Bitcoin Forum
May 04, 2024, 09:38:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kundalini - Omurga Nefesi  (Read 81 times)
l99l (OP)
Full Member

Activity: 177
Merit: 139

View Profile
April 26, 2024, 09:52:10 AM
Merited by EFS (4), Vispilio (3), DdmrDdmr (1), karabiber (1), Gencecikmen (1), totti67 (1)

Kundalini (kuṇḍalinī Sanskritçe: कुण्डलिनी) İnsan vücudunda bulunan gizemli evrim enerjisi olup, insan organizmasında uyuyan, hareketsiz potansiyel bir güç halindedir.

Bu nefes tekniği Kriya Yoga’nın önemli ve temel nefes tekniklerinden biridir ve bütün omurga, beyin, çakralar ve bütün sinir sistemi üzerinden bütün vücudu etkiler.
Bedeninizi ve Zihninizi derin meditasyona hazırlar.
Kriya Yoga Farkındalığı ve Bilinci açmak ve Kundalini enerjisini yükseltmek için Merkezi Sinir Sistemi merkez alarak şekillenmiş çalışmalardan oluşur.

Nefes tekniğini, uygulaması. Nasıl Çalışılır

- Sırtınız dik bir şekilde rahat oturun. Yerde veya sandalyede oturabilirsiniz. Yerde oturarak bacaklarınızı çaprazlamanız eril dişil enerjilerin birleşmesini kolaylaştıracaktır.
- Dilinizi öndeki iki dişinizin damağınızla birleştiği noktaya yerleştirin veya yukarı doğru damağınıza bastırın.
- Farkındalığınızı bedeninize getirin ve bir süre diyaframdan ve karından derin nefesler alarak rahatlayın. Düşüncelerinizi izleyin ve uçup gitmelerine izin verin.
- Nefesiniz bu çalışma boyunca olabildiğince rahat, derin ve dolu olsun. Karnınızdan başlayarak nefes alın ve ciğerlerinizi doldurun. Karnınızda, göğsünüzde, boğazınızda, ciğerlerinizdeki gerilimleri çalışmadan önce serbest bırakın.
- Şimdi dikkatinizi kuyruksokumunuzun hemen altında bulunduran Kök çakranıza yönlendirin. Dikkatinizi bir kaç nefes burada tutun ve enerji hissiyatına yoğunlaşın.
- Nefes alırken farkındalığınızı omurga boyunca, çakraların da farkında olarak, yukarı taşıyın. Beyine geldiğinizde yukarı gitmeyi bırakıp, 90 derece ileri doğru dönüp, dikkatinizi ve farkındalığınızı iki kaşınızın ortasına yönlendirin.
- Nefes verirken aynı yolu takip ederek aşağı inin.

- Böylelikle bir tur tamamlamış olursunuz.

- Böylece 5 veya 10 dakika süresince nefesinizi farkındalığınızla birlikte yukarı ve aşağı taşıyın.

Bu çalışmayı yaptığınız ilk aylarda Ajna çakradan yukarı Taç çakraya çıkarsanız, bir takım rahatsızlıklar yaşabilirsiniz. Bu yüzden sabırlı olmanız gerekir, sabırlı bir şekilde ilerlemeniz lazımdır.

Kriya Pranayamanın sayısız faydası vardır, bunlardan bir kaçı:

- Bedendeki bütün enerji kanallarının temizler
- Bağışıklık ve sindirim sisteminin güçlendirir
- Vücuttaki Prana enerjisinin arttırır
- Doğru nefes alma alışkanlığının sağlar
- Ciğer kapasitesini arttırır
- Zihinsel sakinlik sağlar
- İrade gücü ve farkındalığın artmasını sağlar
- Stresin atılarak bedenin ve zihnin rahatlamasını sağlar

Ardımızda bıraktığımız günlerde yada gelecek kaygılarımızı bir kenara bırakıp gün içerisinde rahatlamak için, zihni belleği temizlemek için elzem çalışmalardan biridir.
Kalp Çakranızı açarak kişinin içini görmesini sağlar ve negatif biriktirdiğiniz enerjileri temizler. Derin bir farkındalık için bu çalışmalardan yararlanabilirsiniz.

https://medium.com/sifagonullusu/kriya-yoga-pranayama-omurga-nefesi-87318db161e2
https://tr.wikipedia.org/wiki/Kundalini
https://hridaya-yoga.com/blog/kundalini-awakening2/
1714858696
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714858696
Reply with quote  #2

1714858696
Report to moderator
1714858696
Hero Member
*

Ignore
1714858696
Reply with quote  #2

1714858696
Report to moderator
I HATE TABLES I HATE TABLES I HA(╯°□°)╯︵ ┻━┻ TABLES I HATE TABLES I HATE TABLES
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714858696
Hero Member
*

Ignore
1714858696
Reply with quote  #2

1714858696
Report to moderator
1714858696
Hero Member
*

Ignore
1714858696
Reply with quote  #2

1714858696
Report to moderator
1714858696
Hero Member
*

Ignore
1714858696
Reply with quote  #2

1714858696
Report to moderator
püsür
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 674

View Profile
April 28, 2024, 09:23:09 AM
Merited by l99l (1)

Kundalini yogayı duymuştum ama tam ne olduğunu bilmiyordum, teşekkürler hocam. Bana 20 yaşımdayken biri dese ileride yoga yapacaksın, esneme falan yapman gerekecek, yoksa sağlık ve kamburluk elden gidiyor, valla inanmazdım. Ve şimdiden bazı kötü şeyler başladıysa iyice yaşlanınca sağlık çok daha kötü olacak demek ki. O yüzden böyle şeylerle ilgilenmeyi ben çok önemsiyorum.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
l99l (OP)
Full Member

View Profile
April 28, 2024, 10:16:24 AM

Kundalini yogayı duymuştum ama tam ne olduğunu bilmiyordum, teşekkürler hocam. Bana 20 yaşımdayken biri dese ileride yoga yapacaksın, esneme falan yapman gerekecek, yoksa sağlık ve kamburluk elden gidiyor, valla inanmazdım. Ve şimdiden bazı kötü şeyler başladıysa iyice yaşlanınca sağlık çok daha kötü olacak demek ki. O yüzden böyle şeylerle ilgilenmeyi ben çok önemsiyorum.
Önce can sonra Canan demişler hocam. Kundalini içimizde hareketsizce uyuyan potansiyel büyük bir güç bu gücü uyandırmak için düzenli çalışmalara ihtiyaç duyarız.
Gün içerisinde ayıracağınız 10 dakikalık Kundalini egzersizi size bedeninize, ruhunuza ve auranıza müthiş etkileri olacağını peşinen söyleyebilirim. Smiley

“Bir taraftan ilahi olanı bu kadar derin seviyede hissederken bir taraftan da içinde yaşadığımız üç boyutlu dünyanın, gündelik hayatımızın, bedenlerimizin kıymetini bilmeye ve hakkını vermeye başlarız. "dünya malı amacımız olmaz, bunların araç olduğunun farkında oluruz, fakat bu dünyanın nimetlerinin tadını çıkardığımız için de utanç ve suçluluk duymayız. her aşamasından hakkıyla geçilmiş tam bir uyanış, insanı kusursuz bir dengeye oturtur. kendimiz dahil her şeyi ve herkesi yargılayan ses artık duyulmaz olur, yıllardır içinde dönüp durduğumuz döngülerimiz erir ve çözülür. hayatımızı kendi istediğimiz gibi şekillendirebilmek için gerekli tüm enerji ve bilinç bütün hücrelerimizi doldurur. hem okyanusun kendisi hem de okyanusta bir damla oluşumuz arasındaki o tatlı noktayı bir daha unutmamacasına buluruz. dünyayı en nihayet koşullanmış zihnimizin gözlerinden değil, kalbimizin gözünden görmeye başlarız. ikilik ortadan kalkar. anlam arayışımız son bulur.” ''Öykü Şahin''
totti67
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 298

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
April 28, 2024, 04:17:03 PM
Merited by l99l (1)

Önce can sonra Canan demişler hocam. Kundalini içimizde hareketsizce uyuyan potansiyel büyük bir güç bu gücü uyandırmak için düzenli çalışmalara ihtiyaç duyarız.
Gün içerisinde ayıracağınız 10 dakikalık Kundalini egzersizi size bedeninize, ruhunuza ve auranıza müthiş etkileri olacağını peşinen söyleyebilirim. Smiley

“Bir taraftan ilahi olanı bu kadar derin seviyede hissederken bir taraftan da içinde yaşadığımız üç boyutlu dünyanın, gündelik hayatımızın, bedenlerimizin kıymetini bilmeye ve hakkını vermeye başlarız. "dünya malı amacımız olmaz, bunların araç olduğunun farkında oluruz, fakat bu dünyanın nimetlerinin tadını çıkardığımız için de utanç ve suçluluk duymayız. her aşamasından hakkıyla geçilmiş tam bir uyanış, insanı kusursuz bir dengeye oturtur. kendimiz dahil her şeyi ve herkesi yargılayan ses artık duyulmaz olur, yıllardır içinde dönüp durduğumuz döngülerimiz erir ve çözülür. hayatımızı kendi istediğimiz gibi şekillendirebilmek için gerekli tüm enerji ve bilinç bütün hücrelerimizi doldurur. hem okyanusun kendisi hem de okyanusta bir damla oluşumuz arasındaki o tatlı noktayı bir daha unutmamacasına buluruz. dünyayı en nihayet koşullanmış zihnimizin gözlerinden değil, kalbimizin gözünden görmeye başlarız. ikilik ortadan kalkar. anlam arayışımız son bulur.” ''Öykü Şahin''
Hocam @pusur hocama yazdığınız yorumu okurken, cem Yılmaz'ın Gora filminde garavel usta ile aradığın güç içinde muhabbeti geldi aklıma, hatırlayanlar bilir güzel muhabetti 😅
Asıl konumuza dönecek olursak, bahsettiğiniz teknikleri birkaç yerde daha duymuştum ama bizzat deneyimlemedim ama buradaki aşamaları takip ederek sanırım kolaylıkla yapılabilir.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬

Hero -
l99l (OP)
Full Member

View Profile
April 29, 2024, 08:30:26 PM

Hocam @pusur hocama yazdığınız yorumu okurken, cem Yılmaz'ın Gora filminde garavel usta ile aradığın güç içinde muhabbeti geldi aklıma, hatırlayanlar bilir güzel muhabetti 😅
Asıl konumuza dönecek olursak, bahsettiğiniz teknikleri birkaç yerde daha duymuştum ama bizzat deneyimlemedim ama buradaki aşamaları takip ederek sanırım kolaylıkla yapılabilir.
Ümidini yitirme güç içinde, güç içinde hocam  Grin
Pages: [1]
  Print  

Jump to: