Bitcoin Forum
May 04, 2024, 04:33:37 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Turkcell'in hatasından dolayı Apple Iphone Facetime ve Imessage sürekli SMS  (Read 72 times)
jopen (OP)
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
October 26, 2021, 01:51:51 PM

Yıllardır Türk Telekom kullanıyordum aslında şehir merkezinde ve evimin olduğu lokasyonda herhangi bir sorunum yoktu. Yaklaşık 4 ay önce iş değişikliği yapınca gittiğim yerde de Türk Telekom çekmeyince mecbur olarak artık Turkcell'e geçmek istedim ve iki gün önce hattımı taşıdım. Dün akşam taşıma gerçekleşti ve İphone 12 telefonuma Turkcell'in yeni sim kartını taktım kullanmaya başladım.

Yaklaşık 2 saat sonra birden uyarı SMS'i aldım ve Fatura üst Limitiniz 100 TL'yi aştı diye merak ettim ve Turkcell'in uygulamasına girip baktığımda 0447**620**** nolu telefona peş peşe 35 tane sms atılmış sonra hemen Turkcell Müşteri hizmetlerini aradım ve durumu sordum. Direk bana Iphone mu kullanıyorsunuz diye soru sordular evet dedim ve bana sorunun Apple'dan kaynaklandığını ve Apple Müşteri hizmetleri ile görüşmemi söylediler.

Saat geç olduğunu ve Apple Müşteri hizmetlerinin çalışmadığını sabaha kadar Sms atarsa ben niye bunun parasını ödemek zorunda dediğimde İade'yi Apple yapacaklar dediler.

Sonra biraz araştırma yaptıktan sonra daha öncede aynı sorunun olduğunu gördüm ve hatta 25 Ekim tarihi ile de Şikayetvar.com'a bu konu ile alakalı şikayetler açılmış.

Tekrardan Müşteri hizmetlerinden yetkili birisi aradı onunla geçen konuşmam tam bir kara komedi zaten. Türk Telekom ve Vodafone'da böyle bir sorun olmadığını bunun Apple tarafından değil Turkcell'in bir hatası olduğunu söyledim ama müşteri temsilcisi inatla kabul etmedi. Sonra bana gerçekten çok önemli bir akıl verdi hanımefendi. Apple'ı arayın ve bu hizmetleri durdursun kullanmayın dedi. Biraz sinirle madem ben bu hizmetleri kullanmayacağım bu telefonu niye alıyorum dediğimde hiçbirşey diyemedi.

Bugün Apple ile konuştum ve direk Turkcell'in müşterisine etik davranmadığını bu sorunun Dünyanın hiçbir yerinde olmadığını hatta Türk Telekom ve Vodafone'da böyle bir sorun yokken suçu bize atmalarını anlamıyoruz dediler. Bu sorun için bizim teknik ekibimiz hatayı buldu ve Turkcell'e ilettiler ama Turkcell adım dahi atmadığını iletti.

Şu an için Ayarlar'dan Facetime ve Imessage devre dışı bıraktım ki mecbur parasını geri iade alamayacağım gibi duruyor. Allah bilir kaç tane daha SMS gönderecek hiçbir bilgim yok.

Aramızda daha önce bu sorunu yaşayan oldu mu? Oldu ise nasıl çözdüğünüzü yazarmısınız, çünkü Turkcell bunun çözümü için hiçbirşey yapmıyor yapmadığı gibi de zeytinyağı gibi üste çıkarak hem suçu başkasına atıyor hemde para iadesini onlardan isteyin diye söylüyor.

Şikayetvar.com üzerinden bazı örnek şikayetler. Hepsi aynı gün ve hepsinde aynı sorun mevcut.

https://www.sikayetvar.com/turkcell/turkcell-yurt-disina-gonderilen-mesaj-ucret-iadesi-yapilsin
https://www.sikayetvar.com/turkcell/turkcell-haksiz-yere-yurt-disi-adi-altinda-ucret-kesilmesi
https://www.sikayetvar.com/turkcell/turkcell-apple-ayar-icin-atilan-46-yurt-disi-mesaji
https://www.sikayetvar.com/turkcell/turkcell-yurt-disi-sms-yaniltmasi
https://www.sikayetvar.com/turkcell/turkcell-yurt-disina-mesaj-1
https://www.sikayetvar.com/turkcell/turkcell-haksiz-yere-apple-suclamasi
1714840417
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714840417
Reply with quote  #2

1714840417
Report to moderator
1714840417
Hero Member
*

Ignore
1714840417
Reply with quote  #2

1714840417
Report to moderator
No Gods or Kings. Only Bitcoin
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714840417
Hero Member
*

Ignore
1714840417
Reply with quote  #2

1714840417
Report to moderator
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
October 26, 2021, 02:01:15 PM

Hocam öncelikle çok geçmiş olsun aslında çok faydalı bir mesaj olmuş çünkü benim de iki aylık tarifem kalmıştı Türk Telekom’da Turkcell’e geçiş düşünüyordum böyle bir durum olursa sıkıntı ben de eski model bile olsa iPhone kullanıcısıyım ayrıca diğer hatlarda olmayıp sadece Turkcell’de olan bir hatayı Turkcell nasıl telefon kaynaklı olduğunu söyleyebilir aklım almıyor gerçekten bariz operatör kaynaklı bir sıkıntı yaşanmış olmalı ki böyle bir ücretlendirme çıkmış geçmiş olsun hocam umarım tekrarını yaşamazsınız konunun devamı gelirse konuya eklerseniz biz de ne olduğunu öğrenelim

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
October 26, 2021, 02:11:46 PM

Türk Telekom hattınla böyle bir sorun yaşamamana rağmen Turkcell hattınla böyle bir sorun yaşıyorsan sorun yüksek ihtimalle Turkcell'dedir. Türk işi firma işte, hepsi topu başkasına atar, müşteriye saygıları yoktur çünkü ülkede hukuk diye bir şey olmadığını çok iyi bilirler. Ancak, Facetime ve iMessage olması da ayrı bir gariplik tabi; sorun Iphone'de çıksa da hiç şaşırmam. Facetime ve iMessage'ı kapat, ben kullanmıyorum.
jopen (OP)
Sr. Member

View Profile
October 26, 2021, 02:19:06 PM
Last edit: October 26, 2021, 02:31:27 PM by jopen

Hala SMS göndermeye devam ediyor. Dolar bu kadar artmadı be mübarek.

@Lachrymose yok zaten dün gece kapatmıştım düzelmiş olabilir diye geri açıp deneme yapmak istedim. Ayrıca şu mantıklı değil ama Kullanmamak ve kapatmak, tercih meselesi ve ben bir ürün satın alıyorsam herşeyini kullanmak isterim evet imessage ı bende kullanmıyorum ama Facetime görüşmesi yapıyorum. Ortada bir sorun var bu sorunu sürekli yaşayan aboneler var bir çözüm yok ortada.

Apple tarafında da olabilir anlarım ama Türk Telekom ve Vodafone kullanıcıları bunu yaşamıyorken neden sadece Turkcell yaşıyor?
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1482

View Profile
October 26, 2021, 02:51:23 PM

İlginç bir sorun, Turkcell'in bu durumda topu başkasına atıyor olması hiç etik değil. Zaten SMS ve bilgilendirmeler konusunda Turkcell uzun zamandır sorunlar yaşatıyor müşterilerine. Durduk yerde ekranda Pop Up gibi ortaya çıkan "Mini Cooper kazanmak ister misiniz? Onayla senin 10 liranı alayım" mesajlarından sonra bir de böyle bir sorun ortaya çıkmış demek ki.
Facetime ve iMessage güzel uygulamalar, Turkcell hatası sebebiyle bunları kullanım dışı tutmak kabul edilebilir bir durum değil. Umarım gereken iadeyi alabilirsiniz

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
jopen (OP)
Sr. Member

View Profile
October 26, 2021, 03:05:32 PM

Aynı sorun 4-5 Ekim tarihlerinde yaşanmış ve Turkcell yine hatasını kabul etmemiş ilk etapta sonrasında ise hatasını kabul edip müşterilerine geri iade sağlamış. Yine benzer bir sorun var ve yine Turkcell hatasını kabul etmiyor. Süreç ile ilgili olarak zaten detayları yazarım.

Turkcell ve Apple arasında ticari bir ilişki var mı? kesinlikle var. Turkcell bayilerinde cep telefonlarını ,tabletlerini satıyorlar. Böyle bir sıkıntı varken iki büyük firma oturup konuşsa bir çözüm bulsalar çok mu zor?

Turkcell , Apple ile görüşün onların hatası diye cevap veriyor. Apple ,Turkcell'den kaynaklı onlar ile görüşün diye söylüyor.

Bu olay Avrupa veya Amerika da olsa müşteriye yansımadan anında çözerler ama güzelim ülkemizde maalesef...
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
October 26, 2021, 03:11:01 PM

@Lachrymose yok zaten dün gece kapatmıştım düzelmiş olabilir diye geri açıp deneme yapmak istedim. Ayrıca şu mantıklı değil ama Kullanmamak ve kapatmak, tercih meselesi ve ben bir ürün satın alıyorsam herşeyini kullanmak isterim evet imessage ı bende kullanmıyorum ama Facetime görüşmesi yapıyorum. Ortada bir sorun var bu sorunu sürekli yaşayan aboneler var bir çözüm yok ortada.

Tabiki öyle. Ben faturan daha fazla kabarmasin diye soyledim. Umarim sorun cozulur.
verbakalim
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 630

View Profile
October 26, 2021, 07:32:09 PM

Öncelikler geçmiş olsun jopen hocam. Telefon ayarlarından yurtdışı aramalarını ve sms yollamalarını kapatın. Gsm sektöründe bir müddet çalıştım o zaman bile oluşan sorunları karşı operatörlere bildirdiğimizde hemen bu bizden olmaz cevabına aşikarım. Siz bunu yazılı olarak düzeltilmesini istetin. Faturanızı düzeltmezlerse tüketici hakem heyetine başvurun onlar bunu çözecektir.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
October 27, 2021, 06:30:21 AM

Gerçekten de rezalet gibi rezalettir. Şahsen iPhone 11 ile Vodafone hat kullanıyorum. Bazen Turkcell e acaba geçsem mi dediğim oluyordu Vodafone pahalı ve yavaş olduğu için. Fakat hiç böyle bir hata yaşamadım. Topun Apple a atılması zaten oldukça saçma bir durum. Direkt olarak Turkcell i tüketici mahkemesine gitmekle tehdit edip para iadesi istemekte fayda var. Dinlemez ise gerçekten gidin derim, açın bir dava akıllansınlar. iMessage gayet verimli çalışan bir hizmet.
jopen (OP)
Sr. Member

View Profile
November 03, 2021, 06:06:05 PM

3 Kasım 2021

Turkcell'den herhangi bir geri dönüş daha alamadım.Ben bir kaç sefer aradım ve ona da inceleme devam ediyor diye yanıt aldım.

Dün yine bu zamana kadar ilk defa başıma gelen birşeyi anlatıyorum tabii ki yine muhattap Turkcell Smiley

Turkcell tahakkuk bölümü adına dün aradılar buyrun dedim ben konu ile alakalı diye bekliyorum, beyfendi işte ödenmemiş faturanız bulunuyor kredi kartınız varsa anında ödeme yapalım dediler, bir dakika ne oluyor falan diye sordum daha yeni hattımı taşıdım 1 ay bile olmadı ne faturası dedim ( aslında 20 kasım fatura kesimi 3 aralık son ödeme) Faturanız çok yüksek olduğu için sizden ara ödeme almamız lazım dedi ve 5 ekime kadar ödenmezse bu ara ödeme hattınız kullanıma kapatılacaktır.

Bir anda nevrim döndü ve kapat telefonu dedim. Dijital operatör uygulamasında görünmüyor böyle birşey.

Aradım müşteri hizmetlerini ve içeriğini bilmediğim birşeyi ödemem , adıma fatura yı kesin ödeyeyim ayrıca ara ödeme de neymiş diye ekledim. Normal faturamı ödemezsem kes hattımı 3 aralıkta olmadı ver icraya diye de ekledim. Bu sözleşmelerinde geçen birşeymiş neyse bende çok uzatmadan kapattım telefonu.

Tüm bu süreç ve dünkü gerçekleşen bu ara ödeme konusunu da içeren bir dilekçe ile tüketici hakem heyetine online olarak başvurdum. Bugün itibariyle de Turkcell'den savunma istenmiş. İş artık başka bir boyuta dönüştü benim adıma.

Süreçleri anlatarım, ama Turkcell'e geçtiğim günden beri hergün başka bir sorun ile karşı karşıya kalıyorum. Yıllardır aboneliklerim var faturası çok yüksek gelen mobil hatlarımda oldu Türk Telekom ve Vodafone 'da ama bir günden bir güne ara ödeme istemediler.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: