafyalarda ise telif hakkı çok daha önemsiz.

Cem Yılmaz'ın satılan NFT'leri karşılığında alıcılara bazı etkinliklere katılım hakkı sunmasını ise saygıyla karşılıyorum. Telif haklarının korunmasının oldukça zor olduğu bir ülkede bir nebze de olsa doğru duruş sergileyerek haklarının bir kısmını korumayı deniyor.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████