Bitcoin Forum
May 04, 2024, 06:50:44 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Solend Finance IDO / Ödül  (Read 74 times)
vonutage (OP)
Full Member

Activity: 198
Merit: 158

Look at the Mirror First!

View Profile
October 27, 2021, 08:42:07 AM
Last edit: October 27, 2021, 08:58:20 AM by vonutage
Merited by vycl87 (1)

Solana hackathon kazananlarından Solend yakında IDO yapıyor. Aslında bunu beklemiyordum ama duyunca şaşırdım diyemem çünkü aynı zamanda likitide sağlayıcılar ve borç alanlar için bir de teşvik girişimi mahiyetinde ödüllendirme var.

IDO auction denilen modelle yapılacak ve aşamaları şu şekilde olacak;

Timeline
Nov 01 12:00pm UTC Sale period (deposit and withdrawals)
Nov 02 12:00pm UTC Grace period (withdrawal only)
Nov 03 12:00pm UTC IDO ends
Nov 03 16:00pm UTC Tokens redeemable

Satış için: https://ido.solend.fi/

Katılımcılar 1 Kasım'dan itibaren sisteme USDC yatırıp çekebilecek ve bu yatırılan miktarlara göre token fiyatı belirlenecek. 2. aşamada deposit işlemleri kapatılacak ve isteyenler alımdan vazgeçip USDC'lerin bir kısmını/tamamını çekebilecek. 3'ünde sonuçlar alınmış ve satın almak isteyenler tokenlerini claim edebiliyor olacak.

NOT: Bu satış yöntemi kısa vadede çok kârlı olmuyor. Daha önce katılım yapılanlar bu şekilde sonuç verdi. Solana ağındaki en son benim takip ettiğim bu tarz satış yapan proje Mango Market'ti ve çok X yapamadı.

Ama projede ilgimi çeken yatırımcıları oldu.

Solend beklediğimden fazlasından yatırım alabilmiş. Coinbase, Alameda, Solana, Polychain, Dragon... İyi yatırımcılar bunlar.

Gelelim diğer konuya.
IDO'ya katılmayacaksanız bile Solend'de likitide sağlayarak ya da borç alarak SLND token kazanma şansınız var. Yine önden hatırlatayım çok büyük getiri beklemeyin token anlamında. Bu işlemlerde USDC, USDT,SOL,ETH ve BTC için ödüllendirme var.
USDC ve SOL için 3x
BTC ve ETH için 2x
USDT için 1x katsayı ile ödüllendirme var.

1 adet SLND tokeni ne kadar edecek bilmiyoruz şu anda ama ne kadar likitideye ne kadar ödül verdiğiyle ilgili bir hesap yaptım kabaca.
Şu anda her 10000 USDC ye yaklaşık günlük 0,42SLND ödülü veriyor.

Ödül programı hakkında detayla için şu linke bakabilirsiniz;

https://medium.com/solend/retroactive-liquidity-mining-e917311143bf

NOT: solend.fi'deki kontratlar her zaman güvence altında diyemeyiz. Kendi değerlendirmenizi yapmanız gerekli.
EK: Ödül olarak verilen SLND'ler 15 Kasım'da claim edilebilecekmiş.
1714848644
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714848644
Reply with quote  #2

1714848644
Report to moderator
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
lazerzinger
Jr. Member
*

Activity: 241
Merit: 7

View Profile
October 27, 2021, 10:53:07 AM

Malesef bu satış yöntemi kârı geçtim zarar yazıyor. Ekip kısa yoldan zengin olup çıkıyor. Bkz. Parrot ve Aury IDOsu ikisi de satış fiyatının altındalar
vonutage (OP)
Full Member

Activity: 198
Merit: 158

Look at the Mirror First!

View Profile
October 27, 2021, 01:21:34 PM

Malesef bu satış yöntemi kârı geçtim zarar yazıyor. Ekip kısa yoldan zengin olup çıkıyor. Bkz. Parrot ve Aury IDOsu ikisi de satış fiyatının altındalar

Evet dediğim gibi çok makul bir satış yöntemi değil yatırımcı açısından. Bu ekibe malını en pahalıya satma şansı sunuyor.
Ama teşvik programı ile bir getiri elde edilebilir. Bende bu nedenle başlık açtım aslında. IDO'dan önemlisi gelecek ödülün kıymetli olup olmayacağı.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: