Bitcoin Forum
April 24, 2024, 07:08:25 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: KHKylan ihrac olanlar affedilsin mi?
Evet - 3 (37.5%)
Hayır - 5 (62.5%)
Total Voters: 8

Pages: [1]
  Print  
Author Topic: KHKylan ihrac olanlara af ciksin mi ?  (Read 177 times)
ashti (OP)
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

View Profile
September 19, 2021, 12:09:30 AM

Kanun hükmünde kararname ya da KHK genel tanım olarak yasama organının konu, süre ve amacı belirleyen bir yetki kanunu ile verdiği yetkiye veya doğrudan doğruya anayasadan aldığı yetkiye dayanarak, hükûmetin çıkardığı, maddi anlamda kanun gücüne sahip, parlamentonun tasdiki ile şekli ve organik anlamda kanun gücünü kazanacak olan kararnamelerdir. Türkiye'de 1982 Anayasası'nın 87. maddesi ile, "Bakanlar Kuruluna belli konularda kanun hükmünde kararname çıkarma yetkisi vermek" TBMM'nin görev ve yetkileri arasında sayılmıştır.
https://tr.wikipedia.org/wiki/Kanun_h%C3%BCkm%C3%BCnde_kararname

Kemal Kılıçdaroğlu: KHK ile görevden alınan herkesi görevine iade edeceğim
CHP lideri Kılıçdaroğlu, "O kanun hükmünde kararnamelerle görevden alınan, işine son verilen, ekmeği elinden alınan herkesi görevine iade edeceğim. Yeter ki teröre bulaşmasın" diye konuştu.
https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/kemal-kilicdaroglu-khk-ile-gorevden-alinan-herkesi-gorevine-iade-edecegim-6614704/

15 Temmuz'dan sonra yapilan KHKylan FETO mensuplarina hukuki mucadele baslatilmisti. Gectigimiz gunlerde CHP Genel Baskani Kilicdaroglu torere bulasmayan KHKlilari kurtarcam demis. Mujde gibi haber vermis. Sizce KHKylan ihrac edilenler kurtarilmali mi?

"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 452

View Profile
September 19, 2021, 07:15:15 AM

Bence çıkması lazım. İyice araştırmadan etmeden bir sürü kişi işsiz kaldı. Bazen sağda solda duyuyorum adam hiçbir bağı olmadığını kanıtladığı halde hala görevine dönemiyor.
Kaldı ki bu khk ile atılanlarin bir çoğu akp döneminde devlete arandı.
Kılıçdaroğlu'nun da göreve iade edeceğim demesi yanlış çünkü hukuk yolu ile atılmadı mı bu kişiler. Nasıl iade edecek. ( Mecliste khk gibi birşey çıkartırsa olur herhalde) bu tarz kanunları hiç bilmiyorum.
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1022
Merit: 617

View Profile
September 19, 2021, 07:30:53 AM

KHKylan? Nasıl bir yazı biçimi bu. Başlık atıyorsunuz, biraz dikkatli olarak güzel bir başlık atabilirsiniz. Örnek “ KHK ile ihraç….” benzeri bir başlık daha doğru olur. Öncelikle bu konuda bir dokunuş yaptıktan sonra mevzumuza girebiliriz.

Herkese güzel haftasonları. Benim gibi çalışmak zorunda değilseniz, muhtemelen bu saatlerde ailenizle kahvaltı sofranızda sucuklu yumurtanızı, güzel kahvaltılıklarınız hoş sohbet eşliğinde afiyetle yiyorsunuzdur. Afiyet olsun. Pazar günü sitemimi de geride bırakarak konumuza giriş yapabiliriz  Grin

Türkiye'de 1982 Anayasası'nın 87. maddesi ile, "Bakanlar Kuruluna belli konularda kanun hükmünde kararname çıkarma yetkisi vermek" TBMM'nin görev ve yetkileri arasında sayılmıştır.

Her gördüğünüz kaynaktan alıntı yapınca sonuçta böyle yanlış bilgiler paylaşılabiliyor. Bu bahsettiğiniz sistem artık geride kaldı. Ülkede Bakanlar Kurulu da yok, KHK’da yok şu an. Sadece CBK denilen Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi var. Bu yanlışı düzelteyim ki, buradaki arkadaşlarımızın kafası karışmasın.

Zamanında KHK ile ihraç olanlara gelince, en çok ihraç olan kurumlardan birisinde çalışıyorum. İhraç zamanlarını da dün gibi hatırlıyorum. İlk zamanlarda Gece 24.00’den sonra gün dönümünde Resmî Gazete’de yayımlanan KHK ile ihraç listelerinde kimler var diye bakıyordum. FETÖ ile iltisaklı olan kişileri az-çok çevremizden zaten biliyorduk. Bir çok kişi ihraç oldu. Ancak benim bildiğim hala çalışan 3-4 kişi var ve aktif olarak çalışmaya devam ediyorlar.

İşin bir de başka bir boyutu var. İlk defa Gaziantep Mv. Şamil Tayyar’ın dile getirdiği FETÖ pazarları da vardı , Tuncay Beşikçi’nin keşfedip yönlendirmesi sonucunda cezaevinde kalan binlerce masum “MOR BEYİN” mağduru çalışan vardı. Sağlıkçısından tutun, Güvenlik sektöründe çalışan memurlara kadar bir çok insan bundan mağdur oldu. Bu ortaya çıkan bir durum. Bir de malum Flash Bellek meselesi var. Bir gün bir mekanda “sözde unutulan “ Flash bellek içerisinde 250 bin Emniyet mensubunun fişlemesi ortaya çıktı. Bu fişlemedeki kodlar ise maddi kanıt olarak mahkemelerde karar verilmesinde esas alınıyor.

Peki Mor Beyin diye bir teknoloji ile hatları Baylok’a girdi gibi gösteren bir sistemin algı değişikliği için kendisinden olmayan kişileri de bizden gibi fişleyip, kendisinden olanları bize karşı diye fişleme ihtimalleri yok muydu?

Kurunun yanında yaşta yandı. CB’da söyledi At İzi, İt izine karıştı diye zamanında. KHK ile ihraç olanlardan araştırma yapılıp gerçekten bağı olanların ASLA VE KAT’A iade olmaması gerektiğine, kurunun yanında yananların ise tüm MAĞDURİYETLERİNİN GİDERİLİP TEKRAR KURUMUNA DÖNMESİ gerektiğine inanıyorum.

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
████████████▀██
█████████▀▀░░░▀
████████░░░░░░░
██████░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
██████▄░░░░▄▄▄░
█████████▀▀░░░▀
████████▄▄▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
██████████▀▀▀▀▀
███████▀░▀█▄░░░
██████░░░░░█▄░▄
█████░░▄▄▄▄▄██▀
█████▀▀▀░░░░▄█▄
█████░░░▄▄█▀▀░█
██████▄█▀▀░░░░▀
███████▄▄░░░░░░
██████████▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄████████████████████████▄
██████████████████████████
█████████████░████████████
████████████▀▄████████████
█████▀▀░░░░░░░░░░░░▀▀█████
████▀░░░░░░░░░░░░░░░░▀████
████░░░██░██░░░░█░░░░░████
████░░░▄▄▀▄▄░░▀▀▄▀▀░░░████
████▄░░▀▀░▀▀░░░░▀░░░░▄████
█████▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄█████
▀████████████████████████▀
.
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
September 19, 2021, 07:43:49 AM

Neden affedilsin ki? Bunlar ihraç neden oldular? Darbe girişiminde bulunan terör örgütü zihniyetinde hareket ettikleri için değil mi? Masumlar çok azdır içlerinde ayıklayabiliyorlarsa ne güzel olur. Onlar hariç diğerleri cezasını çekecekler. Biz de zamanında mülakatlara gittik. Bunlar yüzünden sınavlardan geçemedik.
Foursquare
Member
**

Activity: 99
Merit: 20

View Profile
September 19, 2021, 10:34:01 AM
Last edit: September 19, 2021, 10:46:07 AM by Foursquare

Çevresinde KHK ile ihraç olanı görmeyen yok gibidir. 15 Temmuz Hain darbe girişimi aslında tek Hukümeti hedef almadı. Dindar insanları da hedef aldı. Çevremde gördüğüm kadarıyla fakirlere yardım etmek isteyen, öğrenci okutan, devleti için gayret eden kişiler 1 gecede terörist oldu. Yıllarca devlete silah sıkan PKK ile eş tutuldu. Belki de amaçları buydu. Dindar insanları ortadan kaldırmak. Çevremden gördüğüm kadarıyla Fetö içerisinde onların doğru yolda olduğuna inanmış 100 kişiden sadece 3-5 i darbe heveslisidir.  Geriye kalanının saf anadolu insanı olduğu ortada. Çekirdekten yetişen zombileri saymıyorum. Savcı, Hakim olmak için başı kapalı olduğu halde mini etek giyen, içmediği halde içki içenleri hiç saymıyorum. Milletin hakkına gasbedip soru çalarak biryerelere gelen zavallı hırsızları hiç hiç saymıyorum.

Burada Erdoğan'ın büyük yanlışı oldu. 17-25 Aralık öncesi Dön hocam diyerek Türkçe olimpiyatlarında methiyeler düzüp oradaki kalabalığı Fetö'nün masum olduğuna inandırıp sonra aranız bozulunca "aaaaa ben yanılmışım" derseniz kendinizi inandıramazsınız. Kandırıldık deyip bir sürü siyasi kurtuldu ama gerçekten masum olanlar yani gerçekten iki tarafın da kandırdıkları işinden olup açlığa mahkum edildi. Burada ben Fetö şerefsizinin suçlu olduğu kadar Erdoğan'ın da merhametsiz olduğu kanısındayım. Birisi KHK ile işinden olanların önünü açmalı ancak bu tamamı içinse ben karşıyım. Özellikle Rütbeli asker, rütbeli polis, hakim ve savcılar için bu kaldırılmamalı. Çünkü bunların olaylardan habersiz olduğunu sanmıyorum. Ancak memur, avukat, öğretmen için geri dönüş yolu açılmalı. Kılıçdaroğlu eğer herkesi geri alırsa en büyük fetöcülüğü yapmış olur devlete.
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
September 19, 2021, 11:13:33 AM

Fethullahçılar zamanında her yere soru çalarak veya mülakatlarda torpilin dibini yaparak girdikleri için ihraç olanların tekrar dönmesini istemem. hele cezaevine girenlerin tekrar mesleklerine döndüklerini düşünsenize kaos olurdu. bir yandan da 30 sene yiyen adama af veriyorlar çok garip bir yargı sistemimiz var.
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
September 19, 2021, 01:20:49 PM

KHK durumu ciddi anlamda büyük bir yara ülkemizde. Bazı noktalarda yargılamalar doğru birşekilde yapılmış olsa da bazı noktalarda yargılamalarda hataya düşmemek adına aşırı reaksiyon göstererek hatalı yargılama yoluna da gidilmişti. Ne kökten geri döndürülsün ne de tamamen yolları kapatılsın. Tekrardan bu kişiler için hukuki bir süreç açılmalı.
Dolorex
Member
**

Activity: 294
Merit: 49

View Profile
September 19, 2021, 01:30:14 PM

Soru çalarak , bir cemaate uye olarak menfaat saglamak suretiyle haksız yere makamlara geleni hakkımı helal etmedigim gibi bu kişiler adil yargılama yapılıp o makamlara haksız yere yerleştiği sabit ise kesinlikle af olmaz olmamalı...
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 452

View Profile
September 19, 2021, 06:55:16 PM

Fethullahçılar zamanında her yere soru çalarak veya mülakatlarda torpilin dibini yaparak girdikleri için ihraç olanların tekrar dönmesini istemem. hele cezaevine girenlerin tekrar mesleklerine döndüklerini düşünsenize kaos olurdu. bir yandan da 30 sene yiyen adama af veriyorlar çok garip bir yargı sistemimiz var.

Hocam soru çalıp bir yere gelenler tabiki eski görevine gelmemeli bence de ama khk'lıların hepsine soru çaldı demek doğru olmaz.
Devlet 2010 yılında kpss de soruların çalındığı ayyuka çıkınca öğleden sonraki oturumu yani eğitim bilimleri sınavını iptal etti. Çalan adam sadece eğitimi mi çaldı tabi ki hayır sabahki oturumu da götürdü ama ne yaptılar sadece öğleden sonra iptal edildi. Çünkü sabah yapılan sınavı iptal etmek kolay değil. Çünkü katılan bir sürü kişi var. O zamanlar durum farklıydı ve çalan çaldığı ile kaldı. Zaten hırsızlık ile devlete giren  varsa bu büyük bir kul hakkıdır.
MK-74
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1176

View Profile
September 19, 2021, 10:09:16 PM

Haketmişleri almasınlar ama suçsuz olanları geri alabilirler gerçi onlarıda bulmak zor olacaktır, örnek askeriyeden belli dönemlerde mezun olanların nerdeyse hepsini ihraç ettiler suçlu olanı da suçsuz olanı da, zor kararlar bunlar.
En iyisi doğru dürüst yenilerin gelmesi torpilsizlerin hakedenlerin.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2184
Merit: 1131

View Profile
September 20, 2021, 07:24:39 AM

bu çağrı tüm yurtta(!?) çoşkuyla karşılandı. oleyyyy!

oktrol olsaydım satırlar dolusu komik zırvalar sı.mıklardım. :)

cevabımız hayır, açık oy açık tasnif; hayır! acun mode on: sizi 3 hayırla uğurluyoruz kardeşim, bahtınız açık olsun.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1040

View Profile
September 20, 2021, 01:02:39 PM

oktrol olsaydım satırlar dolusu komik zırvalar sı.mıklardım. Smiley

cevabımız hayır, açık oy açık tasnif; hayır! acun mode on: sizi 3 hayırla uğurluyoruz kardeşim, bahtınız açık olsun.

Herkesi iade edeceğim demek cumhurbaşkanımızın deyişiyle baykemal akıl tutulması yaşıyor deyimiyle cuk örtüşüyor lan bu iade olanların içinde darbede aktif rol alan kişiler oldu türk polisine türk vatandaşına saldırdı veya bunları destekledi bunları iade etmek eşittir vatan hainliği CHP gerçekten son dönemlerde mantıksız ve talihsiz açıklamalarla gündem oluyor

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Dolorex
Member
**

Activity: 294
Merit: 49

View Profile
September 20, 2021, 01:55:08 PM

oktrol olsaydım satırlar dolusu komik zırvalar sı.mıklardım. Smiley

Son terece talihsiz ve yersiz bir açıklama. KHK ile görevinden atılanlar içinde haksızlığa uğrayanlar illaki olabilir. Bunlarda zaten üst mahkemelere müracaat edip haklarını arıyorlar ki bu şekilde geri dönen birçok insan da var. Ama hepsi görevine geri dönecek demek darbeyi açık açık desteklemektir. Böyle bir açıklama kabul edilemez.   
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
September 20, 2021, 01:59:29 PM

Hak etmeyen kimsenin geri dönmemesi taraftarayım öncelikle bunu söylemek istiyorum. Ama bu söylediğim mutlak adalet çerçevesi altında.

Ama KHK olayına da değinmek istiyorum. KHK'lar istisnadır. Yani mümkün olduğunca KHK çıkarmamak en doğrusudur çünkü olağan yasama sürecinden geçmemiştir bu kararlar. Yasama ile doğru sınırlar tekrar çizilip, geri kalanlar af edilmemeli. Yani adalet, olması gerektiği gibi işlemeli.
trendcoin
Legendary
*

View Profile
September 21, 2021, 08:02:51 AM

...

Herkesi iade edeceğim demek cumhurbaşkanımızın deyişiyle baykemal akıl tutulması yaşıyor deyimiyle cuk örtüşüyor lan bu iade olanların içinde darbede aktif rol alan kişiler oldu türk polisine türk vatandaşına saldırdı veya bunları destekledi bunları iade etmek eşittir vatan hainliği CHP gerçekten son dönemlerde mantıksız ve talihsiz açıklamalarla gündem oluyor

açıklamanın tam metninde "teröre bulaşmayan" diye belirtilmiş (sözcü başlığı biraz çarpıtmış, onlar da kılıçtardan çok memnun değil :d); ama "teröre bulaşmayan" demek, ortaya ucu açık olan tartışmalı yeni bir tanım bırakmak anlamına geliyor hocam.

ayrıca, bu ihraçlar "15-20 başlık altında oluşturulan detaylı bağlantılardan, ankesörlü telefonların kontör kartlarındaki hafıza bandlarının taranmasına kadar" geniş bir kapsamla değerlendirildikten sonra gerçekleştirildi. neredeyse a'dan z'ye tarandı desek yanlış olmaz.

şimdi, daha iki hafta önce "hdp'ye bakanlık verelim mi" tartışmasının içerisine girmiş bir grup, belki de hdp'ye vereceği adalet bakanlığıyla, binde bir hata olduğu düşünülen bir şeyi düzelteceğim diye propaganda yapıyor. :) https://youtu.be/tqyLnzzHRzc?t=114

RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1040

View Profile
September 21, 2021, 02:20:02 PM

...

açıklamanın tam metninde "teröre bulaşmayan" diye belirtilmiş (sözcü başlığı biraz çarpıtmış, onlar da kılıçtardan çok memnun değil :d); ama "teröre bulaşmayan" demek, ortaya ucu açık olan tartışmalı yeni bir tanım bırakmak anlamına geliyor hocam.

ayrıca, bu ihraçlar "15-20 başlık altında oluşturulan detaylı bağlantılardan, ankesörlü telefonların kontör kartlarındaki hafıza bandlarının taranmasına kadar" geniş bir kapsamla değerlendirildikten sonra gerçekleştirildi. neredeyse a'dan z'ye tarandı desek yanlış olmaz.

şimdi, daha iki hafta önce "hdp'ye bakanlık verelim mi" tartışmasının içerisine girmiş bir grup, belki de hdp'ye vereceği adalet bakanlığıyla, binde bir hata olduğu düşünülen bir şeyi düzelteceğim diye propaganda yapıyor. Smiley https://youtu.be/tqyLnzzHRzc?t=114

Hocam emin ol ihraçlarda ilk başları saymıyorum da sonradan her şeyi araştırıp öyle karar verdiler bunu ben gördüm en azından emniyet için konuşursak böyle erken ihraç olan kişilerde iftiralara kurban giden onlarca kişi oldu onlarda peyderpey dönüyor zaten mahkeme kararıyla şimdi ki sistem somut delillere dayanan ihraç sistemi bu kişiler genelde mutlaka bağı olan kişiler oluyor şöyle söyleyeyim adliyeye fetö şüphelisi getirdik adam abi hiç bir şeyim yok ya iki çocuğum var iftira attılar diye ağladı bizde üzüldük adam suçsuz diye mahkemeye bir çıktı adam meğerse emniyetin içerisinde milleti tutup cemaat evlerine götüren ve himmet parası toplayan birisiymiş vay aq dedik o gün bu gün ağlayanlara da inanmıyorum hakim suratına kanıtlarıyla vurdu herşeyi çünkü

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
trendcoin
Legendary
*

View Profile
September 22, 2021, 09:54:22 AM

...

Hocam emin ol ihraçlarda ilk başları saymıyorum da sonradan her şeyi araştırıp öyle karar verdiler bunu ben gördüm en azından emniyet için konuşursak böyle erken ihraç olan kişilerde iftiralara kurban giden onlarca kişi oldu onlarda peyderpey dönüyor zaten mahkeme kararıyla şimdi ki sistem somut delillere dayanan ihraç sistemi bu kişiler genelde mutlaka bağı olan kişiler oluyor şöyle söyleyeyim adliyeye fetö şüphelisi getirdik adam abi hiç bir şeyim yok ya iki çocuğum var iftira attılar diye ağladı bizde üzüldük adam suçsuz diye mahkemeye bir çıktı adam meğerse emniyetin içerisinde milleti tutup cemaat evlerine götüren ve himmet parası toplayan birisiymiş vay aq dedik o gün bu gün ağlayanlara da inanmıyorum hakim suratına kanıtlarıyla vurdu herşeyi çünkü

detaylı arandılar biliyorum, bu yüzden neresinden tutarsak tutalım yanlış anlaşılabilecek şeyler söylemekten kaçınmak gerekiyor çünkü şimdi de ayakta alkışlayanlar kervanı oluşmaya başladı hocam. :) https://youtu.be/a2E4H3_rMps diyor ki: biz alkışladık diye chp'li olmayız; chp alkışladı diye şey olmaz, başka bir şey olmaz.

ne olmaz dumanlı bey? :)

kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
September 22, 2021, 02:11:10 PM

Khk ile ihraç olan kişilerin görevlerine dönmesinde bence de sakınca vardır, devletin içine sızmış kişilerin tekrar devletin içine bile isteye tekrar almak mantıksız olur, mahkemeye başvurup geri dönen kişiler oluyorsa mahkeme yoluyla masumlar geri dönebilir demek,
Pages: [1]
  Print  

Jump to: