Bitcoin Forum
May 14, 2024, 09:24:41 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: İnternet Üzerinden Para Kazanma Yolları  (Read 295 times)
Koray55 (OP)
Member
**

Activity: 235
Merit: 75

View Profile
February 18, 2020, 02:17:56 PM
Last edit: January 05, 2021, 05:14:34 AM by Koray55
Merited by Vispilio (1), lossnet (1)

Selamlar,,

Birçoğumuz internet üzerinden para kazanma için kripto paraları kullanıyoruz. Kimimizin ek gelir, kimimizin tek gelir kaynağı. Hepinizin bildiği gibi webden para kazanmanın neredeyse yüzlerce yolu var. Bazısı gerçekten para kazandırıyor, bazısı hayal, bazısı ise bizden para kazanma derdinde.

Google'da bu meseleye kafa yorarsanız miladı çoktan geçmiş taktiklerden bahsediliyor. YouTube ise tam çöplük. Birkaç kaliteli kanal dışında doğru bilgiyi ileten neredeyse yok.

Birkaç yazar arkadaşla birlikte, Türkiye'nin şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı para kazanma yöntemlerini oluşturmaya çalışıyoruz. Henüz 1 hafta bile olmadan bir çok para kazanma yöntemini olduğu gibi anlattık. Elimizden geldiği kadar her gün rehberi güncellemeye çalışacağız.

Değerlendirmek ve okumak isteyenler için linki aşağıya bırakıyorum.
1715678681
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715678681
Reply with quote  #2

1715678681
Report to moderator
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715678681
Hero Member
*

Ignore
1715678681
Reply with quote  #2

1715678681
Report to moderator
1715678681
Hero Member
*

Ignore
1715678681
Reply with quote  #2

1715678681
Report to moderator
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
February 18, 2020, 03:05:59 PM

rekalm dan gelir elde etmek güzel ancak bu forumun sadece para kazanma kaynağı gibi göstermek pek doğru değil burada paradan çok bitcoinin ne olduğundan madenciliğin nasıl yapıldığından tutta herşeyi öğrenebilirsiniz valla şu forumun sadece para kaynağı olarak gösterilince çer çöp gereksiz ne kadar adam varsa doluyor ortalık.

bu arada bounty listesinde yoksunuz herhangi bir gelir elde etmiyorsunuz o imzanız ile

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Koray55 (OP)
Member
**

View Profile
February 18, 2020, 03:12:32 PM

rekalm dan gelir elde etmek güzel ancak bu forumun sadece para kazanma kaynağı gibi göstermek pek doğru değil burada paradan çok bitcoinin ne olduğundan madenciliğin nasıl yapıldığından tutta herşeyi öğrenebilirsiniz valla şu forumun sadece para kaynağı olarak gösterilince çer çöp gereksiz ne kadar adam varsa doluyor ortalık.

bu arada bounty listesinde yoksunuz herhangi bir gelir elde etmiyorsunuz o imzanız ile

Eleştirileriniz için çok teşekkür ediyorum hocam. Dediğiniz gibi forum para kaynağı böyle görülüyor size katılıyorum. Kim gelirse gelsin, bir yerden sonra bilgi almaya başlayacaktır. Bende bir arkadaşım sayesinde yıllar önce üye oldum. çok bounty airdorop kovaladım şimdi bilgi almaya ve vermeye çalışıyorum. Önemli olan forumun üye sayısının nitelikli artması.

İmza kalmış hocam mod değiştir geçen hafta biliyorsunuz. Sonradan değiştiremedim. Şimdi değiştiriyorum teşekkürler uyarınız için tekrar.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
February 18, 2020, 07:04:05 PM

Oynadığım Online bir oyun var Knight Online diye burada oyun parası kazanıp satın alan sitelere satabilirsiniz oyun içinde pazar kurulabiliyor itemlerinizi satabiliyorsunuz alıp satmak var tabi tek PC ile çok fazla para bırakmaz ama birkaç PC varsa evde boşta duruyorsa pazar yapıp ekstra gelir yapabilirsiniz unutmamak gereken bu işte de sermaye lazım itemler ne kadar kaliteliyse fiyatı o kadar yüksek oluyor ayda 1000-1500 TL kazanan da var hiç yatırım yapmaz iseniz ayda 250-300 bırakır oda elektrik ve su faturanızı karşılar Cheesy

Bahsettiğiniz gerçekten güzel yöntemler AirDrop’larda para kaldı mı bilmiyorum bounty işi de bitti bildiğim kadarıyla YouTube kanalı oluşturmak akla yatkın ama ekipman ve ne üzerine yapacağınız gerekiyor bir de render video montaj işinden anlamak gerek yani uğraşırsanız kazanırsınız güzel bir başlık tebrikler

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Koray55 (OP)
Member
**

View Profile
February 18, 2020, 07:20:54 PM

Oynadığım Online bir oyun var Knight Online diye burada oyun parası kazanıp satın alan sitelere satabilirsiniz oyun içinde pazar kurulabiliyor itemlerinizi satabiliyorsunuz alıp satmak var tabi tek PC ile çok fazla para bırakmaz ama birkaç PC varsa evde boşta duruyorsa pazar yapıp ekstra gelir yapabilirsiniz unutmamak gereken bu işte de sermaye lazım itemler ne kadar kaliteliyse fiyatı o kadar yüksek oluyor ayda 1000-1500 TL kazanan da var hiç yatırım yapmaz iseniz ayda 250-300 bırakır oda elektrik ve su faturanızı karşılar Cheesy

Bahsettiğiniz gerçekten güzel yöntemler AirDrop’larda para kaldı mı bilmiyorum bounty işi de bitti bildiğim kadarıyla YouTube kanalı oluşturmak akla yatkın ama ekipman ve ne üzerine yapacağınız gerekiyor bir de render video montaj işinden anlamak gerek yani uğraşırsanız kazanırsınız güzel bir başlık tebrikler

Teşekkür ederim zaman ayırıp okuduğunuz için.

Oyun konusunda bir arkadaşımız var. Gelecek hafta yazacak sanırım ilgili konuyu. Konuyu yazan editör arkadaşımız günde 1 2 kalite içerik atıyor. Sanırım bir kaç aya kadar 100 başlık altında incelenecek.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 18, 2020, 08:42:46 PM

Oldukça uzun ve detaylı bir yazı olmuş. Öncelikle tebrik ederim. Maalesef hepsini okuymadım ama tüm maddelerin giriş kısımlarına göz attım. Müsait zamanımda daha detaylı inceleyeceğim.
Sanırım çoğu şey yazılmış. Özellikle web sitesi üzerinden para kazanmak sanırım içlerinden en zor olanı. Çünkü öncelikle "parlak bir fikir" gerekiyor. Yani siteye ufak reklamlar alabilmek için bile özgün bir içerik üretmek lazım. Sonuçta Google ile çalışacaksak, özgünlük en önemli kriter. Milyonlarca konuda bilginin olduğu bir ortamda, farklı bir içerik üretmek oldukça zor.

Makale yazarlığı kısmı dikkatimi çekti. Geçmişte 7-8 ay kadar içerikbulutu şirketi ile çalışmıştım. Oldukça kaliteli bir yerdir bu konuda. İnce eler, sık dokur. Ücretleri de 500 kelime için ortalama 20-35 TL arasındaydı. Bu tarzdaki freelance makale yazarlığının en sıkıntılı tarafı, istenen içerikle ilgili çok fazla kural koymaları. Kullanılacak zaman kipinden tutun da, alt başlıkların miktarı, içerikte geçmesi istenen anahtar kelimeler (hatta cümleler), bunların kaç adet kullanılacağı, içerikte neyin mutlaka vurgulanacağı, vs... Bunlar hep müşteri tarafından kurallar şeklinde yazarın ekranına gönderiliyor. Dolayısıyla özgürlük alanınız çok çok sınırlı. Kalıplar içerisinde kalarak yazmanız bekleniyor. En ufak bir eksiklikte hemen revize yollanıyor. Müşteri beğenmezse, içeriği sizden alıp başka bir yazara verebiliyor... Zaten 20-30 makale yazdıktan sonra kafanız çorbaya dönüyor. Öyle özgür özgür yazabileceğimiz yerler değil yani oralar. O yüzden şu bizim forumun gözünü seveyim valla.
Koray55 (OP)
Member
**

View Profile
February 18, 2020, 09:37:34 PM

Oldukça uzun ve detaylı bir yazı olmuş. Öncelikle tebrik ederim. Maalesef hepsini okuymadım ama tüm maddelerin giriş kısımlarına göz attım. Müsait zamanımda daha detaylı inceleyeceğim.
Sanırım çoğu şey yazılmış. Özellikle web sitesi üzerinden para kazanmak sanırım içlerinden en zor olanı. Çünkü öncelikle "parlak bir fikir" gerekiyor. Yani siteye ufak reklamlar alabilmek için bile özgün bir içerik üretmek lazım. Sonuçta Google ile çalışacaksak, özgünlük en önemli kriter. Milyonlarca konuda bilginin olduğu bir ortamda, farklı bir içerik üretmek oldukça zor.

Makale yazarlığı kısmı dikkatimi çekti. Geçmişte 7-8 ay kadar içerikbulutu şirketi ile çalışmıştım. Oldukça kaliteli bir yerdir bu konuda. İnce eler, sık dokur. Ücretleri de 500 kelime için ortalama 20-35 TL arasındaydı. Bu tarzdaki freelance makale yazarlığının en sıkıntılı tarafı, istenen içerikle ilgili çok fazla kural koymaları. Kullanılacak zaman kipinden tutun da, alt başlıkların miktarı, içerikte geçmesi istenen anahtar kelimeler (hatta cümleler), bunların kaç adet kullanılacağı, içerikte neyin mutlaka vurgulanacağı, vs... Bunlar hep müşteri tarafından kurallar şeklinde yazarın ekranına gönderiliyor. Dolayısıyla özgürlük alanınız çok çok sınırlı. Kalıplar içerisinde kalarak yazmanız bekleniyor. En ufak bir eksiklikte hemen revize yollanıyor. Müşteri beğenmezse, içeriği sizden alıp başka bir yazara verebiliyor... Zaten 20-30 makale yazdıktan sonra kafanız çorbaya dönüyor. Öyle özgür özgür yazabileceğimiz yerler değil yani oralar. O yüzden şu bizim forumun gözünü seveyim valla.

İlginiz ve takdirleriniz için çok teşekkür ederim öncelikle.

Dediğiniz gibi zor internet sitesi kurabilmek ancak bu piyasayı en özel kılan kısmı da bu olsa gerek. Çünkü çoğu kişi projesine bir aşkla bağlanıyor ancak gerek zaman yetersizliği, gerekse Google sıralamalarının yeni siteler için oturmasının 6 ay sürmesi ve insanların sabırsız olması nedeniyle bir çok proje çöp oluyor. Aslında en garantili ve en çok para kazandıranlar 3 işten biri Google Adsense. Hele birde İngilizce makale hazırlamakta iyiyseniz. r10 formundan çok kişinin tanıdığı bir arkadaşımız ayda 800,000 tl kazanmıştı geçtiğimiz ay. Yani üzerinde durulursa potansiyeli çok Adsense ve diğer gelirler. Hele birde diğer gelir otaklığı programları ile site bağlanmışsa tadından yenmez.

Makale konusunda haklısınız. Çoğu kişi beğenmez. O nedenle 3 farklı yöntemi anlattık makale konusunda. Bu işi sadece öğrencilerde yapmıyor. Yani makale işini. Atanamamış yada KHK ile görevinden uzaklaştırılmış öğretmenlerde makale yazıyorlar ve güzel para var gerçekten eğer hakkı ile yapılırsa. Dediğiniz gibi aracı siteler çoğu zaman müşteriden yani sipariş verenden yana oluyorlar. bu da yeni adım atan yazarları bezdiriyor.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
February 19, 2020, 04:13:29 PM
Last edit: February 19, 2020, 04:24:28 PM by Blacknavy

Bitcointalk forumu nasıl sikilir adlı paylaşımımıza hoşgeldiniz.

Yöntem 1. Airdrop
Yöntem 2. Bounty
Yöntem 3. İmza

Airdrop, bounty ve imza nedir? Bitcoin yatırımcılarına sunulan bir lutüftur.
Bitcoin yatırımcısı olmayan kişilere rehber olarak sadece para kazanmaları için bu forum tavsiye ediliyor.
Yani ne oluyor? Bitcoin'i destekleyen kişilerin hakkı gasp ediliyor.
Sonuç? Forum tinerci doluyor.
Demekki bize mindfuck yaşatan 10-15 üyelik yatırımcı değilmiş.
Biz de bu saçma yorumları okuyarak zamanımızı tüketiyoruz, gözlerimizi kanatıyoruz, beynimiz .*cıklanıyor.

Burası adam gibi adamların olduğu forum, işi olmayan gelmesin.
https://www.youtube.com/watch?v=41qC3w3UUkU
Koray55 (OP)
Member
**

View Profile
February 19, 2020, 07:59:53 PM

Bitcointalk forumu nasıl sikilir adlı paylaşımımıza hoşgeldiniz.

Yöntem 1. Airdrop
Yöntem 2. Bounty
Yöntem 3. İmza

Airdrop, bounty ve imza nedir? Bitcoin yatırımcılarına sunulan bir lutüftur.
Bitcoin yatırımcısı olmayan kişilere rehber olarak sadece para kazanmaları için bu forum tavsiye ediliyor.
Yani ne oluyor? Bitcoin'i destekleyen kişilerin hakkı gasp ediliyor.
Sonuç? Forum tinerci doluyor.
Demekki bize mindfuck yaşatan 10-15 üyelik yatırımcı değilmiş.
Biz de bu saçma yorumları okuyarak zamanımızı tüketiyoruz, gözlerimizi kanatıyoruz, beynimiz .*cıklanıyor.

Burası adam gibi adamların olduğu forum, işi olmayan gelmesin.
https://www.youtube.com/watch?v=41qC3w3UUkU

Sert bir üslupta olsa eleştiriniz için teşekkürler hocam  Smiley

Bizim burada yazıyı paylaşma amacımız, alternatif gelir modelleri sunmak. Forumda bir çok kişi bu gelir kaynaklardan daha önce faydalanmış olabilir veya olmayabilir. Yazımız şu ana kadar yaklaşık 500 defa okundu. 500 hit demek ortalama büyüklükteki bir haber sitesinin clickbait ile bir kaç saniyede aldığı hite denk geliyor. Zaman ve imkanlar el verirse, kazanç getirmesi mümkün olan 100 kadar yöntemi paylaşmayı planlıyoruz. Böylelikle projeyi daha da geliştirip, daha çok insana sitemizi tanıtmayı hedefliyoruz, her blog sitesi gibi.

İlk sırada kripto para merkezli kazanç yöntemlerinin olmasına verdiğiniz tepkide de sonuna kadar haklısınız. Ancak olayın şöyle kısa bir hikayesi var. Arkadaşlarımızla sohbet ederken; "böyle bir fikri hayata geçirsek nasıl olur?" diye düşündük. Sonra ben ilgili 3 yazıyı yazıp teslim ettim ve projeye böyle start verdik. Diğer yöntemleri de kabaca bitirince; başlığa göre alfabetik olarak sıralanacak tüm yöntemler.

Alfabetik sıralamayı bitirince size özel olarak mesaj atacağım hocam. Bu arada ilk madde de, A ile başladığı için yine Airdrop birinci sırada olabilir. Ancak o madde de BitconTalk'ı değil, Airdrops.io'yu tavsiye etmiştik. Umarım anlayışla karşılarsınız bu durumu Smiley

Sağlıcakla kalın

jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
February 19, 2020, 08:26:00 PM

Alfabetik sıralamayı bitirince size özel olarak mesaj atacağım hocam. Bu arada ilk madde de, A ile başladığı için yine Airdrop birinci sırada olabilir. Ancak o madde de BitconTalk'ı değil, Airdrops.io'yu tavsiye etmiştik. Umarım anlayışla karşılarsınız bu durumu Smiley

Sağlıcakla kalın

Dersine iyi çalışmamışsın anlaşılan Airdrops.io falan başlamadan önce zaten burada başlamıştı airdrop furyası. Sonrasında bounty siteleri de çıktı. Ayrıca imzalar içinde yine aynı siteler haftalık stake'leri kendi siteleri üzerinden yaptılar.

Bunlarında çıkış amacı Multinin önüne geçmek içindi. Forum üzerinden multi yapmak ilk zamanlarda çok kolaydı. Bu tür siteler çıkınca biraz olsun multinin önüne geçildi.

@Blacknavy'nin demek istediği bu tür olaylar ve para kazanma hırsında olan insanların burayı çöplüğe çevirmesi ve saçma sapan muhabbetler etmesi idi.Tüm gelirler bitince burada hepsi birer birer tozlu raflara gömüldüler.

Edit : Ayrıca madem bu kadar para kazanma olayını yazdın ettin. Niye Faucet yok mesela? En önemlisi o aslında. Airdrop,Bounty,İmza'dan önceydi bu faucetler...
Koray55 (OP)
Member
**

View Profile
February 19, 2020, 08:49:07 PM
Last edit: February 19, 2020, 09:13:07 PM by Koray55

Sağlıcakla kalın

Dersine iyi çalışmamışsın anlaşılan Airdrops.io falan başlamadan önce zaten burada başlamıştı airdrop furyası. Sonrasında bounty siteleri de çıktı. Ayrıca imzalar içinde yine aynı siteler haftalık stake'leri kendi siteleri üzerinden yaptılar.

Bunlarında çıkış amacı Multinin önüne geçmek içindi. Forum üzerinden multi yapmak ilk zamanlarda çok kolaydı. Bu tür siteler çıkınca biraz olsun multinin önüne geçildi.

@Blacknavy'nin demek istediği bu tür olaylar ve para kazanma hırsında olan insanların burayı çöplüğe çevirmesi ve saçma sapan muhabbetler etmesi idi.Tüm gelirler bitince burada hepsi birer birer tozlu raflara gömüldüler.

Hocam forumla bende sizin gibi 2016 - 2017 yılları arasında tanıştım. Daha önce üye olmadan çok bilgi aldım forumdan. Daha sonraları üyelik açtım. O nedenle forumun geriye dönük hikayesini az çok biliyorum. O dersi geçeli yıllar oldu.

Bilmiyorum içeriğimize göz atma şansınız oldu mu? İmza kampanyasını anlattığımız kısmın sonucu şöyle;

BitcoinTalk forumu 2018 aldığı bir kararla Merit adı verilen bir üye derecelendirme sistemi getirdi. Kullanıcıların seviye atlaması için; mesaj sayısı ve aktiflik derecesinin yanında, merit sayısına da sahip olması gerekiyor. Forumda kullanıcılar için bilgi içeren yararlı paylaşımlar yaparak Merit kazanıp, zamanla seviye atlayabilirsiniz.

Yani kimseye; "BitcoinTalk'a gidin adamlar para dağıtıyor" diye yönlendirmedik. Aksine, forumda yararlı paylaşım yapmazsanız para kazanamazsınız diye özellikle belirttik. Yani gerçeği anlattık. Kaldı ki tepki vermek isterseniz sadece YouTube'da "BitcoinTalk'a gidin adamlar para dağıtıyor" odaklı yüzlerce video var. Mesela oralara yazabilirsiniz, tepki vermek isterseniz.

Sağlıcakla kalın

Edit : Yazımızda "güncel para kazandıran" yöntemleri paylaşmaya çalışıyoruz. Faucet ile en fazla veren benim bildiğim şu an saatte 46 satoshi veriyor. İnsanları boşuna uğraştırmamak adına vermedik hocam. Bu arada bildiğiniz yöntemler varsa benimle buradan yada mesaj yoluyla paylaşabilirsiniz. Yazıya ekleme yaparız, sizinde katkınızı almaktan mutluluk duyarız  Smiley

jopen
Sr. Member

View Profile
February 19, 2020, 09:36:23 PM

Alıntı yapmak istemiyorum @Koray55 uzunca bir yazı olmasın diye.

Amaç ve Araç demek istediğim. Bu forumu rant kapısı olarak görmek veya bu forumu blockchain mantığını anlamak?

Anlatmak istediğimi umarım bu kısa cümlelerde anlamışsındır. Burayı RANT kapısı olarak görmeyin, burayı referans vererek yarın birgün işsiz güçsüz insanların size HOCAM demesine engel olmak için.

Ayrıca son zamanlarda forumda ciddi para kazanan varmı? Yeni gelen üye Hero olması için bak merit'i geçtim. Merit toplasa bile activity dönemi için en az 8 ay gerekir. Sırf siteniz rating alacak diye clickbait sen söyledin. Yazıktır günahtır.

Yarın birgün bu insanlar para kazanacak, Sen ve senin gibilere HOCA diyecekler istediğiniz gibi bu insanlara coin veya token aldıracaksınız. Ben bu hikayeyi daha önce gördüm....

Not : Bana hocam demene gerek yok.

Koray55 (OP)
Member
**

View Profile
February 19, 2020, 09:49:40 PM

Alıntı yapmak istemiyorum @Koray55 uzunca bir yazı olmasın diye.

Amaç ve Araç demek istediğim. Bu forumu rant kapısı olarak görmek veya bu forumu blockchain mantığını anlamak?

Anlatmak istediğimi umarım bu kısa cümlelerde anlamışsındır. Burayı RANT kapısı olarak görmeyin, burayı referans vererek yarın birgün işsiz güçsüz insanların size HOCAM demesine engel olmak için.

Ayrıca son zamanlarda forumda ciddi para kazanan varmı? Yeni gelen üye Hero olması için bak merit'i geçtim. Merit toplasa bile activity dönemi için en az 8 ay gerekir. Sırf siteniz rating alacak diye clickbait sen söyledin. Yazıktır günahtır.

Yarın birgün bu insanlar para kazanacak, Sen ve senin gibilere HOCA diyecekler istediğiniz gibi bu insanlara coin veya token aldıracaksınız. Ben bu hikayeyi daha önce gördüm....

Not : Bana hocam demene gerek yok.

Hocamdan rahatsızsın ama internet ortamında, seni tanımayıp doğal olarak sana; siz diyen birine halen "sen" diye hitap ediyorsun. Bu da beni rahatsız ediyor.

Peki istediğin gibi düşünebilirsin. Ben clickbait'i diğer sitelere örnek vermek için söyledim. Onu bile anlamamışsın.

Ben kimseye "buraya gelin burada para ver" demedim diyorum, sen halen bunu da anlamadığın gibi, "yarın bir gün coin aldıracaksın" diye ithamda bulunuyorsun. Yaptığın şey çok yanlış, itham edemezsin ve suçlayamazsın. Hikayelerinde sana kalsın. Herkesin hayatta kendine göre tecrübeleri vardır. Forumun alimi sen misin?

Tartışmayı da uzatmıyorum, imza tokenları için mesaj kasmak için başka konuları deneyebilirsin. Pardon, forum RANT kapısı değildi dimi, unutmuşum.
jopen
Sr. Member

View Profile
February 19, 2020, 09:55:38 PM
Merited by Tom Bombadil (1)

Hocamdan rahatsızsın ama internet ortamında, seni tanımayıp doğal olarak sana; siz diyen birine halen "sen" diye hitap ediyorsun. Bu da beni rahatsız ediyor.

Peki istediğin gibi düşünebilirsin. Ben clickbait'i diğer sitelere örnek vermek için söyledim. Onu bile anlamamışsın.

Ben kimseye "buraya gelin burada para ver" demedim diyorum, sen halen bunu da anlamadığın gibi, "yarın bir gün coin aldıracaksın" diye ithamda bulunuyorsun. Yaptığın şey çok yanlış, itham edemezsin ve suçlayamazsın. Hikayelerinde sana kalsın. Herkesin hayatta kendine göre tecrübeleri vardır. Forumun alimi sen misin?

Tartışmayı da uzatmıyorum, imza tokenları için mesaj kasmak için başka konuları deneyebilirsin. Pardon, forum RANT kapısı değildi dimi, unutmuşum.

İnan çok doğru söylüyorsun.Bu imzaya girdiğimden beri haftalık 60 postu hiç tamamlamadım. Haftalık aldığım btc miktarı buradan takip et;

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UaMGX7-U0OqnP8p0_efY6YHjpwSJqDi6yUE64K949MI/edit#gid=0

https://docs.google.com/spreadsheets/d/16OFEpH8h9d0Y_HAnG7dihMj9cRMDMxn_bhqaXooNaAE/edit#gid=309882331

Bak ben bencil bir adam değilim ki daha önce buradan çok bu tip insanlara karşı çıkmıştım. Sadece anlatmak istediğim bu forumu rant kapısı gösteren tüm yorumlara ve sitelere karşıyım.

Belki de sitenizi okuyan lise öğrencisi var ona pyhton dilini öğrenin, yazılım üzerine ağırlık verin demeniz daha doğru olur. Belki 5 sene para kazanmasın hatta aç be üniversite okusun (benim veya forumda benim gibi olanlar gibi). Ama sonrasında o genç kafalar bedava para kazanma derdine düşmesin. Araştırsın, okusun,kafasını çalıştırsın.
Koray55 (OP)
Member
**

View Profile
February 19, 2020, 10:12:39 PM

İnan çok doğru söylüyorsun.Bu imzaya girdiğimden beri haftalık 60 postu hiç tamamlamadım. Haftalık aldığım btc miktarı buradan takip et;

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UaMGX7-U0OqnP8p0_efY6YHjpwSJqDi6yUE64K949MI/edit#gid=0

https://docs.google.com/spreadsheets/d/16OFEpH8h9d0Y_HAnG7dihMj9cRMDMxn_bhqaXooNaAE/edit#gid=309882331

Bak ben bencil bir adam değilim ki daha önce buradan çok bu tip insanlara karşı çıkmıştım. Sadece anlatmak istediğim bu forumu rant kapısı gösteren tüm yorumlara ve sitelere karşıyım.

Belki de sitenizi okuyan lise öğrencisi var ona pyhton dilini öğrenin, yazılım üzerine ağırlık verin demeniz daha doğru olur. Belki 5 sene para kazanmasın hatta aç be üniversite okusun (benim veya forumda benim gibi olanlar gibi). Ama sonrasında o genç kafalar bedava para kazanma derdine düşmesin. Araştırsın, okusun,kafasını çalıştırsın.

Kısa bir örnek vereyim.

Geçtiğimiz yıl bir arkadaşım Udemy'de hazırladığı Kotlin kursunu, kendini tanıtmak ve daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak için ücretsiz yaptı. Benden de bazı sosyal medya ve forum sitelerinde tanıtım yapmamı istedi. Kursa binlerce kişi üye oldu ama neredeyse hiç kimse kursun daha ilk dersine bile başlamadı.

Çok haklısın, yazılımda inanılmaz paralar var ve bunu konumuzda paylaşabiliriz, paylaşmayı da istedik. Biraz gerçekçi olunca şöyle düşündürdü; biz yazılımda para ver dersek, bu içeriği okuyan kaç kişi "aaaa hemen yazılıma başlamayalım?" der? Bunu zaten herkes biliyor. Evet gelecek yazılımda hatta bence görüntü işlemede. Hatta data miningde. Ama kim bundan etkilenir ki? Tedx konuşmalarını bile, ünlü biri çıkarsa dinliyoruz. O kadar yazılımcı start-up girişimcisi konuşuyor halbuki. Bu arada Udemy kurucusunun da Eren Bali adında Malatyalı biri olduğunu çoğumuz bilmeyiz.

Listemiz dediğim gibi henüz bitmedi her gün ekleme yapmaya çalışıyoruz. Örneğin dün Redbulle sitesinin tanıtımı gönderdim. Siteye üye olarak yaptığınız T-shirt  tasarımlarından para kazanabiliyorsunuz. Yani yeteneği olan biri, emek vererek emeğinin karşılığını alabileceği platformları sunmaya, elimizden geldiği kadar realist olmaya çalışıyoruz.

Listede yayınladığımız hiç bir yöntem "bedava para verme" üzerine kurgulanmış değil, bunu iddia da edemeyiz ki zaten böyle bir sistem yok. Hepsi için emek, bilgi, tecrübe ve en önemlisi sabır lazım.

Dogukan54
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
November 30, 2021, 02:07:33 PM

Makale yazarlığı yapmakta ciddi kazanç sağlayan bir yöntemdir. Her konuda yazmak zorunda değilsiniz, iyi olduğunuz herhangi bir konuda içerik üreterek oturduğunuz yerden asgari ücret kazanmanız içten bile değildir. Yıllarca bu yöntem ile kazanç elde ettim. Sadece Anahtar Kelime Analizi ve SEO Uyumlu Makale gibi kavramları öğrenmeniz yeterlidir ki bununla ilgili YouTube'da müthiş videolar bulunmaktadır.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: